Maraşta Haber
Maraşta Haber

Alışveriş Festivali açıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Terziler ve Konfeksiyoncular Odası işbirliği ile düzenlenen Alışveriş Festivali açıldı. Kahramanmaraş Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. AHİ EVRAN KÜLTÜRÜ YAŞIYOR Açılış konuşmaları bölümünde kürsüye gelen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş esnafının halen Ahi Evran geleneğini sürdürdüğünü söyledi. Başkan Erkoç burada […]

Alışveriş Festivali açıldı.

26 Mart 2018 - 7:08A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Terziler ve Konfeksiyoncular Odası işbirliği ile düzenlenen Alışveriş Festivali açıldı.

Kahramanmaraş Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

AHİ EVRAN KÜLTÜRÜ YAŞIYOR

Açılış konuşmaları bölümünde kürsüye gelen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş esnafının halen Ahi Evran geleneğini sürdürdüğünü söyledi.

Başkan Erkoç burada yaptığı konuşmada: “Esnafımız bir kültürün, bir medeniyetin parçası ve bundan dolayı bizim için çok önemli. Bugün ülkemizde inşa ettiğimiz medeniyetin inşa edilmesinde esnaflarımız çok önemli rol üstlenmiş olup bu milletin, ahlak ve edebine çok önemli katkıda bulunmuş ve resmen bir okul görevi görmüştür. Hem sanatkar hem de ahlaklı ve edepli bir neslin yetişmesi için tarihten bu yana çok önemli bir rol üstlenmiş esnaflarımız, sanatkarlarımız. Ahi Evran’ı ön plana çıkaran da bu özelliğidir” dedi.

ESNAFIMIZ GÜÇLENDİRECEĞİZ

Başkan Erkoç konuşmasına şöyle devam etti: “Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak Kahramanmaraş’ımızın daha güçlü hale gelmesi için, Milli gelir dağılımındaki dengeyi sağlamak için, esnafın daha güçlü hale gelmesi gerektiğine inanıyoruz. Kahramanmaraş’ımız da esnafı daha güçlü hale getirmek için tabii ki onun ticaretini artırmak gerekiyor. Özellikle esnaflarımıza en büyük katkı sağlayacak turizmdir. Hem yerli hem de yabancı turist sayısı arttıkça esnaflarımızın da ticareti artar. Bu konuda yoğun bir alt yapı inşasına girdik. Kapalı çarşılarımızı ve tarihi alanlarımızı restore ediyoruz. Kahramanmaraş’ımızın doğal güzelliklerini daha kullanılabilir hale getirme gayretindeyiz. Nehirlerimizin, barajlarımızı etrafına yeni alanlar oluşturduk ve oluşturmaya devam ediyoruz. Termal tesislerimizin alt yapı tesislerini yapma gayreti içindeyiz ve yapıyoruz.”

MÜZELER YAPIYORUZ

Kahramanmaraş’ın turizmden aldığı payı artırmak için gayret ettiklerini ifade eden Başkan Erkoç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kahramanmaraş’ı ön plana çıkaran ve tanıtan müzeler yapıyoruz. Kurtuluş Destanı Panorama Müzesini yaptık ve halkımızın hizmetine sunduk. Dondurma Müzesi yapıyoruz ve bir de Etnoğrafya Müzesi yapacağız. Şehrimize Mozaik Müzesi’nin kazandırılması ile ilgili Kültür Bakanlığımız ile görüşmelerimiz devam ederken, Büyükşehir Belediyesi olarak bize ne düşüyorsa yapacağız ve bu konunun üzerinde duruyoruz. Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzemizi tamamladık ve iç tefrişatı yapılıyor 3-4 aya kalmaz biter.

Yani turizmin canlanması için bunlar yapılması şart olan hizmetler. Yaptığımız Yedikuyular Kayak Merkezi, Kahramanmaraş’ımızı kış turizminin önemli merkezlerinden biri haline getirdi. Yaklaşık 700 bin insan ziyaret etmiş Kayak Merkezini ve en az 400 bini şehir dışından gelen insanlar” diye konuştu.

HEDEFİMİZ 10 BİN SANAYİCİ

Kahramanmaraş’ın gelişimi adına her türlü hizmeti yapmaya gayret etiklerini ifade eden Başkan Erkoç: “Şimdi de Sayın Valimiz Vahdettin Özkan’ın başkanlığında orta sınıf diye tabir ettiğimiz dondurmacı, biberci gibi esnaflarımızı sanayici moduna geçirme gayreti içindeyiz. Bu esnaf kardeşlerimize arsa temini yönünde yoğun bir çalışmamız var ve bu konuda da yoğun gayretlerinden dolayı Sayın Valimize teşekkür ediyoruz Kahramanmaraş adına.

Şu andaki birçok sanayicimiz geçmişte esnaflık yaparken bu hale gelmişti biz de şimdi hedefimizde 10 bin yeni sanayici oluşturma gayreti içindeyiz. Bu konuda başta körfez ülkeleri olmak üzere görüşmelerimiz ve girişimlerimiz devam ediyor” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından açılış kurdelesi kesilerek festival alanı gezildi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 14 Nisan 2021 günü saat 10.00’da Vali Ömer Faruk COŞKUN Başkanlığında Valilik Toplantı Salon...

Fırınlara Pandemi Denetetimi Fırınlara Pandemi Denetetimi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ile Gıda ve Tarım Müdürlüğü ekipleri,merkez ilçelerdeki fırınlarda deneti...

Sokağa Çıkma İle İlgili Yeni Kararlar Alındı Sokağa Çıkma İle İlgili Yeni Kararlar Al...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Kabine toplantısından sonra Sokağa Çıkma İle İlgili Yeni Kararlar Alındığına dikkat çekti. Özellikle...

KSÜ’den ‘Gelecekte Eğitim’ Konulu Seminer KSÜ’den ‘Gelecekte Eğitim’ Konulu ...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Eğitim Fakültesi’nin uyguladığı “Kuramı Uygulamaya Taşıyabilen İdealist Okuryazar Öğr...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
HOŞ GELDİN YÂ ŞEHR-İ RAMAZAN – II HOŞ GELDİN YÂ ŞEHR-İ RAMA...

Hoş geldin Yâ Şehr-i Ramazan, fakat hoş bulmadın bizi… Bu Ra...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 32 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 217.G...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 14 Nisan 2021 gün...

Fırınlara Pandemi Denetetimi Fırınlara Pandemi Denetet...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığ...

Tescilli Kahramanmaraş biberi Bağcıoğlu İle İstanbul’da! Tescilli Kahramanmaraş bi...

Bağcıoğlu Baharat 2. Şubesini Fabrika Satış Mağazası olarak ...

HOŞ GELDİN YÂ ŞEHR-İ RAMAZAN! HOŞ GELDİN YÂ ŞEHR-İ RAM...

Üç ayların sonu, aylar sultanı Rahmet ayı, gufran ayı, hoş g...

Sokağa Çıkma İle İlgili Yeni Kararlar Alındı Sokağa Çıkma İle İlgili Y...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Kabine toplantısından son...

ORUCU BOZUP BOZMAYAN ŞEYLER – ŞİİR ORUCU BOZUP BOZMAYAN ŞEYL...

                                     Unutarak bir şeyler yes...

Kahramanmaraşlı Şairlerden Baharla Gelen Şiir Dinletisi Kahramanmaraşlı Şairlerde...

Şair Celalettin Kurt’un organizesinde, Eğitimci Salman...

  HOŞ GELDİN YÂ ŞEHR-İ RAMAZAN – I   HOŞ GELDİN YÂ ŞEHR-İ RA...

“Müjde mü’minler size, ihsân-ı Rahmân’dır gelen. Şânına tazi...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ