Maraşta Haber
Maraşta Haber

Dedeoğlu, Kadına Karşı Şiddetin Son Bulmasını İstiyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda aile kurumunun çok büyük önem taşıdığını belirterek, aile bütünlüğünün toplumsal yararına değindi. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Dedeoğlu, mesajında Türk toplumunun temel taşı olan ailenin, ekonomik ve sosyal gelişmelerin yol […]

Dedeoğlu, Kadına Karşı Şiddetin Son Bulmasını İstiyoruz

07 Mart 2015 - 11:05A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda aile kurumunun çok büyük önem taşıdığını belirterek, aile bütünlüğünün toplumsal yararına değindi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Dedeoğlu, mesajında Türk toplumunun temel taşı olan ailenin, ekonomik ve sosyal gelişmelerin yol açtığı olumsuz gelişmelere karşı korunması gerektiğini söyledi. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, “Aile kurumu güçlendirilerek, aile bireyleri arasındaki bağlılığı ve aile bütünlüğünü koruyucu politikalar geliştirilmelidir. Toplumda aileyi ve sosyal fonksiyonları zayıflatıcı unsurlar ortadan kaldırılmalıdır.” dedi.

İstihdam imkânlarının geliştirilerek her ailenin yeterli ve sürekli bir gelire sahip olması gerektiğini savunan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu,asgari hayat standardının altında gelir elde eden ailelerin muhtaçlık düzeyi esas alınarak sosyal koruma programı kapsamına alınması gerektiğini vurguladı.

Aile bütünlüğünün korunması ve sağlanması amacıyla çalışan eşlerin aynı il içinde görev yapmaları konusunda da çalışma yapılması gerektiğine işaret eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aile hayatı ve toplumda kadınların saygınlığı artırılmalıdır. Kadınların iş hayatında ve karar alma mekanizmalarında daha fazla rol almaları sağlanmalıdır. Böylece kadınların, toplumsal konumları güçlendirilmelidir.

Çalışmayan ev hanımlarına mesleki beceri kazandırılarak aile bütçesine ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaları konusunda daha kapsamlı çalışmalar yapılmalıdır. Kadınlara yönelik şiddet ve ayrımcılığa son verilmelidir.

Ülkemizde son yıllarda kadına karşı uygulanan şiddet artmış durumdadır. Bu durum hem bizleri, hem aileleri, hem de 77 milyon Türk Milleti’ni üzmekte ve yasa boğmaktadır. Bu konuda ülkemizde hemen hemen her gün istenmeyen olaylar yaşanmaktadır. Kadına karşı uygulanan şiddetin biran önce son bulmasını istiyoruz.

Kadınların şiddete maruz kalmasına yol açan kültürel, sosyal, psikolojik ve ekonomik nedenler ortadan kaldırılmalıdır. Sivil toplum kuruluşları ve medya ile bu konuda işbirliğine gidilmelidir.

Kadınların saygınlıklarına gölge düşüren, temel hak ve özgürlüklerini kısıtlayan, istismarlarına yol açarak toplumda geri planda kalmalarına sebep olan her türlü çağ dışı uygulamalara son verilmelidir.

Kadınlara karşı uygulanan her türlü fiili ve hukuki ayrımcılığa son verilmelidir. Şiddete, tacize ve istismara uğrayan kadınlara, yasal yollardan hak araması konusunda devlet tarafından adli yardım desteği sağlanmalıdır.”

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Vatan Onlara, Aileleri Bize Emanet Vatan Onlara, Aileleri Bize Emanet

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesi...

Biber Üreticilerine OSB Yapılacak Biber Üreticilerine OSB Yapılacak

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesi...

Kahramanmaraş’ta Deprem Kahramanmaraş’ta Deprem

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesi...

Göksun İlçesine Akıllı Kavşak Göksun İlçesine Akıllı Kavşak

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesi...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Vatan Onlara, Aileleri Bize Emanet Vatan Onlara, Aileleri Bi...

Şehit yakınları ve gazileri düzenli olarak ziyaret eden Dulk...

Biber Üreticilerine OSB Yapılacak Biber Üreticilerine OSB Y...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bibercileri bir çatı alt...

Özel Asrın Anaokulu Fırsatını Kaçırmayın Özel Asrın Anaokulu Fırsa...

“Okul öncesi dönemde kaçırılan fırsatlar, yaşam boyu y...

Millî Eğitim Müdürlüğünün Acı Günü Millî Eğitim Müdürlüğünün...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü MEBBİS bölümünde çal...

Kahramanmaraş’ta Deprem Kahramanmaraş’ta De...

Kahramanmaraş Andırın İlçesinde saat 18.22.  de  merkez üssü...

Göksun İlçesine Akıllı Kavşak Göksun İlçesine Akıllı Ka...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi akıllı kavşak yapım çalı...

Yahya Kemal’de Yaz Okulu finali Yahya Kemal’de Yaz Okulu ...

Yahya Kemal İlkokulu olarak düzenlemiş olduğumuz Yaz Kur’an ...

Millî Eğitim Müdürlüğünde Erken Bayramlaşma Töreni Millî Eğitim Müdürlüğünde...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Mil...

“Tarım Ölür Kanser Artar Göç Başlar” “Tarım Ölür Kanser Artar ...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Elbistan’a bağlı ...

Eğitimde İl Millî Eğitim- KSÜ İşbirliği Eğitimde İl Millî Eğitim-...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile KSÜ Eğitim Fakül...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ