Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğünden Eğitime Katkı

      Ekinözü Lisesi 12. sınıfta öğrenim gören öğrenciler Kahramanmaraş’a getirilerek   unutulmaz bir gün yaşadılar.   Ekinözü Lisesi 12. sınıfta öğrenim gören öğrenciler ile iletişim kurmak, tanışmak, rehberlik etmek, yanlarında olduklarını hissettirmek ve yaşadıkları üniversite sınav kaygısını biraz olsun hafifletmek amacıyla, İl Emniyet Müdürlüğünce  06/03/2013 tarihinde, (70) öğrenci Kahramanmaraş’a getirildi.     Misafir öğrenciler için […]

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğünden Eğitime Katkı

17 Mart 2013 - 16:39A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

 

 

 

Ekinözü Lisesi 12. sınıfta öğrenim gören öğrenciler Kahramanmaraş’a getirilerek   unutulmaz bir gün yaşadılar.

 

Ekinözü Lisesi 12. sınıfta öğrenim gören öğrenciler ile iletişim kurmak, tanışmak, rehberlik etmek, yanlarında olduklarını hissettirmek ve yaşadıkları üniversite sınav kaygısını biraz olsun hafifletmek amacıyla, İl Emniyet Müdürlüğünce  06/03/2013 tarihinde, (70) öğrenci Kahramanmaraş’a getirildi.

 

4

 

Misafir öğrenciler için ,İçerisinde doğa yürüyüşü, halat çekme, çuval yarışı, sandalye kapma yarışı vb. etkinliklerin yer aldığı piknik düzenlendi. Neşeli bir ortamda geçen piknik sonrasında Kahramanmaraş’a ilk defa geldiğini belirten birçok öğrencinin bulunduğu misafir grubuna, KSÜ , Kahramanmaraş Kalesi, Kapalı Çarşı, Ulu Cami ve Kıbrıs Meydanı gezdirildi.

 

 

 

 

Program boyunca öğrencilerin emniyet personeli ile yakınlaştığı, samimi bir ortamın geliştiği, gösterilen ilgi ve samimiyetten, polis abileri ve ablaları ile cep telefonları ile sürekli fotoğraf çektirdikleri gözlemlendi.

 

 

 

 

Programa katılan bazı öğrencilerin görüşleri:

 

“Bugün ilk defa yaşamın, hayatın yaşamaya değer olduğunu anladım, ilk defa yapamam dediklerimi yaptım. Bu gezi gerçekten umduğumdan daha güzel geçti, sınav öncesi çok iyi bir moral oldu. Bu geziyi düzenleyenlere en içten duygularımla teşekkür ederim.”

 

“Bu gezide polislerin dışarıdan gözüktüğü gibi sert insanlar olmadıklarını, aksine çok güler yüzlü olduklarını anladım, bende polis olmayı çok istiyorum, bu nedenle bu gezi benim için çok önemliydi.”

 

“Programın bu kadar güzel geçeceğini tahmin bile etmemiştim. Her şey o kadar güzeldi ki. Baştan sona muhteşem olan ve şenlik havasında geçen bu güzel gün, sınav öncesi bizlere büyük moral oldu. Bizi o kadar güzel ağırladınız ki. Bizlerde sizleri mutlaka evlerimize bekliyoruz.”

 

“Öncelikle bu geziyi düzenleyenlere çok teşekkür ediyorum. Gezi tam anlamıyla çok güzeldi, üniversiteye hazırlanıyorum, üniversitenin bize gezdirilip tanıtılması sınavlara hazırlanmamda bana daha çok şevk verdi. Bende daha çok çalışıp üniversiteye gireceğim.”

 

“Beklentimin çok üzerinde bir geziydi, çok eğlendik, Polis abilerimi, ablalarımı hepsini çok sevdim, yaşadıklarımı kelimelere dökemiyorum o kadar güzeldi ki, sizleri asla unutmayacağım, her şey için çok teşekkür ederim.”

“Hayatımda ilk defa güzel bir gün geçirmeme vesile olan polislere çok teşekkür ederim. Keşke bir daha olsa, sizleri unutmayacağım.”

 

“Bu gezi beklentimin çok üstünde oldu, buraya gelirken ve şimdiki düşüncelerim arasında dağlar kadar fark var. Polislerin bu kadar sevecen, samimi ve iyi yürekli olduğunu bilmiyordum, fikirlerimde yüz seksen derece bir değişim oldu.”

5

Programa katılan öğretmenin görüşleri;

 

 

 

 

“Buraya gelirken öğrencilerin çoğunda bir yabancılık duygusu olmasına rağmen, sizin samimiyetiniz ve sıcakkanlılığınız onları ve bizleri çok etkiledi. Unutulmayacak bir anı olarak hafızalara kazındı. Biz öğretmenler için de çok farklı ve güzel bir gün oldu.  Öğrencilerimizin ufkunu açan ve sizler gibi güzel insanları tanıma fırsatı buldukları bu etkinlikten dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum.”

 

1

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Başkan Mahçiçek; Eğitim yatırımlarımız ve sosyal yardımlarda tasarrufa gitmeyeceğiz Başkan Mahçiçek; Eğitim yatırımlarımız v...

Onikişubat Belediyesi ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kahramanmaraş İl Temsilciliği’nce bu yıl 6’ncısı düzenlenen Yaz Okulları’nın aç...

Nuri Pakdil BİLSEM’in TÜBİTAK 4006 Sergisi Göz Doldurdu Nuri Pakdil BİLSEM’in TÜBİTAK 4006...

Kahramanmaraş Nuri Pakdil Bilim Sanat Merkezi tarafından kurum içinde yıl sonu etkinliği kapsamında sergilenen TÜBİTAK 4006 projeleri b...

Erkenez Ortaokulu Yıl Sonu TÜBİTAK 4006 Etkinliği Erkenez Ortaokulu Yıl Sonu TÜBİTAK 4006 ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Erkenez Ortaokulunda Okul Müdürü Ramazan Ramazan Sakar Yönetimi ve İngilizce Öğretmeni Tuğba Diken koordines...

Tolay ve Bodovoğlu Ailesinin Mutlu Günü Tolay ve Bodovoğlu Ailesinin Mutlu Günü...

Serpil ve Sadettin Tolay ailesinin güzel ve hanımefendi kızları Özge – Fatma ve Hikmet Bodovoğlu ailesinin yakışıklı ve beyefedi oğulla...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Aşk Konulu Fasl-ı Muhabbet Şiir Seçkisi Aşk Konulu Fasl-ı Muhabbe...

( EV SAHİBİ ŞAİR: MUSTAFA ZİNCİRKIRAN) Bilemedim bu nasıl, b...

CİĞERLERİMİZ YANIYOR CİĞERLERİMİZ YANIYOR

Ormanlar sadece ağaçlardan oluşan bir alan değil; aynı zaman...

İl HBÖ Halk Eğitimi Merkezleri Planlama ve değerlendirme toplantısı İl HBÖ Halk Eğitimi Merke...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri ...

Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesinde mezuniyet töreni Necmettin Erbakan Anadolu...

Kahramanmaraş Onikişubat Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hati...

Yusuf Baran çocuğumuza umut olalım. Yusuf Baran çocuğumuza um...

Haydi Türkiye’m Yusuf Baran çocuğumuza umut olalım. Bu...

Keçeci ve Güneş Ailesinin Mutlu Günü Keçeci ve Güneş Ailesinin...

Türk Eğitim-Sen Kahramanmaraş 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı ...

Kahramanmaraş’ta “Çay Sizden, Yemek Bizden” etkinliği Muhteşem oldu Kahramanmaraş’ta “Ç...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye...

Babalar Günü Konulu Fasl-ı Muhabbet Şiir Seçkisi Babalar Günü Konulu Fasl-...

( EV SAHİBİ ŞAİR: ÂDEM YAZAR) Kimsenin varına minnet etmedi ...

BANKA PROMOSYONLARI BANKA PROMOSYONLARI

            Bu günlerde banka promosyonlarını soranlar çoğal...

Başkan Mahçiçek; Eğitim yatırımlarımız ve sosyal yardımlarda tasarrufa gitmeyeceğiz Başkan Mahçiçek; Eğitim y...

Onikişubat Belediyesi ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kahr...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ