Maraşta Haber
Maraşta Haber

İki Güzel İnsan Pakdil ve Özdenören Kahramanmaraş Kitap Kafe’de!

Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği yedi güzel adamdan ikisi Yazar ve Fikir Adamları Nuri Pakdil ve Rasim Özdenören, Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından yaptırılan Kitap Kafe’yi ziyaret ederek sevenleriyle buluştu. Önceki hafta Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen toplu açılış töreniyle hizmete açılan Dulkadiroğlu Belediyesi Kitap Kafe’de ünlü Yazar ve Fikir Adamları Nuri Pakdil ve Rasim Özdenören sevenleriyle bir araya […]

İki Güzel İnsan Pakdil ve Özdenören Kahramanmaraş Kitap Kafe’de!

01 Haziran 2015 - 12:10A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Habere Ait Foto Galeri için Tıklayın!

Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği yedi güzel adamdan ikisi Yazar ve Fikir Adamları Nuri Pakdil ve Rasim Özdenören, Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından yaptırılan Kitap Kafe’yi ziyaret ederek sevenleriyle buluştu.

Önceki hafta Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen toplu açılış töreniyle hizmete açılan Dulkadiroğlu Belediyesi Kitap Kafe’de ünlü Yazar ve Fikir Adamları Nuri Pakdil ve Rasim Özdenören sevenleriyle bir araya geldi.

Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Bayazıt Kaçar’ın da katıldığı bu anlamlı etkinlikte konuşan Üstat Nuri Pakdil, Kahramanmaraş gibi önemli bir kültür şehrine böyle anlamlı bir eser kazandıran Dulkadiroğlu Belediyesi’ne teşekkür etti. Pakdil, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kahramanmaraş’ta ve özellikle de bu Kitap Kafe’de olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu güzel yeri yapan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Bir diğer usta kalem Rasim Özdenören’de hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirerek düşüncelerini şu şekilde ifade etti:  “Bu güzel Kitap Kafe’yi Kahramanmaraş’a kazandıran Dulkadiroğlu Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş’ta okuma bilincinin daha da geliştiğinin bu güzel eser bir örneğidir. Zaten Kahramanmaraşlılar okumayı seviyor. Bu güzel eserin açılması bu duygu ve bu kanaatimizi pekiştirmiş oldu. Belediye başkanımızın hizmetlerinin devamını diliyorum.”

Habere Ait Foto Galeri için Tıklayın!

Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’da duygu ve düşüncelerini paylaşarak şunları dedi: “Öncelikle Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati bey kardeşime çok teşekkür ediyorum. Güzel bir tevafuk oldu. Hem Nuri Pakdil ağabeyimizin hem de Rasim Özdenören ağabeyimizin burada olmaları bizleri son derece sevindirdi.”

DULKADİROĞLU ÇOK GÜZEL HİZMETLER YAPIYOR

Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından yaptırılan Kitap Kafe ve Geleneksel Çocuk Oyunları Parkı’nın çok önemli eserler olduğunu ifade eden Grup Başkanvekili Ünal, sözlerini şu şekilde devam ettirdi: “Dulkadiroğlu’nda iki güzel şeyler oluyor. Bir tanesi bu Kitap Kafeler, bir diğeri ise Geleneksel Çocuk Oyunları Parkı. Belediye Başkanımız Kitap Kafelerin sayısını artıracağını belirtti. Aynı zamanda Geleneksel Çocuk Oyunları parkında babalar çocuklarıyla çocukluklarında oynadıkları oyunları oynayacaklar. Dulkadiroğlu’nda ve Kahramanmaraş’ta çok güzel şeyler oluyor. Bunun için ben Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay beye teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımızın da bu işte katkıları olduğunu biliyorum. Ona da katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.”

İKİ GÜZEL İNSANI AĞIRLADIK

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Bayazıt Kaçar ise şu düşünceleri paylaştı: “Dulkadiroğlu Belediyemizin şehrimize kazandırdığı bu güzel eserde bugün iki güzel insanı ağırlıyoruz. Onlarla burada olmaktan duyduğum gururu dile getirmek istiyorum. Tekrardan bu güzel eseri Dulkadiroğlu’na ve Kahramanmaraş’a kazandıran belediyemize teşekkür ediyorum.

KİTAP KAFE’NİN SAYISINI ARTIRACAĞIZ

Kahramanmaraş halkı tarafından da çok sevilen Kitap Kafe’den üç ayrı bölgeye daha kazandırmayı hedeflediklerini anlatan Başkan Okay’da düşüncelerini paylaştı.

Habere Ait Foto Galeri için Tıklayın!

Kültürel anlamda çok önemli faaliyetler yaptıklarının altını çizen Başkan Okay, aynı zamanda kültürel eserler kazandırmak için de yoğun mesai harcadıklarını belirterek Kitap Kafe hakkındaki düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: “Cumhurbaşkanımızın açılış programında törenle açılışını gerçekleştirdiği eserlerden biri olan Kitap Kafemizi bugün çok değerli isimlerle ziyaret etme şansı bulduk. Rasim Özdenören ve Nuri Pakdil üstadlarımızın yanı sıra, Ak Parti Gurup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekilimiz Mahir Ünal bey ve Milletvekilimiz Sevde Bayazıt Kaçar hanımefendiyi burada ağırladık. Hem kitap okuma etkinliği düzenleyerek vatandaşlarımızı da bu güzel insanlarla buluşturmuş olduk. İnşallah maksadımız hasıl olur. İnsanlar burada dinlenir ve hoş vakit geçirirken de kitaplarını okurlar. Ayrıca Kitap Kafemizin bahçesinde sesli bir bankımız mevcut. Burada insanlar oturarak değerli şairlerimizin şiirlerini dinleyebilirler.”

Son olarak konuşan Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, şunları kaydetti:  ” Dulkadiroğlu Belediyemizin hizmete açtığı güzel eseri inceledik ve çalışmalarından dolayı belediyemizi bir kez daha takdir ettik. İki güzel insanı da buraya davet ederek önemli bir faaliyet gerçekleştiren belediyemize bu anlamlı hizmetlerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Habere Ait Foto Galeri için Tıklayın!

Konuşmacıların yanı sıra programa Dulkadiroğlu Belediye Meclis Üyeleri, birim müdürleri, Ak Parti Dulkadiroğlu Kadın Kolları üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program, Yazar ve Fikir Adamları Nuri Pakdil ve Rasim Özdenören’in Kitap Kafe’yi gezmesiyle sona erdi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden Örnek davranış Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Okkaş Gümüşer Ortaokulunda görevli 70 Öğretmen ve idareciler tarafından örnek bir davranış sergilenerek...

Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı. Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı....

İçerisinde Osmanlı Padişahlarının Ashab-ı Kehf Külliyesine gönderdiği Fermanlar, Orijinal El Yazması Eserler,Ashab-ı Kehf üzerine kelem...

Kazanım Temelli Ölçme Değerlendirme Yazılımı Tanıtıldı Kazanım Temelli Ölçme Değerlendirme Yazı...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü başkanlığında, Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinden müdür  Serdar Karc...

Mustafa Buluntu, “KMTSO başkanı oldu. Mustafa Buluntu, “KMTSO başkanı ol...

Uzun bir süredir heyecanlı seçim süreci yaşanan Kahramanmaraş Ticaret ve sanayi Odası (KMTSO) Meclisi seçimi yapıldı ve açılan 29 sandı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden Örnek davranış Okkeş Gümüşer Ortaokulu Ö...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Okkaş Gümüşer Ortaokulunda g...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Çelenk Sunumu Kahramanmaraş’ta 24...

24 Kasım Öğretmenler Günü, Kahramanmaraş’ta Atatürk An...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Emektar Eğitim Çınarlarını Buluşturdu İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve eşi Sevilay Coşkun...

Dulkadiroğlu’nda pazar yeri krizi: Tezgahlar açılmadı Dulkadiroğlu’nda pazar ye...

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, Divanl...

İSLAMDA TEVEKKÜL İSLAMDA TEVEKKÜL

 Tevekkül: “Güvenmek, bel bağlamak¸ dayanmak, hedefe ulaşmak...

Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı. Ashab-ı Kehf Portalı Yayı...

İçerisinde Osmanlı Padişahlarının Ashab-ı Kehf Külliyesine g...

Kazanım Temelli Ölçme Değerlendirme Yazılımı Tanıtıldı Kazanım Temelli Ölçme Değ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü başk...

Kahramanmaraş’ta BEGEP Hizmet içi Eğitim Kursu Kahramanmaraş’ta BE...

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhu...

274. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 274. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Hakkın yollarına eren gönüller, Dağlar bizim, ferman veren...

Teröre Lanet Olsun Teröre Lanet Olsun

Yaklaşık 40 yıldan beri masum sivilleri öldüren PKK Terör Ör...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ