Maraşta Haber
Maraşta Haber

Başkan Erkoç: “Türkoğlu’nun Nüfusu 100 Bini Bulacak”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Türkoğlu İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi. Beraberinde Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Ulaş, Genel Sekreter Yardımcıları Murat Demir, Ziver Çetinkaya, Hüseyin Ağır, KASKİ Genel Müdürü Mustafa Altunoku,Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Uzunlar ile daire başkanları ve şube müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıya Türkoğlu mahalle […]

Başkan Erkoç: “Türkoğlu’nun Nüfusu 100 Bini Bulacak”

28 Mayıs 2015 - 21:01A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Türkoğlu İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi.

Beraberinde Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Ulaş, Genel Sekreter Yardımcıları Murat Demir, Ziver Çetinkaya, Hüseyin Ağır, KASKİ Genel Müdürü Mustafa Altunoku,Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Uzunlar ile daire başkanları ve şube müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıya Türkoğlu mahalle muhtarlarına hitap eden Başkan Erkoç, önümüzdeki beş yıl içerisinde Türoğlu’nun nüfusunun  100 bini bulacağını söyledi.

İLÇELERİMİZLE OMUZ OMUZAYIZ

Başkan Erkoç muhtarlara hitaben yaptığı konuşmasında: “ Bildiğiniz gibi 30 Mart’ta büyükşehir olduk. Bununla beraber yeni bir güç kazandık. İmkanlar iki havuzda toplandı.

Daha öncesinde İl Özel İdaresi ve belde belediyeleri vardı. Bunların hinterlandı da farklıydı ve birbirleriyle dayanışmaları da yoktu.

Şimdi ise ilçe belediyeleri ve Büyükşehir Belediyesi var. Biz ilçe belediyelerimizle omuz omuza vererek hareket ediyoruz.

İlk önce ilçelerimizde kurumlarımızı oluşturduk. Arkasından projelerimizi hazırladık ve ihalelerimizi yapıyoruz” diye konuştu.

GRUP YOLLARI ASFALTLANIYOR

Kahramanmaraş’ın büyükşehir olmasının ardından köylerin mahalle statüsü kazandığına dikkat çeken Başkan Erkoç: “Köylerimizin mahalle olmasının ardından en büyük sorun grup yollarımız oldu. Grup yollarımızın asfalt çalışmalarına başladık.

Türkoğlu Belediye Başkanımız Osman Bey’le omuz omuza vererek özellikle grup yollarımızı daha geniş ve standardı daha yüksek bir hale getireceğiz. Önümüzdeki üç yıl içerisinde asfaltsız yol kalmayacak” diye konuştu.

TÜRKOĞLU ARTIK METROPOL İLÇE

Türkoğlu İlçesinin günden güne büyüyen ve gelişen bir ilçe olduğuna işaret eden Başkan Erkoç: “ Türkoğlu ilçemiz artık bir metropol ilçedir. Şehir merkezi ile iç içe girmiş durumdadır. Dulkadiroğlu, Onikişubat ve Türkoğlu ilçelerimiz artık aynı standarttadır.
Buradan geçmekte olan yolda genişletme çalışmaları ile standardını yükselteceğiz. Ayrıca buradan Onikişubat İlçemize bir yol yapacağız. Böylece Dulkadiroğlu-Türkoğlu-Onikişubat ring hattını oluşturacağız” dedi.

TÜRKOĞLU’NUN NÜFUSU 100 BİNİ BULACAK

Muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada, Türkoğlu’nun sanayileşme alanında hızla ilerlediğini kaydeden Başkan Erkoç: “Türkoğlu Organize Sanayi Bölgesi yapılıyor. Lojistik Merkezi yapılıyor. Bir de serbest bölge ile ilgili çalışmalarımız var. Burada daha çok yatırımlar olacak ve ben inanıyorum ki önümüzdeki 5 yılda Türkoğlu’nun nüfusu 100 bini bulacak.

Bundan dolayı bu bölgemizde imar çalışmalarımız da var. Çünkü hızla sanayileşiyor ve bununla beraber konut ihtiyacı ortaya çıkıyor. Organize Sanayi ve Lojistik Merkezi bitince Türkoğlu çok değerli bir hale gelecek” dedi.

TAZİYE EVLERİ YAPIYORUZ

Türkoğlu’na bir adet taziye evi yaptıklarına dikkat çeken Başkan Erkoç: “ Türkoğlu İlçemize bir adet taziye evi yapmıştık. Bunun yanı sıra Şekeroba ve Yeşilyöre Mahallelerimize de birer taziye evi yapacağız. Bununla birlikte mahallelerimizin alt yapı ve üst yapı çalışmalarını Osman Başkanımızla birlikte omuz omuza vererek halledeceğiz” dedi.

Başkan Erkoç daha sonra tek tek muhtarları dinleyerek mahallelerde yaşanan sıkıntıları not ettirdi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo et...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği düzenlendi. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver GÖKŞEN ile Şube...

Kahramanmaraş’ta izleme ve değerlendirme sınavı yapıldı Kahramanmaraş’ta izleme ve değerle...

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan ortak değerlen...

İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel ve İl Başkan Yardımcıları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Kahraman...

Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mutfak Kültürünü Yakından Öğrenecek Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mut...

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi ve Alpedo Kervan Lezzet Grubu arasında, gastronomi ve turizm alanlarında işbirliğine gidilmesi amac...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türkiye İkincisi Yaşar Gölcü İlkokulundan Çıktı Türkiye İkincisi Yaşar Gö...

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın İlkokul çağındaki ö...

Şair Mehmet Aksu Üniversite Onur Köşesinde Şair Mehmet Aksu Üniversi...

Şair Mehmet Aksu’nun yeni çıkan Açık Kapı (Deneme), Dolunayd...

“Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyor “Benim Oyun Sandığım” Kar...

Bir gün kapınız çalınıyor. Bilmediğiniz kişiler içi kitap,de...

Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlendirdi Kahraman, Eğitimde 1. Yar...

İL MÜDÜRÜ KAHRAMAN: “312 BİN ÖĞRENCİMİZ KARNE ALACAK.&...

ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLERİ ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLER...

Şeytanın en büyük tuzağı, çirkin şeylerin paketini güzel yap...

YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1...

Yüreği her daim aşkla kavrulan gönlü güzel insanlara selam o...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİH...

Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDINDAN…. RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDI...

              Ramazan PAK, 1955’te K.Maraş’ın Sarıçukur köyü...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ