Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta İstiklal Marşımızın Kabulü

Kahramanmaraş’ta 12 Mart İstiklal Marşı’mızın kabulünün 94. Yıl dönümü ve Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 79.yıl dönümü münasebetiyle Kahramanmaraş’ta “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma Programı” düzenlendi.  Onikişubat İlçesi İMKB Süleyman Demirel Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programın açılış konuşmasını yapan İMKB […]

Kahramanmaraş’ta İstiklal Marşımızın Kabulü

12 Mart 2015 - 20:21A+A-

Kahramanmaraş’ta 12 Mart İstiklal Marşı’mızın kabulünün 94. Yıl dönümü ve Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 79.yıl dönümü münasebetiyle Kahramanmaraş’ta “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma Programı” düzenlendi.

 Onikişubat İlçesi İMKB Süleyman Demirel Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan İMKB Süleyman Demirel Fen Lisesi okul müdürü Eyüp Kurt, İstiklal Marşı’nın milletçe bir ağızdan haykırdıkça, birlik ve beraberliğin pekişmekte olduğunu vurgulayarak daha sonra şu ifadeleri kullandı:

 “Milli marşa duyulan saygı, millete ve devlete duyulan saygıdır. “Onun hep bir ağızdan söylenişi, egemenliğimizin birlikte haykırılmasıdır. Yüreğimizde uyandırdığı heyecan, milli şuurumuzun ve inancımızın ta kendisidir. ‘Değerler Eğitim’ adıyla okullarımızda uygulanan projede, model ve kaynak olarak Aki’in Safahatı’ndan ve Safahat’ın erdemlerle donanmış kahramanı, ideal Türk genci Asım’ın karakterinden istifade edilmelidir” dedi.

 Okulun Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Yusuf Kenan Erdoğan ise Mehmet Akif Ersoy’u modern zamanların Ahmet Yesevi’sine benzetti.

Akif’in Türk gençlerinin örnek alması gereken model bir insan olduğuna dikkati çeken Erdoğan, onun millet ve İslam mücadeleleri Türk gençlerine örnek olması gerektiğini belirterek, “Türk-İslam sentezinde ifadesini bulan, millet ve İslam ülküsünü şahsında bütünleştiren Akif, yüce bir ahlak kahramanı, soylu bir karakter anıtıdır” dedi.

 Mehmet Akif Ersoy’la ilgili belgesel sunumu ve konuşmalardan sonra okul öğrencilerinden, Ayşenur Gözel “Müslümanlık Nerede” adlı şiirini seslendirdi. “Akif, İstiklal Marşı’nı Yazıyor” adlı piyesi oynayan öğrenciler katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi.

 İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 Programa, Vali Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Kerim Acar, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Kemal Yalçın, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, İl Jandarma Komutanı Albay Coşkun Doğan, İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ile vali yardımcıları, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve diğer ilgililer katıldı.

IMG_4829 copy IMG_4836 copy IMG_4837 copy IMG_4840 copy IMG_4862 copy IMG_4872 copy IMG_4885 copy IMG_4893 copy IMG_4901 copy IMG_4919 copy IMG_4924 copy IMG_4925 copy IMG_4933 copy IMG_4936 copy IMG_4937 copy IMG_4948 copy

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Büyükşehir Sporcuları Başarıdan Başarıya Koşuyor Büyükşehir Sporcuları Başarıdan Başarıya...

Kahramanmaraş’ta 12 Mart İstiklal Marşı’mızın kabulünün 94. Yıl dönümü ve Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vefatın...

Boğularak Can Verdi Boğularak Can Verdi

Kahramanmaraş’ta 12 Mart İstiklal Marşı’mızın kabulünün 94. Yıl dönümü ve Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vefatın...

Yaz Spor Okullarına Rekor Kayıt Yaz Spor Okullarına Rekor Kayıt

Kahramanmaraş’ta 12 Mart İstiklal Marşı’mızın kabulünün 94. Yıl dönümü ve Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vefatın...

MHP’li Karakoç 15 Temmuz Mesajı Yayımladı MHP’li Karakoç 15 Temmuz Mesajı Ya...

Kahramanmaraş’ta 12 Mart İstiklal Marşı’mızın kabulünün 94. Yıl dönümü ve Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vefatın...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Büyükşehir Sporcuları Başarıdan Başarıya Koşuyor Büyükşehir Sporcuları Baş...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Gençl...

Tatil Planımız Tatil Planımız

Haziran ayının başında; okulların kapanması, yaz tatilinin b...

Şahine Uzanan Eller Kırılsın! Şahine Uzanan Eller Kırıl...

Afşin’de Afşin-Elbistan B Termik Santralinde görev yapan Sal...

Boğularak Can Verdi Boğularak Can Verdi

Kandil Barajında Bir Hayat Yok oldu, Serinlemek İçin Baraja ...

Yaz Spor Okullarına Rekor Kayıt Yaz Spor Okullarına Rekor...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9 Mayı...

Çiçek Kana Bulandı! Çiçek Kana Bulandı!

Elbistan’ bağlı Çiçek Köyünde sürücüsünün direksiyon hakimiy...

Milli Eğitim Müdürlüğünün Projesi ilgi uyandırdı Milli Eğitim Müdürlüğünün...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünden Kadi...

Milli Takıma 5 Güreşçi Kahramanmaraş’tan Milli Takıma 5 Güreşçi Ka...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımı’ndan 5 güre...

Erdem Özer Fen Lisesi Müdürü Oldu Erdem Özer Fen Lisesi Müd...

Yaklaşık 7 yıldır Özel Elbistan Yıldız Eğitim Kurumları büny...

Enerji ve Ekolojik Temelli Doğa eğitimi başladı Enerji ve Ekolojik Temell...

Kahramanmaraş il Milli Eğitim Müdürlüğü 4004 TÜBİTAK Doğa Eğ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ