Maraşta Haber
Maraşta Haber

Çanakkale’nin 100. Yıl Coşkusu Kahramanmaraş’ta Yaşanacak

Kahramanmaraş’ta, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla çok sayıda etkinlik düzenlenecek. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen programlar çerçevesinde sergiler açılacak, tiyatro ve sinema gösterimleri sunulacak, konferans ve şiir dinletileri yapılacak, konserler verilecek. Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100.yıl coşkusu tüm Türkiye ile birlikte Kahramanmaraş ve ilçelerinde gerçekleştirilecek etkinliklerle kutlanacak. Kahramanlar Şehrinden Şehitler […]

Çanakkale’nin 100. Yıl Coşkusu Kahramanmaraş’ta Yaşanacak

12 Mart 2015 - 20:25A+A-

Kahramanmaraş’ta, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla çok sayıda etkinlik düzenlenecek.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen programlar çerçevesinde sergiler açılacak, tiyatro ve sinema gösterimleri sunulacak, konferans ve şiir dinletileri yapılacak, konserler verilecek. Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100.yıl coşkusu tüm Türkiye ile birlikte Kahramanmaraş ve ilçelerinde gerçekleştirilecek etkinliklerle kutlanacak.

Kahramanlar Şehrinden Şehitler Diyarına…

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile 1. Cihan Harbinin en önemli cephelerden biri olan Çanakkale Savaşlarının 100. Yıldönümünde görkemli bir anma töreni düzenleniyor. Tüm Türkiye ile birlikte dünyada, bu görkemli törenleri izleyecek. Çanakkale Savaşı herhangi bir savaş değildir. Çanakkale, Türkiye’nin her ilinden her hanesinden en az bir kişinin savaşıp şehit düştüğü diyardır. Çanakkale cephesinde başlayan silah arkadaşlığı, kabir yoldaşlığına dönüşmüştür. Ve bu yoldaşlık bugün ülkemizin birliğine ve beraberliğine güç vermektedir. Eğer bizler rahat ve huzurlu bir ortamda yaşıyorsak ecdadımızın Çanakkale’de imkânsızı başararak kazandığı zaferin neticesindendir. Biz de Çanakkale Savaşlarında şehit vermiş bir şehir olarak bu kutlu zaferin 100. Yıldönümüne yakışır etkinlikler düzenledik. Bu düşüncelerle Çanakkale Savaşlarında şehit düşen kahraman ecdadımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm hemşehrilerimizi Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yıldönümü etkinliklerine davet ediyorum” dedi.

Çanakkale Zaferi 100.Yıldönümü Programı

Etkinlikler 16 Mart 2015 Pazartesi günü Büyükşehir Belediyesi Drama Topluluğu tarafından Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenecek “Çanakkale Geçilmez” isimli gösteri ile başlayacak.

17 Mart 2015 Salı günü  Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde Muhterem Komutanım isimli tiyatro ve şiir dinletisi gerçekleştirilecek.

18 Mart 2015 Çarşamba günü Yavuz Bahadıroğlu Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde “İnancın Zaferi Çanakkale” başlıklı bir konferans verecek.

Belediye Konservatuarı tarafından 20 Mart 2015 Cuma günü Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde “Kahramanlık Türküleri” Konseri sunulacak.

23 Mart 2015 Pazartesi günü ise Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde 2 seans olmak üzere “Bedeli Çanakkale’de Ödendi: Kınalı Kuzular” film gösterisi yapılacak.

24 Mart 2015 Salı günü Çocuk Tiyatrosu “Çanakkale Destanı” adlı tiyatro gösterisi sunacak.

25 Mart 2015 Çarşamba günü Talha Uğurluer Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde “Çanakkale Şehitleri konulu” bir konferans gerçekleştirecek.

Zafer Coşkusu İlçelerde

Etkinlikler kapsamında 1915 Çanakkale Seddülbahir Savaş Müzesi Gezici Tırı, 1 ve 6 Nisan 2015 tarihleri arasında Kahramanmaraş şehir merkezi, 7 ve 15 Nisan tarihleri arasında Kahramanmaraş ilçelerinde Kahramanmaraşlı vatandaşların ziyaretine açılacak.

Çanakkale Gezisi Ödüllü Deneme Sınavı

Büyükşehir Belediyesi Çanakkale Zaferi’nin 100.yıl dönümünde öğrencileri de unutmadı. Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiği deneme sınavında derece yapan öğrencileri, Türk milletinin eşsiz kahramanlığının, vatan ve millet sevgisinin sembolleştiği, kutsal saydığı değerler için ülkemizin her köşesinden gelen gençlerin kanlarını dökerek “Çanakkale Geçilmez” destanının yazıldığı Çanakkale Savaşları’nın 100. Yıldönümünde 20-21-22 Mart tarihlerinde düzenleyeceği Çanakkale gezisiyle ödüllendirecek.

Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yıldönümü dolayısıyla hazırlanan etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgiye Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi internet sitesinden ulaşılabiliyor.

çanakkale BİLBOARD 1 copy çanakkale BİLBOARD 2 copy çanakkale BİLBOARD 3 copy çanakkale BİLBOARD 4 copy çanakkale BİLBOARD 5 copy çanakkale BİLBOARD 6 copy çanakkale BİLBOARD 7 copy çanakkale BİLBOARD 8 copy çanakkale BİLBOARD 9 copy çanakkale BİLBOARD 10 copy çanakkale BİLBOARD 11 copy

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Boğularak Can Verdi Boğularak Can Verdi

Kahramanmaraş’ta, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla çok sayıda etkinlik düzenlene...

Yaz Spor Okullarına Rekor Kayıt Yaz Spor Okullarına Rekor Kayıt

Kahramanmaraş’ta, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla çok sayıda etkinlik düzenlene...

MHP’li Karakoç 15 Temmuz Mesajı Yayımladı MHP’li Karakoç 15 Temmuz Mesajı Ya...

Kahramanmaraş’ta, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla çok sayıda etkinlik düzenlene...

15 TEMMUZ BASIN BİLDİRİSİ 15 TEMMUZ BASIN BİLDİRİSİ

Kahramanmaraş’ta, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla çok sayıda etkinlik düzenlene...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Şahine Uzanan Eller Kırılsın! Şahine Uzanan Eller Kırıl...

Afşin’de Afşin-Elbistan B Termik Santralinde görev yapan Sal...

Boğularak Can Verdi Boğularak Can Verdi

Kandil Barajında Bir Hayat Yok oldu, Serinlemek İçin Baraja ...

Yaz Spor Okullarına Rekor Kayıt Yaz Spor Okullarına Rekor...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9 Mayı...

Çiçek Kana Bulandı! Çiçek Kana Bulandı!

Elbistan’ bağlı Çiçek Köyünde sürücüsünün direksiyon hakimiy...

Milli Eğitim Müdürlüğünün Projesi ilgi uyandırdı Milli Eğitim Müdürlüğünün...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünden Kadi...

Milli Takıma 5 Güreşçi Kahramanmaraş’tan Milli Takıma 5 Güreşçi Ka...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımı’ndan 5 güre...

Erdem Özer Fen Lisesi Müdürü Oldu Erdem Özer Fen Lisesi Müd...

Yaklaşık 7 yıldır Özel Elbistan Yıldız Eğitim Kurumları büny...

Enerji ve Ekolojik Temelli Doğa eğitimi başladı Enerji ve Ekolojik Temell...

Kahramanmaraş il Milli Eğitim Müdürlüğü 4004 TÜBİTAK Doğa Eğ...

Millî Eğitim Müdürü Akkurt’tan Okul Ziyareti Millî Eğitim Müdürü Akkur...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kah...

MHP’li Karakoç 15 Temmuz Mesajı Yayımladı MHP’li Karakoç 15 T...

Milliyetçi Hareket Partisi’nden 27.Dönem Kahramanmaraş Mille...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ