Maraşta Haber
Maraşta Haber

“BU DİZİ YAYNLANMASIN”

DİYANET SEN BAŞKANINDAN SERT TEPKİ Diyanet-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Şevket Bozdoğan, Netflix’de yayınlanacak olan Aşk 101 isimli filmin Türk örf ve adetlerine uymadığını belirterek, “Ya bu bataklığı kurutun ya da bu alçaklığı yapmaya çalışanlara dur deyin” dedi. Netflix’in Türk yapımı yeni dizisi ‘Aşk 101’, henüz yayınlanmadan birçok eleştirinin odağı oldu. Dizide eşcinsel bir karakterin olduğu söylentileri Diyanet-Sen […]

“BU DİZİ YAYNLANMASIN”

20 Nisan 2020 - 13:10A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

DİYANET SEN BAŞKANINDAN SERT TEPKİ

Diyanet-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Şevket Bozdoğan, Netflix’de yayınlanacak olan Aşk 101 isimli filmin Türk örf ve adetlerine uymadığını belirterek, “Ya bu bataklığı kurutun ya da bu alçaklığı yapmaya çalışanlara dur deyin” dedi.

Netflix’in Türk yapımı yeni dizisi ‘Aşk 101’, henüz yayınlanmadan birçok eleştirinin odağı oldu. Dizide eşcinsel bir karakterin olduğu söylentileri Diyanet-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Şevket Bozdoğan’ın da tepkisi çekti. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Şevket Bozdoğan, 24 Nisan’da yayınlanmaya başlayacak dizi hakkında Twitter’da “netflixadamol” başlığıyla bir kampanya başlatıldığını belirtti.

“Love101netflix” adlı kullanıcı tarafından “Bizler renkli gökkuşağı altındaki karanlık insanlarız! Osman?” şeklinde gökkuşağı emojisi ile yapılan bir paylaşımı hatırlatan Bozdoğan, dizide LGBT propagandasının yapıldığını iddia etti.

Başkan Bozdoğan konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “Geçmişten bugüne toplumun değer yargılarına saldıran, isimler üzerinden dini karalamaya çalışan birçok çalışmaya şahit olduk. Bugün sosyal medya üzerinden 1,5 milyon üyeye sahip olan Netflix’in Türkiye bölümlerinde edep ve haya da örnek gösterilen bir halifenin, dünyaya ahlak ve vicdan dersi veren bir milletin ismi olan Osman kullanılmakta. Osman bir ahlak biçimi olduğu halde, ahlaksız bir yapılanma olan LGBT düşüncesi ile ilişkilendirilmesi rastlantı değildir. Osman bir vicdan olduğu halde, birçok millete altı yüzyıl hükmettiği halde Amerika ve Yahudi menşeli bir firma tarafından gündeme sokulması karakterler üzerinden kin kusulmasına, isimler üzerinden milletlerin ahlaki yapılarının hedef alındığını göstermekte. Uzun zamandan beri toplumların Avrupalılaşma adı altında, çağdaşlık zokası yuttuğu malum. Çağdaşlık bize ait olmayan, bizden hiç olmayan manevi duruşları kendi kitaplarına dahi uymayan bir bozulmuşluğa eşlik ettiriliyoruz. Ülkemizde özellikle Ramazan ayını hedef alarak gündeme getirilen bu çirkefliğin devlet kademeleri tarafından takip edilmesi, sosyal medya kanunlarının toplumun ahlak yapısına göre duyarlı olması elzemdir” diye konuştu.

“BU ALÇAKLIĞI YAPMAYA ÇALIŞANLARA DUR DEYİN”

“Televizyonlarla evlerimize kadar sokulan çirkeflik sosyal medya yoluyla hedef kitlesini geliştirmektedir” diyen Bozdoğan, “Parasını vererek üyelik yapılıyor, isteyen seyreder, isteyen seyretmez yaklaşımlarını hiçbir surette kabul etmiyoruz. Atimizi, ahlak abilerimizi hedef alarak malzeme yapmaya kalkışanlara orada dur diyoruz. Sizler istediğinizi seyretmekle serbest olabilirsiniz, fakat değerlerimize saldırıp, ramazan gibi bir ayda hakaretvari bir saldırıya bu ülkede kalkışamazsınız. Değerlerimizin baş aktörleri olan ‘Osman’ ismini kendi iğrenç bakış açınıza alet edemezsiniz. Şubemiz olarak devletimizden acil istirhamımız şudur; Sosyal medyanın iğrenç bir bataklık olduğunu kendileri de görmektedir. Ya bu bataklığı kurutun, ya da bu alçaklığı yapmaya çalışanlara dur deyin” şeklinde konuştu.

“ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMALI VE BUNLARA MANİ OLMALIYIZ”

Ramazan ayımızda Meleklerin Hayâ ettiği Hz. Osman (ra) nın ismini kullanarak, Müslümanların başına musibetlerin yağdığı bu zamanda dinimize hakaret edenlere, gençliği ahlaksız hale getirmek isteyenlere sessiz kalmayalım. Bir Müslüman banane diyemez. Hadis-i Şerif’te buyrulduğu üzere: “Bir kötülük gördüğünüz zaman elinizle, gücünüz yetmezse dilinizle, ona da gücünüz yetmezse kalben buğz ediniz. (Müslim, İman 78; Tirmizi, Fiten 11)

Elimizi taşın altına koymamız ve bunlara mani olmamız gerekir. Şikâyet etmek için RTÜK şikâyet hattı 444 1 178 i arayalım. Ve operatöre bağladıklarında şunları söyleyelim:  “ 24 Nisan’da Netflixte Yayınlanacak olan Aşk 101 dizisinin toplumsal ahlaka uygun olmadığı ve eşcinsellik konusunu işlediği için bu dizinin yayınlanmasını istemiyoruz. Şikâyetçiyim.”

İhmal etmeyelim. Bu yazıyı da elimizden geldiği kadar diğer Müslüman kardeşlerimize gönderelim ki bu dizi yayınlanmasın.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo et...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği düzenlendi. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver GÖKŞEN ile Şube...

Kahramanmaraş’ta izleme ve değerlendirme sınavı yapıldı Kahramanmaraş’ta izleme ve değerle...

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan ortak değerlen...

İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel ve İl Başkan Yardımcıları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Kahraman...

Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mutfak Kültürünü Yakından Öğrenecek Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mut...

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi ve Alpedo Kervan Lezzet Grubu arasında, gastronomi ve turizm alanlarında işbirliğine gidilmesi amac...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1...

Yüreği her daim aşkla kavrulan gönlü güzel insanlara selam o...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİH...

Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDINDAN…. RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDI...

              Ramazan PAK, 1955’te K.Maraş’ın Sarıçukur köyü...

Aşk Konulu Fasl-I Muhabbet Şiir Seçkisi Aşk Konulu Fasl-I Muhabbe...

( EV SAHİBİ ŞAİR LOKMAN GÜL) Çelebioğlum aşkı tarif edebilir...

Başarılı Okul Müdürüne Ödül Başarılı Okul Müdürüne Öd...

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Şehit İdari Ataşe Ga...

Kahramanmaraş’ta İl Geneli Tatil Edildi mi ? Kahramanmaraş’ta İl...

Kahramanmaraş’ta bu sabah saatlerinde  başlayan, ilerleyen s...

Dulkadiroğlu İlçesinde Okulların Son Durumu Dulkadiroğlu İlçesinde Ok...

Kahramanmaraş’ta bu sabah (18.01.2022) başlayan ilerleyen sa...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ