Maraşta Haber
Maraşta Haber

Göksun’un İlk Üst Geçidi Hizmete Girdi

Karayolları Mersin Bölge Müdürlüğü tarafından Göksun-Elbistan Karayolu Fatih İlkokulu Kavşağında yapımına 25 Mart tarihinde başlanan Üst Geçit tamamlanarak hizmete girdi. Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, AK Parti İktidarı ile ülke genelinde ve Göksun’da başlayan yatırımların süratle devam ettiğini söyledi. Başkan Aydın, yapımı tamamlanan Üst Geçitte gazetecilere yaptığı açıklamada, “Karayolları ağı ile çevrelenmiş bir kavşaklar […]

Göksun’un İlk Üst Geçidi Hizmete Girdi

09 Mayıs 2015 - 22:50A+A-

Karayolları Mersin Bölge Müdürlüğü tarafından Göksun-Elbistan Karayolu Fatih İlkokulu Kavşağında yapımına 25 Mart tarihinde başlanan Üst Geçit tamamlanarak hizmete girdi.

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, AK Parti İktidarı ile ülke genelinde ve Göksun’da başlayan yatırımların süratle devam ettiğini söyledi.

Başkan Aydın, yapımı tamamlanan Üst Geçitte gazetecilere yaptığı açıklamada, “Karayolları ağı ile çevrelenmiş bir kavşaklar şehri olan Göksun’un yolları ve kavşakları Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından süratle yapılarak günümüz şartlarına uygun hale getirilmektedir” dedi.

Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik eski Bakanı Lütfi Elvan’ın katılım ile 17 Eylül 2014 tarihinde Kahramanmaraş’ta düzenlenen Ulaştırma Çalıştayın’da Göksun’un yol, kavşak ve üst geçit sorunlarını dile getirdiğini hatırlatan Başkan Aydın, şunları kaydetti:

“Sayın Bakanımızın o gün verdiği talimat ile Karayolları Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğümüzün yaptığı çalışma ile 25 Kasım 2014 tarihinde yer tespiti yapılan ve 25 Mart 2015 tarihinde de temeli atılan bu üst geçit kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulmuş durumda. Biz her şeyden Göksun’da süratle yapılan yollardan dolayı başta hükümetimiz olmak üzere, Karayolları Genel Müdürlüğüne, Bölge Müdürlüğüne ve Şube Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz.”

Üst Geçit yapılan kavşak noktasında sürekli trafik kazaları meydana geldiğine dikkat çeken Başkan Aydın, konuşmasına şöyle devam etti:

“Hepimizin bildiği gibi bu nokta sürekli olarak trafik kazalarının meydana geldiği ve birçoğunun da ölümle sonuçlandığı geçiş bölgesidir. Bu üst geçit ile bu yolu kullanan halkımızı ve özellikle de öğrencilerimizi kaza riskinden kurtardık. Biz bu gün bu üst geçidin önünde durup gururla konuşabiliyorsak bunun arkasında Milletvekillerimiz var, siyasetçi ve bürokratlarımız var. Onlara da sonsuz teşekkür ediyoruz. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada her zaman yanımızda olacaklar, desteklerini sürdürecekler. Göksun ilçemiz Kahramanmaraş’ın yayla ilçesi olarak kalkınma hızını ve sürekliliğini devam ettirecek inşallah.”

Başkan Aydın, AK Parti Göksun İlçe Başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve belediye meclis üyeleriyle birlikte Göksun’un ve ülkemizin gelişmesi için her alanda gerekli çalışmayı yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Açıklamada, AK Parti Göksun İlçe Başkanı Mehmet Akif Bolat, Belediye Meclis Üyeleri ve Partililer yer aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İstihdam şampiyonu Kipaş’a ödül İstihdam şampiyonu Kipaş’a ödül

35 yıl önce başlayan azmin meyveleri Kahramanmaraş’a istihdam olarak dönerken, bünyesinde en çok istihdam sağlayan Kipaş Holding 2019 y...

Elbistan Lahanasını Türkiye Tanıyacak Elbistan Lahanasını Türkiye Tanıyacak...

Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ETSO) ‘Coğrafi İşaret Belgesi’ girişimine destek sağlamak amacıyla Elbistan lahanası üzerinde kap...

“Barış pınarı harekatını destekliyoruz “Barış pınarı harekatını destekliyoruz...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Belediye Meclisi Olağanüstü toplanarak, Meclis Üyelerinin katılımıyla bir basın açıklama...

Kahramanmaraş’ta Anadolu’nun En Büyük Kitap Fuarı Açıldı Kahramanmaraş’ta Anadolu’nun En Bü...

Anadolu’nun en büyük kitap fuarı, 6. Kahramanmaraş Kitap ve Kültür Fuarı kapıları açtı. Başkan Güngör, “Öğrenmek, bilgiye sahip olmak e...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Bahaettin Karakoç İçin Söyleşi Programı Yapıldı Bahaettin Karakoç İçin Sö...

Kahramanmaraş Büşükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 6....

İstihdam şampiyonu Kipaş’a ödül İstihdam şampiyonu Kipaş’...

35 yıl önce başlayan azmin meyveleri Kahramanmaraş’a istihda...

Elbistan Lahanasını Türkiye Tanıyacak Elbistan Lahanasını Türki...

Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ETSO) ‘Coğrafi İşaret ...

“Barış pınarı harekatını destekliyoruz “Barış pınarı harekatını ...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Belediye Mecl...

İslam’ın Son Ordusu İslam’ın Son Ordusu

Irak’ın kuzeyinde uygulanan senaryoya benzer bir senaryo uyg...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması-22 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

Harekatın adı barış pınarı Kurşunu haine atar mehmetim Osman...

Kahramanmaraş’ta Anadolu’nun En Büyük Kitap Fuarı Açıldı Kahramanmaraş’ta An...

Anadolu’nun en büyük kitap fuarı, 6. Kahramanmaraş Kitap ve ...

Beyaz Kartal Bahaettin Karakoç Dualarla Anıldı Beyaz Kartal Bahaettin Ka...

Türk edebiyatında “Dede Korkut” ve “Beyaz ...

Azmin Zafer Hikayesi: İkram Öğretmen Azmin Zafer Hikayesi: İkr...

Adı İkram Doğan. Doğduğu Memlekette Din Kültürü ve Ahlak Bil...

Barış Pınarı Harekatına Destek Çığ Gibi Büyüyor Barış Pınarı Harekatına D...

Kahramanmaraş’ın sivil toplumu ile meslek ve iş dünyasını te...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ