Maraşta Haber
Maraşta Haber

Darbe Girişimi Türkiye Cumhuriyeti’nin Kalbine Saplanmış Bir Hançerdir

KMTSO Başkanı Serdar Zabun: “ Umarım ülkemiz bir daha böyle ağır travma yaşamaz ve zihinlerden uzun yıllar silinmeyecek acılara maruz kalmaz” dedi. 7 Bölge Odasının Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformunun 11’inci toplantısı Kahramanmaraş’ta yapıldı. Burada açılış konuşmasını yapan Zabun, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından yapılan darbe girişimini tekrar lanetledi. “Ve umuyoruz ki, ülkemiz bir daha böyle […]

Darbe Girişimi Türkiye Cumhuriyeti’nin Kalbine Saplanmış Bir Hançerdir

22 Temmuz 2016 - 20:28A+A-

KMTSO Başkanı Serdar Zabun: “ Umarım ülkemiz bir daha böyle ağır travma yaşamaz ve zihinlerden uzun yıllar silinmeyecek acılara maruz kalmaz” dedi.

7 Bölge Odasının Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformunun 11’inci toplantısı Kahramanmaraş’ta yapıldı. Burada açılış konuşmasını yapan Zabun, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından yapılan darbe girişimini tekrar lanetledi.

“Ve umuyoruz ki, ülkemiz bir daha böyle ağır travma yaşamaz ve zihinlerden uzun yıllar silinmeyecek acılara maruz kalmaz” diyen Zabun şöyle konuştu: “Bu platform, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal kalkınması bakımından, bölgesel gücü, bölgesel potansiyeli ortaya çıkarmak ve ortak hedeflere yoğunlaşmak açısından çok önemli bir rol-model oluşturmaktadır. Bölgesel kalkınma projelerinin etkinliğinin artırılması, bu konuda kurumsal ve teknik altyapı oluşturulması ve işbirliği kültürünün geliştirilmesi, küresel rekabet gücümüzün artırılması açısından üzerinde ciddiyetle durulması gereken bir konudur.

Bu platformda, ortaya konulacak yerel, bölgesel ve ulusal politika ve stratejiler, projelerle kurumsal hedef ve yol haritaları en önemli kazanımlarımız olacaktır.

21 Mart 2014’den buyana faaliyetlerine devam eden Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformu, Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa,  Antakya, Adıyaman, Kilis ve Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası başkanları, genel sekreterleri ve bölgedeki kalkınma ajansları genel sekreterlerinin katılımıyla bugün 11’inci buluşmasını Kahramanmaraş’ta gerçekleştirmektedir. Ancak bu toplantımızı, 15 Temmuz Cuma gecesi Türkiye Cumhuriyeti’ne ve millet iradesine FETÖ terör örgütü üyesi hainlerce yapılan darbe girişiminden dolayı ortak bir basın açıklaması yaparak kapatmak istiyoruz”

DARBE GİRİŞİMİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KALBİNE SAPLANMIŞ BİR HANÇERDİR

7 bölge odası adına Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, ortak deklarasyonu okudu. Bartık şunları kaydetti: “ Türkiye Cumhuriyeti, 15 Temmuz gecesi büyük bir saldırı ile karşı karşıya kalmıştır.  Milli irade ve demokrasimize karşı FETÖ terör örgütü tarafından planlanan hain darbe girişimi, tarihimize yeni bir kara leke olarak maalesef geçmiş bulunmaktadır.

Halkımızın temsil edildiği, en yüce kurum olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, halkın büyük desteği ile iş başına gelen Cumhurbaşkanımıza ve Hükümetimize yönelik bu kanlı girişim, Türkiye Cumhuriyeti’nin kalbine saplanmış bir hançerdir.

DESTAN YAZDIK

Çok şükür ki, Kurtuluş Savaşı’nda,  Türkü-Kürdü Alevisi-Sünnisi, Lazı-Çerkezi ile bağımsızlık mücadelesi vererek destanlar yazan yüce Türk Milleti, hain darbe girişiminin ilk anlarından itibaren sabahın ilk ışıklarına kadar, cansiperane savunma ile milli iradeye ve demokratik kurumlarına sahip çıkmıştır. Yaşlısıyla genciyle, kadınıyla çocuğuyla, siyasi düşüncesi ne olursa olsun herkesin; tankların önüne canını siper ettiği, adeta milli mücadele ruhunu yeniden yükselten milletimiz her türlü övgüyü fazlasıyla hak etmiştir. Kahraman polisimiz, Türk halkının güvenine ne kadar layık olduğunu bir kez daha ve çok güçlü bir şekilde göstermiştir.

 

Kamuoyunu an be an bilgilendirmek için silah altında dahi yayınlarını durdurmayan, ekranlarını karartmayan medya kuruluşlarımız adeta şahlanmış bir küheylan edasıyla milletin ve basın sektörünün namusuna halel gelmesine izin vermemiştir.

TEK YÜREK OLDUK

İstisnasız tüm siyasi partilerimizin, darbenin karşısında dimdik durarak meşru Hükümet’in ve demokratik kurumların yanında yer almaları, milli mesele söz konusu olduğunda her türlü siyasi düşünceden arınarak tek yürek olmaları bugünlerde en büyük ihtiyacımız olan tabloyu oluşturmuş, Parlamentoya olan inancımızı ve güvenimizi pekiştirmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin, halkın oyu ve yüksek desteği ile seçilmiş Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan, bu büyük saldırı karşısında, yine büyük bir lider olduğunu kanıtlamış, Türkiye’ye milli duruş ruhunu bir kez daha aşılamıştır. Bu itibarla, bir kez daha başta Sn. Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Hükümetimize, siyasi partilerimize, polisimize, vatanseverliğinden ödün vermemiş Türk Silahlı Kuvvetlerine, medya kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz. 

BÜYÜK BİR DEVLETİZ

Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir ve ne içeriden ne de dışarıdan hiçbir güç onu yıkamayacak, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacaktır. Bizler, milletin iradesi ile seçilmiş hükümete ve demokrasiye sonuna kadar destek vermeye; iş dünyasını temsil eden kurumlar olarak demokrasi nöbetlerine halkımızla birlikte devam edeceğiz. Bizler, bu vatanın gerçek sahipleri, Türkiye Cumhuriyeti’ne ve milli iradeye zarar verilmesine asla müsaade etmeyeceğimizi, millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadığımızı kamuoyuna arz ediyoruz. Asker kılıklı FETÖ terör örgütü mensuplarınca planlanan darbe girişimine karşı, milli iradeye ve halkın oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimize verdiğimiz desteği yüksek bir sesle ve bölgesel bir katılımla bugün tekrar ediyoruz. Kahraman ordumuzun ve vatansever askerlerimizin de hiçbir şekilde yıpratılmaması gerektiğine inanıyor, şerefli Türk Silahlı Kuvvetlerini bu FETÖ’cü canilerden ayrı tutuyor, milletimizin namusuna halel getirmeyeceklerine olan inancımızı önemle vurgulamak istiyoruz.  Milli egemenliğimize ve bütünlüğümüze saldıran vatan hainlerinden hukuk çerçevesinde, yüce Türk adaleti önünde hesap sorulmasını istiyoruz.  Bizler, iş dünyasının temsilcileri olarak; ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına hizmet etmeye; yatırım, üretim, istihdam ve ihracata var gücümüzle devam ediyoruz.  Olağanüstü olayların yaşandığı bu süreçte Hükümetimizin aldığı OHAL kararı normalleşmenin hızlandırılması açısından olumlu bir adımdır. Bir daha böyle bir bela ile yüzleşmek zorunda kalmamak ümidi ile ülkemize geçmiş olsun, milletimizin başı sağ olsun.  Demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve gazilerimize acil şifa diliyoruz. Kamuoyuna Saygıyla Arz Olunur”

IMG_3443 copy IMG_3543 copy

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Dondurma müzesi ziyaretçileri bekliyor Dondurma müzesi ziyaretçileri bekliyor

KMTSO Başkanı Serdar Zabun: “ Umarım ülkemiz bir daha böyle ağır travma yaşamaz ve zihinlerden uzun yıllar silinmeyecek acılara maruz k...

Şehit Topçu Çavuş Mehmet Kaşık Dualarla Ebediyete Uğurlandı Şehit Topçu Çavuş Mehmet Kaşık Dualarla ...

KMTSO Başkanı Serdar Zabun: “ Umarım ülkemiz bir daha böyle ağır travma yaşamaz ve zihinlerden uzun yıllar silinmeyecek acılara maruz k...

Abdülaziz Aydın Yeniden Şube Başkanı Abdülaziz Aydın Yeniden Şube Başkanı...

KMTSO Başkanı Serdar Zabun: “ Umarım ülkemiz bir daha böyle ağır travma yaşamaz ve zihinlerden uzun yıllar silinmeyecek acılara maruz k...

Akkurt’a Veda Ziyareti Akkurt’a Veda Ziyareti

KMTSO Başkanı Serdar Zabun: “ Umarım ülkemiz bir daha böyle ağır travma yaşamaz ve zihinlerden uzun yıllar silinmeyecek acılara maruz k...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Millî Eğitim de Görev Değişimi Millî Eğitim de Görev Değ...

MEB tarafından Kahramanmaraş’a İl Millî Eğitim Müdürü olarak...

Dondurma müzesi ziyaretçileri bekliyor Dondurma müzesi ziyaretçi...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Do...

Şehit Topçu Çavuş Mehmet Kaşık Dualarla Ebediyete Uğurlandı Şehit Topçu Çavuş Mehmet ...

Hakkari’de askeri üs bölgesinde Cuma günü patlama oldu...

Okul Yapımı İçin Protokol İmzalandı Okul Yapımı İçin Protokol...

Hasan ve Zehra Tıraş Vakfı adına vakıf Yönetim Kurulu Başkan...

Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un veda Mesajı Millî Eğitim Müdürü Mehme...

Millî Eğitim Bakanlığında görevlendirilen, İl Millî Eğitim M...

Abdülaziz Aydın Yeniden Şube Başkanı Abdülaziz Aydın Yeniden Ş...

Kahramanmaraş Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Abdül...

Yeni Millî Eğitim Müdürü Kahramanmaraş’ta Yeni Millî Eğitim Müdürü ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Olarak ataması yapılan ...

Akkurt’a Veda Ziyareti Akkurt’a Veda Ziyar...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt̵...

Dayak Olayı İçin Soruşturma Başlatıldı Dayak Olayı İçin Soruştur...

Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesine bağlı Tombak Köyünde ...

Mustafa Kemal Atatürk Kahramanmaraş’ta törenlerle anıldı Mustafa Kemal Atatürk Kah...

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal A...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ