Maraşta Haber
dogalgazreklam
Maraşta Haber

Dedeoğlu, Kadına Karşı Şiddetin Son Bulmasını İstiyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda aile kurumunun çok büyük önem taşıdığını belirterek, aile bütünlüğünün toplumsal yararına değindi. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Dedeoğlu, mesajında Türk toplumunun temel taşı olan ailenin, ekonomik ve sosyal gelişmelerin yol […]

Dedeoğlu, Kadına Karşı Şiddetin Son Bulmasını İstiyoruz

07 Mart 2015 - 11:05A+A-


Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda aile kurumunun çok büyük önem taşıdığını belirterek, aile bütünlüğünün toplumsal yararına değindi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Dedeoğlu, mesajında Türk toplumunun temel taşı olan ailenin, ekonomik ve sosyal gelişmelerin yol açtığı olumsuz gelişmelere karşı korunması gerektiğini söyledi. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, “Aile kurumu güçlendirilerek, aile bireyleri arasındaki bağlılığı ve aile bütünlüğünü koruyucu politikalar geliştirilmelidir. Toplumda aileyi ve sosyal fonksiyonları zayıflatıcı unsurlar ortadan kaldırılmalıdır.” dedi.

İstihdam imkânlarının geliştirilerek her ailenin yeterli ve sürekli bir gelire sahip olması gerektiğini savunan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu,asgari hayat standardının altında gelir elde eden ailelerin muhtaçlık düzeyi esas alınarak sosyal koruma programı kapsamına alınması gerektiğini vurguladı.

Aile bütünlüğünün korunması ve sağlanması amacıyla çalışan eşlerin aynı il içinde görev yapmaları konusunda da çalışma yapılması gerektiğine işaret eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aile hayatı ve toplumda kadınların saygınlığı artırılmalıdır. Kadınların iş hayatında ve karar alma mekanizmalarında daha fazla rol almaları sağlanmalıdır. Böylece kadınların, toplumsal konumları güçlendirilmelidir.

Çalışmayan ev hanımlarına mesleki beceri kazandırılarak aile bütçesine ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaları konusunda daha kapsamlı çalışmalar yapılmalıdır. Kadınlara yönelik şiddet ve ayrımcılığa son verilmelidir.

Ülkemizde son yıllarda kadına karşı uygulanan şiddet artmış durumdadır. Bu durum hem bizleri, hem aileleri, hem de 77 milyon Türk Milleti’ni üzmekte ve yasa boğmaktadır. Bu konuda ülkemizde hemen hemen her gün istenmeyen olaylar yaşanmaktadır. Kadına karşı uygulanan şiddetin biran önce son bulmasını istiyoruz.

Kadınların şiddete maruz kalmasına yol açan kültürel, sosyal, psikolojik ve ekonomik nedenler ortadan kaldırılmalıdır. Sivil toplum kuruluşları ve medya ile bu konuda işbirliğine gidilmelidir.

Kadınların saygınlıklarına gölge düşüren, temel hak ve özgürlüklerini kısıtlayan, istismarlarına yol açarak toplumda geri planda kalmalarına sebep olan her türlü çağ dışı uygulamalara son verilmelidir.

Kadınlara karşı uygulanan her türlü fiili ve hukuki ayrımcılığa son verilmelidir. Şiddete, tacize ve istismara uğrayan kadınlara, yasal yollardan hak araması konusunda devlet tarafından adli yardım desteği sağlanmalıdır.”

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KSÜ’de ‘Madde Bağımlılığı ve Uyuşturucu ile Mücadele’ Semineri Düzenlendi KSÜ’de ‘Madde Bağımlılığı ve Uyuşturucu ...

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesi...

Havaalanı, Ulaşım Kompleksi Oluyor Havaalanı, Ulaşım Kompleksi Oluyor

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesi...

Kahramanmaraş Havalimanı Mayıs Ayına Yetişecek mi? Kahramanmaraş Havalimanı Mayıs Ayına Yet...

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesi...

KAHRAMANMARAŞ TÜRKİYE BİRİNCİSİ KAHRAMANMARAŞ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesi...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
FATİH Projesi, BTR Toplantısı Göksun İlçesinde Yapıldı FATİH Projesi, BTR Toplan...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi İl Koo...

Yazar Ufuk Tufan, Ökkaş Gümüşer Ortaokulu öğrencileriyle buluştu. Yazar Ufuk Tufan, Ökkaş G...

Okur-yazar buluşması kapsamında edebiyatçı yazar Ufuk Tufan,...

KSÜ’de ‘Madde Bağımlılığı ve Uyuşturucu ile Mücadele’ Semineri Düzenlendi KSÜ’de ‘Madde Bağımlılığı...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Güvenlik Amirliğ...

Afşinder Büyük Usta Aşık Yener’i Şiir Ve Türküleri İle Andı Afşinder Büyük Usta Aşık ...

“Kız sen İstanbul’un neresindensin”, “Başı duman pare pare” ...

Elbistan da Havza Bazlı Destekleme Modeline Geçiliyor Elbistan da Havza Bazlı D...

Gıda, Tarım ve Hayvancılık  Bakanlığınca üreticilere yapılac...

Havaalanı, Ulaşım Kompleksi Oluyor Havaalanı, Ulaşım Komplek...

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun, ...

Güzel Sanatlar Lisesinden Müdür Akkurt’a Ziyaret Güzel Sanatlar Lisesinden...

Kahramanmaraş Onikişubat  Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Bülen...

Özel Yıldız Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atanan Alpaslan Ceran’ı Altınla Ödüllendirdi      Özel Yıldız Milli Eğitim ...

     Özel Elbistan Yıldız Eğitim Kurumları 2017-2018 eğitim ...

Nuri Pakdil Ortaokulunda yazar-okur buluşması Nuri Pakdil Ortaokulunda ...

Kahramanmaraş Uluslararası 4. Kitap ve Kültür Fuarı nedeniyl...

Müdür Akkurt’a Kilis 7 Aralık Üniversitesi öğrencilerinden ziyaret Müdür Akkurt’a Kilis 7 Ar...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’u Ki...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ