Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kalem Tutan Eller Üşümesin Yıla Damga Vurdu

Kahramanmaraş Ekinözü Belediyesi’nin ‘’Kalem Tutan Eller Üşümesin Projesi” yılın en başarılı çalışması olarak ödüle layık görüldü. Ekinözü Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü Sorumlusu İsmail Bozdoğan’ın koordinatörlüğünde başlatılan Kalem Tutan Eller Üşümesin Projesi, Eshab-ı Kehf Vakfı Kültür ve Araştırma Derneği tarafından yılın en başarılı çalışması seçildi.  11.Uluslararası Eshab-ı Kehf Ödülleri Yılın Siyaset ve […]

Kalem Tutan Eller Üşümesin Yıla Damga Vurdu

26 Mart 2018 - 7:00A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Ekinözü Belediyesi’nin ‘’Kalem Tutan Eller Üşümesin Projesi” yılın en başarılı çalışması olarak ödüle layık görüldü.

Ekinözü Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü Sorumlusu İsmail Bozdoğan’ın koordinatörlüğünde başlatılan Kalem Tutan Eller Üşümesin Projesi, Eshab-ı Kehf Vakfı Kültür ve Araştırma Derneği tarafından yılın en başarılı çalışması seçildi. 

11.Uluslararası Eshab-ı Kehf Ödülleri Yılın Siyaset ve İş Dünyası Yıldızları programı ödül töreni Ankara Metropolitan Otelde gerçekleştirildi. Yılın Siyasetçisi dalında, sosyal ve kültürel belediyecilik alanında hazırlanan Kalem Tutan Eller Üşümesin Projesi ile Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen ödül aldı.

Türkiye genelinde ses getiren proje ile yılın en başarılı siyasetçisi seçilen Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, ödülünü Türkiye Adalet Akademisi Başkan Yardımcısı Mikail Özdemir’den aldı. 

Projesi kapsamında İlçede 5 bi;, Elbistan, Afşin ve Türkoğlu İlçelerinde ise bin 500 çocuğa giyim eşyası yardımı yapıldı.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen şunları dile getirdi: “Öncelikle Eshab-Kehf Vakfı Kültür ve Araştırma Derneği’ne bu ödüle bizi layık gördükleri için teşekkürlerimi sunuyorum. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu İsmail Bozdoğan’ın hazırladığı Kalem Tutan Eller Üşümesin Projesi, Belediyemizin eğitim alanına yönelik yatırımlarının temel hedeflerindendir. Öğrencilerimizin eğitim öğretim hayatlarında başarılı olmaları, geleceklerine sağlıklı şekilde hazırlanıp ülkemize, devletimize faydalı insanlar olarak yetişmeleri için ihtiyaç duydukları gereksinimlerini imkanlarımız ölçüsünde karşılamaya çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız aslında geleceğimiz olan her biri ayrı bir mücevher niteliğindeki öğrencilerimiz için yeterli değildir. Ancak bundan daha fazlasını da yapmak adına çalışma arkadaşlarımla beraber yoğun mesai harcamaya devam ediyoruz. Aynı zamanda bu çalışmamız sadece kendi ilçemizle sınırlı değil. Komşu ilçelerdeki çocuklarımıza da proje kapsamında desteklerimizi veriyoruz. Kendi ilçemizde 5 bin öğrencimize yardım ulaştırırken, komşu ilçelerimizdeki bin 500 çocuğumuza da bu yardımları yaptık.

Bizi bu görevi layık görerek seçen sevgili hemşehrilerime en iyi şekilde hizmet vermek için ilçemizde dört mevsim boyunca gece gündüz çalışıyoruz. Ulaşım, alt yapı, turizm, sosyal ve kültürel alanlarda gördüğümüz ve halkımızın ihtiyaç duyduğu bütün eksiklikleri, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tavsiye ve emirleri doğrultusunda gidermeye çalışıyoruz. Bizi destek veren, seven bütün vatandaşlarımız müsterih olsunlar, elimizdeki imkanları kendilerine hizmet olarak ulaştırmak için maksimum gayret ve tempoyla çalışıyoruz.”

Ekinözü Belediye Başkanı Çeleğen, ödül töreninde projeye Ankara’dan destek veren 1453 Keçiören İlçe Başkanı Rüstem Yılmaz, Gönüllü İyilik Hareketi Derneği Başkanı Ersin Erdoğdu ve Yönetim Kurulu üyeleri, 15 Temmuz Şehidi Suat Akıncı’nın ağabeyi Murat Akıncı, Şehit İstihkâm Er Tunahan Doktur’un babası Mustafa Doktor’a çalışmaya verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, plaket takdim etti. 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
21. yy’da İş Sağlığı ve Güvenliğini Geliştirme Projesi 21. yy’da İş Sağlığı ve Güvenliğin...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu TOKİ 21. Yüzyıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlü...

Yeni İl Müftüsü Mustafa Tekin, Görevine Başladı Yeni İl Müftüsü Mustafa Tekin, Görevine ...

Son yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kahramanmaraş İl Müftülüğüne atanan Mustafa Tekin, görevine başladı. Tekin ilk mesajınd...

Yenilenen Park Yenilenen Park

Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Göç Örgütü Kahramanmaraş Ofisi ve Dulkadiroğlu Belediyesi, iş birliğiyle projelendirdiği Namık Ke...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 14 Nisan 2021 günü saat 10.00’da Vali Ömer Faruk COŞKUN Başkanlığında Valilik Toplantı Salon...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Fatma Hemşireden Ahde Vefa Fatma Hemşireden Ahde Vef...

27 Mart 2008’de motosikleti ile geçirdiği kazada hayatını ka...

Milletvekili Öçal, AKP-MKYK Üyesi Karakoç’u Ziyaret etti Milletvekili Öçal, AKP-MK...

Kahramanmaraş  Ak Parti Milletvekili Habibe Öçal , Ak Parti ...

4. Sınıflara Yönelik 5 ve 6. Tema/Ünite Çalışma Fasikülleri 4. Sınıflara Yönelik 5 ve...

MEB Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü...

GÖZYAŞI   RAHMETTİR GÖZYAŞI   RAHMETTİR

Hakk’ın sevdasıyla yanan kalplerimiz, gözlerimizin okyanusun...

 ZEKÂT   ZEKÂT 

İkinci hicret yılı aylardan şevval idi.  Zekât bize farz old...

Tır, Yüksekten Evin Yakınına Uçtu Tır, Yüksekten Evin Yakın...

Göksun – Kahramanmaraş karayolu üzerinde Yeşilova et l...

MEB 5,6,7, VE 8. Sınıf 6. Ünite Fasiküllerini Yayınladı MEB 5,6,7, VE 8. Sınıf 6....

MEB Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü...

ORUCUN MANEVİ FAYDALARI  ORUCUN MANEVİ FAYDALARI ...

Oruç tutmanın temel sebebi, Allah’ın emridir. Bunun gerekçes...

Hakan Vicdan Eğitim Camiasını Üzdü Hakan Vicdan Eğitim Camia...

Kahramanmaraş’a özel eğitim alanında çok büyük hizmetl...

Maarif Anadolu Lisesi’nden “Kariyer Engel Tanımaz!” Maarif Anadolu Lisesi’nde...

“Normal Bireylerin Önüne Kasis Çıkarken Engelli Bireylerin Ö...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ