Maraşta Haber
Maraşta Haber

Akil İnsanlar Heyeti Kahramanmaraş’ta

AK Parti Hükümeti tarafından barış sürecine destek amacıyla oluşturulan Akil İnsanlar Heyeti Akdeniz Grubu Kahramanmaraş Belediyesini ziyaret etti. Akdeniz gurubu içinde yer alırken TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığındaki heyette Tarık Çelenk, Kadir İnanır, Nihal Bengisu Karaca, Şükrü Karatepe, Muhsin Kızılkaya, Öztürk Türkdoğan ve Hüseyin Yayman yer alıyor. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette konuşan TOBB Başkanı Rifat […]

Akil İnsanlar Heyeti Kahramanmaraş’ta

05 Mayıs 2013 - 21:29A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

AK Parti Hükümeti tarafından barış sürecine destek amacıyla oluşturulan Akil İnsanlar Heyeti Akdeniz Grubu Kahramanmaraş Belediyesini ziyaret etti.

Akdeniz gurubu içinde yer alırken TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığındaki heyette Tarık Çelenk, Kadir İnanır, Nihal Bengisu Karaca, Şükrü Karatepe, Muhsin Kızılkaya, Öztürk Türkdoğan ve Hüseyin Yayman yer alıyor.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kahramanmaraş’ı yakınen tanıdıklarını ifade ederek: “Milli Mücadelede öncülük eden Kahramanmaraş’ın bu süreçte de ilkleri oynayacağını ve barış sürecine tam destek vereceğini düşünüyoruz. Bundan dolayı bu gün buradayız. Birkaç görüşmeler ve ziyaretlerimiz oldu. Ve bugün de devam edecek” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Şükrü Karatepe ise Kahramanmaraş’ı çok güzel bulduklarını ifade ederek: “Maraş insanı içinin temizliği gibi şehirlerini de tertemiz yapmışlar. İçlerindeki güzellik şehirlerine yansımış. Her taraf yemyeşil. Buradaki yerel yöneticiler başta olmak üzere tüm Kahramanmaraşlıları kutluyorum. Barış süreci dolayısıyla buradayız. İnsanlarla görüşüp konuşuyoruz. Sıkıntıları, kaygıları ve önerileri dinleyip yetkililere aktaracağız” dedi.

Kahramanmaraş’a geldiğinde şok olduğunu ifade eden Sanatçı Kadir İnanır ise: “Ben adeta şok oldum. Tipik bir Anadolu Kasabası görünümünde bir şehir beklerken adeta modern bir batı kenti ile karşılaştım. Burada yerel yöneticiler hiç boş durmamış hep çalışmışlar. Bundan dolayı kendilerini tebrik ediyorum ve ayrıca Kahramanmaraş’ın diğer şehirlere de örnek bir şehir olacağı kanaatindeyim. Gerçekten çok etkilendim. Ülkemizde birçok şehri gördüm ama burası kadar beni etkileyen olmamıştı. Diğer kentlerin yöneticilerinin gelip bu şehri görmelerini istiyorum” diye konuştu.

Barış sürecinin tamamlanmasıyla yerel yönetimlerin daha da güçleneceğine işaret eden Öztürk Türkdoğan: “Barış süreci ülkemiz için güzel bir gelişmedir. Bu sürecin tamamlanmasıyla yerel yönetimlerin elleri daha güçlenecek ve daha güzel hizmetler üretecek. Gelişmeler daha da artacak” diye konuştu.

Aslen Kahramanmaraşlı olduğunu ifade eden Hüseyin Yayman ise; “Maraş önemi olan bir şehir. Geçmişte ne kadar çok sıkıntı çekmişse de yılmamış yoluna devam etmiş bir şehirdir. Yaklaşık 40 yıldan beri en çok acıyı yaşayan bir şehirdir. Geçmişte bazı oyunlar oynanmış ama bu oyunlara pirim vermemiş bir şehirdir. Daha geçen hafta içerisinde bir şehit daha vermiştir.  Milli mücadelede yol gösteren bir şehir olduğu gibi bu süreçte de yol gösterecek önemli bir şehirdir” dedi.

Üçüncü il olarak Kahramanmaraş’a geldiklerini ifade eden Nihal Bengisu Karaca: “Kahramanmaraş sevdiğimiz bir şehir.Barış süreci netameli başlamış ve hala da netameli devam ediyor. Savaşmak, çatışmak çok basit ve kolay ama barışmanın, barış sürecine destek vermenin daha zor olduğunu görüyoruz” dedi.

Daha sonra söz alan Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ise, Kahramanmaraş insanının her zaman devletin ve milletin yanında olduğuna işaret ederek: “Maraş insanı yufka yürekli demeyeyim ama çok duygusal bir yapıya sahiptir. Bir şehit cenazesinde hepimiz ağlarız. Hele bir de küçük çocuğu felan varsa yüreklerimiz dağlanır. Bugün halkımıza sorsanız 10 kişiden dokuzu bu sürecek destek verir. Bizi biz yapan, ayakta tutan değerlerimiz varken, savaşmanın, çatışmanın olmasına bir anlam veremiyorum.

İnsanın bir şeyi hissetmesi gönülden istemesi lazım. Ben kendi şahşım adına konuşuyorum ama inanıyorum ki Kahramanmaraş Halkının da büyük bir kesiminin bu şekilde düşündüğüne inanıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Akil İnsanlar Heyeti  Akdeniz Grubu üyelerine bir tane Madalya Beratı ve kayık tabak hediye etti.

Başkan Poyraz aynı zamanda şehrimize Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından verilen Kırmızı Şeritli İstiklal Madalyasını göstererek bilgi verdi.

Belediye Meclis Salonunu da gezen heyet belediye binası hakkında Başkan Poyraz’dan bilgiler alarak belediyeden ayrıldılar.

flash STC_6026 STC_6037 STC_6042 STC_6045 STC_6080 STC_6107 STC_6125 STC_6152 STC_6175 STC_6183 STC_6200 STC_6210 STC_6217 STC_6228 STC_6243 STC_6251 STC_6259 STC_6269 STC_6279 STC_6291 STC_6305 STC_6311 STC_6349 STC_6357 STC_6360 STC_6368

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo et...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği düzenlendi. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver GÖKŞEN ile Şube...

Kahramanmaraş’ta izleme ve değerlendirme sınavı yapıldı Kahramanmaraş’ta izleme ve değerle...

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan ortak değerlen...

İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel ve İl Başkan Yardımcıları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Kahraman...

Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mutfak Kültürünü Yakından Öğrenecek Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mut...

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi ve Alpedo Kervan Lezzet Grubu arasında, gastronomi ve turizm alanlarında işbirliğine gidilmesi amac...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDINDAN…. RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDI...

              Ramazan PAK, 1955’te K.Maraş’ın Sarıçukur köyü...

Aşk Konulu Fasl-I Muhabbet Şiir Seçkisi Aşk Konulu Fasl-I Muhabbe...

( EV SAHİBİ ŞAİR LOKMAN GÜL) Çelebioğlum aşkı tarif edebilir...

Başarılı Okul Müdürüne Ödül Başarılı Okul Müdürüne Öd...

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Şehit İdari Ataşe Ga...

Kahramanmaraş’ta İl Geneli Tatil Edildi mi ? Kahramanmaraş’ta İl...

Kahramanmaraş’ta bu sabah saatlerinde  başlayan, ilerleyen s...

Dulkadiroğlu İlçesinde Okulların Son Durumu Dulkadiroğlu İlçesinde Ok...

Kahramanmaraş’ta bu sabah (18.01.2022) başlayan ilerleyen sa...

Kahramanmaraş ‘ta Eğitime Kar Tatili Kahramanmaraş ‘ta E...

Kahramanmaraş’ta bu sabah (18.01.2022) başlayan kar ya...

Mükrime Hatun Öğretmenleri münazara da karşı karşıya Mükrime Hatun Öğretmenler...

14 Ocak 2022 tarihinde Mükrime Hatun MTAL konferans salonund...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ