Maraşta Haber
Maraşta Haber

Tek yumurta ikizi bunlar

Geçen hafta bir yazı yazmıştım ama yayınlamadım. Yazımda; Kurban bayramının son günü IŞID’ın Kobane’ye saldırmasını bahane ederek “yemek yedikleri çanağı kirleten hayvanlar gibi” ülkemi kirleten soysuzları resmetmeye çalışmıştım. Bu yazımda; özgürce, diledikleri gibi yaşayabildikleri tek ülkeyi yangın yerine çeviren, birçok suçsuz/günahsız ve masum insanı gözlerini kırpmadan katleden terör uşaklarını anlatmaya çalışmıştım. Kobane ile yakından uzaktan […]

Tek yumurta ikizi bunlar

14 Ekim 2014 - 6:52A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Geçen hafta bir yazı yazmıştım ama yayınlamadım. Yazımda; Kurban bayramının son günü IŞID’ın Kobane’ye saldırmasını bahane ederek “yemek yedikleri çanağı kirleten hayvanlar gibi” ülkemi kirleten soysuzları resmetmeye çalışmıştım. Bu yazımda; özgürce, diledikleri gibi yaşayabildikleri tek ülkeyi yangın yerine çeviren, birçok suçsuz/günahsız ve masum insanı gözlerini kırpmadan katleden terör uşaklarını anlatmaya çalışmıştım. Kobane ile yakından uzaktan hiç bir alakası olmayan sade vatandaşların evlerini, iş yerlerini, arabalarını hatta kendi kullandıkları otobüsleri, kendi çocuklarının okuduğu okulları ve kendi kızlarının kaldığı öğrenci yurtlarını yakan IŞID’ın tek yumurta ikizi olan bu caniler çetesini anlatmaya çalışmıştım. Yazının çok sert olduğunu ve her şeye rağmen bir gün gerçekleşeceğini düşündüğüm Türk/Kürt kardeşliğine zarar verir korkusuyla yayınlamak istemedim. İşte o yazıyı törpüleyerek, ikinci, üçüncü tashihten geçirerek bu hafta yayınlama kararı aldım.

Hiç değişmediler, değişmeyecekler

07 Ekim 2014 Salı, Kurban Bayramının son günü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Gaziantep’e gider. İslâhiye’deki Suriyeli sığınmacılarla bayramlaşmak ister. Burada yaptığı konuşmanın bir bölümünde; “Kobane’yi kuşatma altına alan IŞİD örgütünün bitirilmesi için kara harekâtının şart olduğunu aksi takdirde Kobane’nin düşeceğini” söyler.

Cumhurbaşkanının konuşmasından birkaç saat sonra terörün eş başkanı Selahattin Demirtaş tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Kobane’de yaşanan katliam girişimine karşı 7’den 70’e bütün halklarımızı sokağa, alan tutmaya ve harekete geçmeye çağırıyoruz. Bütün uluslararası kurumlar, demokratik kitle örgütleri, emek ve meslek örgütleri, kadın ve gençlik örgütleri, demokratik güçler Kobane’de yaşanan vahşete karşı harekete geçmelidir. Bundan böyle her yer Kobane’dir. Kobane’deki kuşatma ve vahşi saldırganlık son bulana kadar süresiz direnişe çağırıyoruz. Çözüm süreci ile Kobane’nin birbirinden koparılamayacağını, barışın yolunun Kobane’den geçtiğini bir kez daha vurguluyoruz” denilerek kana susamış sırtlanlarını sokağa döker.

Öte yandan terörün bir başka eş başkanı Aysel Tuğluk ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kobane düştü düşecek” sözlerine karşılık Twitter hesabından paylaştığı mesajda, “Erdoğan Kobane’nin düştüğünü söylüyor. Çok beklersin. Bil ki, Kobane düşerse Ankara da düşer. Kürtler de kendi kaderini tayin eder” diyerek adeta sırtlanlarına kan dökme emri verir.

İsyanın bilançosu çok ağır oldu

Terörün eş başkanları tarafından yapılan bu açık ve aleni başkaldırı/isyan daveti üzerine sokağa dökülen hayvan sürüleri önlerine çıkan ne varsa yakıp yıkmağa ve kan akıtmaya başlarlar. Yurdun her köşesinde IŞİD tarafından Irak’ta, Suriye’de yapılan vahşete denk bir vahşet sergilenmeye başlanır. Sokaklar bu canilere terk edilir. Bilanço çok ama çok ağırdır.
İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından yapılan açıklamaya göre: 35 ilde yaşanan başkaldırıda 31 kişi hayatını kaybetmiş, 212 okul binası, 67 emniyet binası, 25 kaymakamlık binası, 29 parti binası, çocuk yuvaları, Kızılay kan merkezleri, belediye binalarının aralarında olduğu 1.113 bina, 1.177 araç yakılmıştır. Bu tablonun yaktığı ateş henüz sönmeden Bingöl’den gelen acı haberle Türk Milletinin yüreği yeniden yangın yerine dönmüştür. IŞİD’in yumurta ikizi PKK hayvanları tarafından Emniyet Müdürü Atalay Ürker ve beraberindekilere uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlenmiş, saldırıda Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ile Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu şehit edilmiştir.

Kırk yılı aşkın süreden beri bu dinsiz, imansız, hayvandan daha aşağılık varlıklar tarafından yapılan vahşet aynı vahşettir. Değişen hiç ama hiçbir şey yoktur. Ne yazık ki sürekli kazanan ve güçlenen taraf bu hainlerin tarafıdır. Bu sırtlanların yaptıkları her zaman keselerine kalmaktadır. Memlekette rüzgâr esse bebek katilinden yardım talep edilmekte ve bu soysuzdan resmi makamlar tarafından bir kahraman yaratılmaya çalışılmaktadır.

Cenab- Hak Türk Milletine sabır versin. Düşmanlarıyla mücadele etme azmi ve gücü versin. Yaşanan olayları doğru bir şekilde anlama ve yorumlama yeteneği versin. Başka ne diyebiliriz ki?

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇENT OLDU ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇEN...

Doktorasını tamamlayan Dr. Zuhal Karakoç Dora, Doçent oldu. ...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – I “GÜL”E ARZ-I HÂL – I...

Kâinâtın Solmayan Gülü’nün dünyayı teşrif buyurduğu Rebîülev...

Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın Farkındalık Etkinliği Öncelik Hayatın Öncelik Y...

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Öncelik Hayatın, Ö...

İSLAMDA ŞÜKÜR  İSLAMDA ŞÜKÜR 

Şükür kelimesi iyiliği bilme ve onu ilan etme anlamlarına ge...

BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KESTİ BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KE...

SPORCU VE SEYİRCİ KATILIMIYLA KIRKPINARI ARATMADI Dulkadiroğ...

Gıda İşletmeleri Kontrol Ve Denetim Toplantısı Yapıldı Gıda İşletmeleri Kontrol ...

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Kurumları Gıda...

NFK İlkokulunda Bilgilendirme Ziyareti NFK İlkokulunda Bilgilend...

İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü ve Onikişubat İlçe...

Mehmet Doboğlu Mehmet Doboğlu

Mehmet Doboğlu; 01 Ekim 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi ...

Milletvekili Öçal: Türkiye büyük bir medeniyete sahiptir Milletvekili Öçal: Türkiy...

Kahramanmaraş’ta 24-25 Eylül 2022 tarihinde Sütçü İmam...

Kahramanmaraş BİLSEM’den Bir Başarı Daha Kahramanmaraş BİLSEM̵...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkez...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ