Maraşta Haber
Maraşta Haber

Çanakkale’nin 100. Yıl Coşkusu Kahramanmaraş’ta Yaşanacak

Kahramanmaraş’ta, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla çok sayıda etkinlik düzenlenecek. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen programlar çerçevesinde sergiler açılacak, tiyatro ve sinema gösterimleri sunulacak, konferans ve şiir dinletileri yapılacak, konserler verilecek. Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100.yıl coşkusu tüm Türkiye ile birlikte Kahramanmaraş ve ilçelerinde gerçekleştirilecek etkinliklerle kutlanacak. Kahramanlar Şehrinden Şehitler […]

Çanakkale’nin 100. Yıl Coşkusu Kahramanmaraş’ta Yaşanacak

12 Mart 2015 - 20:25A+A-

Kahramanmaraş’ta, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla çok sayıda etkinlik düzenlenecek.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen programlar çerçevesinde sergiler açılacak, tiyatro ve sinema gösterimleri sunulacak, konferans ve şiir dinletileri yapılacak, konserler verilecek. Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100.yıl coşkusu tüm Türkiye ile birlikte Kahramanmaraş ve ilçelerinde gerçekleştirilecek etkinliklerle kutlanacak.

Kahramanlar Şehrinden Şehitler Diyarına…

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile 1. Cihan Harbinin en önemli cephelerden biri olan Çanakkale Savaşlarının 100. Yıldönümünde görkemli bir anma töreni düzenleniyor. Tüm Türkiye ile birlikte dünyada, bu görkemli törenleri izleyecek. Çanakkale Savaşı herhangi bir savaş değildir. Çanakkale, Türkiye’nin her ilinden her hanesinden en az bir kişinin savaşıp şehit düştüğü diyardır. Çanakkale cephesinde başlayan silah arkadaşlığı, kabir yoldaşlığına dönüşmüştür. Ve bu yoldaşlık bugün ülkemizin birliğine ve beraberliğine güç vermektedir. Eğer bizler rahat ve huzurlu bir ortamda yaşıyorsak ecdadımızın Çanakkale’de imkânsızı başararak kazandığı zaferin neticesindendir. Biz de Çanakkale Savaşlarında şehit vermiş bir şehir olarak bu kutlu zaferin 100. Yıldönümüne yakışır etkinlikler düzenledik. Bu düşüncelerle Çanakkale Savaşlarında şehit düşen kahraman ecdadımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm hemşehrilerimizi Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yıldönümü etkinliklerine davet ediyorum” dedi.

Çanakkale Zaferi 100.Yıldönümü Programı

Etkinlikler 16 Mart 2015 Pazartesi günü Büyükşehir Belediyesi Drama Topluluğu tarafından Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenecek “Çanakkale Geçilmez” isimli gösteri ile başlayacak.

17 Mart 2015 Salı günü  Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde Muhterem Komutanım isimli tiyatro ve şiir dinletisi gerçekleştirilecek.

18 Mart 2015 Çarşamba günü Yavuz Bahadıroğlu Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde “İnancın Zaferi Çanakkale” başlıklı bir konferans verecek.

Belediye Konservatuarı tarafından 20 Mart 2015 Cuma günü Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde “Kahramanlık Türküleri” Konseri sunulacak.

23 Mart 2015 Pazartesi günü ise Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde 2 seans olmak üzere “Bedeli Çanakkale’de Ödendi: Kınalı Kuzular” film gösterisi yapılacak.

24 Mart 2015 Salı günü Çocuk Tiyatrosu “Çanakkale Destanı” adlı tiyatro gösterisi sunacak.

25 Mart 2015 Çarşamba günü Talha Uğurluer Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde “Çanakkale Şehitleri konulu” bir konferans gerçekleştirecek.

Zafer Coşkusu İlçelerde

Etkinlikler kapsamında 1915 Çanakkale Seddülbahir Savaş Müzesi Gezici Tırı, 1 ve 6 Nisan 2015 tarihleri arasında Kahramanmaraş şehir merkezi, 7 ve 15 Nisan tarihleri arasında Kahramanmaraş ilçelerinde Kahramanmaraşlı vatandaşların ziyaretine açılacak.

Çanakkale Gezisi Ödüllü Deneme Sınavı

Büyükşehir Belediyesi Çanakkale Zaferi’nin 100.yıl dönümünde öğrencileri de unutmadı. Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiği deneme sınavında derece yapan öğrencileri, Türk milletinin eşsiz kahramanlığının, vatan ve millet sevgisinin sembolleştiği, kutsal saydığı değerler için ülkemizin her köşesinden gelen gençlerin kanlarını dökerek “Çanakkale Geçilmez” destanının yazıldığı Çanakkale Savaşları’nın 100. Yıldönümünde 20-21-22 Mart tarihlerinde düzenleyeceği Çanakkale gezisiyle ödüllendirecek.

Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yıldönümü dolayısıyla hazırlanan etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgiye Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi internet sitesinden ulaşılabiliyor.

çanakkale BİLBOARD 1 copy çanakkale BİLBOARD 2 copy çanakkale BİLBOARD 3 copy çanakkale BİLBOARD 4 copy çanakkale BİLBOARD 5 copy çanakkale BİLBOARD 6 copy çanakkale BİLBOARD 7 copy çanakkale BİLBOARD 8 copy çanakkale BİLBOARD 9 copy çanakkale BİLBOARD 10 copy çanakkale BİLBOARD 11 copy

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş Büyükşehir, Kam’18’de Kahramanmaraş Büyükşehir, Kam’18’de...

Kahramanmaraş’ta, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla çok sayıda etkinlik düzenlene...

Kahramanmaraş Araştırmalar Konağı’nın restorasyonu bitiyor Kahramanmaraş Araştırmalar Konağı’nın re...

Kahramanmaraş’ta, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla çok sayıda etkinlik düzenlene...

Afşin’de Yemin Eden  15 Güvenlik Korucusu  Göreve Başladı Afşin’de Yemin Eden 15 Güvenlik Korucus...

Kahramanmaraş’ta, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla çok sayıda etkinlik düzenlene...

İl Millî Eğitim Müdürü Yılmaz’a Ziyaret İl Millî Eğitim Müdürü Yılmaz’a Ziyaret...

Kahramanmaraş’ta, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla çok sayıda etkinlik düzenlene...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş Büyükşehir, Kam’18’de Kahramanmaraş Büyükşehir,...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, kültür ve Turizm Bakanl...

Kahramanmaraş Araştırmalar Konağı’nın restorasyonu bitiyor Kahramanmaraş Araştırmala...

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ın kültürel dönüşü...

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Pazarcık Kaymakamı Nas’ı Ziyaret Etti Millî Eğitim Müdürü Yılma...

Bir ay kadar önce Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Olara...

’Bahattin KARAKOÇ  Şiir Okuma Yarışması’’ ’Bahattin KARAKOÇ Şiir O...

Malatya -DARENDE İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm Ort...

Afşin’de Yemin Eden  15 Güvenlik Korucusu  Göreve Başladı Afşin’de Yemin Eden 15 G...

Kahramanmaraş Afşin Kaymakamlığı tarafından oluşturulan Komi...

İl Millî Eğitim Müdürü Yılmaz’a Ziyaret İl Millî Eğitim Müdürü Yı...

Bir ay kadar önce Kahramanmaraş’a İl Millî Eğitim Müdü...

Dulkadiroğlu Kamu Külliyesinde Sona Doğru Dulkadiroğlu Kamu Külliye...

Dulkadiroğlu İlçesinin yeni şehir merkezi olmaya aday kamu k...

Kahramanmaraş’ta Basının Sorunları Ele Alındı Kahramanmaraş’ta Ba...

       Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Ker...

Doğru Beslen Ömür Boyu Sağlıklı Kal Doğru Beslen Ömür Boyu Sa...

Diyetisyen Sevgi Sevmez, Özel Kipaş Eğitim Kurumlarında öğre...

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz’a KMBGC’den Hayırlı Olsun Ziyareti Millî Eğitim Müdürü Yılma...

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (KMBGC) Başkan...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ