Maraşta Haber
Maraşta Haber

5.“Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” Kitap Dağıtım Töreni

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Onikişubat Belediyesinin birlikte yürüttüğü ,bu yıl 5.’si gerçekleştirilecek “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” projesi kapsamında, Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi’nde, okul müdürleriyle bir araya gelerek, kitap dağıtımlarını yaptı. Programa Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü,Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Akif Bulut, Millî Eğitim […]

5.“Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” Kitap Dağıtım Töreni

21 Ocak 2020 - 13:28A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Onikişubat Belediyesinin birlikte yürüttüğü ,bu yıl 5.’si gerçekleştirilecek “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” projesi kapsamında, Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi’nde, okul müdürleriyle bir araya gelerek, kitap dağıtımlarını yaptı. Programa Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü,Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Akif Bulut, Millî Eğitim Şube Müdürü Cuma Doğan, okul müdürleri, siyasiler ve öğretmenler katıldı.

Programda konuşan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü şu ifadelere yer verdi.

“ Öğrencilerimize kitap okuma sevgisini aşılamak, kitap okumayı kültür haline getirebilmek için 5 yıldır Onikişubat Belediyesi ile bu projeyi yürütüyoruz. 5 yıldır gözlemlediğim şu ki, katılım artarak devam ediyor, hatta velilerimiz de okuyor ve okullar tarafından onlara da yarışma düzenleniyor. Her bir kitap uzmanlar ve öğretmenler tarafından titizlikle seçiliyor ve sınıflarına göre belirleniyor. Tüm öğretmenlerimize, Milli Eğitim Müdürlüğümüz’deki yöneticilerimize ve Onikişubat Belediyemize teşekkürlerimi sunuyorum.”

Kürsüye davet edilen Başkan Mahçiçek ise sözlerine şöyle devam etti.

“Her zaman söylediğim gibi bizler fiziki çalışmaların ötesinde, bu ülkenin geleceğini sahiplenecek çocuklarımızın eğitilmesi ve onlara imkan verilmesi için gayret ediyoruz.

Türkiye genelinde bu ölçekte bir proje yok. Şimdiye kadar 282 bin kitap dağıtmışız ve 2.5 milyon okuma oranına ulaşmışız. Gerçekten büyük bir rakam. Projemizle Milli Eğitim Müdürlüğümüz ödül aldı.

Dijital çağda çocukların teknoloji bağımlılığı yaşadığı dönemde, onları okumaya sevk etmek ve teşvik etmek çok önemli. Bizler sadece bu projeyle değil, “Kültürünü Keşfet” projemizle de okullarda yarışmalar yapıyoruz. Kırsalda 65 adet Bilgi ve Kültür Evi, merkezde 7 adet Bilgi ve Kültür Evimizle hizmet veriyoruz. Merkezde bulunan Bilgi ve Kültür Evlerimizde üniversite hazırlık kursları vererek öğrencilerimizin faydalanmasını sağlıyoruz. Yakın bir tarihte KPSS hazırlık kursları da açacağız.

Bizim yeni neslimiz de inşallah hem bilimde, hem de ilimde ilerleyip yeni çağda, yeni bir Türkiye inşâ edecekler.

Bunların meyvesini de görüyoruz zaten. Kendi gemisini, denizaltısını, helikopterini, silahını ve yerli arabasını üreten bir Türkiye var artık. Bundan sonra da ülkemizi daha iyi konumlara taşıyacak gençlerimizdir.

Bu programı Milli Eğitim Müdürlüğümüz’ün katkılarıyla hazırladık. Tüm öğretmen, yönetici ve ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Bütün öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin tatillerini en iyi ve verimli bir şekilde geçirmelerini temenni ediyorum.”

Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli ise şu ifadelere yer verdi.

“En değerli yatırım insana yapılan yatırımdır. Uzun vadeli planlar yapıyorsak, Türkiye’nin gerçekten büyük bir ülke olmasını istiyorsak öğrencilere ve eğitime yatırım yapmak durumundayız. Bu projede en temel örneklerinden bir tanesi.

Biz 5 yaşında çocukları ana sınıfından, 18 yaşında lise son sınıfa kadar okutup mezun ediyoruz. Tabi ki matematik, fizik, kimyanın yanı sıra ahlakı da öğreteceğiz.

Okullarda çocuklarımıza öğreteceğimiz en önemli şey kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasıdır.

Şehir genelinde 60 bin kitap dağıtılıyor. Bu projeye öncülük eden başta Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’e, personeline, okul müdürlerine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Öğrencilere dağıtılacak kitaplar sınıflarına göre setler halinde okul müdürlerine ve tüm okullara olmak üzere teslim edildi. İlginin bir hayli yoğun olduğu programda Başkan Mahçiçek’in okul müdürleriyle samimi sohbetlerinin ardından program noktalandı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş Kamu-Sen İsrail Vahşetini Protesto etti Kahramanmaraş Kamu-Sen İsrail Vahşetini ...

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya YENİPINAR, İsrail vahşetinin bir kez daha ortaya çıktığı Mescid-i Aksa’da yaşanan olaylara ilişkin ...

Kahramanmaraş’ta İsrail’in Yaptıkları Lanetlendi Kahramanmaraş’ta İsrail’in Y...

Ramazan Ayında, İsrail’in Kudüs ve Filistinlilere yapmış olduğu saldırıyı lanetlemek üzere, Kahramanmaraş’ta siyasi parti y...

BİR CUMHURİYET OSMANLISI: EROL GÜNGÖR BİR CUMHURİYET OSMANLISI: EROL GÜNGÖR...

İLMİYLE ÂMİL, ÎMANIYLA KÂMİL YERİ DOLMAYAN BİR BÜYÜK ÂLİM, GERÇEK BİR MÜTEFEKKİR VE “ALTIN BEYİNLİ” BİR MİLLÎ MÜRŞİD, BİR CUMHURİYET OS...

KASKİ’den Su İsrafına yönelik açıklama KASKİ’den Su İsrafına yönelik açık...

Kaski haber merkezince su israfının önlenmesine yönelik bir açıklama geldi, açıklamada şu ifadelere yer verildi: “2020-2021 yağış...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Gurbette Bayram – Dr. Mehmet Güneş Gurbette Bayram – D...

Hasret şâha kalkar, gözler nemlenir, Yürekte sızıdır gurbett...

“BAYRAM DUÂSI” “BAYRAM DUÂSI”

Gâlip Erdem Ağabeyimizin azîz hâtırasına duâlar ve Fâtihalar...

Kahramanmaraş Kamu-Sen İsrail Vahşetini Protesto etti Kahramanmaraş Kamu-Sen İs...

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya YENİPINAR, İsrail vahşet...

Kahramanmaraş’ta İsrail’in Yaptıkları Lanetlendi Kahramanmaraş’ta İs...

Ramazan Ayında, İsrail’in Kudüs ve Filistinlilere yapm...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 36 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 221.G...

İSRAİL’E MEKTUP  İSRAİL’E MEKTUP 

Yüce Allah’a bile toplu isyan ettiniz,  Et verdi helva verdi...

ABT Projesi Öğrenci Buluşmaları Gerçekleşti ABT Projesi Öğrenci Buluş...

Akademik Başarı Takibi Projesi (ABT) Öğrenci Buluşmaları kap...

PIRLS Kapsamında Çevirimiçi Okuma Etkinli Yapıldı PIRLS Kapsamında Çevirimi...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Millî Eğitim Müdü...

ANNELER GÜNÜ  ANNELER GÜNÜ 

Anna jarvis kilisede anne günü kutladı.  Zavallı Müslümanlar...

 ANNELERİMİZ  ANNELERİMİZ

Vatan gibi kutsal, ekmek gibi mübârek, Türkçe gibi nezih, su...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ