Maraşta Haber
Maraşta Haber

Dulkadiroğlu Değişiyor, Dulkadiroğlu Gelişiyor, Çocuklar Eğleniyor

Kahramanmaraş’ta ilklerin öncüsü Dulkadiroğlu Belediyesi, “Dulkadiroğlu Değişiyor, Dulkadiroğlu Gelişiyor” projesi kapsamında bir ilke daha imza atarak ‘Geleneksel Çocuk Oyunları Parkı’nı tamamladı. Geçtiğimiz yıl düzenlenen ‘Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nde geleneksel çocuk oyunları parkı sözü veren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Yavuz Selim Mahallesi’nde yapımı tamamlanan parkın kısa süre sonra hizmete açılacağını söyledi. Sosyal ve kültürel belediyecilikte […]

Dulkadiroğlu Değişiyor, Dulkadiroğlu Gelişiyor, Çocuklar Eğleniyor

09 Mayıs 2015 - 11:46A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’ta ilklerin öncüsü Dulkadiroğlu Belediyesi, “Dulkadiroğlu Değişiyor, Dulkadiroğlu Gelişiyor” projesi kapsamında bir ilke daha imza atarak ‘Geleneksel Çocuk Oyunları Parkı’nı tamamladı.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen ‘Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nde geleneksel çocuk oyunları parkı sözü veren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Yavuz Selim Mahallesi’nde yapımı tamamlanan parkın kısa süre sonra hizmete açılacağını söyledi.

Sosyal ve kültürel belediyecilikte ortaya koyduğu hizmetlerle adından sıkça söz ettiren Dulkadiroğlu Belediyesi, Geleneksel Çocuk Oyunları parkıyla farkını bir kez daha ortaya koydu.

Sülenke, kösküç, çivi, mendil kapmaca, sek sek ve tahta araba pistinden oluşan Geleneksel Çocuk Oyunları Parkı, 1800 m2’lik bir alan üzerinde bölge sakinlerine hitap etmekte.

DSC_0326 copy

“Geleceğimiz olan çocuklarımıza geleneğimiz olan çocuk oyunlarını öğreterek, onların da kendilerinden sonraki nesillere bu oyunları taşımaları için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” diyen Belediye Başkanı Okay, projenin başlangıç olduğunu dile getirerek bu gibi alanların sayısını artıracaklarının sinyalini verdi.

Seçim sürecinde verdikleri sözleri tek tek yerine getirdiklerini kaydeden Başkan Okay, büyük projelerin yanı sıra sosyal ve kültürel hizmetlere de büyük önem verdiklerini kaydetti.

Geçen yıl düzenledikleri ‘Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nde Dulkadiroğlu’nda yaşayan çocuklara söz verdiğini kaydeden Başkan Okay, bu sözü yerine getirerek Geleneksel Çocuk Oyunları Parkı’nın tamamlandığını ve kısa sürede hizmete açılacağını vurguladı.

flas copy

Başkan Okay, konu ile ilgili sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Dulkadiroğlu Değişiyor, Dulkadiroğlu Gelişiyor’ projesi kapsamında ilçemizi modernize ederek yenilemeye devam ediyoruz. İlçemizi cazibe merkezi haline getireceğimizi söyledik. Bununla ilgili bir çok projede düğmeye bastık. Bu büyük projelerin yanı sıra vatandaşımızın talepleri doğrultusunda farklı projelere de imza atıyoruz. Geleneksel Çocuk Oyunları Parkı’yla da çocuklarımıza farklı bir hizmeti sunmayı amaçladık. Çocukluğumuzda büyük bir heyecanla oynadığımız oyunları yeni nesillerinde görmesi ve o duyguları tatmaları için böyle bir çalışma yaptık. Bölgemize bu gibi hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Dulkadiroğlu Gençlik Merkezi ve buna benzer projelerle gençlerimize de özel projeleri büyük bir titizlikle sürdürüyoruz.”

Başkan Okay, bu projede bir ilk daha gerçekleştiğini dile getirerek şunları aktardı: ”

“Güneşlenme süresi olarak ülkemizin en verimli illerinden biride ilimizdir. Şehrimizde ilk defa bir parkta aydınlatma sistemi güneş enerjisiyle sağlandı. Bu parkı yaparken hem doğaya saygı anlamında hem de geçmişle geleceği sentezlemek anlamında güneş enerjisini kullanmayı amaçlandık. Dulkadiroğlu Belediyesi olarak bundan sonraki projelerimizde verimlilik esasına dayalı olarak güneş enerjisinden istifade edileceğiz. Parkta bulunan 9 adet güneş enerjili aydınlatma armatürü, 1 yıl içerisinde yaklaşık 500 Kwh elektrik enerjisini gündüz şarj ederek gece parkın aydınlatılmasında kullanılacak. Elektrik hattından bağımsız olarak çalışan sistem, hava bulutlu olsa bile 3 gün sorunsuz çalışacak şekilde tasarlandı.”

DSC_0249 copy

Yavuz Selim Mahallesi sakinleri de projeden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Zamanın çoğunu internet başında geçiren çocukların parkın yapılmasıyla geleneksel çocuk oyunlarını oynayarak stres attığını ifade eden mahalle halkı, Belediye Başkanı Necati Okay’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni

Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından yapılan 2. Kazanım Değerlendirme Sınavında (KDS)  en çok katılım ve başarı göst...

Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin Mutlu Günü Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin M...

Hanife ve Kenan Sivik ailesinin güzel ve hanımefendi, eğitimci kızları Sevim Sivik – Zeliha ve Ökkeş Binici ailesinin yakışıklı ve beye...

Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden Örnek davranış Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Okkaş Gümüşer Ortaokulunda görevli 70 Öğretmen ve idareciler tarafından örnek bir davranış sergilenerek...

Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı. Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı....

İçerisinde Osmanlı Padişahlarının Ashab-ı Kehf Külliyesine gönderdiği Fermanlar, Orijinal El Yazması Eserler,Ashab-ı Kehf üzerine kelem...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
“Bir Tatlı Huzur” adlı projenin ikinci etkinliği Süreyya Güneş Anaokulunda yapıldı. “Bir Tatlı Huzur...

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Po...

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri balık pazarında Mesleki ve Teknik Anadolu...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Mükrime Hatun Mesleki ve Tek...

Cahit Zarifoğlu İlkokulunda “Şehit Adem Karabörk” kütüphanesinin açılışı yapıldı. Cahit Zarifoğlu İlkokulun...

Kahramanmaraş Onikişubat Cahit Zarifoğlu İlkokulunda yeniden...

ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni ÖDM Tarafından 2. KDS Ödü...

Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından yapı...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde Müzik Atölyesi Açılışı Yapıldı Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesind...

Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin Mutlu Günü Sevim (Sivik) Binici ve E...

Hanife ve Kenan Sivik ailesinin güzel ve hanımefendi, eğitim...

İbrahim Gülsu, Eğitimin Çınarlarını Buluşturdu İbrahim Gülsu, Eğitimin Ç...

Kahramanmaraş Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü İbrahim Gü...

‘engel-SİZ misiniz’ adlı AB Gençlik projesi, sona erdi ‘engel-SİZ misiniz’ adlı ...

Toroslar gençlik grubunun Av. Tuğçe BAŞKAN ŞENTÜRK liderliği...

7’DE 7 KİLİS 7’DE 7 KİLİS

Yaprakların sararmaya başladığı ve dallarından koparak rüzgâ...

Mehmet Aif İnan İHO ‘Öğretmenler Günü’nü coşkuyla kutladı. Mehmet Aif İnan İHO ‘Öğre...

Kahramanmaraş Onikişubat Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaoku...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ