Maraşta Haber
Maraşta Haber

Teknik Adamlarımız Seminere Katıldı  

Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri,  İstanbul’daki Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı. İki gün boyunca süren 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri’nde Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, teknik direktör ve FIFA Teknik Komite Üyesi Gerard Houllier, FIFA ve UEFA Eğitim Danışmanı Jacques Crevoisier, TFF Maç ve Performans Analiz  […]

Teknik Adamlarımız Seminere Katıldı   

12 Ocak 2015 - 17:44A+A-

Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri,  İstanbul’daki Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı.

İki gün boyunca süren 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri’nde Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, teknik direktör ve FIFA Teknik Komite Üyesi Gerard Houllier, FIFA ve UEFA Eğitim Danışmanı Jacques Crevoisier, TFF Maç ve Performans Analiz  Departmanı Sorumlusu Dr. Metin Çakıroğlu, Prozone Sport’dan Jamie Roberts konuşmacı olarak yer aldı.

Seminere katılan UEFA Pro Lisans, TFF Teknik Direktör, UEFA A Lisans ve Profesyonel Kaleci Antrenörü belgelerine sahip antrenörler, Teknik Adamların Eğitimi ve Sınıflandırılması Talimatı’nın 6. maddesinin 3. fıkrası gereğince bir sonraki seminere kadar çalışma izni aldılar.

Gerçekleştirilen  seminere Kahramanmaraş’tan  Pro A Lisansı olan  11 teknik adam katıldı. Seminere katılan teknik adamlar önümüzdeki 2 yıl boyunca    her ligdeki amatör ve profesyonel kulüplerin her yaş grubundaki takımlarında teknik adam olarak çalışabilecekler.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TÜFAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak,  gerçekleştirilen seminerin çok iyi ve verimli geçtiğini belirterek, “Bu seminere 11 tane teknik adamımızın katılması bizleri çok memnun etti, inşallah önümüzdeki yıllarda bu sayıyı artırmak için gayret göstereceklerini söyledi.

 Kahramanmaraş’ta her geçen yıl antrenör sayısının arttığını, bu antrenör sayısının artması ile birlikte Kahramanmaraş’ta  amatör takım sayısını da artırdığını ifade ederek, “Bu antrenörlerimiz kendilerini yetiştirecek ve katılacakları seminerlerle de antrenörlük lisanslarını yükseltecektir. Bu da tabiî ki Kahramanmaraş’ta kaliteli futbolcuların yetişmesine sebep olacaktır” dedi.

 Başkan Mesut Çanak, “Hırvatistan’da     sempozyuma katıldım”

Öte yandan TÜFAD Başkanı Mesut Çanak, Geçtiğimiz günlerde Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de düzenlenen ve 68 ülkeden 260 antrenörün katıldığı 35.  Avrupa Futbol Antrenörleri Dernekleri Birliği (AEFCA) sempozyumuna da katıldığını söyledi.

Başkan Çanak, Bu sempozyuma Türkiye’den Kahramanmaraş’ın yanı sıra  Hatay ve  Eskişehir illerinin TÜFAD Başkanları katıldı.

3 gün süren bu sempozyumda Dünya’da isim yapmış ve çok başarılı olmuş teknik adamlarla görüşme fırsatı bulduklarını belirten Çanak, bu sempozyuma Kahramanmaraş’tan bizim katılmamız ayrı bir gurur verici, Kahramanmaraş’ı orada en iyi şekilde temsil etme fırsatı bulduğunu , sempozyumda yeni bilgiler edindiğini söyledi.

ÇANAK (1) copy ÇANAK copy

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi? Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi?

Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semi...

“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semi...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semi...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semi...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Genç Sâda Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma yarışması yapıldı. Genç Sâda Kur´an-ı Kerim´...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından,İmam Hati...

Eğitime “Şefkat Elçileri” Katkısı Eğitime “Şefkat Elç...

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Şefkat Elçileri Topluluğu...

Kahramanmaraş için aşırı yağış uyarısı Kahramanmaraş için aşırı ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkez...

“Bahattin Karakoç Şiir Okuma” Yarışması Sonuçlandı “Bahattin Karakoç Şiir Ok...

Darende’de liseler arası “Bahattin Karakoç Şiir Okuma” Yarış...

Voleybolda İl Birincileri Belli Oldu Voleybolda İl Birincileri...

Kahramanmaraş’ta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 2018-201...

Menekşe Halk Pazarında Yok Yok Menekşe Halk Pazarında Yo...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesindeki Menekşe Anaokulu yaptığ...

Bir Konu Bir Konuk konferansı Bir Konu Bir Konuk konfer...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İlim Yayma Cemiyeti ...

Yüzmede Sporcularımızdan Gümüş Ve Bronz Madalya Yüzmede Sporcularımızdan ...

Türkiye Yüzme Federasyonu 2018 yılı faaliyet programında yer...

İl Millî Eğitim Müdürlüğü İl Müftülüğü İle Protokol İmzaladı İl Millî Eğitim Müdürlüğü...

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nü...

Kişilik Bozukları Grupları Kişilik Bozukları Gruplar...

Kişilik bozuklukları kişilerde pek çok neden ile ortaya çıka...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ