Maraşta Haber
Maraşta Haber

Konteyner’den Modern Okula Kavuştuk

Kahramanmaraş’ta Yeni Eğitim-Öğretim Dönemi Başladı Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı başladı. Yeni eğitim-öğretim yılı dolayısıyla yıllarca  konteyner’de eğitim veren, yeni bir modern okul inşa edilen  Çakmakçı Sait İlk ve Ortaokulu’nda bir tören düzenlendi. Törende açılış konuşmaları bölümünde bir konuşma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kendilerinin öğrencilerin ikinci velisi […]

Konteyner’den Modern Okula Kavuştuk

29 Eylül 2015 - 18:44A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’ta Yeni Eğitim-Öğretim Dönemi Başladı

Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı başladı. Yeni eğitim-öğretim yılı dolayısıyla yıllarca  konteyner’de eğitim veren, yeni bir modern okul inşa edilen  Çakmakçı Sait İlk ve Ortaokulu’nda bir tören düzenlendi.

Törende açılış konuşmaları bölümünde bir konuşma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kendilerinin öğrencilerin ikinci velisi olduklarını hatırlatarak Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime yaklaşık 20 milyon liralık yatırım yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini söyledi.

OKUL YERİ BELEDİYEDEN

Başkan Erkoç, ülkelerin kalkınmasında eğitimin çok önemli bir yeri olduğuna dikkat çekerek: “Burada gördüğünüz okul şehrimizin için çok önemli bir yere sahip. Bundan önceki okul hepimizin gündemindeydi. Şimdiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan iken bu okul inşaatının TOKİ programına alınarak yapılmasını istemişti. Ancak okul inşaatı bir türlü bitirilemedi. Bir takım sıkıntılar ve sorunlarla bugüne kadar gelindi. Okulu açmak bugüne nasip oldu. Okul yerini belediyemiz tahsis etmişti” dedi.

Kahramanmaraş’ta son 12-13 yıl içerisinde eğitim alanında önemli adımlar atıldığına dikkat çeken Başkan Erkoç: “Kahramanmaraş’ta bu kadar süre içerisinde birçok okul yapıldı. Son oniki-onüç yıl içerisinde Cumhuriyet tarihimizdeki okul sayısı kadar okul ve derslik yapıldı. Bu okul da üçüncü ihaleden sonra yapılarak bugünkü hale getirildi” diye konuştu.

_STC7463 copy

ÖĞRENCİLER GELECEĞİMİZDİR

Öğrencilerin bu ülkenin kaderi olduğunu kaydeden Başkan Erkoç sözlerini şöyle sürdürdü: “Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. İlimizin hatta ülkemizin geleceği. Ben her zaman söylüyorum. Biz zengin yer altı kaynaklarına sahip bir ülke değiliz. Bizim en büyük gücümüz sosyal sermayemiz. Beşeri insan gücümüz. İnsanımızı en donanımlı hale getirmek zorundayız. En nitelikli bir seviyeye getirmeliyiz ki biz de muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkalım. Çocuklarımızın geleceği bizim için de çok önemli . İnanıyoruz ki bu okulumuzdan ülkemizin idaresinde söz sahibi olacak birçok mülki idareciler, hakimler savcılar, bürokratlar, bakanlar, başbakanlar çıkar. En büyük temennimiz bu.”

_STC7191 copy

MİLLİ GELİRDEN ALDIĞI PAY DEĞİŞECEK

Eğitimin gelir dağılımında da önemli bir yere sahip olduğuna işaret eden Başkan Erkoç sözlerine şöyle devam etti: “ Eğitim aynı zamanda fırsat eşitliği de getirmekte. Gelir dağılımının daha hakkaniyetli bir hale gelmesinde de önemli bir yer tutmaktadır. Bu okuldan mezun olacak bir kardeşimiz ülkemiz idaresinde önemli bir yere geldiği zaman aile bütçesine de önemli bir katkı sağlayacak ve ailesinin Milli Gelir’den aldığı payı da değiştireceği inancındayım.”

_STC7199 copy

ÖĞRENCİLERİMİZİN İKİNCİ VELİSİYİZ

Kendilerinin göreve gelirken öğrencilerinin ikinci velisi olduklarını ifade ettiklerini hatırlatan Başkan Erkoç: “Biz göreve gelirken öğrencilerimizin ikinci velisi olacağımızı söylemiştik. Bu bağlamda eğitim alanına Büyükşehir Belediyesi olarak yatırımlarımız devam ediyor. Şu ana kadar 20 milyon liralık- eski parayla 20 trilyon liralık – eğitim yatırımı yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Kahramanmaraş’ımızın eğitim alanında Türkiye’de gıpta ile gösterilecek bir şehir olması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Gayret etmeye de devam edeceğiz. Mahallelerimize kütüphaneler kuruyoruz, çocuklarımızın ders çalışması için. Çocuklarımızın okula ulaşımı ile ilgili de elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Önümüzdeki günlerde Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte rehberlik alanında yapılacak çalışmalarla öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim-öğretim görmeleri için gayretlerimiz devam edecektir” diye konuşarak sözlerini tamamladı.

_STC7220 copy

Çakmakçı Sait İlk ve Ortaokulu’nda gerçekleştirilen törene Vali Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak, Garnizon Komutanı Kur. Alb. Uzay Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Vali Yardımcısı Erkan Bulgan, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Öz, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçekj, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Milli Eğitim İl Müdürü Mesut Alkan ile veliler, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Açılış sonrası törene katılanlar sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet ettiler ve öğrencilere kitapları dağıttılar.

    _STC7316 copy _STC7398 copy _STC7412 copy

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş Valiliğinden Yüz-yüze eğitimle ilgili kararlar Kahramanmaraş Valiliğinden Yüz-yüze eğit...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 22 Ekim 2020 günü saat 17: 00’da Vali Vekili Mahmut HERSANLIOĞLU Başkanlığında Valilik Topla...

Acı Haber İstanbul’dan Geldi Acı Haber İstanbul’dan Geldi

Genç ölüm büyük üzüntü yarattı. İstanbul’da çalıştığı inşaattan düşen 25 yaşındaki Elbistanlı işçi, hayatını kaybetti. Korkunç olay, İs...

Özel Yıldız’dan Yine Bir İlk Özel Yıldız’dan Yine Bir İlk

lMilli Eğitim Bakanlığı tarafından Covid-19 salgını nedeni ile okulların temizlik ve hijyen bakımından uygunluğunun tespit edilmesi içi...

YÂ RAB! YÂ RAB!

Şühedânın kanı ile sulanan Bizleri vatansız yaşatma yâ Rab! Biri Kurban, bir diğeri Ramazan Bizleri bayramsız yaşatma yâ Rab!   Sö...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Onikişubat İlçe MEM’den Müdürler Kurulu Toplantısı Onikişubat İlçe MEM’...

Kahramanmaraş Onikişubat İLçe Millî Eğitim Müdürlüğünde göre...

Kahramanmaraş Valiliğinden Yüz-yüze eğitimle ilgili kararlar Kahramanmaraş Valiliğinde...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 22 Ekim 2020 günü...

Sır Cinayet Aydınlanıyor Sır Cinayet Aydınlanıyor...

Elbistan’da 9 gündür kayıp olarak aranan 28 yaşındaki genci ...

Acı Haber İstanbul’dan Geldi Acı Haber İstanbul’dan Ge...

Genç ölüm büyük üzüntü yarattı. İstanbul’da çalıştığı inşaat...

KMESOB Başkan Yardımcısı Mehmet Geçkil’e Ziyaret KMESOB Başkan Yardımcısı ...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikc...

Kahramanmaraş’ı TEKNOFEST’te başarıyla temsil ettiler Kahramanmaraş’ı TEKNOFEST...

TEKNOFEST-2020 festivaline katılan Kahramanmaraş Necmettin E...

Onikişubat İlçe MEM’de Akademik Başarı Çalışmaları Onikişubat İlçe MEM’de Ak...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Akif Bulut...

Yer Fıstığının Faydaları Nelerdir? Yer Fıstığının Faydaları ...

Tam bir enerji sağlayıcı olan, yer fıstığı özellikle bölgede...

Sevim Şirikci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sevim Şirikci Mesleki ve ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi Sevim Şirikci Mesleki ve T...

İl Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Elbistan İlçesinde İl Millî Eğitim Müdürü Yı...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, akademik ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ