Maraşta Haber
Maraşta Haber

Ankara’da “Kahramanmaraş Tanıtım Günleri” Başladı

Kahramanmaraş Tanıtım Günleri, Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın katıldığı törenle başladı. Açılış töreninde Bakan Bayraktar ve Yılmaz, vince asılı olan meşhur Kahramanmaraş Dondurması’nın satırla kesti. 20-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen Kahramanmaraş Tanıtım Günleri, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz,TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, […]

Ankara’da “Kahramanmaraş Tanıtım Günleri” Başladı

21 Haziran 2013 - 8:47A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Tanıtım Günleri, Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın katıldığı törenle başladı.

Açılış töreninde Bakan Bayraktar ve Yılmaz, vince asılı olan meşhur Kahramanmaraş Dondurması’nın satırla kesti.

20-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen Kahramanmaraş Tanıtım Günleri, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz,TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Türkiye Parlamenterler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, milletvekilleri ve çok sayıda davetlinin katıldığı törenle başladı. Açılış töreninde konuşan Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Kahramanmaraş’ın ilk İstiklal Madalyalı şehir olduğunu söyledi. Kahramanmaraş’ın şairler yurdu ve yatağı olduğunu ifade eden Yılmaz, “Necip Fazıl’dan Abdurrahim Karakoç’a, Nuri Pakdil’den Aşık Mahzuni’ye daha birçok şair ve yazar Türkiye’nin kültürüne zenginlik katmışlardır. Bu nedenle her insanın Kahramanmaraş’a bir vefa borcu vardır” dedi.

Kahramanmaraş insanına Türkiye’nin kültür hayatını zenginleştirdikleri için teşekkür eden Yılmaz, Kahramanmaraş’ın tarihi bir kent olarak çok eski kültürlere ve medeniyetlere ev sahipliği yaptığını, çok önemli olaylara tanıklık yaptığını kaydetti. Yılmaz, Kahramanmaraş kültürünün düzenlenen etkinlikle Ankaralılarla buluşturulacağını vurguladı.

"Kahramanmaraş Tanıtım Günleri"nden Objektiflere Yansıyanlar

“BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ OLAN BU GÜNLERDE TANITIM GÜNLERİNİN DÜZENLENMESİ ÇOK ÖNEMLİ”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar ise yaptığı konuşmada, birliğin, beraberliğin, bütünlüğün ve vatan milliyetçiliğinin çok daha pekişmesi gereken bu günlerde Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’nin düzenlenmesinin çok önemli olduğunu ifade etti. Kahramanmaraş’ın Anadolu topraklarının İslam yurdu olmasında öncü bir rol oynadığına dikkat çeken Bayraktar, “Şu anda Türkiye’nin birçok yerine gidin bakın birçoğunun aslının ve akrabalarının Kahramanmaraşlı olduğunu göreceksiniz. Kahramanmaraş’ın Türkiye’nin bütünleşmesinde, birliğinde ve milliyetçiliğinde son derece önemi vardır. İlk Fransızların işgali sırasında daha Türkiye’de milli hareketler ve çıkışlar olmadan Maraş’ın kalkışması, milli şuurun orada meydana gelmesi boşuna değildir. Hem İslam’la buluşmamız hem de Orta Asya’dan gelen ruhumuzun oluşmasının ana meyvesinin çekirdeğinin olmasının Maraş’tan kaynaklanması çok önemlidir” diye konuştu.

Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’nde Kahramanmaraş’ın bütün ürünlerinin tanıtılacağına dikkat çeken Bayraktar, burada Kahramanmaraş’ın güzelliklerinin görülmesi için büyük bir fırsat oluşacağını kaydetti. Kahramanmaraş’ın büyükşehir olmayı çoktan hak ettiğini dile getiren Bayraktar, “Önümüzdeki seçimlere Kahramanmaraş seçimlere büyükşehir olarak girecek. Bu da şehre yeni bir ivme getirecek” dedi.

“BİZ BİR VE BERABER YAŞAMAYA ANT İÇMİŞİZ”

Ünlü şair Abdurrahim Karakoç’un ‘Yolun sonu mezar değil, gittiğinde görürsün’ sözüyle konuşmasına başlayan BBP Genel Başkanı Destici ise, “Kahramanmaraş şairleri ve yiğitleriyle çok zengin. Dünya çapında güreşçiler çıkarmış çok yiğit insanları var” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin çok büyük acılar yaşadığını ve çok büyük oyunlara maruz kaldığını belirten Destici, “Hangi oyunu oynarsanız oynayın, hangi tezgahı kurarsanız kurun, hangi acıları yaşatmaya çalışırsanız çalışın, biz sizin sömürgeye dayalı emperyalist anlayışınızı biliyoruz. Irak’ı nasıl demokratikleştirdiğinizi biliyoruz. Biz bunu yutmayız, biz bunu yemeyiz. Bu bayrağın altında ebediyete kadar bir ve beraber yaşamak için ant içmişiz. Bunu da kimsenin bozmasına fırsat vermeyiz” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’nin düzenlenmesinde emeği geçenlere Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar ve Milli Savunma Bakanı Yılmaz tarafından plaket verildi. Açılışta törenin yapılacağı alana vince asılı Maraş dondurması getirildi. Vince asılı olan dondurmayı Bayraktar ve Yılmaz satırla kesti. Bakan Bayraktar ve Yılmaz, kestikleri dondurmayı milletvekillerine ikram etti.

Açılış kurdelesini kesen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, daha sonra stantları tek tek gezdi.

tanıtım (61) copy tanıtım (60) copy tanıtım (59) copy tanıtım (58) copy tanıtım (57) copy tanıtım (56) copy tanıtım (55) copy tanıtım (54) copy tanıtım (53) copy tanıtım (52) copy tanıtım (51) copy tanıtım (50) copy tanıtım (49) copy tanıtım (48) copy tanıtım (47) copy tanıtım (46) copy tanıtım (45) copy tanıtım (44) copy tanıtım (43) copy tanıtım (42) copy tanıtım (41) copy tanıtım (40) copy tanıtım (39) copy tanıtım (38) copy tanıtım (37) copy tanıtım (36) copy tanıtım (35) copy tanıtım (34) copy tanıtım (33) copy tanıtım (32) copy tanıtım (31) copy tanıtım (30) copy tanıtım (28) copy tanıtım (27) copy tanıtım (26) copy

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta izleme ve değerlendirme sınavı yapıldı Kahramanmaraş’ta izleme ve değerle...

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan ortak değerlen...

İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel ve İl Başkan Yardımcıları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Kahraman...

Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mutfak Kültürünü Yakından Öğrenecek Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mut...

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi ve Alpedo Kervan Lezzet Grubu arasında, gastronomi ve turizm alanlarında işbirliğine gidilmesi amac...

Onikişubat Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfının Çalışmaları Onikişubat Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanış...

Kahramanmaraş Onikişubat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı çalışmaları Kaymakam Serkan Keçili başkanlığında, kaymakamlığ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Mükrime Hatun Öğretmenleri münazara da karşı karşıya Mükrime Hatun Öğretmenler...

14 Ocak 2022 tarihinde Mükrime Hatun MTAL konferans salonund...

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi Başarılı öğrenciler ödüll...

Kahramanmaraş/Onikişubat Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaoku...

Kahramanmaraş’ta izleme ve değerlendirme sınavı yapıldı Kahramanmaraş’ta iz...

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve yetiştirme kurslarına k...

Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) Bilim ve Sanat Merkezleri...

BİLSEM, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan özel eğitim kur...

Hilanur Barut Türkiye Birincisi Oldu Hilanur Barut Türkiye Bir...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Mimar Sinan İlkokulu 3/A sın...

e – SINAV UYGULAMA SINAVI e – SINAV UYGULAMA SINAVI...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü, baş...

‘MASAL GİBİ KAHRAMAN ‘MASAL GİBİ KAHRAMA...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Boğaziçi Anaokulunda yürütül...

İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE Zİ...

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel ve İl B...

RAMAZAN AVCI’YA TÜRK DÜNYASI HİZMET ÖDÜLÜ RAMAZAN AVCI’YA TÜRK DÜNY...

Şehrimizin yetiştirdiği değerli şahsiyetlerden eğitimci, ara...

‘MY LIFE with DRAMA’ ‘MY LIFE with DRAMA...

Kahramanmaraş Onikişubat ilçesi Boğaziçi Anaokulu öğretmeni ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ