Maraşta Haber
Maraşta Haber

‘Emek Evleri hayata geçti

Kahramanmaraş Merkez Metropol İlçe Dulkadiroğlu Belediyesi, örnek bir projeye daha imza atarak engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik ‘Emek Evleri’ni hayata geçirdi. Ortaya koyduğu sosyal ve kültürel projelerle bölge belediyelere ve sivil toplum kuruluşlarına örnek olan Dulkadiroğlu Belediyesi, yine bölgesine örnek olan bir projeye daha imza attı. Vatandaşının yaşam standardını yükselterek bölgesine değer katan projeler […]

‘Emek Evleri hayata geçti

07 Ekim 2015 - 22:39A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Merkez Metropol İlçe Dulkadiroğlu Belediyesi, örnek bir projeye daha imza atarak engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik ‘Emek Evleri’ni hayata geçirdi.

Ortaya koyduğu sosyal ve kültürel projelerle bölge belediyelere ve sivil toplum kuruluşlarına örnek olan Dulkadiroğlu Belediyesi, yine bölgesine örnek olan bir projeye daha imza attı. Vatandaşının yaşam standardını yükselterek bölgesine değer katan projeler üretmeye devam eden Dulkadiroğlu Belediyesi, özellikle engellilere ve kadınlara yönelik projeleriyle dikkat çekiyor.

Bu kapsamda Gazipaşa Mahallesi Çocuk Bahçesi Parkı önünde 35 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan ve yürüme engelli olan İsmet Ulaş isimli vatandaşı tespit eden Dulkadiroğlu Belediyesi, bu vatandaşının iş yeri sorununu ‘Emek Evi’ projesiyle çözüme kavuşturdu.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Gazipaşa Mahallesi’nde 35 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan yürüme engelli İsmet Ulaş için kurulan örnek Emek Evi’ni ziyaret ederek gazetecilere tanıttı.

Belediyeciliğin sadece imar ve fen işlerinden ibaret olmadığını, vatandaşların yaşam standartlarının yükselmesi adına hayatın içinde ne varsa bunları karşılamanın da görevleri arasında bulunduğunu dile getiren Başkan Okay,   sosyal sorumluluk kapsamında, engelli ve dezavantajlı gruplara yönelik  projeleri hayata geçirdiklerini belirtti.

Ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlayan engelli İsmet Ulaş’ı işini daha rahat yapa bileceği bir alana kavuşturduklarını anlatan Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü :

“Burada da bir engelli vatandaşımızın ekmek parasını kazanmak için yıllardır mesleğini icra ettiği alanı Emek Evi şeklinde organize ederek onun daha iyi standartlarda çalışmasını daha fazla gelir elde etmesini hayatını kolaylaştırmak adına çalışma yaptık. Çok şükür projemiz, toplum nezdinde çok büyük bir karşılık buldu. Özellikle engelliler ve ev hanımlarına yönelik yapılan bu çalışmalar devam edecek, amacımız birkaç yerde daha bu türden yerler inşa ederek özellikle engelli vatandaşlarımızın kazançlarını daha rahat bir ortamda sağlamalarını amaçlamaktayız.”

BELEDİYELERDEN VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN PROJEYE YOĞUN İLGİ

Dulkadiroğlu Belediyesince hayata geçirilen Emek Evi Projesi’nin diğer belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler tarafından yakından takip eğildiğini anlatan Başkan Okay, çalışmanın Türkiye nezdinde örnek gösterildiğini belirterek diğer şehirlerde de uygulanacağını söyledi.

Projeyi ilçenin çeşitli bölgelerinde yaygınlaştıracaklarını anlatan Başkan Okay, “Engelli vatandaşlarımızın dezavantajını ortadan kaldırarak daha rahat bir hayat sürmeleri için Dulkadiroğlu Belediyesi olarak üstümüze düşen vazifeyi yerine getirmeye devam etmiş olacağız” dedi.

“EMEĞİMİN KARŞILIĞINI EMEK EVİ İLE ALDIM”

Yürüme Engelli İsmet Ulaş da 35 yıldır ayakkabı boyacılığı yaptığını, ilk defa böyle bir hizmet gördüğünü söyledi. “Ben burada bir pislik ve rezaletten kurtuldum, yazın sıcaktan kışın yağmur ve soğuktan çok mağduriyet yaşıyordum” diyen Ulaş, şimdi hayatından memnun olduğunu dile getirdi.

Konuşmasına devam eden ulaş “Emeğimin karşılığını Emek Evi ile aldım. Belediye Başkanımız Necati Okay’a teşekkür ediyorum” dedi.

NST_1174 copy

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta PKK/KCK Operasyonu Kahramanmaraş’ta PKK/KCK Operasyonu

Kahramanmaraş’ta jandarma ekipleri tarafından silahlı terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik 4 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 15 kişi ...

Kahramanmaraş Valiliğinden Yüz-yüze eğitimle ilgili kararlar Kahramanmaraş Valiliğinden Yüz-yüze eğit...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 22 Ekim 2020 günü saat 17: 00’da Vali Vekili Mahmut HERSANLIOĞLU Başkanlığında Valilik Topla...

Acı Haber İstanbul’dan Geldi Acı Haber İstanbul’dan Geldi

Genç ölüm büyük üzüntü yarattı. İstanbul’da çalıştığı inşaattan düşen 25 yaşındaki Elbistanlı işçi, hayatını kaybetti. Korkunç olay, İs...

Özel Yıldız’dan Yine Bir İlk Özel Yıldız’dan Yine Bir İlk

lMilli Eğitim Bakanlığı tarafından Covid-19 salgını nedeni ile okulların temizlik ve hijyen bakımından uygunluğunun tespit edilmesi içi...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş Ak Parti İl Başkan Adayı Fırat Görgel Kahramanmaraş Ak Parti İl...

7 Kasım 2020 de yapılacak olan Kahramanmaraş Ak Parti İl Kon...

Kahramanmaraş BİLSEM’de Yeni Başarı Kahramanmaraş BİLSEM̵...

Son dönemde büyük başarılar yakalayan Dulkadiroğlu – K...

Ortaokular Müdürler Kurulu Toplantısı Bahçede yapıldı Ortaokular Müdürler Kurul...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünde göre...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 8 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 193.G...

Son Leyleklerin Son Dansı Son Leyleklerin Son Dansı...

Mart ayında Afrika’dan ülkemize gelen leylekler aynı z...

Zeki Ulutaş Son Yoculuğuna Dualarla Uğurlandı Zeki Ulutaş Son Yoculuğun...

Eğitim Camiasının yakından tanıdığı, yıllarca Kahramanmaraş ...

Kahramanmaraş’ta PKK/KCK Operasyonu Kahramanmaraş’ta PKK/KCK ...

Kahramanmaraş’ta jandarma ekipleri tarafından silahlı terör ...

ÜÇ ÇEŞME ÜÇ ÇEŞME

Üç şâirin, çeşmesinden su içtim Mehmet Âkif, Necip Fâzıl, Ka...

Onikişubat MEM ve Doğa Kolejinden Farklı Bir Şiir Yarışması Onikişubat MEM ve Doğa Ko...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Doğa...

Onikişubat İlçe MEM’den Müdürler Kurulu Toplantısı Onikişubat İlçe MEM’...

Kahramanmaraş Onikişubat İLçe Millî Eğitim Müdürlüğünde göre...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ