Maraşta Haber
Maraşta Haber

Başbakan Davutoğlu’na Kahramanmaraş’tan Başdanışman !

2015 Genel Seçimleri için Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı olan Mehmet Fatih Uğurlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun baş danışmanı oldu ! Geçtiğimiz dönemlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde üst düzey görevlerde bulunan ve 7 Haziran 2015’de yapılacak olan milletvekili genel seçimleri için Ak Parti’den Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı olan Mehmet Fatih Uğurlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Başdanışman olarak göreve […]

Başbakan Davutoğlu’na Kahramanmaraş’tan Başdanışman !

01 Mayıs 2015 - 19:02A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

2015 Genel Seçimleri için Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı olan Mehmet Fatih Uğurlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun baş danışmanı oldu !

Geçtiğimiz dönemlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde üst düzey görevlerde bulunan ve 7 Haziran 2015’de yapılacak olan milletvekili genel seçimleri için Ak Parti’den Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı olan Mehmet Fatih Uğurlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Başdanışman olarak göreve atandı.

Maraş Haber ekibi olarak, Mehmet Fatih Uğurlu’ya yeni görevinde başarılar dileriz.

resim 004_35 copy

Başdanışmanlık Görevine Getirilen Mehmet Fatih Uğurlu Kimdir ?

Mehmet Fatih UĞURLU 1952 yılının 26 Şubatında Kahramanmaraş’ta dünyaya geldi. Babası Sait Efendi oğlu Mehmet (Cemil)Bey, annesi Mehmet kızı Kadriye Hanımdır. Çocukluğu Kahramanmaraş’ta Devlet Demiryolları Lojmanlarında çok renkli ve eğlenceli bir şekilde geçti. İlkokulu nüfus kaydının olduğu Kurtuluş Mahallesi, Kurtuluş İlkokulunda okudu. İlkokul arkadaşlarından bazıları Atila KAMBUR, Aydın KARAKAYA, Kadir LEBLEBİCİ. Bunlar halen Cuma günleri Atila’nın koordinatörlüğünde bir araya gelmektedirler.

İlkokuldan sonra  İttepesi  mevkiinde bulunan daha sonra yanan Kahramanmaraş Ortaokul’unda okurken ablasının Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanması üzerine, babasının nakil talebi ile Ankara’ya nakil olduklarında babası tarafından Sıhhiye de bulunan Atatürk Erkek Lisesine kaydedildi. (1964)

Liseyi bitirdikten sonra bir sene  Sıhhiye Halk Sokak No:7 de bulunan Sosyal Hizmetler Akademisine devam etti ablasının ısrarı ile devam mecburiyeti  olmadığı ve bir işte çalışabileceği için Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesine geçti.

Sosyal Hizmet Akademisinde öğrenci oyları ile sınıf temsilcisi oldu. Gerek okula karşı, gerekse Sağlık Bakanlığına bağlı olan Sosyal Hizmetler Akademisin de sınıfını bakanlık nezdinde temsil etti. Lisede başladığı boksa Sosyal Hizmetler Akademisinde devam etti. Fakültede iken başladığı Diyanet İşleri Başkanlığındaki memurluk görevinde MTTB başkanlığı nedeniyle istifa etti. Milli Türk Talebe Başkanlığı yaklaşık bir sene sürdü. Bu ilk sivil toplum teşkilatı çalışmasında Ankara da bağlı 11 fakülte Derneği ile bu derneklere bağlı öğrencilerin ve diğerlerinin sorunlarını, büyük bir idealizim içinde çözmeye çalıştı.

1975 yılında Balıkesirli Ecz. Necla Hanımla evlendi.

Özel kalem ve daha sonraki Başbakanlık raportörlüğü görevi birçok yurt içi seyahatle ve tatlı hatıralarla 23.05.1975 günü başlayıp 31.12.1978 gününe kadar 3 yıl 6 ay 8 gün sürdü. Daha sonra askere gitti.

Askerlik (4 ay) Tuzla Piyade Okulu İstanbul ve 10 P.T. Komutanlığı Bitlis Tatvan  (14 Ay) olmak üzere toplam 18 ay sürdü. Tatvan’da 4 ay Tabur’da silah takım komutanı olarak Bitlis’e hazır kıta olarak gidildi, Ahlatta Uçaksavar manş atışlarında saha komutanı olarak ve daha sonra 10 ayda Tugay komutanı değerli insan Süleyman GÜLCÜ paşa’nın (Şu anda emekli tümgeneral olarak İstanbul 4. Leventte mütevazi dairesinde yaşamaktadır) emir subaylığını yaptı.

Askerlik dönüşü Kültür Bakanlığında 06.06.1980 de müfettiş olarak göreve başladı.

Müfettişlik görevi dört sene sürdü. Bu görevde yurt içi seyahatler oldukça yoğun oldu.

Müfettişlik görevinde birçok deneyim edindi. En önemlisi de bir olay karşısında iki tarafın dinlenilmeden karar verilmemesi ilkesi idi.

Bu görevden 18.12.1984 tarihinde Sayın Rasim ÖZDENÖREN’nin (o tarihte Genel Sekreter Yardımcısı idi, daha sonra Genel Sekreter oldu) öneri ve desteğiyle Devlet Planlama Teşkilatı Personel Dairesi Başkanlığına atandı. Burada memuriyet hayatının en zevkli ve verimli altı senesini Sayın Rasim ÖZDENÖREN ve rahmetli Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarı Sayın Yusuf Bozkurt ÖZAL ile çalışarak geçirdi.

Bu arada ESAV Vakfının kuruluşunu arkadaşları ile gerçekleştirdi. 17 sene Karanfil Sokak, Kızılay’da hizmet eden bu Vakıf birçok oluşuma, seçime ve kuruluşa ev sahipliği yaptıktan sonra en son ismi PAM’a çevrilip, AK partiye doğumevi görevi yaptıktan sonra aynı partinin bir hükümet üyesi tarafından “artık iktidar olduk gerek kalmadı” gerekçesiyle 2002 yılında, ne yazık ki lağvedildi.

Daha sonra 02.10.1990 tarihinde Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdür Yardımcılığına atandı.

Tekrar Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığına döndü ve uzun süre Müşavir olarak memuriyetine devam etti. Umulanın aksine zaman zaman da kızak sayılabilecek bu görev esnasında önemli görevler de yapıldı.

ESAV ve Birlik Vakfı’n daki görevlerinin,  yanısıra 8 sene süren Büro Memur-Sen, 3.5 sene süren Memur Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanlığı, Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesin de lisans tamamlama ve Kamu Yönetimi konusun da Yüksek Lisans yapma bu dönemde oldu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin başkanı Sayın Bülent ARINÇ tarafından Başkan Müşavirliğine tayin edildi. Bu hizmeti esnasında Sayın Başkan Bülent ARINÇ beyefendi ile –şevk dolu-  yakın çalışma imkânı buldu.

03.07.2007 tarihinde TBMM Başkanı sayın Bülent ARINÇ Beyefendi tarafından Meclis Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına atandı. 13.09.2010 tarihinde ise TBMM Personel ve Muhasebe Daire Başkanlığına atandı. Halen bu görevini sürdürmektedir.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni

Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından yapılan 2. Kazanım Değerlendirme Sınavında (KDS)  en çok katılım ve başarı göst...

Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin Mutlu Günü Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin M...

Hanife ve Kenan Sivik ailesinin güzel ve hanımefendi, eğitimci kızları Sevim Sivik – Zeliha ve Ökkeş Binici ailesinin yakışıklı ve beye...

Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden Örnek davranış Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Okkaş Gümüşer Ortaokulunda görevli 70 Öğretmen ve idareciler tarafından örnek bir davranış sergilenerek...

Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı. Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı....

İçerisinde Osmanlı Padişahlarının Ashab-ı Kehf Külliyesine gönderdiği Fermanlar, Orijinal El Yazması Eserler,Ashab-ı Kehf üzerine kelem...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
“Bir Tatlı Huzur” adlı projenin ikinci etkinliği Süreyya Güneş Anaokulunda yapıldı. “Bir Tatlı Huzur...

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Po...

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri balık pazarında Mesleki ve Teknik Anadolu...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Mükrime Hatun Mesleki ve Tek...

Cahit Zarifoğlu İlkokulunda “Şehit Adem Karabörk” kütüphanesinin açılışı yapıldı. Cahit Zarifoğlu İlkokulun...

Kahramanmaraş Onikişubat Cahit Zarifoğlu İlkokulunda yeniden...

ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni ÖDM Tarafından 2. KDS Ödü...

Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından yapı...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde Müzik Atölyesi Açılışı Yapıldı Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesind...

Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin Mutlu Günü Sevim (Sivik) Binici ve E...

Hanife ve Kenan Sivik ailesinin güzel ve hanımefendi, eğitim...

İbrahim Gülsu, Eğitimin Çınarlarını Buluşturdu İbrahim Gülsu, Eğitimin Ç...

Kahramanmaraş Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü İbrahim Gü...

‘engel-SİZ misiniz’ adlı AB Gençlik projesi, sona erdi ‘engel-SİZ misiniz’ adlı ...

Toroslar gençlik grubunun Av. Tuğçe BAŞKAN ŞENTÜRK liderliği...

7’DE 7 KİLİS 7’DE 7 KİLİS

Yaprakların sararmaya başladığı ve dallarından koparak rüzgâ...

Mehmet Aif İnan İHO ‘Öğretmenler Günü’nü coşkuyla kutladı. Mehmet Aif İnan İHO ‘Öğre...

Kahramanmaraş Onikişubat Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaoku...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ