Maraşta Haber
Maraşta Haber

Başbakan : 4.Yargı Paketi’nin KCK’ya ilişkin davalarla ilgisi yok

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 4. Yargı Paketi’nin, KCK’ya ilişkin davalarla uzaktan yakından ilgisinin olmadığını söyledi. “Biz pazarlığa yönelik hiçbir maddeyi Parlamentodan çıkaramayız.” diyen Erdoğan, kimseyle kalkıp da şehidin kanını pazarlık sebebi asla yapmayacaklarını ifade etti. Resmi ziyaret için Danimarka’ya hareket öncesi Esenboğa Havalimanı’nda açıklama yapan Başbakan Erdoğan, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Suriye’de Başbakan’ın seçilmesiyle […]

Başbakan : 4.Yargı Paketi’nin KCK’ya ilişkin davalarla ilgisi yok

20 Mart 2013 - 21:04A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 4. Yargı Paketi’nin, KCK’ya ilişkin davalarla uzaktan yakından ilgisinin olmadığını söyledi. “Biz pazarlığa yönelik hiçbir maddeyi Parlamentodan çıkaramayız.” diyen Erdoğan, kimseyle kalkıp da şehidin kanını pazarlık sebebi asla yapmayacaklarını ifade etti.

Resmi ziyaret için Danimarka’ya hareket öncesi Esenboğa Havalimanı’nda açıklama yapan Başbakan Erdoğan, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Suriye’de Başbakan’ın seçilmesiyle ilgili bir soruya Erdoğan, şuanda geçici Başbakan’ın seçilmesiyle ilgili bilgisi olduğunu söyledi. Kendisiyle henüz görüşmediğini ama en kısa zamanda bir araya geleceklerini anlatan Erdoğan, Başbakan’ın aslında bir Kürt arkadaşları olduğunu belirterek Arap-Kürt noktasında bir tutumu olan bir insan olmadığını, pozitif bir insan olduğunu ve bu sebeple takdir gördüğü için seçimle Başbakanlığa layık görüldüğünü vurguladı. Erdoğan, hükümet oluşturulduktan sonra yoğun bir şekilde Başbakanın Suriye olaylarına farklı bir şekilde yaklaşacağını ifade etti.

KİMYASAL SİLAH SORUSU

Kimyasal silah kullanımıyla ilgili bir soruya ise Erdoğan, Türkiye’nin bugüne kadar kimyasal silah konularına asla girmediğini ve envanterlerinde böyle bir silah olmadığının altını çizdi. Bunu açık şekilde söylediğini dile getiren Erdoğan, Suriye rejiminin kimyasal silah ile kendi halkını vurduğunu ve vurmaya devam ettiğini kaydetti.

‘Yavuz hırsız, ev sahibini bastırır’ noktasında böyle iftira kampanyalarına devam edildiğini belirten Erdoğan, “Kesinlikle Türkiye böyle bir seviyeye düşmez.” diyerek Suriye rejiminin kendi karakterini gösterdiğine dikkat çekti.

İmralı görüşmeleriyle ilgili bir soruya da Erdoğan, Mecliste çözüm sürecine yönelik bir çok çalışmalar yapıldığını ve adımlar atıldığını hatırlattı. Ana muhalefet partisi ile MHP’nin bir katkısı olmadığına dikkat çeken Erdoğan, son dönemde BDP’nin bir katkısı varmış gibi göründüğünü, bunun ne kadar sağlıklı olduğunu göreceklerini kaydetti.

ÇÖZÜM SÜRECİ

Çözüm sürecine yönelik şu anda Meclis’te getirip görüşecekleri bir konu bulunmadığını ifade eden Erdoğan, ilgili bir ekip olduğunu ve bunları konuştuklarını; vakti, saati geldiğinde ise tamamıyla halkla, milletle konuşacaklarını söyledi. Akil adamlar konusunda ise aylarca önce bir kapı açtığını anlatan Erdoğan, bu kapıdan birçok girişler olduğunu belirtti. Bu kapıdan girenlerin bir ağırlığı olması gerektiğini dile getiren Erdoğan, ağırlığı yoksa durumdan vazife çıkarıp ‘ben akil adamım’ denmesinin bir kıymetinin olmayacağını kaydetti.

Hükümet olarak çalışmaları gerektiğini belirten Erdoğan, olaya sadece akil adamlar olarak bakılmasının eksik olacağını; kurumları temsilen akil adamların bulunmasının önemli olduğunu vurguladı. Sendikalar, işadamları, bütün bunları temsilin bulunmasının çok daha olumlu istikamette olacağına dikkat çekti.

NEVRUZ KUTLAMALARI

Başbakan Erdoğan, Nevruz’un bir haftaya yayılmasını eleştirerek siyasi partilerin, STK’ların birlikte veya farklı farlı yapmalarını istedi. Buna gölge düşüren hareketlerin olmaması gerektiğini dile getiren Erdoğan, pazar günü arzu etmedikleri şeylerin olduğunu, bunların olmaması gerektiğini belirtti. Bahar şenliği olması, sevinç olması gerektiğini, hüzün olmaması gerektiğinin altını çizen Erdoğan, “Hüzün karışırsa Nevruz olmaktan çıkar. Nevruz diriliştir, baharın canlanışıdır.” diye konuştu. Bazılarının bunu farklı bir fırsata dönüştürmeye çalıştığına dikkat çeken Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları’nın Nevruz kutlaması yapacağını ve 81 ilden Ankara’ya gelineceğini kaydetti. Bir şenlik içinde yapılacağını anlatan Erdoğan, ama asla böyle bir gölge düşürmenin olmayacağını belirterek “Temenni ederim ti Türkiye genelinde de e böyle şeyler olmaz.” dedi.

4.YARGI PAKETİ

4. yargı paketiyle ilgili bir soruya Başbakan Erdoğan, paketin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) Türkiye’nin yaşadığı sıkıntıları aşmak için getirildiğini ifade etti. 4. Yargı Paketi’nin, KCK’ya ilişkin davalarla uzaktan yakından ilgisinin olmadığını vurgulayan Erdoğan, “Biz pazarlığa yönelik hiçbir maddeyi Parlamentodan çıkaramayız. Bunu bilmenizi isterim. Biz kimseyle kalkıp da şehidimizin kanını pazarlık sebebi asla yapmayız.”

Ergenekon savcısının mütaalasıyla ilgili soruya Erdoğan, daha önce konuya ilişkin söylediklerinin arkasında olduğunu vurguladı.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Mavi Kapak Kampanyası Yüzleri Güldürdü Mavi Kapak Kampanyası Yüzleri Güldürdü...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 4. Yargı Paketi’nin, KCK’ya ilişkin davalarla uzaktan yakından ilgisinin olmadığını söyledi....

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz’a Genç MÜSİAD’tan Ziyaret Millî Eğitim Müdürü Yılmaz’a Genç ...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 4. Yargı Paketi’nin, KCK’ya ilişkin davalarla uzaktan yakından ilgisinin olmadığını söyledi....

Abdurrahim Karakoç’a Ahde Vefa Abdurrahim Karakoç’a Ahde Vefa

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 4. Yargı Paketi’nin, KCK’ya ilişkin davalarla uzaktan yakından ilgisinin olmadığını söyledi....

Yıllar Öncesinin Nostaljisi Yeniden Yaşanıyor Yıllar Öncesinin Nostaljisi Yeniden Yaşa...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 4. Yargı Paketi’nin, KCK’ya ilişkin davalarla uzaktan yakından ilgisinin olmadığını söyledi....


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Mavi Kapak Kampanyası Yüzleri Güldürdü Mavi Kapak Kampanyası Yüz...

VEPSAN Yönetim Kurulu Başkanı Akif BAKIR’ın destekleriyle ve...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması-15 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

Yurdumuzun her bölgesinden, yurt dışından Şair ve Ozanların ...

Sevilen Başkan Dualarla Defnedildi Sevilen Başkan Dualarla D...

Birkaç gün önce vefat eden, Ekinözü İlçesinde 1989 – 1...

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz’a Genç MÜSİAD’tan Ziyaret Millî Eğitim Müdürü Yılma...

Geleceğin işadamlarını ve MÜSİAD üyelerini yetiştirmek, onla...

Kahramanmaraş’ta 18 Mart Şehitleri Anma Günü Kahramanmaraş’ta 18...

Kahramanmaraş’ta 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakk...

Abdurrahim Karakoç’a Ahde Vefa Abdurrahim Karakoç’a Ahde...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamaml...

Yıllar Öncesinin Nostaljisi Yeniden Yaşanıyor Yıllar Öncesinin Nostalji...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü bünye...

‘’11. Geleneksel Tirşik Şöleni’’ Yapıldı ‘’11. Geleneksel Tirşik Ş...

Kahramanmaraş Andırınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ...

İYİ Parti Adayı Bastırmacı Dur Durak Bilmiyor İYİ Parti Adayı Bastırmac...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinden  İYİ Parti Onikişubat Be...

Bu Ayrılığa Yürek Nasıl Dayansın ? Bu Ayrılığa Yürek Nasıl D...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde  17 yaşındaki genç...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ