Maraşta Haber
Maraşta Haber

Av. Kürşat Ali Yıldırım, “İYİ Parti Hürriyettir Barıştır”

Daha önce İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Elbistan Kurucu Başkanı olarak atanan Av. Kürşat Ali Yıldırım, tek liste halinde gerçekleşen 1. Olağan Kongrede İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanlığına seçildi. Başkan Yıldırım, kongrede yaptığı konuşmada çarpıcı değerlendirmelerde bulunarak, “İYİ Parti Hürriyettir, barıştır, umudun diğer adıdır” dedi. Divan Başkanlığını İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkan Yardımcısı, Propaganda ve […]

Av. Kürşat Ali Yıldırım, “İYİ Parti Hürriyettir Barıştır”

08 Şubat 2018 - 13:45A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Daha önce İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Elbistan Kurucu Başkanı olarak atanan Av. Kürşat Ali Yıldırım, tek liste halinde gerçekleşen 1. Olağan Kongrede İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanlığına seçildi. Başkan Yıldırım, kongrede yaptığı konuşmada çarpıcı değerlendirmelerde bulunarak, “İYİ Parti Hürriyettir, barıştır, umudun diğer adıdır” dedi.

Divan Başkanlığını İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkan Yardımcısı, Propaganda ve Medya Sorumlusu Gül Ayşe Yetmez’in yaptığı İYİ Parti Elbistan 1. Olağan Kongresi, büyük bir heyecan içinde geçti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kongre sürecinde İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri ve birçok partili üye yer aldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanlığına gönderdiği mesaj alkışlarla karşılık gördü. Genel Başkan Akşener, mesajında, başarılar dileğinde bulunarak, “Türkiye’nin İYİ olması için önce bizler İYİ olmalıyız. Kuruluşumuzda olduğu gibi bu sevgi mabedine katılmak ve milletine hizmet etmek için kapımıza gelen milyonlarca vatandaşımız olacak. Her birini kucaklayın, her birini dinleyin. Ve Samimi duygularla bu ülkeye hizmet etmek isteyen herkesi İYİ Parti çatısına davet edin. Bizler ne yüzde 40 ile ne yüzde 50 ile yetinemeyiz. Bu mücadele yüzde 100’ün hayır duasını alana kadar devam edecektir. İYİ Parti sizlerin fedakârlıklarıyla bu günlere geldi ve inanıyorum ki sizlerin aklı ve azmi ile birlikte geleceğe yürüyecek. İlçe Kongremiz hayırlı olsun. Allah hepimizin yolunu açık etsin” ifadelerine yer verdi.

Daha sonra kürsüye davet edilen İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Kürşat Ali Yıldırım, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Mensubu olmaktan onur duyduğumuz Büyük Türk Milleti, insanlık tarihi boyunca köklü, kadim, güçlü ve sürekliliği bulunan bir devlet idrakine sahip olmuştur. Türklerde devlet, törenin, ananenin, bütün mukaddesatın, kültür ve medeniyetin, hem en yüksek terkibi hem de en sağlam teminatıdır. Günümüzde bu idrakten yoksun olan iktidar elitleri, devletin asgari seviyede ciddiyet olduğundan bihaberdir; tek tutarlılıkları kendileriyle çelişmektir.

Bugün kamu yönetiminde adalet ve liyakatin dışlandığı, kayırmacılığın alenileştiği, hukukun üstünlüğünün ve bağlayıcılığının yok sayıldığı, yargıya güvenin yitirildiği, temel hak ve özgürlüklerin iptal edildiği, dış politikada her gün itibar kaybına uğrandığı, Cumhuriyet tarihinde emsali bulunmayan bir korku ortamının oluşturulduğu, en hafif bir eleştiriye dahi tahammül gösterilmediği, KHK’lar ile devlet fonksiyonlarının tek elde toplandığı, tek adamcı ve tekelci bir aklın; “ya bendensin ya da hainsin” anlayışıyla yönetmeye çalıştığı Ülkemizin, her geçen gün koyulaşan bir karanlığa sürüklendiği ortadadır.

 İşte tüm bu olumsuzluklar karşısında bunalan Milletimizin talebiyle; bir yiğit Anadolu kadınının, Sayın Meral Akşener’in liderliğinde İYİ Parti; gönüllerimizi sıcaklığıyla saracak, ışığıyla karanlığı yırtıp atacak bir iyilik güneşi olarak doğmuştur. İYİ Partinin varoluş gayesi, Milletimizin tarih içindeki yürüyüşünün önündeki engelleri kaldırmaktır.

İYİ Parti, umudun diğer adıdır. İYİ, sevgidir, merhamettir, adalettir. İYİ, hürriyettir, barıştır. İYİ bereket ve rahmettir. İYİ’lik, paylaşmaktır, adaletle bölüşmektir. İYİ, hukukun üstünlüğüne, temel hak ve özgürlüklere, demokratik ilkelere bağlı devlet nizamıdır.

 Biz siyasi başarıyı demokratik bir yarışla, her halde değil, haklı ve doğru kalarak ve adaletten sapmadan elde etmek istiyoruz. Biliyoruz ki hakikatte hep iyiler kazanmıştır, yine kazanacaktır. Ve asla unutmayacağız ki, bütün makamlar insanlık makamına ermek içindir, en yüce makam insanlık makamıdır.

 Davası insanlık olan, insana hürmeti olan cümle canlar yoldaşımızdır, iyidedir, güzel günler yakındır. Cenab-ı Hakk bu yola iyilikle girmeyi, iyilikle neticeye varmayı bizlere nasip eylesin.

 Bu duygu ve düşüncelerle kongremizin hayırlara vesile olmasını diler, saygılarımı sunarım.”

Gerçekleşen kongre sonrasında İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluştu; Ahmet Yekteuşakları, Ali Köşker, Asena Hilal Özdemir, Cuma Çakmak, Edanur Çolak, Emiş Mavi, Emri Kaya, Fahriye Sevinçler, Fatih Kul, Ferhan Tuncel, Gani Gözükara, Hacı Bilal Polat, Hüseyin Gül, İsa Dal, Mehmet Şahin Karagenç, Mehmet Yıldırım, Meksenna Kılınç, Meltem Ceren, Mesut Kurtdede, Mualla Bağcı, Muhittin Kılınç, Selim Çoban, Serhat Özdemir, Taha Şahin, Taylan Özgür Çetin, Yalçın Özdemir, Yasemin Demir ve Yemliha Özcan.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
CHP Kahamanmaraş Milletvekili Aday Adayı listesi CHP Kahamanmaraş Milletvekili Aday Adayı...

28. Dönem CHP Kahamanmaraş Milletvekili Aday Adayı listesi (Alfabetik Sıraya Göre) 1-ABDÜLBARİ SAYIR 2-ABDÜLHAMİT ÇITAK 3-AHMET DOĞAN 4...

Hataylı Misafirler Mutfak Müzesi Ve Dulkadiroğlu Konağı’nı Ziyaret Etti Hataylı Misafirler Mutfak Müzesi Ve Dulk...

Bir dizi ziyaret için Kahramanmaraş’a gelen AK Parti Hatay Kadın Kolları üyeleri, Dulkadiroğlu Belediyesi Mutfak Müzesi ve Dulkadiroğlu...

Başkan Mahçiçek; En güzel EXPO’nun nasıl yapılacağını tüm dünyaya göstermeliyiz Başkan Mahçiçek; En güzel EXPO’nun nasıl...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türkiye’nin dört bir yanından ulusal katılımcı olarak EXPO 2023’de yer alacak kurum ve kur...

Kahramanmaraş’a Şiddetli Yağış Geliyor Kahramanmaraş’a Şiddetli Yağış Gel...

MGM’nin paylaştığı son hava durumu tahminlerine göre, Bu akşam (30.01.2023 Pazartesi) saatlerinden sonra Doğu Akdeniz’de beklenen...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
BBP Kahamanmaraş Milletvekili Aday Adayı listesi BBP Kahamanmaraş Milletve...

28. Dönem BBP Kahamanmaraş Milletvekili Aday Adayı listesi (...

CHP Kahamanmaraş Milletvekili Aday Adayı listesi CHP Kahamanmaraş Milletve...

28. Dönem CHP Kahamanmaraş Milletvekili Aday Adayı listesi (...

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayları Belli Oldu MHP Kahramanmaraş Milletv...

14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve 28&...

‘AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayları’ belli oldu ‘AK Parti Kahramanm...

 AK Parti‘de aday adaylığı başvuruları sona erdi. Kahr...

İYİ Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayları Listesi İYİ Parti Kahramanmaraş M...

 İYİ PARTİ Kahramanmaraş 28.Dönem Milletvekili Aday Adayları...

Bekir KILIÇ’ tan Basın Açıklaması Bekir KILIÇ’ tan Ba...

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Bekir Kılıç y...

BİZİM DEPREMİMİZ BİZİM DEPREMİMİZ

Uzun uzun yazmak için ne bilgisayarım, ne de moralim var. Ma...

Üzeyir KIZILSEKİ, Ak Partiden Milletvekili Aday Adayı Oldu. Üzeyir KIZILSEKİ, Ak Part...

Çağlayancerit İlçesi önceki Belediye Başkanlarından sevilen ...

Kahramanmaraş’ta 3-6 yaş arası okul öncesi öğrencilerine destek Kahramanmaraş’ta 3-...

ÇABAÇAM EĞİTİM DESTEK BİRİMLERİ, ADIYAMAN VE KAHRAMANMARAŞ’D...

Kahramanmaraş’ta Doğa Ve Fen Okulu Ziyaret Edildi Kahramanmaraş’ta Do...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman başkanlı...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ