Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta Cumhuriyetin 96. Yıl Coşkusu

Kahramanmaraş’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ıncı yıldönümü, Trabzon Bulvarı üzerinde düzenlenen törenle kutlandı. Törene öğrenciler ve vatandaşlar tarafından katılım yoğun oldu. Atatürk Anıtına 28 Ekim’de çelenklerin sunulması ile başlayan kutlamalar, bugün saat 10.00’dan itibaren Kahramanmaraş Valisi Vahdetin Özkan’ın makamında tebrikleri kabulü ile devam etti. Daha sonra tüm protokol üyeleri, Trabzon Bulvarı üzerinde kurulan bayram alanına […]

Kahramanmaraş’ta Cumhuriyetin 96. Yıl Coşkusu

29 Ekim 2019 - 21:39A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ıncı yıldönümü, Trabzon Bulvarı üzerinde düzenlenen törenle kutlandı. Törene öğrenciler ve vatandaşlar tarafından katılım yoğun oldu.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Atatürk Anıtına 28 Ekim’de çelenklerin sunulması ile başlayan kutlamalar, bugün saat 10.00’dan itibaren Kahramanmaraş Valisi Vahdetin Özkan’ın makamında tebrikleri kabulü ile devam etti. Daha sonra tüm protokol üyeleri, Trabzon Bulvarı üzerinde kurulan bayram alanına geçerek, burada hazırlanan programa katıldılar. Kahramanmaraş Valisi Vahdetin Özkan, 2’nci Zırhlı Tugay Komutanı Tankçı Albay Mehmet Terzioğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, tören aracı üzerinden tüm öğrencileri ve vatandaşları selamlayarak, vatandaşların bayramını kutladı. Bayramların kutlanmasıyla başlayan program saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam ederken, Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi öğrencileri protokolün önünde halk oyunu gösteri yaptı. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kahramanmaraş Valisi, Vahdettin Özkan, “Aziz milletimizin tarihteki en parlak başarılarından biri olan cumhuriyetimizin 96’ıncı yıl dönümünü kutluyorum” dedi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

“CUMHURİYET İLE BİRLİKTE EKONOMİK SOSYAL VE SİYASAL YAŞANTIMIZ BÜYÜK BİR DİNAMİZM KAZANMIŞTIR”

Vali Özkan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, kahraman milletimizin olağanüstü gayret ve fedakârlığı ile kurulan. Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. Yıl dönümünü büyük bir coşku ve mutluluk ile kutluyoruz. Millet egemenliğine dayalı olan cumhuriyetimiz bu coğrafya da milletimizin var oluş mücadelesinin en anlamlı eseri, bağımsızlığına sahip çıkma kararlılığının da en güçlü ifadesidir. Cumhuriyetimiz getirdiği yenilikler ile bilime, akılcılığa ve özgür düşünceye dayalı modern Türkiye’nin mayasını oluşturmuştur. Cumhuriyet ile birlikte ekonomik sosyal ve siyasal yaşantımız büyük bir dinamizm kazanmıştır. Gücünü milletimizin ortak iradesinden alan cumhuriyetimiz geçmişte olduğu gibi gelecekte de küresel destekli terör örgütlerinin saldırıları altında sarsılmayacak, bu karanlık güçlere karşı inanç ve kararlılıkla yürümeye devam edecektir. Farklı dil inanç ve kültürleri bir arada yaşatan medeniyetin devir aldığımız bu mirası aynı ruhla her geçen gün daha da güçlendirerek ülkemizi emin adımlar ile ülkemizi daha güzel bir geleceğe taşımaya kararlıyız. Bu duygu ve düşünceler ile cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizi saygı ve minnet ile anıyor. Cumhuriyetimizin 96. Yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum.”

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

“DAHA NİCE YILLAR DİLİYORUM”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, şunları kaydetti: “Bugün cumhuriyetimizin 96’ıncı yıl dönümünü kutladık ve Barış Pınarı Harekâtının etkisi altında kutladık. Bu dünyaya verdiğimiz bir mesaj aslında. Ülkemizin geleceği ile topraklarımızla veya ülkemizin etrafında bize zarar verici bir şeyle hareket edenlere ne yapacağımızı göstermek için bugünde o şuurla o coşkuyla insanımızın içinde o manevi heyecanla 29 Ekimi kutladık. Daha nice yıllar diliyorum. 2023’te 100’üncü yılımızı kutlayacağız. Milletimizle beraber asıl büyük kutlamayı o zaman yapacağız.”

“BİN YILDIR BU TOPRAKLARDAYIZ VE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, şunları söyledi: “96 yıl önce bugün Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde cumhuriyetimizi ilan ettik. 100’üncü yılımıza yaklaşıyoruz. Emin adımlarla da ilerliyoruz. Bugün gördük ki pırıl pırıl gençlerimiz var. İnşallah 2023’te ve sonrasında ülkemize, vatanımıza, milletimize, devletimize yakışır bir şekilde milletimizi, ülkemizi muasır medeniyet seviyesine ulaştırmak için canla başla gayretle çalışacağız. Bu umut milletimizde var. Gerçekten cumhuriyetin ilkelerine bağlı olarak yaşamaya devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye bin yıldır bu topraklarda bugün hala üzerimizde oyun oynayanlar var. Ama buna müsaade etmeyeceğiz. Bin yıldır bu topraklardayız. Bundan sonra da yüzyıllar boyunca bu topraklarda olmaya devam edeceğiz.”

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

“ÇOK ÖNEMLİ BİR SEVİYEYE ULAŞTIK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Her bir şehrimizin, her bir atamızın dedemizin cumhuriyetimizin kurulmasında çok önemli katkıları var. Tabi istiklal mücadelemizi taçlandıran olaylardan biri de cumhuriyetimizin kuruluşudur. Cumhuriyet idaresi cumhur idaresidir. Her geçen günde gelişerek devam etmiştir. Biz tabii ki bu manada cumhuriyeti geliştirmemiz, milletin iradesini geliştirmemiz önemli. Bugün bu manada çok önemli bir seviyeye ulaştık. Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu manada çok büyük gayretleri oldu. Biz tekraren milletimizin şehrimizin cumhuriyet bayramını tebrik ediyoruz. Bizim bu yıl 100’üncü yıl kutlamalarımız. Biliyorsunuz bu aydan itibaren başlıyor. Bu manada da arkadaşlarımız geniş bir katılımla çok büyük bir etkinlikle bu süreci kutlayacağız. Onikişubat’ta büyük bir aksilik olmazsa cumhurbaşkanımızda katılacak” şeklinde konuştu.

“BU MİLLET BAĞIMSIZLIĞINI, BİRLİĞİNİ, BÜTÜNLÜĞÜNÜ İNŞALLAH HEP DEVAM ETTİRECEKTİR”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’de, “Ülkemizin istiklalini, bağımsızlığını, kurtuluşunu ilan ettiği 29 Ekim 1923’ün arasından 96 yıl geçmiş. Bu bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün değerini bilmek üzere her yıl günümüzü cumhuriyet bayramı olarak kutluyoruz. Ciddi bir coşku var. Bu ülke bu millet bağımsızlığını, birliğini, bütünlüğünü inşallah hep devam ettirecektir. İnşallah bu güzel günü de kıyamete kadar kutlamaya devam edeceğiz. Bu güzel kutlama törenlerinin meydana getirilmesinde, oluşturulmasında emeği geçen başta Kahramanmaraş Valiliğimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“MİLLİ BAYRAMLARI ÇOK DAHA COŞKULU BİR ŞEKİLDE KUTLAYALIM”

İyi Parti İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel “Öncelikle halkımızın Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun, Cumhuriyetimizin 96 yılında güzel bir bayram yaşanmamasını temenni ettik, yani şu ana kadar emeği geçenlerden Allah razı olsun kötü bir Bayram diyemem, bayramın kötüsü olmaz ama Cumhuriyet kutlamasına Vatandaşlarımızın tamamının katılması gerekir, çok büyük bir kalabalık katılması gerekir, bunda emeği geçecek olan kişiler hem sivil toplum kuruluşları, hem siyasi partiler, hem Sayın valimiz, kaymakamlarımız ve diğer bütün kurumlarımız gelir, herkesin burada olması gerekirdi, tüm vatandaşlarımızın gelmesi gerekirdi.

Asıl önemli olan protokole değil de tüm Kahramanmaraş halkıyla bayram yapılması gerekirdi, Kahramanmaraş halkının bunu hak ettiğini düşünüyorum, inşallah bundan sonraki bayramlar daha anlamlı, daha fazla katılımlı ve coşkulu geçer. İlçe başkanlarımıza, kaymakamlarımıza, bütün kurumlara buradan çağrımdır; lütfen bundan sonraki milli bayramları çok daha coşkulu bir şekilde kutlayalım. Yüzler, binler burada olsun hep beraber bu Coşku bize yüzüncü yıla geldiğinde çok şeyler kazandıracaktır. Çünkü Cumhuriyet bir asrı doldurduğunda inanıyoruz ki o Cumhuriyet herkesi dize getirecektir, tüm dünyayı dize getirecektir buna çok ihtiyacım var. Çok teşekkür ederim, çok sağ olun.

Haber: Ahmet Güneçıkan/Emre Akkış

Fotoğraflar: Oğuz Karakoç

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta Polis memuru Barış Göl’ü şehit eden cinayet zanlısı öldü Kahramanmaraş’ta Polis memuru Barı...

Antalya’da bir cinayetten aranan Kahramanmaraş’ta polis memuru Barış Göl’ü şehit eden cinayet zanlısı Muhammet Karataş (22), kald...

Polisimizi Şehit Eden Zanlı Yakalandı Polisimizi Şehit Eden Zanlı Yakalandı

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü İnfaz Büro amirliğine bağlı bir polisi şehit diğer polis memurunu da yaralayanın, Antalya’da 24 yaşında...

Kahramanmaraş’ta Bir Polisimiz Şehit Oldu Kahramanmaraş’ta Bir Polisimiz Şeh...

Kahramanmaraş’ta hareketli saatlerin yaşandığı olayla ilgili ilk resmi açıklama Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu’ndan geldi...

Kahramanmaraş’ta cinayet zanlısı polislere ateş açtı Kahramanmaraş’ta cinayet zanlısı polisle...

Canlı bomba olmadığı ortaya çıktı Kahramanmaraş Milli Egemenlik Caddesi üzerinde bulunan bir otelde içlerinde birinin cinayet suçundan ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Polis memuru Barış Göl’ü şehit eden cinayet zanlısı öldü Kahramanmaraş’ta Po...

Antalya’da bir cinayetten aranan Kahramanmaraş’ta poli...

Polisimizi Şehit Eden Zanlı Yakalandı Polisimizi Şehit Eden Zan...

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü İnfaz Büro amirliğine bağlı ...

Kahramanmaraş’ta Bir Polisimiz Şehit Oldu Kahramanmaraş’ta Bi...

Kahramanmaraş’ta hareketli saatlerin yaşandığı olayla ilgili...

Kahramanmaraş’ta cinayet zanlısı polislere ateş açtı Kahramanmaraş’ta cinayet ...

Canlı bomba olmadığı ortaya çıktı Kahramanmaraş Milli Egemen...

LGS ve YKS ‘de Değişiklik Söz Konusu mu? LGS ve YKS ‘de Deği...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bir yazılı açıklama...

YARDIMCIOĞLU’NDAN BORSA İSTANBUL AÇIKLAMASI YARDIMCIOĞLU’NDAN BORSA İ...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr....

Özel İdare İş Merkezi Dönüştürülür mü? Özel İdare İş Merkezi Dön...

İşte Kahramanmaraşlı mimardan örnek bir dönüşüm projesi Kahr...

Faturalar Vatandaşı Yakıyor! Faturalar Vatandaşı Yakıy...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, dağıtıcı elektrik dağıtı...

Uyuşturucu Tacirleri Cezaevine Gönderildi Uyuşturucu Tacirleri Ceza...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde,  İlçe Emniyet Müd...

Kış lastiği kullanmama cezası 776 TL Kış lastiği kullanmama ce...

Kış lastiği kullanması zorunlu olduğu halde kullanmayan araç...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ