Maraşta Haber
Maraşta Haber

Akil İnsanlar Heyeti Kahramanmaraş’ta

AK Parti Hükümeti tarafından barış sürecine destek amacıyla oluşturulan Akil İnsanlar Heyeti Akdeniz Grubu Kahramanmaraş Belediyesini ziyaret etti. Akdeniz gurubu içinde yer alırken TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığındaki heyette Tarık Çelenk, Kadir İnanır, Nihal Bengisu Karaca, Şükrü Karatepe, Muhsin Kızılkaya, Öztürk Türkdoğan ve Hüseyin Yayman yer alıyor. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette konuşan TOBB Başkanı Rifat […]

Akil İnsanlar Heyeti Kahramanmaraş’ta

05 Mayıs 2013 - 21:29A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

AK Parti Hükümeti tarafından barış sürecine destek amacıyla oluşturulan Akil İnsanlar Heyeti Akdeniz Grubu Kahramanmaraş Belediyesini ziyaret etti.

Akdeniz gurubu içinde yer alırken TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığındaki heyette Tarık Çelenk, Kadir İnanır, Nihal Bengisu Karaca, Şükrü Karatepe, Muhsin Kızılkaya, Öztürk Türkdoğan ve Hüseyin Yayman yer alıyor.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kahramanmaraş’ı yakınen tanıdıklarını ifade ederek: “Milli Mücadelede öncülük eden Kahramanmaraş’ın bu süreçte de ilkleri oynayacağını ve barış sürecine tam destek vereceğini düşünüyoruz. Bundan dolayı bu gün buradayız. Birkaç görüşmeler ve ziyaretlerimiz oldu. Ve bugün de devam edecek” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Şükrü Karatepe ise Kahramanmaraş’ı çok güzel bulduklarını ifade ederek: “Maraş insanı içinin temizliği gibi şehirlerini de tertemiz yapmışlar. İçlerindeki güzellik şehirlerine yansımış. Her taraf yemyeşil. Buradaki yerel yöneticiler başta olmak üzere tüm Kahramanmaraşlıları kutluyorum. Barış süreci dolayısıyla buradayız. İnsanlarla görüşüp konuşuyoruz. Sıkıntıları, kaygıları ve önerileri dinleyip yetkililere aktaracağız” dedi.

Kahramanmaraş’a geldiğinde şok olduğunu ifade eden Sanatçı Kadir İnanır ise: “Ben adeta şok oldum. Tipik bir Anadolu Kasabası görünümünde bir şehir beklerken adeta modern bir batı kenti ile karşılaştım. Burada yerel yöneticiler hiç boş durmamış hep çalışmışlar. Bundan dolayı kendilerini tebrik ediyorum ve ayrıca Kahramanmaraş’ın diğer şehirlere de örnek bir şehir olacağı kanaatindeyim. Gerçekten çok etkilendim. Ülkemizde birçok şehri gördüm ama burası kadar beni etkileyen olmamıştı. Diğer kentlerin yöneticilerinin gelip bu şehri görmelerini istiyorum” diye konuştu.

Barış sürecinin tamamlanmasıyla yerel yönetimlerin daha da güçleneceğine işaret eden Öztürk Türkdoğan: “Barış süreci ülkemiz için güzel bir gelişmedir. Bu sürecin tamamlanmasıyla yerel yönetimlerin elleri daha güçlenecek ve daha güzel hizmetler üretecek. Gelişmeler daha da artacak” diye konuştu.

Aslen Kahramanmaraşlı olduğunu ifade eden Hüseyin Yayman ise; “Maraş önemi olan bir şehir. Geçmişte ne kadar çok sıkıntı çekmişse de yılmamış yoluna devam etmiş bir şehirdir. Yaklaşık 40 yıldan beri en çok acıyı yaşayan bir şehirdir. Geçmişte bazı oyunlar oynanmış ama bu oyunlara pirim vermemiş bir şehirdir. Daha geçen hafta içerisinde bir şehit daha vermiştir.  Milli mücadelede yol gösteren bir şehir olduğu gibi bu süreçte de yol gösterecek önemli bir şehirdir” dedi.

Üçüncü il olarak Kahramanmaraş’a geldiklerini ifade eden Nihal Bengisu Karaca: “Kahramanmaraş sevdiğimiz bir şehir.Barış süreci netameli başlamış ve hala da netameli devam ediyor. Savaşmak, çatışmak çok basit ve kolay ama barışmanın, barış sürecine destek vermenin daha zor olduğunu görüyoruz” dedi.

Daha sonra söz alan Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ise, Kahramanmaraş insanının her zaman devletin ve milletin yanında olduğuna işaret ederek: “Maraş insanı yufka yürekli demeyeyim ama çok duygusal bir yapıya sahiptir. Bir şehit cenazesinde hepimiz ağlarız. Hele bir de küçük çocuğu felan varsa yüreklerimiz dağlanır. Bugün halkımıza sorsanız 10 kişiden dokuzu bu sürecek destek verir. Bizi biz yapan, ayakta tutan değerlerimiz varken, savaşmanın, çatışmanın olmasına bir anlam veremiyorum.

İnsanın bir şeyi hissetmesi gönülden istemesi lazım. Ben kendi şahşım adına konuşuyorum ama inanıyorum ki Kahramanmaraş Halkının da büyük bir kesiminin bu şekilde düşündüğüne inanıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Akil İnsanlar Heyeti  Akdeniz Grubu üyelerine bir tane Madalya Beratı ve kayık tabak hediye etti.

Başkan Poyraz aynı zamanda şehrimize Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından verilen Kırmızı Şeritli İstiklal Madalyasını göstererek bilgi verdi.

Belediye Meclis Salonunu da gezen heyet belediye binası hakkında Başkan Poyraz’dan bilgiler alarak belediyeden ayrıldılar.

flash STC_6026 STC_6037 STC_6042 STC_6045 STC_6080 STC_6107 STC_6125 STC_6152 STC_6175 STC_6183 STC_6200 STC_6210 STC_6217 STC_6228 STC_6243 STC_6251 STC_6259 STC_6269 STC_6279 STC_6291 STC_6305 STC_6311 STC_6349 STC_6357 STC_6360 STC_6368

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Cebeloğlu’na Ziyaret Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Cebeloğl...

Kahramanmaraş Kültür Turizm Otelciler ve Gastronomi Derneği Başkanı, Otel Germanicia Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Büyükdereli ve...

Kahramanmaraş’ta Tarihi Çarşılar Dezenfekte Edildi Kahramanmaraş’ta Tarihi Çarşılar D...

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu Belediyesi dezenfekte ekipleri Kapalı Çarşı, Kuyumcular Çarşısı ve Belediye Çarşısının bulunduğu ta...

2020 DGS Tercihleri 25 Eylül – 2 Ekim 2020’de yapılacak! Tercih Kılavuzu Yayınlandı mı? 2020 DGS Tercihleri 25 Eylül – 2 E...

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün, kısa adı DGS olan Dikey Geçiş Sınavı ile ilgili tercihlerin 25 Eylül 2...

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğünden Covid-19 Bilgilendirme Çalışması Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğünden C...

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Covid-19 salgını mücadele kapsamında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce “Sağlık İçin Hepimiz...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Cebeloğlu’na Ziyaret Kahramanmaraş İl Emniyet ...

Kahramanmaraş Kültür Turizm Otelciler ve Gastronomi Derne...

Kahramanmaraş’ta Tarihi Çarşılar Dezenfekte Edildi Kahramanmaraş’ta Ta...

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu Belediyesi dezenfekte ek...

KAHRAMANMARAŞ ŞİİR VE EDEBİYAT GÜNLERİNE HAZIRLANIYOR KAHRAMANMARAŞ ŞİİR VE EDE...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tatlı bir telaşın içinde...

İlkokullarda Öğrencilere Covid-19 Eğitimi Yapılacak İlkokullarda Öğrencilere ...

T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı iş birl...

2020 DGS Tercihleri 25 Eylül – 2 Ekim 2020’de yapılacak! Tercih Kılavuzu Yayınlandı mı? 2020 DGS Tercihleri 25 Ey...

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Ay...

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğünden Covid-19 Bilgilendirme Çalışması Kahramanmaraş İl Emniyet ...

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Covid-19 salgını mücadele...

Ali İhsan Kabakçı, Kayseri Gençlik Spor il Müdürü Oldu Ali İhsan Kabakçı, Kayser...

Kahramanmaraş Gençlik Spor il Müdürlüğününde 12 yıl başarılı...

Kahramanmaraş’ta TYP’nin kura sonucu belli oldu Kahramanmaraş’ta TYP’nin ...

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) sürdürdüğü Toplum Yararına Pro...

Kahramanmaraş’ta Yüz Yüze Eğitimde İlk Gün Kahramanmaraş’ta Yüz Yüze...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde okul Öncesi ve Birincisi ...

Kahramanmaraş’ta Aday Öğretmenlere Seminer Kahramanmaraş’ta Ad...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde Sözleşmeli Öğretmen olara...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ