Maraşta Haber
Maraşta Haber

Büyükşehir Belediye Meclisi 10 Kasım’da Toplandı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısı 10 Kasım 2015 Salı günü saat 13.00’te toplandı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Cemal Tanrıverdi başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediyesi Meclisi gündemindeki maddeleri ve gündem dışı gelen maddeleri görüşerek karara bağlandı. Büyükşehir Belediyesi Meclisi gündemin 1. Maddesinde Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Mali Yılı Performans Programı ile […]

Büyükşehir Belediye Meclisi 10 Kasım’da Toplandı

11 Kasım 2015 - 13:57A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısı 10 Kasım 2015 Salı günü saat 13.00’te toplandı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Cemal Tanrıverdi başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediyesi Meclisi gündemindeki maddeleri ve gündem dışı gelen maddeleri görüşerek karara bağlandı.

Büyükşehir Belediyesi Meclisi gündemin 1. Maddesinde Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Mali Yılı Performans Programı ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 2. maddesinde Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının 2016 Mali Yılı ve İzleyen İki Yıl Bütçesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 3.maddesinde Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının İlan Reklam Yönetmeliği ile ilgili teklifi Hukuk Komisyona havale edildi.

Gündemin 4. maddesinde Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığının yol yetki devri ile ilgili teklifi Ulaşım Komisyona havale edildi.

Gündemin 5.maddesinde Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığının İlimiz muhtelif yerlerinde bulanan 572 araçlık cadde kenarı ücretli park alanlarının işletmeciliğinin AKBEL A.Ş. ye devri ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 6. Maddesinde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Kahramanmaraş Afşin Sanayi ve Ticaret Odasıyla işbirliği yapmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanına imza yetkisi verilmesi ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 7. maddesinde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Kahramanmaraş Elbistan Sanayi ve Ticaret Odasıyla işbirliği yapmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanına imza yetkisi verilmesi ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 8.maddesinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının 2015-2016 yılları içerisinde çiftçilerimizi desteklemek amacıyla tarımsal ürünlerde destek ve katkı oranlarının belirlenmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonu ile Tarım ve Kırsal Kalkınma Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 9.maddesinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının iş makinesi alımında kullanılmak üzere İller Bankasından kredi kullanımı ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 10.maddesinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü faaliyetlerinde kullanılmak üzere araç alımı ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 11. Maddesinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü çalışmalarında kullanılmak üzere İller Bankasından kredi kullanımı hususunda Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 12. Maddesinde Fen İşleri Dairesi Başkanlığının paletli ve tekerlekli ekskavatör alımı ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 13. Maddesinde Fen İşleri Dairesi Başkanlığının paletli ve tekerlekli ekskavatör alımında kullanılmak üzere İller Bankasından kredi kullanımı hususunda Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi teklifi Plan ve Bütçe Komisyona havale edildi.

Gündemin 14. Maddesinde Fen İşleri Dairesi Başkanlığının 15 adet Damperli Kamyon alımı ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 15. Maddesinde Fen İşleri Dairesi Başkanlığının 15 adet Damperli Kamyon alımında kullanılmak üzere İller Bankasından kredi kullanımı hususunda Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 16. Maddesinde Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığının 10 adet otobüs alımı ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 17. Maddesinde Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığının 11 adet otobüs alımı için İller Bankasından kredi kullanımı için Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 18. Maddesinde Araştırma ve Geliştirme Dış İlişkiler Müdürlüğünün Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Temsilcileri ile Göksun Soğuk Hava Deposu yapılması mutabakatına istinaden Fizibilite Raporu çalışmaları için Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 19. Maddesinde Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının mülkiyeti belediyemize ait şehrimizin muhtelif yerlerinde bulunan 37 adet işyerinin kira sürelerinin belirlenmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 20. Maddesinde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının Saray Bosna’da gerçekleştirilen Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonasında Dünya üçüncüsü olarak bronz madalya kazanan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor Güreşçisi Ertuğrul Kahveci’ye 3 tam Cumhuriyet Altını verilmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 21. Maddesinden 46. Maddesine kadar olan diğer maddeler ise İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından bir önceki meclis toplantısında komisyonlara havale edilen raporların görüşülmesine geçildi.

Raporların görüşülmesinin ardından Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Cemal Tanrıverdi, bir sonraki oturumun 18 Kasım 2015 Çarşamba günü saat 13.30’da toplanacağını duyurarak oturuma ara verdi.

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş Valiliğinden Yüz-yüze eğitimle ilgili kararlar Kahramanmaraş Valiliğinden Yüz-yüze eğit...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 22 Ekim 2020 günü saat 17: 00’da Vali Vekili Mahmut HERSANLIOĞLU Başkanlığında Valilik Topla...

Acı Haber İstanbul’dan Geldi Acı Haber İstanbul’dan Geldi

Genç ölüm büyük üzüntü yarattı. İstanbul’da çalıştığı inşaattan düşen 25 yaşındaki Elbistanlı işçi, hayatını kaybetti. Korkunç olay, İs...

Özel Yıldız’dan Yine Bir İlk Özel Yıldız’dan Yine Bir İlk

lMilli Eğitim Bakanlığı tarafından Covid-19 salgını nedeni ile okulların temizlik ve hijyen bakımından uygunluğunun tespit edilmesi içi...

YÂ RAB! YÂ RAB!

Şühedânın kanı ile sulanan Bizleri vatansız yaşatma yâ Rab! Biri Kurban, bir diğeri Ramazan Bizleri bayramsız yaşatma yâ Rab!   Sö...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş Valiliğinden Yüz-yüze eğitimle ilgili kararlar Kahramanmaraş Valiliğinde...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 22 Ekim 2020 günü...

Sır Cinayet Aydınlanıyor Sır Cinayet Aydınlanıyor...

Elbistan’da 9 gündür kayıp olarak aranan 28 yaşındaki genci ...

Acı Haber İstanbul’dan Geldi Acı Haber İstanbul’dan Ge...

Genç ölüm büyük üzüntü yarattı. İstanbul’da çalıştığı inşaat...

KMESOB Başkan Yardımcısı Mehmet Geçkil’e Ziyaret KMESOB Başkan Yardımcısı ...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikc...

Kahramanmaraş’ı TEKNOFEST’te başarıyla temsil ettiler Kahramanmaraş’ı TEKNOFEST...

TEKNOFEST-2020 festivaline katılan Kahramanmaraş Necmettin E...

Onikişubat İlçe MEM’de Akademik Başarı Çalışmaları Onikişubat İlçe MEM’de Ak...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Akif Bulut...

Yer Fıstığının Faydaları Nelerdir? Yer Fıstığının Faydaları ...

Tam bir enerji sağlayıcı olan, yer fıstığı özellikle bölgede...

Sevim Şirikci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sevim Şirikci Mesleki ve ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi Sevim Şirikci Mesleki ve T...

İl Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Elbistan İlçesinde İl Millî Eğitim Müdürü Yı...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, akademik ...

“Koronavirüsü Tedbirlerle Yeneriz” “Koronavirüsü Tedbirlerle...

Elbistan Kaymakamı Demir Vatandaş ve Esnaflarla Bir Araya Ge...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ