Maraşta Haber
Maraşta Haber

Bakan Yıldız, Afşin’in İçme Suyu Temelini Attı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi KASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Afşin İlçesi İçmesuyu Şebeke döşemesi ve isale hattı temeli düzenlenen törenle atıldı. Afşin Kent Meydanı’nda düzenlenen temel atma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Açılış konuşmaları bölümünde kürsüye gelen Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi genel Müdürü Mustafa Altunok, projeye ilişkin bilgiler aktararak Afşin İçmesuyu ve […]

Bakan Yıldız, Afşin’in İçme Suyu Temelini Attı

11 Mayıs 2015 - 7:58A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi KASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Afşin İlçesi İçmesuyu Şebeke döşemesi ve isale hattı temeli düzenlenen törenle atıldı.

Afşin Kent Meydanı’nda düzenlenen temel atma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Açılış konuşmaları bölümünde kürsüye gelen Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi genel Müdürü Mustafa Altunok, projeye ilişkin bilgiler aktararak Afşin İçmesuyu ve Çöllolar Terfi Hattı ile yol onarımı ile birlikte maliyetinin 25 milyon TL olduğunu söyledi.

Selamlama konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, şehir şebekesinin çok eski olmasından dolayı ihtiyaca cevap vermediğini ve bundan dolayı da baştan sona yenileme yapılması için start verildiğini ifade ederek başta Büyükşehir Belediye Başkanı   olmak üzere KASKİ yetkililerine teşekkür etti.

STC_8290

AFŞİN’E 100 MİLYONLUK YATIRIM

Daha sonra kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç , Akdere’de kaynağından Afşin’e içmesuyu getirdiklerini ifade ederek: “ Afşin’imizin 100 yıllık içme suyunu ortadan kaldırmak maksadıyla Akdere kaynağından suyu ayağınıza getirdik. Şehir şebekesi çok eski olduğu için onu da yeniden değiştiriyoruz. Bunun yanı sıra alternatif olarak ta Çöllolar terfi hattını da döşüyoruz.

Ekiplerimiz bir taraftan içme suyu şebeke hattını yenilerken, bir taraftan da yağmur suyu hattını da döşüyor. Fen işleri ekiplerimiz sıcak asfalt çalışmalarını da yürütüyor. Trabzon Caddesi’nde döşeli olan bazalt taşın aynısı bugün Afşin Kent Meydanı’nda ve caddelerinde de var. Afşin’i adeta yeniden inşa ediyoruz. 15 milyon TL’ye mal olan Afşin Atıksu Arıtma Tesisimiz bitmek üzere. Burada yapılan ve yapılmakta olan hizmetlere baktığımız zaman 100 milyon liralık bir yatırım olduğu görülür.

Biz göreve gelirken, her yeri merkez yapacağız demiştik.

Tabii bunu nasıl yapıyoruz? Elbette sizden aldığımız güçle. Güçlü iktidarımızla, güçlü hükümetimizle yapıyoruz. Sizler bizlere ve iktidarımıza güç verdiğiniz sürece bizim hizmetlerimiz daha da artacak” diye konuştu.

ÜLKEMİZİ DANTEL DANTEL İŞLİYORUZ

Başkan Erkoç’un konuşmasının ardından kürsüye gelen AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, 12 yıldan beri ülkeyi dantel dantel işlediklerini, illeri ilçeleriyle birlikte kalkındırma ve geliştirme gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal yaptığı konuşmada; “Biz çocukluğumuzda çok sıkıntılar çektik. Biz bu ülkeyi çocuklarımıza miras bırakmak üzere atalarımızdan devraldık. Ancak biz istiyoruz ki bizden sonraki gelenler bizim çektiğimiz sıkıntıları çekmesinler” dedi.

STC_8559

DOĞALGAZ YATIRIMI 8.5 MİLYON DOLAR

Son olarak kürsüye gelen Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Afşin ve Elbistan’a doğalgazın geleceği müjdesini vererek: “Bugün buraya gelmeden önce doğalgaz sözleşmesini imzaladık. Hem Afşin’e hem de Elbistan’a doğalgaz gelecek ve ayrıca santrallere de doğalgaz verilecek. Bu sağlandığı zaman bu bölgeye 8,5 milyon dolar diğer bir ifade ile yaklaşık 30 milyon TL yatırım olanağı sağlanacak.

Bu bölge bizim için çok önemli. İlerleyen yıllarda buraya kuracağımız enerji santralleri hem yörenin gelişmesine katkı sağlayacak hem de istihdam oluşturacak” dedi.

TÜRKİYE’NİN PAÇASINDAN AŞAĞI ÇEKİYORLAR

Dünya  toz pembe iken Türkiye’de bir kitap fırlatılmasıyla piyasaların ve dengelerin alt-üst olduğuna dikkat çeken Bakan Yıldız: “ Bizim elimizde sihirli değnek yoktu. Biz kaynağı bulduk. Nerden bulduk insan kaynağını bulduk. Allah’a inanan ve güvenen insanlarımıza hizmet verdik. 1 verdik, 10 aldık. 10 verdik 100 aldık.

Türkiye ne zaman ayağa kalksa hemen paçasından tutup aşağı çekiyorlar. Bundan sonra yapılması gereken siyasi istikrarın devamının sağlanması. İnsanlarımız hangi siyasi partiye oy verirlerse versinler ama siyasi istikrarın devamının sağlanması için siyasi iktidara sahip çıkılması lazım” diye konuştu.

Konuşmaların ardından topluca butona basılarak ilk temel atıldı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KOSGEB’den Kahramanmaraş’ta İşletmelere 131 Milyon Tl’lik Destek KOSGEB’den Kahramanmaraş’ta İşletmelere ...

KOSGEB Kahramanmaraş İl Müdürü Yasin Yüksek, Mikro ve Küçük İşletmelere Yönelik Hızlı Destek Programı kapsamında 852 işletmeye, 131 ...

DULKADİROĞLU’NUN TARİHİ YENİDEN CANLANIYOR DULKADİROĞLU’NUN TARİHİ YENİDEN CANLANIY...

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ortaya koydukları konak restorasyon çalışmalarıyla ilgili konuşarak, “Ortaya koyduğumuz kona...

ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni

Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından yapılan 2. Kazanım Değerlendirme Sınavında (KDS)  en çok katılım ve başarı göst...

Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin Mutlu Günü Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin M...

Hanife ve Kenan Sivik ailesinin güzel ve hanımefendi, eğitimci kızları Sevim Sivik – Zeliha ve Ökkeş Binici ailesinin yakışıklı ve beye...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
276.Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 276.Fasl-ı muhabbet Atışm...

1 Sanırız ki bu çağ, eğlence çağı Boş yere kopuyor,aile bağı...

24 Kasım Öğretmenler Günü Anısına Kur’an 24 Kasım Öğretmenler Günü...

Yılda biz kez de olsa 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle ne...

Bir Başarı Öyküsü Bir Başarı Öyküsü

İlimizin sahip olduğu ‘Tarih, Kültür ve Turizm’ değerlerini ...

Öğrencilere Çiğköfteli Motivasyon Etkinliği Öğrencilere Çiğköfteli Mo...

Kahramanmaraş TOBB FEN LİSESİ moral motivasyon etkinlikleri ...

Halk Eğitim Merkezi Fotoğraf Çekim Kursu Sahada Uygulamalı Devam Ediyor Halk Eğitim Merkezi Fotoğ...

Onikişubat İlçesi Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi M...

İş Adamı Yusuf AKARCA’dan Örnek Davranış İş Adamı Yusuf AKARCAR...

Kahramanmaraş Onikişubat Millî İrade Anadolu Lisesinin  spor...

“Kahraman olmak kanımızda var!” Kan Bağışı Kampanyası “Kahraman olmak kanımızda...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Ömer Faruk Arıkan Ortaokulu ...

KOSGEB’den Kahramanmaraş’ta İşletmelere 131 Milyon Tl’lik Destek KOSGEB’den Kahramanmaraş’...

KOSGEB Kahramanmaraş İl Müdürü Yasin Yüksek, Mikro ve Küçu...

Alanında uzman akademisyenler KSÜ Hastanesi’nde buluştu. Alanında uzman akademisye...

Türkiye’nin birçok ilinden gelen bilim insanları “Güneş T. Y...

Özel Yıldız Kolejinde Öğretmenler Günü Kutlamaları Özel Yıldız Kolejinde Öğr...

     Özel Yıldız Koleji 24 Kasım öğretmenler günü kutlamalar...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ