Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Muhtarlar Derneği Başkanı Paköz :“Mısır’a darbe üstüne darbe”

“ Mısır’daki katliamı kınadığını belirten”  Kahramanmaraş Muhtarlar Derneği Başkanı Vedat Paköz Günün birlik ve beraberlik günü olduğunu Müslümanların birbirlerine sahip çıkması gerektiğini söyledi. Paköz, “Dünyada bulunan Müslüman ülkeler birlik ve beraberliği sağlamakta güçlük çekerken,  Hıristiyanlar, Yahudiler, Ermeniler, Sırplar, Katolikler ve buna benzer kendilerini din mensubu gören devletlerde iç kargaşa yaşanmamaktadır. Bunun sebebi ise akılcı davranmak.” […]

Kahramanmaraş Muhtarlar Derneği Başkanı Paköz :“Mısır’a darbe üstüne darbe”

20 Ağustos 2013 - 13:44A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

“ Mısır’daki katliamı kınadığını belirten”  Kahramanmaraş Muhtarlar Derneği Başkanı Vedat Paköz Günün birlik ve beraberlik günü olduğunu Müslümanların birbirlerine sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Paköz, “Dünyada bulunan Müslüman ülkeler birlik ve beraberliği sağlamakta güçlük çekerken,  Hıristiyanlar, Yahudiler, Ermeniler, Sırplar, Katolikler ve buna benzer kendilerini din mensubu gören devletlerde iç kargaşa yaşanmamaktadır. Bunun sebebi ise akılcı davranmak.” Dedi.

“Bazı ırkçı devletlerde ise kendi ırkından olmayan ama aynı çatı altında yaşayan insanlara yaşam hakkı tanımamak için, güçlü olan güçsüzleri öldürerek yaşamlarına son verdirerek bir nesli yok etmektedirler. Bu katliamlara her nedense demokrasi dersi verenler neden ses çıkartmazlar?” diyen  Muhtar Paköz,Ey insan hakları savunucuları, bu yapılan insanlık dışı katliamlara göz yumarak seslerinizi çıkartmıyorsunuz!.. Irakta, Libya da, Suriye de ve mısırda öldürülen Müslümanlar yoksa insan değil mi?  Yoksa sizler mi insansınız, arada mezhep ve din ayrılıkları varda sahip onun için mi vurdum duymaz  davranıyorsunuz? “ ifadelerini kullandı.

Paköz, “Gelelim Ortadoğu ve Kuzey Afrika Devletlerindeki katliamlara, Arap baharı olarak gündeme gelen Müslüman devletlerinde iç savaş sürerken, Müslüman devletlerinden Türkiye hariç ses çıkartan olmamıştır. Müslüman uyanık ve dirayetli olmalı, bilgili ve şuurlu olmalı, harp taktiklerini iyi bilmeli. onun bunun kışkırtması ile hareket etmemeli, silahın karşısına silahsız gitmemeli.

Değerli Müslüman kardeşlerim, gün birlik ve beraberlik günüdür. ARTIK ÖNÜMÜZÜ GÖRELİM.

Tehlikenin nereden geldiği açıkça belli olmasına rağmen vurdumduymaz olamayız.  Bugün onlara yarın bize olursa ne yaparız?   Komşumuz Suriye de, Müslüman kardeşler ile Esed güçleri arasında 2 yıldan buyana iç savaş yaşanmaktadır. Birleşmiş Milletler nerede? Esed güçlerinin yanında yer alan, Çin ve Rusya’nın olması bir dış müdahaleyi önlemektedir. Birleşmiş Milletlerin dış müdahalesi kararını ise Rusya’nın veto etmesi ile durmuştur. Yüzbinlerce Müslüman kardeşlerimiz bu nedenle öldürülmektedir. Bu ölümlere Siyonistler göz yummakta, çözüm için öneri getirmezken dil ucundan  aldatıcı demeçler verilerek geçiştirilmektedir. Çünkü ölenler Müslüman… Ölenler bir Hıristiyan ve Yahudi olsa müdahale hemen yapılırdı!

Orta doğunun büyük ülkesi Mısırda ise Diktatör Mübarek’in devrilmesi ile Müslümanlara yapılan zulüm sona erdirilmişti. Zulmün bitmesi ile secimle işbaşına gelen Müslüman kardeşlerin lideri Mursi’nin Mısır’ın Devlet Başkanlığına seçilmesinden sonra Mısır’a demokrasinin gelmesinden rahatsız olan Yahudi lobisi hemen harekete geçerek muhalif gurupları kışkırtıp sokağa dökmesini sağlayarak, askerlere ihtilal zemini hazırlayıp seçimle işbaşına gelen Devlet Başkanı mursi’yi koltuğundan ederek cunta rejimini işbaşına getirmiştir. Cunta rejiminin işbaşına gelmesi ile demokrasi rafa kaldırılmış geçici olarak bir hükümet göreve getirilmiştir.

Mübarek Ramazan ayında devlet başkanı Mursi’nin devrilmesiyle, sokaklara dökülen taraftarları camide namaz kılarken, yüzlerce insan öldürülmüş. Yine ellerinde silah olmadan meydanlarda ihtilalin yapılmasını protesto eden milyonlarca Müslüman kardeşlerimizin üzerlerine havadan ve yerden yaylım ateşleri açılarak 1000 yakın insanların öldürülüşünü dünya milletleri seyrederken, bu ölüm olayına Birleşmiş Milletler ve NATO ve bazı devletlerden hatta Müslüman ülkelerinden bir kınama dahi yapılmamıştır. Aman Allah’ım ne günlere kaldık, Müslüman kardeşlerimiz öldürülüyor kılımızı kıpırdatmıyoruz.

Başta Amerika ve Avrupa Birliği yapılan askeri darbeyi görmezden gelerek hatta destek vererek Müslümanların öldürülüşüne göz yummaktadırlar. Uyanık olalım. Cennet ülkemizin birliğini dirliğini, bütünlüğünü korumak baş görevimiz olmalı. Müslüman ülkelerindeki karışıklıkları süzgeçten geçirelim, kimliğimiz ve ırklarımız ne olursa olsun, birbirimize sahip çıkalım. Dört bir yanımız düşmanlarla çevrili uyanık olalım. Aynı çatı altında yaşamlarımızı kin ve nefrete dönüştürmeden sevgi ve saygı içinde sürdürülelim. Aksi takdirde iş işten geçerse pişmanlık fayda etmez. Ülkemizi Allah kem gözlerden korusun. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun ülkemiz bir bütündür bütün kalmalı. Mısır da yapılan katliamları kınıyor ve lanetliyorum.”

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kahramanmaraş’a gelişi ertelendi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kahramanm...

Toplu açılış törenlerine katılmak üzere 31 Temmuz Cumartesi günü, Müftülük meydanında saat: 16.30 da 89 projenin toplu açılış törenine ...

Tekstil Firmasında Yangın Tekstil Firmasında Yangın

Kahramanmara’ta , Adana yolu üzerindeki bir tekstil firmasında akşam saatlerinde meydana gelen yangın, Büyükşehir Belediyesi’ne b...

Orman Yangını Orman Yangını

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesine bağlı  Çamlıbel mevkinde  henüz belirlenmeyen sebeple orman yangını çıktı. edindiğimiz bilgi...

Arslanbey Ortaokulu öğrencilerine,Telafide Ben De Varım Eğitimi Arslanbey Ortaokulu öğrencilerine,Telafi...

Telafide Ben De Varım eğitim programı bünyesinde Fen Eğitimi Uzmanı Başak Yaşar Çetin rehberliğinde Arslanbey Ortaokulu öğrencileri Fen...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta “Bütünleştirici Eğitimde Rol ve Farkındalıklar Semineri” Düzenlendi Kahramanmaraş’ta “Bütünle...

Örgün eğitim veren okullardaki yöneticiler ve Rehberlik ve A...

NANKÖRLÜK HASTALIKTIR NANKÖRLÜK HASTALIKTIR

İnsanı hayvandan ayıran özellik, düşünme ve değerlendirme ka...

Bilsem’in 3 projesi Teknofest 2021 Türkiye finallerinde Bilsem’in 3 projesi...

Kahramanmaraş Nuri Pakdil Bilim Sanat Merkezinin  3 projesi ...

Kahramanmaraş’ın Ekinözü İçmeleri Şifa Dağıtıyor Kahramanmaraş’ın Ek...

Şifalı maden suları ve Türk Edebiyatına yetiştirdiği şairler...

Başarılı Eğitim Yöneticisi Ertan Göl, DOĞA Koleji Eğitim Kurumlarının Başında Başarılı Eğitim Yöneticis...

Kahramanmaraş Eğitim camiasının çok yakından tanıdığı, Türk ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kahramanmaraş’a gelişi ertelendi Cumhurbaşkanı ErdoğanR...

Toplu açılış törenlerine katılmak üzere 31 Temmuz Cumartesi ...

Hayırlı Olsun, Alaattin Karakuş Hayırlı Olsun, Alaattin K...

Kahramanmaraş’ta eğitime hizmetleriyle bilinen, sevile...

YANAN BENİM YANAN BENİM

Terör, mafya iş başında Orman yanar ben yanarım, Ben yanarım...

GELENEK BOZULMADI GELENEK BOZULMADI

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS), sonunda Kahramanmaraş Pr...

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi. İlçe Millî Eğitim Müdürle...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz Başkanlığı...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ