Maraşta Haber
Maraşta Haber

“Umudun Renkleri” Farkındalık Oluşturmaya Devam Ediyor

Liselerarası  “Kanserle Mücadele Yarışması”na hazırlanan   Gülizar Şamil Aktaş Anadolu Lisesi Öğrencileri çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ile yürütmüş olduğu  Liselerarası  “Kanserle Mücadele Yarışması” bünyesinde Gülizar Şamil Aktaş Anadolu Lisesi “Umudun Renkleri” Grubu kanser taraması hakkında vatandaşları ve öğrencileri bilgilendirmeye devam ediyor. Kahramanmaraş merkez dahil […]

“Umudun Renkleri” Farkındalık Oluşturmaya Devam Ediyor

22 Mart 2014 - 18:37A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Liselerarası  “Kanserle Mücadele Yarışması”na hazırlanan   Gülizar Şamil Aktaş Anadolu Lisesi Öğrencileri çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ile yürütmüş olduğu  Liselerarası  “Kanserle Mücadele Yarışması” bünyesinde Gülizar Şamil Aktaş Anadolu Lisesi “Umudun Renkleri” Grubu kanser taraması hakkında vatandaşları ve öğrencileri bilgilendirmeye devam ediyor.

Kahramanmaraş merkez dahil 63 lisenin katıldığı yarışmada öğrenciler yaptıkları aktivitelerle Mart ayı sonunda sona erecek yarışma da  birinci olmayı hedefliyorlar.

Aralık ayında başlayan yarışmaya  katılan  ve Gülizar Şamil Aktaş Anadolu Lisesi Öğrencileri de yarışmada dereceye girmek için bir çok çalışmaya imza attılar.

Elif Bingöl, Zeynep Yaren Balduk, Yaren Balabanoğlu, Büşra Sağlam, Büşra Okur’dan oluşan Gülizar Şamil Aktaş Lisesi Öğrencileri farkındalık oluşturmak amacı ile  Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezinde açmış oldukları stantla ziyaretçilere kanser hastalığıyla ilgili bilgi verdiler aynı zamanda broşür de dağıttı.

5 öğrenci ve 1 danışman öğretmenden oluşan ve “Umudun Renkleri” adını verdikleri grup standı ziyarete gelen vatandaşlara Kanserle ilgili bilgiler verirken, kanserle ilgili bilgiler bulunan binlerce de broşür dağıtarak halkın kansere karşı daha duyarlı olmasını sağladılar.

Gülizar Şamil Aktaş Anadolu Lisesi Öğrencileri, daha sonraki günlerde de Kahramanmaraş Merkez’de bulunan 3 Lise’yi ziyaret ederek burada hem öğrencileri, hem öğretmenleri  hem de velileri kanser konusunda bilgilendirirken stand açıp broşür dağıttılar.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Yerleşkesi’ni de ziyaret eden öğrenciler burada da İşletme Fakültesi Öğretim Görevlisi Mahmut Yardımcıoğlu’nun dersine de girerek Üniversiteli öğrencileri kansere karşı duyarlı olmaya çağırdılar ve burada da yine broşür dağıttılar.

Gülizar Şamil Aktaş Anadolu Lisesi Kanserle Mücadele Danışmanı ve aynı zamanda da Biyoloji  Öğretmeni olan Hatice Özkan, amaçlarının kanser taramasıyla ilgili vatandaşların ve öğrencilerin  duyarlılığını arttırmak ve bilinçlendirmek olduğunu kaydetti.

Özkan, “Amacımız Kanserle mücadele konusunda vatandaşları bilgilendirerek, onlarda bir duyarlılık oluşturmak ve  Kanseri en aza düşürmek, bunun için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Özkan,  Kanserle Mücadele kapsamında bize kapılarını açan ve hem vatandaşları hemde öğrencileri bilgilendirmemize müsaade eden Piazza Yönetimine, Lise Müdürlerine ve İşletme Fakültesi Öğretim Görevlisi Mahmut Yardımcıoğlu’na teşekkür ettiğini de söyledi.

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 13 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 198.G...

Uzaktan Eğitim Süreci Değerlendirildi Uzaktan Eğitim Süreci Değ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Ku...

Ekinözü Öğrencilerine 150 adet tablet hediye edildi Ekinözü Öğrencilerine 150...

Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, ...

Bu Kararları Okumadan Sokağa Çıkmayın Bu Kararları Okumadan Sok...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 01 Aralık 2020 gü...

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı geldi Hafta sonu sokağa çıkma y...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  Kabine toplantısı sonund...

Yardımcıoğlu: Türkiye, Dış Siyasetini Yeniden Gözden Geçirmeli! Yardımcıoğlu: Türkiye, Dı...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr....

ONİKİŞUBAT BELEDİYEMİZDEN KÜLTÜR HİZMETİ ONİKİŞUBAT BELEDİYEMİZDEN...

       Onikişubat Belediye Başkanı Sayın Hanefi MAHÇİÇEK  kü...

Eğitimle İlgili Yeni Kararlar Alındı Eğitimle İlgili Yeni Kara...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 30 Kasım 2020 gün...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUP! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A A...

Kahramanmaraş – Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başka...

Ziya YENİPINAR”elle tutulur bir iyileştirme” beklemekteyiz Ziya YENİPINAR”elle...

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya YENİPINAR, TBMM’de bütçe...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ