Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ar-Ge Proje Birimi Çalışıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı AR-GE Proje birimince hazırlanan projeler bir bir hayata geçiyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı AR-GE Birimince hazırlanan kültürel projeler, gerek Doğaka, gerekse Sodes tarafından kabul ediliyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kültürel çalışmaları doğrultusunda birçok projeler hazırlayan AR-GE birimi ciddi kazanımlar sağlıyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi […]

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ar-Ge Proje Birimi Çalışıyor

14 Ekim 2015 - 19:58A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı AR-GE Proje birimince hazırlanan projeler bir bir hayata geçiyor.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı AR-GE Birimince hazırlanan kültürel projeler, gerek Doğaka, gerekse Sodes tarafından kabul ediliyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kültürel çalışmaları doğrultusunda birçok projeler hazırlayan AR-GE birimi ciddi kazanımlar sağlıyor.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı AR-GE Birimince hazırlanan Kurtuluş Destanı Panorama Müzesi Projesi için 674.715 TL bedel DOĞAKA’dan hibe olarak alındı. Projenin koordinatörlüğünü Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Fetih Yanardağ yürütmektedir.

Dezavantajlı Gruplara Yönelik Sosyal Rehabilitasyon Merkezi ve Maraş Oyuncakları Atölyesi projesi için Kalkınma Bakanlığından 261.466 TL hibe alındı. Projenin koordinatörlüğünü Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Proje Koordinatörü İbrahim Latif Aslan yürütmektedir.

1.Uluslararası Maraş Dondurması Kültür ve Sanat Festivali için Başbakanlık Tanıtma Fonuna hazırlanan proje için 300.000 TL ‘lik destek onaylandı.   2015 yılı Mayıs-Haziran teknik destek programı kapsamında hazırlanan 1.Uluslararası Maraş Dondurması Kültür ve Sanat Festivali Hazırlık Öncesi Danışmanlık Desteği Projesi ile 28 Eylül- 2 Ekim festivalde görev alacak 26 belediye personeline eğitim verildi.

Doğaka Eylül- Ekim dönemi teknik destek programı kapsamında hazırlanan AB ve kalkınma ajanslarına proje hazırlama ve AB Hibe programları sözleşme, satın alma kuralları eğitimi kapsamında Necip Fazıl Kısakürek kültür Merkezinde eğitim düzenlendi.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı AR-GE Proje birimince hazırlanan ve değerlendirme aşamasında olan projeler ise şöyle:

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye spor Kulübü adına Gençlik ve Spor Bakanlığına hazırlanan “Hayata Sporla Hazırlan” 200.000 TL hibeli proje.

Kadınlara yönelik “Dikiş Makinası Operatörü Yetiştirme” adlı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına hazırlanan 200.000 avro’luk proje.

Tubitak destekli Bilim Merkezi Projesi için Tubitak’a başvuru yazısı gönderildi. Ön protokol hazırlıkları devam ediyor.

Proje birimi tarafından Kahramanmaraş Valiliği’nde ‘Suriyeli Misafirler İl Koordinasyon Merkezi’ kurulumu proje çalışması için bir hafta süre ile çalışmalar yapılarak proje hazırlandı Kahramanmaraş Valiliği’ne sunuldu.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı AR-GE Proje birimi Büyükşehir Belediye Başkanlığının kültürel projelerini hayata geçirmek için hibe programlarını takip ederek ek kaynaklar sağlamaya devam edecektir.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından İpekyolu Şehirleri Şiir Hattı Projesi 49.600 TL mali destek sağlanması hususunda yapılacak.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın T.C. Başbakanlık Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından İpekyolu Şehirleri Şiir Hattı Projesi 198.750 TL yüzde 80 hibeli olarak yapılacak.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta PKK/KCK Operasyonu Kahramanmaraş’ta PKK/KCK Operasyonu

Kahramanmaraş’ta jandarma ekipleri tarafından silahlı terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik 4 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 15 kişi ...

Kahramanmaraş Valiliğinden Yüz-yüze eğitimle ilgili kararlar Kahramanmaraş Valiliğinden Yüz-yüze eğit...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 22 Ekim 2020 günü saat 17: 00’da Vali Vekili Mahmut HERSANLIOĞLU Başkanlığında Valilik Topla...

Acı Haber İstanbul’dan Geldi Acı Haber İstanbul’dan Geldi

Genç ölüm büyük üzüntü yarattı. İstanbul’da çalıştığı inşaattan düşen 25 yaşındaki Elbistanlı işçi, hayatını kaybetti. Korkunç olay, İs...

Özel Yıldız’dan Yine Bir İlk Özel Yıldız’dan Yine Bir İlk

lMilli Eğitim Bakanlığı tarafından Covid-19 salgını nedeni ile okulların temizlik ve hijyen bakımından uygunluğunun tespit edilmesi içi...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş Ak Parti İl Başkan Adayı Fırat Görgel Kahramanmaraş Ak Parti İl...

7 Kasım 2020 de yapılacak olan Kahramanmaraş Ak Parti İl Kon...

Kahramanmaraş BİLSEM’de Yeni Başarı Kahramanmaraş BİLSEM̵...

Son dönemde büyük başarılar yakalayan Dulkadiroğlu – K...

Ortaokular Müdürler Kurulu Toplantısı Bahçede yapıldı Ortaokular Müdürler Kurul...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünde göre...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 8 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 193.G...

Son Leyleklerin Son Dansı Son Leyleklerin Son Dansı...

Mart ayında Afrika’dan ülkemize gelen leylekler aynı z...

Zeki Ulutaş Son Yoculuğuna Dualarla Uğurlandı Zeki Ulutaş Son Yoculuğun...

Eğitim Camiasının yakından tanıdığı, yıllarca Kahramanmaraş ...

Kahramanmaraş’ta PKK/KCK Operasyonu Kahramanmaraş’ta PKK/KCK ...

Kahramanmaraş’ta jandarma ekipleri tarafından silahlı terör ...

ÜÇ ÇEŞME ÜÇ ÇEŞME

Üç şâirin, çeşmesinden su içtim Mehmet Âkif, Necip Fâzıl, Ka...

Onikişubat MEM ve Doğa Kolejinden Farklı Bir Şiir Yarışması Onikişubat MEM ve Doğa Ko...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Doğa...

Onikişubat İlçe MEM’den Müdürler Kurulu Toplantısı Onikişubat İlçe MEM’...

Kahramanmaraş Onikişubat İLçe Millî Eğitim Müdürlüğünde göre...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ