Maraşta Haber
Maraşta Haber

Demokrasi Yürüyüşünde Birliktelik Sergilendi

Milli Mücadelede ilk kıvılcımı çakarak ülkemizin kurtuluşuna vesile olan Kahramanmaraş bu seferde Vatana Sahip çıkmak adına yürüdü. Trabzon Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen yürüyüşe Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, CHP İl Başkanı Esat Şengül, MHP İl Başkanı Süleyman Öner, Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Tüten, BBP […]

Demokrasi Yürüyüşünde Birliktelik Sergilendi

21 Temmuz 2016 - 22:01A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Milli Mücadelede ilk kıvılcımı çakarak ülkemizin kurtuluşuna vesile olan Kahramanmaraş bu seferde Vatana Sahip çıkmak adına yürüdü.

Habere Ait Fotoğrafları Göemek İçin Tıklayın

Trabzon Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen yürüyüşe Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, CHP İl Başkanı Esat Şengül, MHP İl Başkanı Süleyman Öner, Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Tüten, BBP İl Başkanı Hasan Kızıldağ, kamu kurumlarının müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderlerinin yer aldığı yaklaşık 30 bin kişi katıldı.

Sivil toplum kuruluşlarının organize ettiği ve Trabzon Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen yürüyüş akşam saatlerinde ellerinde Türk bayrakları ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterleri ve dövizlerle toplanan kalabalık, tekbir ve sloganlar eşliğinde Kent Meydanı’na kadar yürüdü.

Kent Meydanı’nda son bulan yürüyüşün ardından, İstiklal Marşı okunarak oluşturulan platformda konuşmalara geçildi.

BU TEHLİKE ZALİMİN OYUNUDUR

Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen ‘Milli İradeye ve Demokrasiye Sahip Çıkma Programında’ ilk olarak kürsüye Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Tüten konuştu: “Baştan sona cümlenize saygı duyuyorum. Yalnız bu tehlikeyi atlatan insanlar var ya onlara daha çok saygım var. Genelkurmay başkanına imza attırsalardı bugün ülkemizin durumu başka olacaktı. Çünkü bu tehlike, zalimin oyunudur. Başta Sayın Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı yani tüm görevlileri tebrik ediyor, teşekkür ediyorum. Bu darbeyi engelleyen komutanlarımızı, vatandaşlarımızı candan kutluyorum. Bugün sakın ha endişe etmeyin!”

ÜNİFORMASINA İHANET ETTİLER

Daha sonra söz alan CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül: “15 Temmuz, ülkemiz için bir demokrasi bayramıdır. O gün alçaklara, cuntacılara, darbecilere, üniformasını ihanet edenlere karşı koyanlara minnet borçluyuz. Orada hayatını kaybeden şehitlerimizin ruhu şad olsun. Allah rahmet etsin. Kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz. O günü de demokrasi günü olarak anmak istiyoruz. Dolayısıyla ülke darbelerden çok çekti. Demokrasileri darbelerle yaşatmamız, büyütmeniz mümkün değil. Bu daha öncede denendi. Her darbede ülke bir adım daha geriye gitti; ama bugün buradaki hazirun, bugün ulusumuzun tüm vatandaşları tek vücut oldu. Cuntacılara dur diyerek ülkenin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması noktasında önemli bir adım attığınız için hepinize minnet borçluyuz” diyerek sözlerini tamamladı.

SİZLERLE KARDEŞ OLMAKTAN MEMNUNUZ

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir şunları söyledi:  “Davasına, milletine, devletine ne kadar iyi sahip çıkacağını gösteren kahraman milletimizin her ferdi, 6 gündür buradaydı. 6 gündür bizimle birlikte mücadele verdi. Sizin yaptığınız şey her türlü takdirin üstündedir. Ben size gıpta ediyorum. Dün de söyledim yine söylüyorum: Bütün dünya size gıpta ediyor. Bütün dünyada şunu söylüyorlar: Yahu bu Türklerin iradesi neymiş kardeşim, bunların önünde kimse duramaz, diyorlarmış. Siz, doğru olana sahip çıkıyorsunuz. Siz, doğru olanın peşinden gidiyorsunuz. Doğru olanlar da sizlerin arkasından geliyorlar. Hepinizden Allah razı olsun. Allah sizin yokluğunuzu vermesin. Biz sizinle kardeş olmaktan memnunuz. Sizinle kardeş olmanın gururunu yaşıyoruz. Birliğimiz, beraberliğimiz daim olsun inşallah!”

CUNTACILIK, TARİHE KARIŞTI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, ise konuşmasında;  “İstiklal Mücadelesi veren Kahraman dedelerin, İstikbal mücadelesi veren kahraman torunları, Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan için üç gündür meydanları doldurarak gösterdiğiniz vefa için sizlere teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun. Coşku içerisinde sergilediğimiz birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Rabbim şu muhabbetimizi, birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimiz daim kılsın. Allah yüreğinizden, yüreğimizden bu coşkuyu, birlik ve beraberliği, kardeşliği eksik etmesin” Gerçekten 15 Temmuz bizim için bir dönüm noktasıdır. Çünkü dünyaya millet olarak asil duruşumuzu gösterdik. O gün aziz milletimiz, canını ortaya koydu. Kahramanmaraş’ımız da ayağa kalktı; İstanbul’ da Ankara da ayağa kalktı. Diyarbakır’da, Kars’ta, herkes ayağa kalktı. Çok şükür milli iradeye kast eden bu çetecilere geçit verilmedi. Allah’ın izniyle artık cuntacılık, tarihe karıştı” ifadelerini kullandı.

BİZLER BİN YIL ÖNCE ÇADIRLARDA YAŞADIK

Elif Ananın oğlu Mehmet Ocak: “Kahramanmaraş’ın her yerinden gelen değerli hemşerilerimiz, Demokrasi Meydanı’na hoş geldiniz. Kıymetli vatandaşlar korkmayalım. Biz, Orta Asya’dan gelirken kimler, bizimle beraber bu alana geldi? Hz. Mevlana, bizimle beraber geldi. Hacı Bektaşi Veli, bizimle beraber geldi. Hacı Bayram Veliler, bizimle beraber geldi. İsmini sayamadığım evliyalar da bizimle beraber geldi. Değerli Canlar, buraya Orta Asya’dan gelirken; yalnız gelmedik. Arabıyla, Farsıyla, Çerkeziyle beraber geldik. Onlar bizim kardeşlerimizdir. Onları hor görmeyelim. Bizler de bin yıl önce çadırlarda yaşadık” dedi.

BİRBİRİMİZİ SEVELİM’Kİ SEVGİSİZ KALMAYALIM

Toplumun kanaat önderlerinden İbrahim Ongan; “Bugün hepimizin buraya gelmesindeki maksat, bizi buraya çeken bence bir birlik beraberliğimizdir. Birlik, beraberlik, sevgi duygusudur. Sevgili dostlar, bizler böyle her zaman birbirimize kenetlenirsek; inanın aramıza hiçbir zaman yabancı giremeyecektir. Dostlarım biz, birbirimizi sevelim ki sevgisiz kalmayalım” diye konuşarak birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

EZİLEN KİTLELER TÜRKİYE’DEN DERS ALACAK

Pazarcık Eski Belediye Başkanı Kamil Dalkara şunları söyledi: “15 Temmuz, bize bir şey öğretti? Birlikte olabilmeyi öğretti. Bugün burada bütün renkler var. Bütün Sivil Toplum Örgütleri, siyasi düşünce olarak farklı düşünebiliriz; ama şu an tek vücut olarak burada bulunmaktayız. Neden? Çünkü Cumhuriyete, demokrasiye, laikliğe bir kalkışma var. Bu kalkışma, milletimizin özgürlüğünü elinden alacaktı. Ama bu halk buna müsaade etmedi. Dünya artık şunu bilecek, öğrenecek: ezilen kitleler, Türkiye’den ders alacak. Bir daha bir daha zulüm edemeyecekler. Ezilen kitleler, başkaldırmayı öğrenecek. İşte Türk halkı bunu gösterdi.”

ALLAH, ZALİMİ SEVMEZ VE ZALİME DESTEK VERMEZ

Saçaklızade Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Demirdöğen: “Belki bizlere şu darbeyi yapmak isteyen vatan hainleri çok güçlülerdi. Hatta şu Amerika’da dolaşıp duran meczup, ben hiç yakın olmadım. Beni tanıyanlar da bilir. Sırtını CIA’ya dayadı, FBI’a dayadı. Ama şu noktada birleşelim: Biz Rabbimize inanıyoruz. Allah, zalimi sevmez. Allah, zalime destek vermez. Bizler, mazlumuz onlara göre! Allah’a hakkıyla ibadet edersek; Allah’a güveniyorsak, inanıyorsak, Allah’ın desteği gelir. Bedir Savaşı’nda olduğu gibi” diye konuşarak şehitlerimiz için dua etti ve meydanı dolduran onbinler bu duaya amin dedi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta Yollar Büyükşehir’le Ulaşıma Açık Tutuluyor Kahramanmaraş’ta Yollar Büyükşehir...

Büyükşehir Belediyesi; Dulkadiroğlu, Göksun ve Çağlayancerit’te etkisini artıran kış şartlarıyla mücadele kapsamında kar küreme çalışma...

Hırsızlık Suçundan Aranan Şahıs Yakalandı Hırsızlık Suçundan Aranan Şahıs Yakaland...

Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliğine bağlı ekiplerin yaptığı çalışmalar sonucu Hırsızlık Suçundan 10 yıl 10 Ay kesinle...

Uyuşturucu Ticareti Şüphelisi 3 Kişi Yakalandı Uyuşturucu Ticareti Şüphelisi 3 Kişi Yak...

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince uyuşturucu suçlarına karşı yürütülen çalışmalar kapsamında Cumhuriyet Başsa...

Yalnız Ardıç Millet Bahçesi Kahramanmaraş’a Değer Katacak Yalnız Ardıç Millet Bahçesi Kahramanmara...

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, yapımı tamamlanan Yalnız Ardıç Millet Bahçesi’nde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Bu...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Yollar Büyükşehir’le Ulaşıma Açık Tutuluyor Kahramanmaraş’ta Yo...

Büyükşehir Belediyesi; Dulkadiroğlu, Göksun ve Çağlayancerit...

Ramazan Saçmalı Eğitimin Çınarlarıyla Buluştu Ramazan Saçmalı Eğitimin ...

Maraş Lisesinden hocaların hocası, eğitimin çınarı Doğan Yar...

Kahramanmaraş’ta Akıl ve Zeka Eğitimi Semineri Kahramanmaraş’ta Ak...

Kahramanmaraş Onikişubat Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Orta...

Kahramanmaraş’ta “Beden dili ve etkili iletişim kursu” tamamlandı Kahramanmaraş’ta &#...

Kahramanmaraş il milli eğitim müdürlüğü öğretmen yetiştirme ...

Eğitimcilere “Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” verildi Eğitimcilere “Bağım...

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürl...

6. “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi” Kitap Dağıtımı 6. “Kahramanmaraş B...

“KAHRAMANMARAŞ BİLGİ İLE BULUŞUYOR PROJESİ” KİTAP DAĞITIM TÖ...

DYK kurslarında ki öğrencilere TYT ve AYT hazırlık kitapları dağıtıldı DYK kurslarında ki öğrenc...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Suzan ve Abdülhakim Bilgili ...

Hırsızlık Suçundan Aranan Şahıs Yakalandı Hırsızlık Suçundan Aranan...

Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliğine bağlı ...

Uğur Mumcu’yu anmak… Uğur Mumcu’yu anmak…

29 yıldır kalbimizde yaşıyor! Fikirleri, günümüze ışık taşıy...

Uyuşturucu Ticareti Şüphelisi 3 Kişi Yakalandı Uyuşturucu Ticareti Şüphe...

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ