Maraşta Haber
Maraşta Haber

Teknik Adamlarımız Seminere Katıldı  

Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri,  İstanbul’daki Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı. İki gün boyunca süren 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri’nde Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, teknik direktör ve FIFA Teknik Komite Üyesi Gerard Houllier, FIFA ve UEFA Eğitim Danışmanı Jacques Crevoisier, TFF Maç ve Performans Analiz  […]

Teknik Adamlarımız Seminere Katıldı   

12 Ocak 2015 - 17:44A+A-

Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri,  İstanbul’daki Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı.

İki gün boyunca süren 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri’nde Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, teknik direktör ve FIFA Teknik Komite Üyesi Gerard Houllier, FIFA ve UEFA Eğitim Danışmanı Jacques Crevoisier, TFF Maç ve Performans Analiz  Departmanı Sorumlusu Dr. Metin Çakıroğlu, Prozone Sport’dan Jamie Roberts konuşmacı olarak yer aldı.

Seminere katılan UEFA Pro Lisans, TFF Teknik Direktör, UEFA A Lisans ve Profesyonel Kaleci Antrenörü belgelerine sahip antrenörler, Teknik Adamların Eğitimi ve Sınıflandırılması Talimatı’nın 6. maddesinin 3. fıkrası gereğince bir sonraki seminere kadar çalışma izni aldılar.

Gerçekleştirilen  seminere Kahramanmaraş’tan  Pro A Lisansı olan  11 teknik adam katıldı. Seminere katılan teknik adamlar önümüzdeki 2 yıl boyunca    her ligdeki amatör ve profesyonel kulüplerin her yaş grubundaki takımlarında teknik adam olarak çalışabilecekler.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TÜFAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak,  gerçekleştirilen seminerin çok iyi ve verimli geçtiğini belirterek, “Bu seminere 11 tane teknik adamımızın katılması bizleri çok memnun etti, inşallah önümüzdeki yıllarda bu sayıyı artırmak için gayret göstereceklerini söyledi.

 Kahramanmaraş’ta her geçen yıl antrenör sayısının arttığını, bu antrenör sayısının artması ile birlikte Kahramanmaraş’ta  amatör takım sayısını da artırdığını ifade ederek, “Bu antrenörlerimiz kendilerini yetiştirecek ve katılacakları seminerlerle de antrenörlük lisanslarını yükseltecektir. Bu da tabiî ki Kahramanmaraş’ta kaliteli futbolcuların yetişmesine sebep olacaktır” dedi.

 Başkan Mesut Çanak, “Hırvatistan’da     sempozyuma katıldım”

Öte yandan TÜFAD Başkanı Mesut Çanak, Geçtiğimiz günlerde Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de düzenlenen ve 68 ülkeden 260 antrenörün katıldığı 35.  Avrupa Futbol Antrenörleri Dernekleri Birliği (AEFCA) sempozyumuna da katıldığını söyledi.

Başkan Çanak, Bu sempozyuma Türkiye’den Kahramanmaraş’ın yanı sıra  Hatay ve  Eskişehir illerinin TÜFAD Başkanları katıldı.

3 gün süren bu sempozyumda Dünya’da isim yapmış ve çok başarılı olmuş teknik adamlarla görüşme fırsatı bulduklarını belirten Çanak, bu sempozyuma Kahramanmaraş’tan bizim katılmamız ayrı bir gurur verici, Kahramanmaraş’ı orada en iyi şekilde temsil etme fırsatı bulduğunu , sempozyumda yeni bilgiler edindiğini söyledi.

ÇANAK (1) copy ÇANAK copy

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semi...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semi...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semi...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semi...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
GEM’de Öğretmenlerle değerlendirme Toplantısı GEM’de Öğretmenlerle değe...

Kahramanmaraş Geçici Eğitim Merkezinde (GEM) görevli öğretme...

Büyükşehir Sporcuları Başarıdan Başarıya Koşuyor Büyükşehir Sporcuları Baş...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Gençl...

Tatil Planımız Tatil Planımız

Haziran ayının başında; okulların kapanması, yaz tatilinin b...

Şahine Uzanan Eller Kırılsın! Şahine Uzanan Eller Kırıl...

Afşin’de Afşin-Elbistan B Termik Santralinde görev yapan Sal...

Boğularak Can Verdi Boğularak Can Verdi

Kandil Barajında Bir Hayat Yok oldu, Serinlemek İçin Baraja ...

Yaz Spor Okullarına Rekor Kayıt Yaz Spor Okullarına Rekor...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9 Mayı...

Çiçek Kana Bulandı! Çiçek Kana Bulandı!

Elbistan’ bağlı Çiçek Köyünde sürücüsünün direksiyon hakimiy...

Milli Eğitim Müdürlüğünün Projesi ilgi uyandırdı Milli Eğitim Müdürlüğünün...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünden Kadi...

Milli Takıma 5 Güreşçi Kahramanmaraş’tan Milli Takıma 5 Güreşçi Ka...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımı’ndan 5 güre...

Erdem Özer Fen Lisesi Müdürü Oldu Erdem Özer Fen Lisesi Müd...

Yaklaşık 7 yıldır Özel Elbistan Yıldız Eğitim Kurumları büny...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ