Maraşta Haber
Maraşta Haber

Dedeoğlu, Kadına Karşı Şiddetin Son Bulmasını İstiyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda aile kurumunun çok büyük önem taşıdığını belirterek, aile bütünlüğünün toplumsal yararına değindi. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Dedeoğlu, mesajında Türk toplumunun temel taşı olan ailenin, ekonomik ve sosyal gelişmelerin yol […]

Dedeoğlu, Kadına Karşı Şiddetin Son Bulmasını İstiyoruz

07 Mart 2015 - 11:05A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda aile kurumunun çok büyük önem taşıdığını belirterek, aile bütünlüğünün toplumsal yararına değindi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Dedeoğlu, mesajında Türk toplumunun temel taşı olan ailenin, ekonomik ve sosyal gelişmelerin yol açtığı olumsuz gelişmelere karşı korunması gerektiğini söyledi. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, “Aile kurumu güçlendirilerek, aile bireyleri arasındaki bağlılığı ve aile bütünlüğünü koruyucu politikalar geliştirilmelidir. Toplumda aileyi ve sosyal fonksiyonları zayıflatıcı unsurlar ortadan kaldırılmalıdır.” dedi.

İstihdam imkânlarının geliştirilerek her ailenin yeterli ve sürekli bir gelire sahip olması gerektiğini savunan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu,asgari hayat standardının altında gelir elde eden ailelerin muhtaçlık düzeyi esas alınarak sosyal koruma programı kapsamına alınması gerektiğini vurguladı.

Aile bütünlüğünün korunması ve sağlanması amacıyla çalışan eşlerin aynı il içinde görev yapmaları konusunda da çalışma yapılması gerektiğine işaret eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aile hayatı ve toplumda kadınların saygınlığı artırılmalıdır. Kadınların iş hayatında ve karar alma mekanizmalarında daha fazla rol almaları sağlanmalıdır. Böylece kadınların, toplumsal konumları güçlendirilmelidir.

Çalışmayan ev hanımlarına mesleki beceri kazandırılarak aile bütçesine ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaları konusunda daha kapsamlı çalışmalar yapılmalıdır. Kadınlara yönelik şiddet ve ayrımcılığa son verilmelidir.

Ülkemizde son yıllarda kadına karşı uygulanan şiddet artmış durumdadır. Bu durum hem bizleri, hem aileleri, hem de 77 milyon Türk Milleti’ni üzmekte ve yasa boğmaktadır. Bu konuda ülkemizde hemen hemen her gün istenmeyen olaylar yaşanmaktadır. Kadına karşı uygulanan şiddetin biran önce son bulmasını istiyoruz.

Kadınların şiddete maruz kalmasına yol açan kültürel, sosyal, psikolojik ve ekonomik nedenler ortadan kaldırılmalıdır. Sivil toplum kuruluşları ve medya ile bu konuda işbirliğine gidilmelidir.

Kadınların saygınlıklarına gölge düşüren, temel hak ve özgürlüklerini kısıtlayan, istismarlarına yol açarak toplumda geri planda kalmalarına sebep olan her türlü çağ dışı uygulamalara son verilmelidir.

Kadınlara karşı uygulanan her türlü fiili ve hukuki ayrımcılığa son verilmelidir. Şiddete, tacize ve istismara uğrayan kadınlara, yasal yollardan hak araması konusunda devlet tarafından adli yardım desteği sağlanmalıdır.”

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Okula ve Kütüphaneye 21 Adet Bilgisayar Bağışladı Okula ve Kütüphaneye 21 Adet Bilgisayar ...

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesi...

ANALİG GRUP BİRİNCİSİ OLDULAR ANALİG GRUP BİRİNCİSİ OLDULAR

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesi...

KURTARMA TİMLERİNE UYGULAMALI EĞİTİM KURTARMA TİMLERİNE UYGULAMALI EĞİTİM...

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesi...

“Kamu Külliyesi projesinde Sona Gelindi “Kamu Külliyesi projesinde Sona Gelindi...

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesi...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Trafik Kazası Can Aldı 1 Ölü 1 Yaralı Trafik Kazası Can Aldı 1 ...

Elbistan’da otomobilin takla attıktan sonra refüje çarpması ...

ÖZTUNÇ: AKSU ÇAYI TEMİZSE GEL ÇİMELİM ÖZTUNÇ: AKSU ÇAYI TEMİZSE...

CHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztun...

Ünal:“2024’e Kadar Şehrimizi Uçuracağız” Ünal:“2024’e Kadar ...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletveki...

CHP DULKADİROĞLU SEÇİM OFİSİ AÇILDI! CHP DULKADİROĞLU SEÇİM OF...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Millet İttifakı Kahramanmar...

Okula ve Kütüphaneye 21 Adet Bilgisayar Bağışladı Okula ve Kütüphaneye 21 A...

İstanbul’da yaşayan İğdeli hayırsever ve eğitimsever vatanda...

ANALİG GRUP BİRİNCİSİ OLDULAR ANALİG GRUP BİRİNCİSİ OLD...

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından Sporun yaygınlaştırı...

KURTARMA TİMLERİNE UYGULAMALI EĞİTİM KURTARMA TİMLERİNE UYGULA...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Afet ve Acil Duru...

Bu Ne Güzel Paylaşım Böyle?.. Bu Ne Güzel Paylaşım Böyl...

              Elbistan 15 Temmuz Anaokulu Öğrencileri, evler...

“Halk ile Yapılan İşin Güzel Dönüşümü Oluyor” “Halk ile Yapılan İşin Gü...

          Millet İttifakı İYİ Parti Elbistan Belediye Başkan...

Özel Öğretim Kurum Müdürleriyle Toplantı Yapıldı Özel Öğretim Kurum Müdürl...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz başkanlığı...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ