Maraşta Haber
Maraşta Haber

Yara derinleşiyor

Sevgili dostlar, sizleri bilmem ama yaşadığımız son olaylar beni derinden etkiliyor. Huzurum kaçtı, dengem bozuldu, tansiyonum fırladı desem abartmış olmam. Birçoğunuzun da benim durumumda olduğunuz muhakkak.   Önce Askerleri sahneden indirme adına yapılan Ergenekon ve Balyoz operasyonları. Sonra Habur da yaşanan rezalet ve bebek katili Öcalan’ın önderliğinde yürütülen Kürt Açılımı, ardından T.C ibaresinin tabelalardan çıkartılması […]

Yara derinleşiyor

31 Aralık 2013 - 7:38A+A-

Sevgili dostlar, sizleri bilmem ama yaşadığımız son olaylar beni derinden etkiliyor. Huzurum kaçtı, dengem bozuldu, tansiyonum fırladı desem abartmış olmam. Birçoğunuzun da benim durumumda olduğunuz muhakkak.

 

Önce Askerleri sahneden indirme adına yapılan Ergenekon ve Balyoz operasyonları. Sonra Habur da yaşanan rezalet ve bebek katili Öcalan’ın önderliğinde yürütülen Kürt Açılımı, ardından T.C ibaresinin tabelalardan çıkartılması ve Gezi olayları.

Yetmedi Diyarbakır da Barzani’li, Şivan’lı, Tatlıses’li yüz kızartan buluşma. Yetti artık bu son olur derken Hizmetle girilen çatışma… Allah aşkına huzur kalır mı insanda? Elbette kalmaz. Denge menge hak getire.

Yara git gide derinleşiyor. Varılan nokta insanı adeta çıldırtıyor. Ayrışmalarda hep zirveleri yaşıyoruz. Türk Kürt ayrışmasında zirve, Alevi Sünni uzaklaşmasında yine zirve, Cemaat Hükümet Ayrışmasında zirvenin en doruklarını yaşıyoruz.

Siyaseten yaşanan bunca olumsuzluğun yaralarını iyileştirmeye çalışırken bir darbe de ekonomi canavarından gelmez mi? Elbette gelir, Boş yere dememişler ‘Perşembenin gelişi çarşambadan belli olur’ diye.

Dolar ve Euro hep zirvede, hiç aşağılara inmiyor, altın ise daha da yukarılarda. Fakir fukaranın yakıtı oto gaz 3.00 TL olmuş, benzin ise zirvelerin zirvesindeki yerini koruyor. 5.00 TL. Dünyada en pahalı satılan ülke Türkiye…

On yıldan beri Türk’ün onuru ayaklar altında. Türk, tarihin hiçbir döneminde kendisini bu kadar çaresiz hissetmemiş; ‘Öz yurdunda garip / öz vatanında parya’ durumuna düşürülmemişti.

Tüm bunların üstüne üstlük, İslam’a hizmet noktasında ihlâs ve samimiyetinden asla şüphe etmeyeceğim dostlarım iki haftadan beri birbirlerini yemeyi sürdürüyorlar. Sanki akılları başlarından çıkartılıp alınmış ve akılsız kalmış insanlar gibi…

Maalesef ‘ayrışma meydanında’ bir cephe daha açıldı. Laik/ Anti laik, Kürt/ Türk, Alevi/Sünni, Atanmış/ Seçilmiş. Yetmemiş olacak ki son olarak Hükümet/Hizmet ayrışması sahneye koyuldu.

Açılan son cephede mutlaka safını belirleyeceksin. Çünkü Başbakanımız taraf olmayanlardan hiç hoşlanmaz. Bilirsiniz en ünlü sözü; ‘Taraf olmayan bertaraf olur’ sözüdür. Bu yüzden Ümmet-i Muhammed’e ya Hizmetin yâda Hükümetin yanında yer almak zorunda olduğu hissettiriliyor.

Hemşerimiz Sayın Ahmet Taşgetiren uzun bir süreden beri Bugün isimli gazetede yazıyordu. Sözü gibi kalemi de çok sivri olmayan Sayın Taşgetiren Hükümetle Hizmet arasındaki sürtüşmelerin büyümemesi adına kendince bir çaba içerisine girmişti.

Hakan Şükür’le ilgili yazısından bir gün sonra, 19 Aralık 2013 tarihli En çok Hizmet’i vuracak başlıklı yazısında ise “Bu operasyonun Hizmet’in üstünde kalması durumunda ortaya çıkacak sonucu tahmin edebiliyor musunuz? Diyelim iktidarda CHP var ve onun başbakanı, bir yıl süreyle ülkesinde sürdürülen bir soruşturmadan haberdar edilmiyor. Nasıl bir şey bu?” diye hizmetteki dostlarına soru soruyordu.

Sonra, sonra Veda yazısı yayınlandı sütununda; “Bugün veda günü. Uzun yazmayacağım. Gelinen noktada, Bugün’de yazı hayatımın zorlaştığını ve böyle bir vedanın kaçınılmaz hale geldiğini düşünüyorum. Ben AK Parti’yi Türkiye’nin, son 60 küsur yıllık hayatının bir kazanımı olarak değerlendiriyorum” diyerek Hükümetin safında yer alarak Hizmetten uzaklaşıyordu.

Tıpkı Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın; ‘Soruşturma dosyasında var olan ve onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan’ın talimatıyla yapıldı. Milletin rahatlaması için asıl Başbakan’ın istifa etmesi gerekir’ diyerek Hizmetin safına geçiveriyor.

Yara derinleşiyor. Saflar belirginleşiyor. Safı olmayan sade vatandaşların dengesi bozuluyor, huzuru kaçıyor. Muhammed ümmetine huzur ver Allah’ım. İnananların arasındaki fitneyi sona erdir Allah’ım. Âmin Taha ve Yasin…

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Sevgili dostlar, sizleri bilmem ama yaşadığımız son olaylar beni derinden etkiliyor. Huzurum kaçtı, dengem bozuldu, tansiyonum fırladı ...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Sevgili dostlar, sizleri bilmem ama yaşadığımız son olaylar beni derinden etkiliyor. Huzurum kaçtı, dengem bozuldu, tansiyonum fırladı ...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Sevgili dostlar, sizleri bilmem ama yaşadığımız son olaylar beni derinden etkiliyor. Huzurum kaçtı, dengem bozuldu, tansiyonum fırladı ...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

Sevgili dostlar, sizleri bilmem ama yaşadığımız son olaylar beni derinden etkiliyor. Huzurum kaçtı, dengem bozuldu, tansiyonum fırladı ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Gazi Okudu Sende Oku! Gazi Okudu Sende Oku!

Büyük Yapalak Gazi Ortaokulu ve Gazi İlkokulunda Güzel Şeyle...

Acı Haber Kahramankazan’dan Geldi Acı Haber Kahramankazan’d...

Acı haber Kahramankazan’dan geldi. Devrilen forkliftin altın...

Dulkadiroğlu’nda Park Bahçeden Kış Hazırlığı Dulkadiroğlu’nda Pa...

Dulkadiroğlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri,...

İlksan Kahramanmaraş’ta Öğretmenleri Anacak İlksan Kahramanmaraş̵...

İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer YILMAZ  yaptığı açıklam...

Andımızın Okutulması Kararından Kimler Rahatsız Oldu? Andımızın Okutulması Kara...

8 Ekim 2013’te kaldırılan Öğrenci Andı, Danıştay’ın kararı i...

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın  5.Kitap Fuarında Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ul...

Mekânın Cennet Olsun Beyaz Kartal Mekânın Cennet Olsun Beya...

Şair ve Yazar Bahaettin Karakoç’un Vefatı Edebiyat Dünyasını...

Çekirdekten Bilim Şenliğine Yoğun İlgi Çekirdekten Bilim Şenliği...

KAHRAMANMARAŞ –  TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel Araştırmala...

Şiirin Beyaz Kartalı “Pervaz urup Hakk’a uçtu” Şiirin Beyaz Kartalı “Per...

Türk şirinin Beyaz Kartalı Bahaettin Karakoç şiirin kanatlar...

Kahramanmaraş’ta Sağanak Yağmura Dikkat! Kahramanmaraş’ta Sa...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afet ve Koordinasyon Mer...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ