Maraşta Haber
Maraşta Haber

Dulkadiroğlu Değişiyor Dulkadiroğlu Gelişiyor

Kahramanmaraş’ın metropol ilçesi Dulkadiroğlu Belediyesi, bünyesinde bulunan Trafik Eğitim merkezini yenileyerek Kahramanmaraşlıların hizmetine sundu. Yenileme çalışmalarının ardından alanda ilk eğitimi Türkoğlu İmalı İlkokulu öğrencileri aldı. Kahramanmaraş Merkez İlçe Dulkadiroğlu Belediyesi’nde değişim ve dönüşüm hamlesi tüm hızıyla devam ediyor. Bölgesini birçok büyük projeyle değiştiren ve dönüştüren Dulkadiroğlu Belediyesi, bu büyük projelerine hız kesmeden devam ediyor. Özellikle […]

Dulkadiroğlu Değişiyor Dulkadiroğlu Gelişiyor

07 Mayıs 2015 - 13:04A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’ın metropol ilçesi Dulkadiroğlu Belediyesi, bünyesinde bulunan Trafik Eğitim merkezini yenileyerek Kahramanmaraşlıların hizmetine sundu. Yenileme çalışmalarının ardından alanda ilk eğitimi Türkoğlu İmalı İlkokulu öğrencileri aldı.

Kahramanmaraş Merkez İlçe Dulkadiroğlu Belediyesi’nde değişim ve dönüşüm hamlesi tüm hızıyla devam ediyor. Bölgesini birçok büyük projeyle değiştiren ve dönüştüren Dulkadiroğlu Belediyesi, bu büyük projelerine hız kesmeden devam ediyor.

Özellikle eğitim konusuna hassasiyet gösteren Dulkadiroğlu Belediyesi, öğrencilerin faydalanacağı trafik eğitim merkezini modernize ederek yeniden hizmete açtı.

Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan Dulkadiroğlu Belediyesi Trafik Eğitim Merkezi’nin ilk misafirleri de Türkoğlu İmalı İlkokulu öğrencileri oldu.

Yaklaşık 22 öğrencinin bulunduğu eğitim programına katılarak hizmeti yerinde inceleyen Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, burada bir konuşma yaparak bu gibi hizmetlerin devam edeceğini vurguladı.

“Dulkadiroğlu Değişiyor, Dulkadiroğlu Gelişiyor” sloganıyla ilçeyi yeniden inşa ettiklerini dile getiren Belediye Başkanı Necati Okay, bu değişim rüzgarının tüm hızıyla devam edeceğini söyledi.

Özellikle eğitim konusunda önemli projelere destek verdiklerini ve farklı projelere imza attıklarını ifade eden Başkan Okay, mevcut olan Trafik Eğitim Merkezi’ni yenileyerek aktif bir şekilde Kahramanmaraşlıların hizmetine daha modern bir şekilde sunduklarını anlattı.

Başkan Okay, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Trafik haftası münasebetiyle Trafik Eğitim Merkezi’mizi yenileyerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. İlk olarak da Türkoğlu İmalı İlkokulu öğrencilerimizi burada ağırladık. Bu alanı İlimizde eğitim gören tüm öğrencilerimizin trafik eğitimini en iyi şekilde alabilmeleri için kullanacağız. Bununla ilgili gerekli alt yapıyı burada sağladık. Kahramanmaraş’ımızın her bölgesinden öğrencilerimiz buraya gelerek trafik eğitimi alacaklar. Trafik kazalarının genelinin kural hatası ve bilinçsiz araç kullanımı olduğunu göz önünde bulundurursak, bu yaşta alınacak eğitimin ne kadar önemli olduğunu fark ederiz. Bu nedenle merkezimizi aktif olarak öğrencilerimizin hizmetinde tutacağız. Merkezimizde uygulamalı eğitimler öğrencilerimizin ilgisini çekmektedir. Gerçek trafik ışıklarıyla ve akülü araçlarla öğrenciler bizzat trafik deneyimi yaşayarak eğitim almaktalar. Yol işaretleri ve tabelalarda uygulamalı eğitimin başarı seviyesini artırıcı unsurlardandır. Trafik haftası etkinlikleri çerçevesinde bu hafta boyunca alanımızı özellikle köy okullarından öğrencilerimiz kullanacaktır. Ben bu alanın faydalı olacağına inanıyorum ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

Trafik haftası nedeniyle Türkoğlu Jandarma Trafik Tim Komutanlığı’nın düzenlediği programa katılan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Nursel Reyhanlıoğlu’da Başkan Okay’ın ardından bir konuşma yaptı.

Trafik eğitiminin önemine değinen Reyhanlıoğlu, bu konuda hassasiyet gösteren Dulkadiroğlu Belediyesine teşekkür ederek şunları söyledi: “Eğitim küçük yaşta başlar. Dulkadiroğlu Belediyesi de bunu göz önünde bulundurarak mevcut olan hizmetini yenileyerek vatandaşlarımızın hizmetine sundu. Ölüm oranlarına baktığımız zaman trafik canavarına çok fazla kurban verdiğimizi görürüz. Küçük yaşta alınan eğitimin bu sorunun önüne geçeceğine inanıyorum.”

Bayanların trafikte daha hassas ve dikkatli olduğunu dile getiren Reyhanlıoğlu, “Bayanların trafik konusunda daha hassas olduklarına inanıyorum. Daha dikkatli ve duyarlılar. Kahramanmaraş’ta da hatırı sayılır düzeyde bayan sürücümüz var” dedi.

Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici’de trafik canavarına ‘dur’ demenin en önemli yolunun küçük yaşta verilen eğitim olduğunu anlattı. Debgici, bu konuda yapılan çalışmaların takdire şayan olduğunu kaydederek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Her alanda eğitim şart diye düşünüyorum. Özellikle trafik alanına daha fazla eğilmemiz gerektiğini düşünüyorum. Dulkadiroğlu Belediyemiz de bu hassasiyeti göz önünde bulundurarak bu alanı restore etti. Bugün geleceğimizin teminatı olan bu yavrularımıza burada trafik eğitimi veriliyor. Trafikte saygı olduğu sürece hiç bir sıkıntı yaşanmaz. Trafikte kadın, erkek ayrımı olduğuna inanmıyorum. Trafik canavarına dur demek için önce trafik kurallarına uymalıyız. Bunun için de bu çocuklarımıza burada en güzel trafik eğitimini vermemiz gerekiyor.”

Programa; Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Ahmet Güngör, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Teşkilatı, Dulkadiroğlu Belediyesi Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KOSGEB’den Kahramanmaraş’ta İşletmelere 131 Milyon Tl’lik Destek KOSGEB’den Kahramanmaraş’ta İşletmelere ...

KOSGEB Kahramanmaraş İl Müdürü Yasin Yüksek, Mikro ve Küçük İşletmelere Yönelik Hızlı Destek Programı kapsamında 852 işletmeye, 131 ...

DULKADİROĞLU’NUN TARİHİ YENİDEN CANLANIYOR DULKADİROĞLU’NUN TARİHİ YENİDEN CANLANIY...

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ortaya koydukları konak restorasyon çalışmalarıyla ilgili konuşarak, “Ortaya koyduğumuz kona...

ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni

Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından yapılan 2. Kazanım Değerlendirme Sınavında (KDS)  en çok katılım ve başarı göst...

Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin Mutlu Günü Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin M...

Hanife ve Kenan Sivik ailesinin güzel ve hanımefendi, eğitimci kızları Sevim Sivik – Zeliha ve Ökkeş Binici ailesinin yakışıklı ve beye...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
276.Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 276.Fasl-ı muhabbet Atışm...

1 Sanırız ki bu çağ, eğlence çağı Boş yere kopuyor,aile bağı...

24 Kasım Öğretmenler Günü Anısına Kur’an 24 Kasım Öğretmenler Günü...

Yılda biz kez de olsa 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle ne...

Bir Başarı Öyküsü Bir Başarı Öyküsü

İlimizin sahip olduğu ‘Tarih, Kültür ve Turizm’ değerlerini ...

Öğrencilere Çiğköfteli Motivasyon Etkinliği Öğrencilere Çiğköfteli Mo...

Kahramanmaraş TOBB FEN LİSESİ moral motivasyon etkinlikleri ...

Halk Eğitim Merkezi Fotoğraf Çekim Kursu Sahada Uygulamalı Devam Ediyor Halk Eğitim Merkezi Fotoğ...

Onikişubat İlçesi Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi M...

İş Adamı Yusuf AKARCA’dan Örnek Davranış İş Adamı Yusuf AKARCAR...

Kahramanmaraş Onikişubat Millî İrade Anadolu Lisesinin  spor...

“Kahraman olmak kanımızda var!” Kan Bağışı Kampanyası “Kahraman olmak kanımızda...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Ömer Faruk Arıkan Ortaokulu ...

KOSGEB’den Kahramanmaraş’ta İşletmelere 131 Milyon Tl’lik Destek KOSGEB’den Kahramanmaraş’...

KOSGEB Kahramanmaraş İl Müdürü Yasin Yüksek, Mikro ve Küçu...

Alanında uzman akademisyenler KSÜ Hastanesi’nde buluştu. Alanında uzman akademisye...

Türkiye’nin birçok ilinden gelen bilim insanları “Güneş T. Y...

Özel Yıldız Kolejinde Öğretmenler Günü Kutlamaları Özel Yıldız Kolejinde Öğr...

     Özel Yıldız Koleji 24 Kasım öğretmenler günü kutlamalar...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ