Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü, KSÜ öğrencilerini Gezdirdi

      Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde, öğrenimine devam eden; burs sağlanan , Şehit/Gazi çocukları ve emniyet müdürlüğü mensubu öğrencilere gezi düzenlenerek Gaziantep İli gezdirildi.     Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde, öğrenimine devam eden; burs sağlanan öğrenciler, Şehit/Gazi çocukları ve teşkilat mensubu çocuklarının, yer aldığı 100 kişiden oluşan grup,  Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğünce, Gaziantep iline […]

Kahramanmaraş  İl Emniyet Müdürlüğü, KSÜ öğrencilerini Gezdirdi

17 Mart 2013 - 18:08A+A-

 

 

 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde, öğrenimine devam eden; burs sağlanan , Şehit/Gazi çocukları ve emniyet müdürlüğü mensubu öğrencilere gezi düzenlenerek Gaziantep İli gezdirildi.

 

 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde, öğrenimine devam eden; burs sağlanan öğrenciler, Şehit/Gazi çocukları ve teşkilat mensubu çocuklarının, yer aldığı 100 kişiden oluşan grup,  Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğünce, Gaziantep iline götürülmüştür. Gaziantep il merkezinde bulunan, hayvanat bahçesi, polisevi, gezegen evi, savaş müzesi, mini Atürk ve teleferik gezisi yaptırılmış, akabinde Kahramanmaraş iline dönülmüştür. Daha önceki tarihlerde, farklı programlarda bir araya gelinen ve sürekli irtibat halinde bulunulan öğrencilerin, gezi boyunca emniyet personeli ile daha da yakınlaştığı, samimi ortamın daha ilerlediği, polis abileri ve ablalarıyla cep telefonlarından sürekli fotoğraf çektirdikleri gözlemlenmiştir.

 

5

Programa katılan bazı öğrenciler gezi ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

 

 

 

“Yetiştiğim arkadaş ortamı nedeniyle polise son derece uzak bir insandım. Bırakın yakınlık duymayı, onları sevmezdim bile. Üniversiteye gelince, polisler seninle yakından ilgilenecek ve çeşitli faaliyetlerde bir arada bulunacak deseler inanmak bir yana söyleyen kişiyle kavga bile ederdim herhalde. Ama insanların düşüncesi değişebiliyormuş. Bu sizinle katıldığım ikinci program. Tanışma çayında sizlerin sırf bizlere iyi ve şirin görünmek, devletin gülen yüzü olmak için iyi davrandığınızı düşünmüş ve temkinli davranmıştım. İkinci görüşmemiz ve siz ilkinden daha yakın ve daha sıcaksınız. Bir insan bu kadar rol yapamaz herhalde. Polis hakkındaki önyargılarımın, olumsuz düşüncelerimin kırılmasına sebepsiniz. Beni polise ve devlete uzak kalmanın eşiğinden döndürdünüz. Hatamı fark ettirdiniz. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Bu arada artık sizleri seviyorum.”

 

 

 

“Sizinle ilk defa böyle güzel bir ortamda bulunuyorum. Öğrenci abilerim, faaliyetlerin çok güzel, eğlenceli ve dopdolu geçtiğini söylemişlerdi ama çok da inanmamıştım. Şu an görüyorum ki söylenenler yaptıklarınızın yanında az bile kalır. Uzun süredir hiç bu kadar eğlenmemiş bu kadar güzel zaman geçirmemiştim. Birlikteliğimize dair katıldığım ilk etkinliğin devam etmesini ve sizlerle bir arada bulunmayı çok isterim. Ayrıca derslerimden arta kalan zamanımda sizi tanımayan arkadaşlarımla ziyaretinize gelmek istiyorum. Umarım benden bıkmazsınız. Her şey için çok teşekkür ederim.”

 

 

 

“Bu günü hiç unutmayacağım, zaten unutmam mümkün değil her kareyi ölümsüzleştirdim. Sizi tanıdığım için çok şanslıyım. Bu fedakarlığı ailemden dahi görmedim. Bizim için çok özel bir gün oldu. Çok teşekkür ederim.”

 

 

 

“Sizleri tanımak, dağlar gibi güvenle sırtımı dayayacağım abi ve ablalarım olduğunu bilmek beni gururlandırıyor. Ailem, arkadaşımın evine gitmeme dahi izin vermezken, sizlerin aradığını söylediğimde hiç itiraz etmeden ‘git bizden de çok çok selam söyle, sürüden ayrılanı kurt kapar. Her zaman yanlarında ol, bir dediklerini iki etme. Sizi bizden daha çok düşünen birileri var. Allah onlardan razı olsun’ dedi. Sizleri çok seviyorum. Sizleri çok yorduk. Hakkınızı helal edin.”

 

 

 

“Sizinle tanıştığım ilk günü unutmam mümkün değil. Şırnak’tan gelip, elimde bavulumla açıkta kalmıştım. Eğer sizler bana yardımcı olmasaydınız, benimle kardeşiniz gibi ilgilenmeseydiniz, ben kesinlikle okulu bırakır tekrar Şırnak’a annemin yanına dönerdim. Anneme sizlerin şehit/gazi çocuklarıyla çok yakından ilgilendiğinizi, her zaman bize destek olduğunuzu ve yaptığımız güzel faaliyetleri anlatıyorum. Annem Türkçe bilmez, kürtçe bilir. Ve size Allah’ın koruması için sürekli dualar ediyor. Sizinle tanışalı 3 yıl oldu. Sizleri o kadar çok seviyorum ki. Şırnak’a gittiğim zamanda emniyeti ziyaret ediyorum. Oradaki polis abilerde iyi insanlar ve onları da seviyorum ama sizin gibi hiç kimseyi sevmiyorum. Bana ve arkadaşlarıma o kadar iyiliğiniz oldu ki. Bunları saymakla bitiremem. Her zaman yanımızda olduğunuz için, bize ailemizden öte destek olduğunuz için, çocuklarınızdan ailenizden fedakarlık ederek bizlerle zaman geçirdiğiniz için çok teşekkür ederim.”

 

1 (1)

 

2

 

4

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
TBB’den Elbistan Belediyesine Sağlık Hibesi TBB’den Elbistan Belediyesine Sağlık Hib...

      Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde, öğrenimine devam eden; burs sağlanan , Şehit/Gazi çocukları ve emniyet ...

Ülkü Ocakları Başkanı Kayış’ın, Nevruz Bayramı Mesajı Ülkü Ocakları Başkanı Kayış’ın, Ne...

      Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde, öğrenimine devam eden; burs sağlanan , Şehit/Gazi çocukları ve emniyet ...

Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi Elbistan’da Açıldı Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi Elbi...

      Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde, öğrenimine devam eden; burs sağlanan , Şehit/Gazi çocukları ve emniyet ...

KEŞ DAĞININ İSMİ MUHSİN DAĞI OLSUN KEŞ DAĞININ İSMİ MUHSİN DAĞI OLSUN

      Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde, öğrenimine devam eden; burs sağlanan , Şehit/Gazi çocukları ve emniyet ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
BİZİM DÂVÂMIZ-HANİFİ KARA BİZİM DÂVÂMIZ-HANİFİ KARA...

Ertuğrul Bey oğluna şu sözleri söylemiş “Bizim dâvâmız...

“Bu Sevgi Karşılıksız Kalmayacak” “Bu Sevgi Karşılıksız Kal...

Millet İttifakı İYİ Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Abd...

Ali Kınık ve Mümin Sarıkaya Elbistan’ı Salladı Ali Kınık ve Mümin Sarıka...

Cumhur İttifakı AK Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehm...

Kardeş Okullar Nevruzu Birlikte Kutladı Kardeş Okullar Nevruzu Bi...

Kardeş olan iki okul Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesin...

TBB’den Elbistan Belediyesine Sağlık Hibesi TBB’den Elbistan Belediye...

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), Elbistan Belediyesi’ne va...

Ne ilk ne de son serzenişimdir! Ne ilk ne de son serzeniş...

Bin bir zulüm ve haksızlıkla kalplerini tarumar ettiğiniz, h...

Senem Ayşe Anaokulundan “Çanakkale” Sergisi Senem Ayşe Anaokulundan &...

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Senem Ayşe Ana Okulu...

Ülkü Ocakları Başkanı Kayış’ın, Nevruz Bayramı Mesajı Ülkü Ocakları Başkanı Kay...

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Kayış, 21 Mart N...

Sermet Yıldız,Siirt’te ziyaret etmedik yer bırakmadı Sermet Yıldız,Siirt’te zi...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından Siirt’te...

Menekşe Anaokulundan Hatim-i Şerif Programı Menekşe Anaokulundan Hati...

Kahramanmaraş Onikişubat Menekşe Anaokulu 18 Mart Çanakkale ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ