Maraşta Haber
Maraşta Haber

3. Ulusal KSÜ Tıp Öğrenci Kongresi Yapıldı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi tarafından Ulusal KSÜ Tıp Öğrenci Kongresinin üçüncüsü düzenlendi. 08-09 Mayıs 2015 tarihleri arasında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen “3. Ulusal KSÜ Tıp Öğrenci Kongresi” açılış konuşmasını Üniversitemiz Rektörü ve kongre onursal başkanı Prof. Dr. Durmuş Deveci yaptı. Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci kongrede emeği […]

3. Ulusal KSÜ Tıp Öğrenci Kongresi Yapıldı

13 Mayıs 2015 - 12:42A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi tarafından Ulusal KSÜ Tıp Öğrenci Kongresinin üçüncüsü düzenlendi.

08-09 Mayıs 2015 tarihleri arasında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen “3. Ulusal KSÜ Tıp Öğrenci Kongresi” açılış konuşmasını Üniversitemiz Rektörü ve kongre onursal başkanı Prof. Dr. Durmuş Deveci yaptı. Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci kongrede emeği geçenlere teşekkür ederek, başarılı bir kongre geçirilmesi dileğinde bulundu.

Kongre Onursal Başkanlığını da yürüten Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Kantarçeken ise, “Kongremizi ilk kez başlatan Rektörümüz Prof. Dr. Durmuş Deveci’ye teşekkürü bir borç bilirim. Öğrencilerimizin neler başarabileceğini görmek beni mutlu ediyor. Onlar bizim kıymetli evlatlarımız. İmkân verildiğinde başaramayacakları bir iş yoktur ve bize düşen de aslında potansiyellerinin ne kadar yüksek olduğunu onlara göstermektir. Benim için öğretmenlik birinci sırada, hekimlik ise ondan sonraki kutsal mesleklerdir. Bunu layıkıyla yerine getirilmesini sağlamakta bizlerin borcudur. Emeği geçenleri kutluyor, daha nice kongrelere sağlık ve esenlikle ulaşılmasını diliyorum.” dedi.

3.Ulusal KSÜ Tıp Öğrenci Kongresi Başkanı Prof. Dr. Tufan Mert ise konuşmasında “Amatör bir ruhla çıktığımız yolculukta giderek geliştiğimizi görmekteyiz. Kongremizin ilki ve ikincisi Rektörümüz Prof. Dr. Durmuş Deveci’nin Tıp Fakültesi Dekanı olduğu zamanda düzenlenmişti. Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz kongremizde başta Rektörümüz Prof. Dr. Durmuş Deveci ve Dekanımız Prof. Dr. Bülent Kantarçeken olmak üzere tüm emeği geçenlere çok teşekkür ederim.” dedi.

Prof. Dr. Mert “Geçen yıl düzenlediğimiz kongrede öğrencilerimizin ne kadar güzel sunumlar yaptıklarını, heyecanlarını gördük ve geri bildirimlerinde kongrenin tekrar düzenlenmesi şeklindeki taleplerini aldık. Bu yılda öğrencilerimiz yaptıkları çalışmaları, hazırladıkları sunumları başarıyla sunacaklarından eminim” diye konuştu.

Ulusal düzeydeki kongre Tıp alanında öğrenci ve öğretim üyelerini buluştururken, kongre akademisyenlere tecrübelerini öğrencilerine aktaracakları bir ortam sağladı.

İki gün süren kongre 7 oturum ve 26 konuda sunumdan oluşurken kongrede alanında yetkin akademisyenlerin sunumları yanında, KSÜ Tıp Fakültesi öğrencilerinin sunumları da yer aldı.

3.Ulusal KSÜ Tıp Öğrenci Kongresine İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları AD öğretim üyesi Prof. Dr. Murat HARPUTLUOĞLU “Karaciğer transplantasyonunda nereden nereye” ve Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Deontoloji ve Tıp Tarihi AD öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Oya ÖGENLER “İslam Tıbbı” başlıklı sunumlarıyla katılırken, öğrenci sunumlarının çoğunluğu ise uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış çalışmalarının sunumu şeklinde oldu.

Kongrenin birinci günü akşamında “Kongre Yemeği” düzenlenirken, KSÜ Tıp Fakültesi öğrencileri yemekte çaldıkları enstrüman, söyledikleri şarkı ve türkülerle sadece bilimsel alanda değil müzik alanında da ne kadar başarılı olduklarını gösterdi.

3.Ulusal KSÜ Tıp Öğrenci Kongresi sonunda poster ve sözlü sunumda dereceye giren öğrencilere ödüller verildi ve kongre düzenlenen “Kongre Pikniği” ile sona erdi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo et...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği düzenlendi. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver GÖKŞEN ile Şube...

Kahramanmaraş’ta izleme ve değerlendirme sınavı yapıldı Kahramanmaraş’ta izleme ve değerle...

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan ortak değerlen...

İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel ve İl Başkan Yardımcıları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Kahraman...

Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mutfak Kültürünü Yakından Öğrenecek Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mut...

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi ve Alpedo Kervan Lezzet Grubu arasında, gastronomi ve turizm alanlarında işbirliğine gidilmesi amac...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Şair Tahir Görenli’ye Azerbaycan’dan Ödül Şair Tahir Görenli’...

Afşinli Şair Tahir Görenli Karabağ’ın sembolü Sarı Bülbül Ma...

Türkiye İkincisi Yaşar Gölcü İlkokulundan Çıktı Türkiye İkincisi Yaşar Gö...

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın İlkokul çağındaki ö...

Şair Mehmet Aksu Üniversite Onur Köşesinde Şair Mehmet Aksu Üniversi...

Şair Mehmet Aksu’nun yeni çıkan Açık Kapı (Deneme), Dolunayd...

“Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyor “Benim Oyun Sandığım” Kar...

Bir gün kapınız çalınıyor. Bilmediğiniz kişiler içi kitap,de...

Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlendirdi Kahraman, Eğitimde 1. Yar...

İL MÜDÜRÜ KAHRAMAN: “312 BİN ÖĞRENCİMİZ KARNE ALACAK.&...

ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLERİ ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLER...

Şeytanın en büyük tuzağı, çirkin şeylerin paketini güzel yap...

YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1...

Yüreği her daim aşkla kavrulan gönlü güzel insanlara selam o...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİH...

Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ