Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Büyükşehir’den Elbistan’a Okul ve Köprü Hizmeti

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Elbistan Esentepe Ortaokulu temeli düzenlenen bir törenle atıldı. Elbistan Esentepe Mahallesi’nde düzenlenen temel atma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Açılış konuşmaları bölümünde ilk konuşmayı Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük yaptı. Başkan Küçük yaptığı konuşmada Elbistan’da hızlı bir kalkınma süreci başladığına işaret ederek, Büyükşehir Belediyesi ile el […]

Kahramanmaraş Büyükşehir’den Elbistan’a Okul ve Köprü Hizmeti

29 Nisan 2015 - 23:33A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Elbistan Esentepe Ortaokulu temeli düzenlenen bir törenle atıldı.

Elbistan Esentepe Mahallesi’nde düzenlenen temel atma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Açılış konuşmaları bölümünde ilk konuşmayı Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük yaptı.

Başkan Küçük yaptığı konuşmada Elbistan’da hızlı bir kalkınma süreci başladığına işaret ederek, Büyükşehir Belediyesi ile el ele vererek asfalt başta olmak üzere birçok başarılı hizmetler üretmeye başladıklarını söyledi.

Daha sonra kürsüye gelen Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Elbistan’da bugün güzel bir gün yaşandığını ifade ederek: “Biraz önce bir okulumuzu hizmete açtık. Burada ise Büyükşehir Belediyesince yapılan okulumuzun temelini atacağız. Elbistan’da eğitim alanında çok güzel gelişmeler yaşanıyor. Bu okulun yapımından dolayı Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaymakam Akkoyun’dan sonra kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kendilerini öğrencilerin ikinci velisi olduğunu kabul ettiklerini ifade ederek: “Biz göreve geldiğimizde kendimizi öğrencilerimizin ikinci velisi olduğumuzu beyan etmiştik. Bu bağlamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valiliğimizle yaptığımız protokol gereği ilimiz genelinde ihtiyaç olan bölgelere okul yapma ihtiyacı hissettik. Toplamda 18,5 milyon TL yatırım değeri olan okullarımız için ihalelerimizi tamamladık ve bir kısmının da yapımına başladık.

İlimizi ve ilçelerimizi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için eğitimin şart olduğunu biliyoruz. İnsanlarımızın hayallerinin heba olmaması adına eğitim alanında çalışmalarımız hızla devam ediyor. Büyükşehir olmakla birlikte bütün şehir olduk. El ele vererek ilimiz genelinde sorunların aşılması ve hizmetin en iyisini sizlere sunmak için gayret ediyoruz” diye konuştu.

Son olarak kürsüye gelen AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ise siyaseti kendileri için yapmadıklarına işaret ederek: “Birlik ve beraberliğin olduğu yerde hizmetlerin aksamadan koordinasyon içerisinde yürüdüğü açıkça ortada. Kahramanmaraş’a son 3,5 yılda 13 tane okul yapılmış. Yapımı devam eden okullarımız var ve proje aşamasında olan okullarımız da var. Biz siyaseti kendimiz için yapmıyoruz. Halkımıza hizmet için yapıyoruz. Hizmetlerimizi de daha iyi bir Türkiye, daha iyi bir Kahramanmaraş ve daha iyi bir Elbistan için yapıyoruz. Bütün şehrimizin geneli için yapıyoruz.

Eğitim alanının yanı sıra Elbistan’da önümüzdeki günlerde yeni bir çalışma başlatıyoruz. Biliyorsunuz Dulkadiroğlu’nun birinci başkenti Elbistan, ikinci başkenti Maraş’tır. Bundan dolayı da Elbistan’la Maraş arasında tatlı bir rekabet vardır.

Şimdi yapacağımız çalışmalarda Elbistan Ulucamii merkezli yeni bir kent kimliği oluşturmak olacak. Yapılacak restorasyonlarla Elbistan eski tarihi kimliğine kavuşacak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından butona basılarak Esentepe Ortaokulu’nun temeli atıldı.

Temel atma törenine AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Belediye Başkanı Durmuş Küçük, AK Parti İl Başkanı Av. Metin Doğan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Ulaş, Fen İşleri Daire Başkanı Harun Buz, ilçe belediye başkanları, AK Parti ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmakta olan Esentepe Ortaokulu 1 milyon 896 bin lira bedelle ihalesi yapılan Kahramanmaraş Elbistan Esentape Mahallesi 16 derslikli orta okulu inşaatına Şubat ayında başlandı.

Kahramanamraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Etüd Proje Müdürlüğü tarafından yapılan okul 705 metrekare alan üzerine 3525 metre kare inşaat alanı olarak inşa edilecek. Zemin ve 3 normal kat olmak üzere 16 derslikli olacak okulda 2 adet ana sınıfı, kütüphane, Fen Laboratuarı, resim ve müzik atölyesi ve idari birimlerin yer alacak.    400 günde yapılması hedeflenen okulda 7 bin 196 metrekare bahçesi olacak ve içerisinde yürüyüş yolları, oturma yerleri, Satranç Oyun Alanları, Basketbol Sahası e otopark bulunacak.

Öte yandan temel atma töreninin ardından AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Büyükşehir Genel Sekreteri İbrahim Ulaş, Fen İşleri Dairesi Başkanı Harun Buz ve diğer ilgililer yine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmakta olan Söğütlü Köprüsü’nde incelemelerde bulundular.

Elbistan’a bağlı Söğütlü, Çıtlık, Eldenek ve Gündere Mahalleri arasında bağlantıyı sağlayacak olan köprü15,70 metre uzunluğunda 7,50 metre genişliğinde ve 5,00 metre yüksekliğinde olacak. Ayrıca köprü geniş bir havzaya konumlandırılacağından feyezan durumunda suyun toplanarak köprü açıklığına yönlendirilmesi için köprünün dört köşesinden başlamak üzere 48 metre uzunluğunda ve 5,40 metre yüksekliğinde betonarme tahkimat duvarı yapılacak.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden Örnek davranış Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Okkaş Gümüşer Ortaokulunda görevli 70 Öğretmen ve idareciler tarafından örnek bir davranış sergilenerek...

Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı. Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı....

İçerisinde Osmanlı Padişahlarının Ashab-ı Kehf Külliyesine gönderdiği Fermanlar, Orijinal El Yazması Eserler,Ashab-ı Kehf üzerine kelem...

Kazanım Temelli Ölçme Değerlendirme Yazılımı Tanıtıldı Kazanım Temelli Ölçme Değerlendirme Yazı...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü başkanlığında, Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinden müdür  Serdar Karc...

Mustafa Buluntu, “KMTSO başkanı oldu. Mustafa Buluntu, “KMTSO başkanı ol...

Uzun bir süredir heyecanlı seçim süreci yaşanan Kahramanmaraş Ticaret ve sanayi Odası (KMTSO) Meclisi seçimi yapıldı ve açılan 29 sandı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik Sergilendi Ökkaş Gümüşer Ortaokulund...

Kahramanmaraş Onikişubat Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda 24 Kasım...

Akedaş İlkokulu’nda Öğretmenler Günü Akedaş İlkokulu’nda...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Akedaş İlkokulu’nda 24...

275. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 275. Fasl-ı muhabbet Atı...

1 Acısı – tatlısı) var  niyete  tâbi, izler… Tar...

Şehit Mücahit Şimşek Bilgi ve Oyun Sınıfı Açıldı Şehit Mücahit Şimşek Bilg...

Kahramanmaraş-Onikişubat Bertiz Çatmayayla Mahallesi Yusuf K...

Yılın Öğretmeni Kadir Demirkaynak Kimdir? Yılın Öğretmeni Kadir Dem...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde, Mehmet Akif İnan İmam Ha...

ALTILI MASA, HALKA GÜVEN VERMİYOR MU? ALTILI MASA, HALKA GÜVEN ...

Altılı Masa; bugünkü konumunda, Erdoğan ile kafa kafaya yarı...

Başkan Mahçiçek, İlçede görevli öğretmenlerle kahvaltıda buluştu Başkan Mahçiçek, İlçede g...

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İlçede görev yapan öğr...

CİMRİLİK STRESİ  CİMRİLİK STRESİ 

Fakirlik korkusu, şeytanın insana verdiği ves­veseden ibaret...

Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesinin Erasmus+ projesi Kahramanmaraş Sosyal Bili...

Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesi Erasmus+ projesi kapsam...

Öğretmenler Günü Öğretmenler Günü

Bir Öğretmenler gününü daha geride bıraktık. Yaklaşan seçim ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ