Maraşta Haber
Maraşta Haber

Tatil başladı

İlk ve Orta Öğretim okullarımız da on beş gün üniversitelerde ise bir ay sürecek olan tatil başladı. Yaklaşık 17 milyon öğrencimiz karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktılar. Yarıyıl tatili başta öğrencileri, öğretmenleri ve okul idarecilerini son derece mutlu etti. Zaten ara tatilin veriliş amacı da öğrencilerin ve okullardaki eğitim personelinin dinlenmesini sağlamak ve dört ay süren […]

Tatil başladı

27 Ocak 2014 - 15:48A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

İlk ve Orta Öğretim okullarımız da on beş gün üniversitelerde ise bir ay sürecek olan tatil başladı. Yaklaşık 17 milyon öğrencimiz karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktılar.

Yarıyıl tatili başta öğrencileri, öğretmenleri ve okul idarecilerini son derece mutlu etti. Zaten ara tatilin veriliş amacı da öğrencilerin ve okullardaki eğitim personelinin dinlenmesini sağlamak ve dört ay süren birinci dönemin yarattığı stres ve yorgunluktan kurtulmak.

 

Anne ve babalar için aynı şeyleri söylemek ise çok zor. Özellikle çalışan anne ve babalar bence tatile hiç mi hiç sevinememişlerdir. Çünkü tatil süresince kendileri iş yerlerinde, çocuklar ise tek başlarına evde kalacaklardır.

 

Hele hele bu çocukların küçücük, okul öncesi ve ilkokul öğrencisi olduklarını varsayarsanız tatilin çalışan anne ve babalar için nasıl bir kâbusa dönüşebileceğini daha iyi anlayabilirsiniz.

 

Bu şartlardaki öğrenciler için İl Milli Eğitim Müdürlüklerimiz birkaç okulu açık tutarak belli bir ücret karşılığında hizmet üretebilir.

 

Milli Eğitim Bakanlığımız bu tür bir uygulamanın alt yapısını mutlaka oluşturmalı. Çalışan anne ve babaları bu kâbustan mutlaka kurtarmalı.

 

Oy moy yok

30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçiminde belediye başkan adaylarının yanı sıra mahalle Muhtarlıkları için aday olanlar da propaganda çalışmalarına başladılar. Vatana millete hayırlı uğurlu olsun.

 

Adaylar elbette seçmenle diyalog kurma adına bir takım çalışmalar yapacak, kendilerini ve projelerini seçmenlerine anlatacaklardır. Bu eylemleri yaparken çevreyi kirletmemeye ve çevreye zarar vermemeye azami özen göstereceklerdir.

 

Peki, adaylar tarafından bu hassasiyet gösteriliyor mu? Tamamı için evet denilemez. Çevreyi kirleten, boş gördüğü her zemine, elektrik direklerine ve elektrik panolarına posterlerini ve afişlerini asan, apartman önlerine, arabaların sileceklerine ve yerlere el ilanlarını saçan adaylara hem yetkili merciler gerekli cezai işlemleri uygulamalı hem de seçmenler kesinlikle oy vermeyerek davranış bozukluğu gösteren bu adayları kesinlikle seçmemelidir.

 

Çevreyi kirleten aday var mı? Elbette var. Adayları töhmet altında bırakmayayım öylemi, kimse çevreyi kirletenler isimlerini mi yazayım! Elbette niye olmasın…

 

Mimar Sinan Mahallesi Muhtar Adayları, Şahin Yuvayapan (iki dönemden beri muhtarmış.), Ahmet Eroğlu ve Abdullah Demir. Bu şahıslar mahalleye muhtar olmak için kolları sıvamışlar. Şimdiden mahallede afiş yapıştırmadık yer bırakmamışlar. Güzelim Mimar Sinan Mahallesini şimdiden yaşanılmaz bir yer haline getirmeyi becermişler bile.

 

Bir televizyon kanalında ‘gezelim tozalım’ isimli programında yurdumuzun doğa harikası yerlerini bizlere tanıtan Sayın Gafur Uzuner, bu doğa harikalarını acımasızca kirletenlere; en yüksek perdeden ‘Yuhhh! Yuhhh! Yuhhh! olsun sizlere… Yuhhh olsun ortak değerlerimizi kirletenlere’ diyerek canlı yayında tepkisini koyuyor.

 

Bu muhtar adaylarına biz neden tepkimizi koymayalım. Ben bu yazımla tepkimi koyuyorum ve Yuhhh! Yuhhh! Yuhhh! olsun sizlere diye haykırıyorum. Mahallemi daha yaşanabilir bir yer haline getireceklerine şimdiden yaşanmaz bir yer haline getiren bu adaylara kesinlikle oy vermeyeceğimi ilan ediyorum.

 

Saygı değer okurlarım lütfen sokaklarımıza mahallelerimize sahip çıkalım. Bu ve benzeri politikacıları en gür sesimizle uyaralım. Bu hassasiyetimizi her an dile getirelim. Haddini bilmez, nadan oğlu nadanlara hadlerini bildirelim…

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Eğitim Müfettişi Delice’ye Plaket Eğitim Müfettişi Delice&#...

Ömrünün 47 yılını eğitime adayan,eğitimin her alanında  göre...

Hayat Boyu İlerleme Derneği Ebru sanatı temalı Erasmus+ Projesi Hayat Boyu İlerleme Derne...

Colourful Dance of Life isimli Erasmus+ KA204 Yetişkin Eğiti...

Ormanda ağaca asılı halde çürümüş erkek cesedi bulundu. Ormanda ağaca asılı halde...

KAHRAMANMARAŞ’ta, ormanda ağaca asılı halde çürümüş er...

Erkenez Ortaokulunda Unutulmaya Yüz Tutmuş Çocuk Oyunları Şenliği Erkenez Ortaokulunda Unut...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Erkenez Ortaokulu tarafından düze...

Menekşe Anaokulundan”Bahar Şenliği” Menekşe Anaokulundan̶...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde Okul öncesinin gözde okul...

Dulkadiroğlu Anadolu Lisesinde  Tübitak Bilim Fuarı Düzenlendi Dulkadiroğlu Anadolu Lise...

Dulkadiroğlu Anadolu Lisesinde dokuzuncusu düzenlenen Tübita...

İktidar oy kaybediyor? Muhalefet kazanamıyor? İktidar oy kaybediyor? Mu...

Ülke genelinde birçok Araştırma Şirketleri sürekli olarak ka...

Dulkadiroğlu Anadolu Lisesinde Proje Kapanışı Dulkadiroğlu Anadolu Lise...

Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi Rehberlik Servisi ve İstanbul Ge...

Nuri Pakdil Ortaokulunda Tübitak Bilim Şenliği Nuri Pakdil Ortaokulunda ...

Kahramanmaraş Onikişubat Nuri Pakdil Ortaokulunda öğrenciler...

Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Kariyer Günü Nezihe Öksüz Mesleki ve T...

Kahramanmaraş Onikişubat Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anad...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ