Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kampüste Sektörel Bakış Etkinliğinin Beşincisi KSÜ’de Düzenlendi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü ve KSÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinin desteği ile KSÜ İEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) Öğrenci Topluluğu tarafından organize edilen “Kampüste Sektörel Bakış” etkinliğinin bu yıl beşincisi düzenlendi. 12-13 Mayıs 2015 tarihleri arasında KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen  “Kampüste Sektörel Bakış 5” etkinliği kapsamında iki gün süreyle […]

Kampüste Sektörel Bakış Etkinliğinin Beşincisi KSÜ’de Düzenlendi

15 Mayıs 2015 - 16:56A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü ve KSÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinin desteği ile KSÜ İEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) Öğrenci Topluluğu tarafından organize edilen “Kampüste Sektörel Bakış” etkinliğinin bu yıl beşincisi düzenlendi.

12-13 Mayıs 2015 tarihleri arasında KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen  “Kampüste Sektörel Bakış 5” etkinliği kapsamında iki gün süreyle 7 oturum ve 5 eğitim düzenlendi.

Otomotiv bilişim, elektronik ve enerji sektörleri ile ilgili konuları kapsayan oturumlarla sektörleri daha yakından tanımayı, bu alanlarda daha bilinçli bireylerin yetişmesini sağlamayı ve üniversite yıllarında kariyer için atılabilecek adımları uzman kişilerle irdeleyerek bu konuda üniversite öğrencilerinin bilinçli bir şekilde hareket etmesini amaçlayan “Kampüste Sektörel Bakış 5” etkinliği sektör temsilcileri ve üniversite öğrencilerini bir araya getirdi.

Çok sayıda kamu ve özel sektör temsilcisi, akademisyen ve öğrencinin katıldığı “Kampüste Sektörel Bakış 5” etkinliğinin açılış konuşmasını KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Güneşaçar yaptı.

Genç mühendis adaylarına seslenen Prof. Dr. Güneşaçar ülkelerin gelişiminde en önemli unsurun enerji yeterliliği ve güvenliği olduğunun altını çizerken “Ülkelerin gelişmişliği bilim ve teknoloji üretimi ile ölçülür. Gelişmek istiyorsak bilim ve teknoloji üretimine önem vermeliyiz.” diye konuştu.

Etkinliğin ilk gününde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı, Efa Yazılım, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Akkuyu Nükleer A.Ş.  Elektrik Mühendisleri Odası temsilcileri sunum gerçekleştirdi.

Etkinliğin ikinci gününe Kahramanmaraş Teknokent A.Ş. iki oturumla katılırken,  Kahramanmaraş Teknokent A.Ş. Genel Müdürü Doç. Dr. Mahit Güneş teknokentler ve Kahramanmaraş Teknokent’in çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Teknokentlerin üniversite ile sanayici arasında ara yüz fonksiyonunu üstlendiğini kaydeden Doç. Dr. Güneş, Kahramanmaraş Teknokentin mevcut durumu, girişimcilere ve şirketlere sağlanan imkânlar hakkında da katılımcıları bilgilendirdi.

Etkinliğin ikinci gününde ayrıca beş eğitim semineri düzlenirken, “Kampüste Sektörel Bakış 5” etkinliğine katkı sağlayan kamu ve özel sektör temsilcileri ile akademisyenlere üniversitemiz tarafından plaket ve hediyeler takdim edildi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo et...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği düzenlendi. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver GÖKŞEN ile Şube...

Kahramanmaraş’ta izleme ve değerlendirme sınavı yapıldı Kahramanmaraş’ta izleme ve değerle...

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan ortak değerlen...

İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel ve İl Başkan Yardımcıları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Kahraman...

Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mutfak Kültürünü Yakından Öğrenecek Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mut...

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi ve Alpedo Kervan Lezzet Grubu arasında, gastronomi ve turizm alanlarında işbirliğine gidilmesi amac...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Şair Tahir Görenli’ye Azerbaycan’dan Ödül Şair Tahir Görenli’...

Afşinli Şair Tahir Görenli Karabağ’ın sembolü Sarı Bülbül Ma...

Türkiye İkincisi Yaşar Gölcü İlkokulundan Çıktı Türkiye İkincisi Yaşar Gö...

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın İlkokul çağındaki ö...

Şair Mehmet Aksu Üniversite Onur Köşesinde Şair Mehmet Aksu Üniversi...

Şair Mehmet Aksu’nun yeni çıkan Açık Kapı (Deneme), Dolunayd...

“Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyor “Benim Oyun Sandığım” Kar...

Bir gün kapınız çalınıyor. Bilmediğiniz kişiler içi kitap,de...

Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlendirdi Kahraman, Eğitimde 1. Yar...

İL MÜDÜRÜ KAHRAMAN: “312 BİN ÖĞRENCİMİZ KARNE ALACAK.&...

ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLERİ ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLER...

Şeytanın en büyük tuzağı, çirkin şeylerin paketini güzel yap...

YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1...

Yüreği her daim aşkla kavrulan gönlü güzel insanlara selam o...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİH...

Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ