Maraşta Haber
Maraşta Haber

Av. İnan Kesen, mutlu sona ulaştı

             Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilcisi Seçilen Av. İnan Kesen Meslektaşlarına Teşekkür Etti “Mesleğimizin Onuruna Yakışan Bir Seçim Yaşadık”                 Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilciliği’nde seçim heyecanı yaşandı. 2 adayın yarıştığı çekişmeli ve heyecanlı seçimlerde Av. Bayram Şakalar’ı geride bırakan Av. İnan Kesen, mutlu sona ulaşan isim oldu. Elbistan Baro Temsilciliğini kazanan […]

Av. İnan Kesen, mutlu sona ulaştı

29 Ekim 2016 - 20:00A+A-

             Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilcisi Seçilen Av. İnan Kesen Meslektaşlarına Teşekkür Etti “Mesleğimizin Onuruna Yakışan Bir Seçim Yaşadık”

                Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilciliği’nde seçim heyecanı yaşandı. 2 adayın yarıştığı çekişmeli ve heyecanlı seçimlerde Av. Bayram Şakalar’ı geride bırakan Av. İnan Kesen, mutlu sona ulaşan isim oldu. Elbistan Baro Temsilciliğini kazanan Av. İnan Bulut, yaptığı değerlendirmelerde olumlu mesajlar vererek, “Herhangi bir ayrım gözetmeyecek, objektif olacak, hukukun ve hukukla ilgili her tür faaliyetin yanında olacağız” dedi.

                Kahramanmaraş Barosu’ndaki başkanlık seçimlerinin ardından Elbistan’da da temsilcilik seçimi heyecanı yaşandı. Elbistan’da görev yapan avukatlar teamül gereği ilçe Baro Temsilcisini belirlemek için sandık başına gitti. Elbistan Baro Temsilciliği için Av. İnan Kesen ile Av. Bayram Şakalar aday oldu.

Sabah saatlerinde Elbistan Adliye Sarayı Baro Salonunda başlayan seçimde, 90 avukat oy kullandı. Öğleden sonra oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından sayıma geçildi. Seçimler sonucunda Av. İnan Kesen 52 oy alırken, rakibi Av. Bayram Şakalar ise 37 oyda kaldı. 1 oy ise geçersiz sayıldı.

Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilcisi seçilen Av. İnan Kesen, meslektaşlarının tebriklerini kabul ettikten sonra yaptığı değerlendirmede, avukatlık mesleğinin onuruna yakışır bir seçim geçirdiklerini söyledi.

Elbistan Baro Temsilcisi Av. İnan Kesen, seçim sonunda yaptığı değerlendirmelerde olumlu mesajlar vererek duygularını şu sözlerle dile getirdi:

“Meslektaşım Av. Bayram Şakalar’la birlikte girdiğimiz bu süreci tamamladık. Gayet demokratik bir yarış olması için de özen gösterdik. Birlik ve beraberlik ortamının yaşandığı, siyasi görüşlerin bir kenara bırakıldığı bir ortamı yansıttık. Sürecin sonucunda arkadaşlarımızın teveccühü şahsımdan yana oldu. Şahsıma oy veren ve vermeyen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte meslektaşlarımızın daha iyi ortamlarda ve şartlarda görevlerini yapması için mücadele edeceğiz.

Herhangi bir ayrım gözetmeyecek, objektif olacak, hukukun ve hukukla ilgili her tür faaliyetin yanında olacağız. Mevcut adliye binamızda avukatlarımızın zor şartlar altında çalıştığını biliyoruz. Önümüzdeki dönemde yeni adliye sarayı tamamlanana kadar süreci yakından takip edeceğiz. Meslektaşlarımızın daha iyi şartlarda ve dahi ortamlarda görevlerini yapabilmelerini sağlamak önceliğimiz olacak. Bizden önce başlatılan projeler ve sosyal faaliyetleri de üzerlerine artı katarak devam ettirmeyi düşünüyoruz. Bu görevi başarıyla sürdüren Av. Sinan Ölker’e de hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kendisinin deneyim ve tecrübelerinden mutlaka yararlanmak arzusundayız.”

Değerlendirmelerin ardından büyük bir centilmenlik örneği sergileyen diğer aday Bayram Şakalar, seçimi kazanan meslektaşı Av. İnan Kesen’i tebrik ederek kutladı, başarılar dileğinde bulundu. Görevi devreden Av. Sinan Ölker ise yeni seçilen Elbistan Baro Temsilcisi Av. Kesen’i tebrik ederek her zaman destek ve katkı sağlamaya hazır olduklarını ifade etti.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta Sağanak Yağmura Dikkat! Kahramanmaraş’ta Sağanak Yağmura D...

             Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilcisi Seçilen Av. İnan Kesen Meslektaşlarına Teşekkür Etti “Mesleğimizin Onuruna Yakışa...

Başakan Çeleğen’den Taziye Mesajı Başakan Çeleğen’den Taziye Mesajı...

             Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilcisi Seçilen Av. İnan Kesen Meslektaşlarına Teşekkür Etti “Mesleğimizin Onuruna Yakışa...

Bahaettin Karakoç Hakkın Rahmetine Kavuştu Bahaettin Karakoç Hakkın Rahmetine Kavuş...

             Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilcisi Seçilen Av. İnan Kesen Meslektaşlarına Teşekkür Etti “Mesleğimizin Onuruna Yakışa...

20 Bin Kur’an-ı Kerim Sudan’a Ulaştı 20 Bin Kur’an-ı Kerim Sudan’...

             Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilcisi Seçilen Av. İnan Kesen Meslektaşlarına Teşekkür Etti “Mesleğimizin Onuruna Yakışa...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Çocuklar 4007 bilime şenliğinden tam puan aldılar Çocuklar 4007 bilime şenl...

KAHRAMANMARAŞ –  TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel Araştırmala...

Şiirin Beyaz Kartalı “Pervaz urup Hakk’a uçtu” Şiirin Beyaz Kartalı “Per...

Türk şirinin Beyaz Kartalı Bahaettin Karakoç şiirin kanatlar...

Kahramanmaraş’ta Sağanak Yağmura Dikkat! Kahramanmaraş’ta Sa...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afet ve Koordinasyon Mer...

Başakan Çeleğen’den Taziye Mesajı Başakan Çeleğen’den...

BAHAETTİN KARAKOÇ (1930 – 16 Ekim 2018)  Edebiyat düny...

Bahaettin Karakoç Hakkın Rahmetine Kavuştu Bahaettin Karakoç Hakkın ...

Türk şiirinin Beyaz Kartalı, Dedekorkut’u ve “Kelimele...

20 Bin Kur’an-ı Kerim Sudan’a Ulaştı 20 Bin Kur’an-ı Ker...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yürütülen, M...

“Elbistan Köy Haline Getiriliyor” “Elbistan Köy Haline Geti...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç TBMM’de Memleket H...

Papaz Olmak Papaz Olmak

Arif olanlar başlığa bakar bakmaz neler söyleyip neler yazac...

Beyaz Kartal Yoğun Tempoya Dayanamadı Beyaz Kartal Yoğun Tempoy...

 Türk şiirinin Dedekorkut’u ve Beyaz Kartalı olarak bilinen ...

İklime Hatun Anadolu Kız İHL’de Yazar Okur Buluşması İklime Hatun Anadolu Kız ...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi İklime Hatun Anadolu Kız İma...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ