Maraşta Haber
dogalgazreklam
Maraşta Haber

Dedeoğlu, Kadına Karşı Şiddetin Son Bulmasını İstiyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda aile kurumunun çok büyük önem taşıdığını belirterek, aile bütünlüğünün toplumsal yararına değindi. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Dedeoğlu, mesajında Türk toplumunun temel taşı olan ailenin, ekonomik ve sosyal gelişmelerin yol […]

Dedeoğlu, Kadına Karşı Şiddetin Son Bulmasını İstiyoruz

07 Mart 2015 - 11:05A+A-


Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda aile kurumunun çok büyük önem taşıdığını belirterek, aile bütünlüğünün toplumsal yararına değindi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Dedeoğlu, mesajında Türk toplumunun temel taşı olan ailenin, ekonomik ve sosyal gelişmelerin yol açtığı olumsuz gelişmelere karşı korunması gerektiğini söyledi. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, “Aile kurumu güçlendirilerek, aile bireyleri arasındaki bağlılığı ve aile bütünlüğünü koruyucu politikalar geliştirilmelidir. Toplumda aileyi ve sosyal fonksiyonları zayıflatıcı unsurlar ortadan kaldırılmalıdır.” dedi.

İstihdam imkânlarının geliştirilerek her ailenin yeterli ve sürekli bir gelire sahip olması gerektiğini savunan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu,asgari hayat standardının altında gelir elde eden ailelerin muhtaçlık düzeyi esas alınarak sosyal koruma programı kapsamına alınması gerektiğini vurguladı.

Aile bütünlüğünün korunması ve sağlanması amacıyla çalışan eşlerin aynı il içinde görev yapmaları konusunda da çalışma yapılması gerektiğine işaret eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aile hayatı ve toplumda kadınların saygınlığı artırılmalıdır. Kadınların iş hayatında ve karar alma mekanizmalarında daha fazla rol almaları sağlanmalıdır. Böylece kadınların, toplumsal konumları güçlendirilmelidir.

Çalışmayan ev hanımlarına mesleki beceri kazandırılarak aile bütçesine ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaları konusunda daha kapsamlı çalışmalar yapılmalıdır. Kadınlara yönelik şiddet ve ayrımcılığa son verilmelidir.

Ülkemizde son yıllarda kadına karşı uygulanan şiddet artmış durumdadır. Bu durum hem bizleri, hem aileleri, hem de 77 milyon Türk Milleti’ni üzmekte ve yasa boğmaktadır. Bu konuda ülkemizde hemen hemen her gün istenmeyen olaylar yaşanmaktadır. Kadına karşı uygulanan şiddetin biran önce son bulmasını istiyoruz.

Kadınların şiddete maruz kalmasına yol açan kültürel, sosyal, psikolojik ve ekonomik nedenler ortadan kaldırılmalıdır. Sivil toplum kuruluşları ve medya ile bu konuda işbirliğine gidilmelidir.

Kadınların saygınlıklarına gölge düşüren, temel hak ve özgürlüklerini kısıtlayan, istismarlarına yol açarak toplumda geri planda kalmalarına sebep olan her türlü çağ dışı uygulamalara son verilmelidir.

Kadınlara karşı uygulanan her türlü fiili ve hukuki ayrımcılığa son verilmelidir. Şiddete, tacize ve istismara uğrayan kadınlara, yasal yollardan hak araması konusunda devlet tarafından adli yardım desteği sağlanmalıdır.”

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Onikişubat Belediyesi Kültürünü Keşfet Bilgi Yarışması İlk Etabı Gerçekleşti Onikişubat Belediyesi Kültürünü Keşfet B...

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesi...

Öğretmen ve personellerin Stem Eğitimi Sona Erdi Öğretmen ve personellerin Stem Eğitimi S...

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesi...

KASKİ, Su Kaynaklarını STK Temsilcilerine İnceletti KASKİ, Su Kaynaklarını STK Temsilcilerin...

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesi...

KSÜ Rektörlüğüne Prof. Dr. Niyazi Can Atandı KSÜ Rektörlüğüne Prof. Dr. Niyazi Can At...

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, millî ve manevî değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek nesi...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Onikişubat Belediyesi Kültürünü Keşfet Bilgi Yarışması İlk Etabı Gerçekleşti Onikişubat Belediyesi Kül...

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi ve Onikişubat İlçe Milli...

Öğretmen ve personellerin Stem Eğitimi Sona Erdi Öğretmen ve personellerin...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdü...

” Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor projesi” için kitap töreni ” Kahramanmaraş Bil...

İl Millî Eğitim Müdürlüğü İle Onikişubat Belediyesi tarafınd...

Ekinözü belediyesi gençleri üniversiteye hazırlıyor. Ekinözü belediyesi gençle...

Ekinözü Belediyesi Basın yayın Şube Müdürlüğü tarafından haz...

KASKİ, Su Kaynaklarını STK Temsilcilerine İnceletti KASKİ, Su Kaynaklarını ST...

KASKİ Genel Müdürlüğü, 22 Mart Dünya Su Gününde Kahramanmara...

KSÜ Rektörlüğüne Prof. Dr. Niyazi Can Atandı KSÜ Rektörlüğüne Prof. Dr...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Eğitim Fakültesi...

Büyükşehir’den Doğaya +1 Katkı Büyükşehir’den Doğaya +1 ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 21 Mart Down Sendromlula...

Bilinçli Aile Sağlıklı Nesiller Projesi’nde Sona Yaklaşılıyor… Bilinçli Aile Sağlıklı Ne...

           Doğukent mahallesinde bulunan Yaşar Gölcü İlkokul...

KSÜ’de Rektör Deveci Görevden mi Alındı? KSÜ’de Rektör Devec...

Kahramanmaraş’ta sevindirici haber akşam saatlerinde geldi. ...

“Tüketici Hakları’nı resimleştirip ödül kazandılar “Tüketici Hakları’n...

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın düzenlediği ortaokullar aras...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ