Maraşta Haber
Maraşta Haber

Tahir Akgemci’nin sevenleri

Geçtiğimiz Cumartesi günü MHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Akgemci’nin Yenişehir Mahallesinde ki seçim bürosunun açılışı yapıldı. Binlerce Ülkücünün katıldığı açılış programı gerçekten görülmeye değerdi. Bir seçim bürosu açılışı için görülmemiş bir kalabalık toplanmıştı. Alana toplanan binlerce insanın gözlerindeki ışık sanki “31 Mart sabahı Kahramanmaraş’ı aydınlatacak ışık işte bu ışıktır” diye haykırıyordu tüm Kahramanmaraşlılara. […]

Tahir Akgemci’nin sevenleri

03 Şubat 2014 - 9:23A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Geçtiğimiz Cumartesi günü MHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Akgemci’nin Yenişehir Mahallesinde ki seçim bürosunun açılışı yapıldı. Binlerce Ülkücünün katıldığı açılış programı gerçekten görülmeye değerdi.

Bir seçim bürosu açılışı için görülmemiş bir kalabalık toplanmıştı. Alana toplanan binlerce insanın gözlerindeki ışık sanki “31 Mart sabahı Kahramanmaraş’ı aydınlatacak ışık işte bu ışıktır” diye haykırıyordu tüm Kahramanmaraşlılara.   

Organizasyon komitesi açılışa MHP’nin ağır toplarından Mersin Milletvekili ve eski gurup başkan vekili Mehmet Şandır’ı, MHP’li Osmaniye Belediyesinin Mehteran takımını getirerek hem seçim bürosunun açılışına hem de şehrimin tek düze olan günlük yaşamına renk katmayı başarmıştır. Ayrıca açılışa katılan partili partisiz tüm misafirlere sunulan etli pilav ikramı ile de eşsiz Türk misafir perverliğini bir kez daha göstermiş oldular dosta ve düşmana.

 

Alanda toplanan Ülkücülerin kendilerine olan öz güvenleri, parti içerisinde sağlanan birlik ve beraberlik ve bu beraberliğin neticesinde bir araya toplanan binlerce Ülkücünün mutluluğu ve çoktandır yitirdikleri öz güvenin yeniden kazanılması inanın özlenen iktidarın ayak sesleriydi.

Anlaşılan o ki, Tahir Akgemci Hocanın sevenleri her geçen gün daha da çoğalacak ve büyüye büyüye çığ gibi 31 Martta sandığa sığmayacak ve hedefe ulaşacaklardır.  

 

Bu kusursuz organizasyonların sayısı arttıkça Ülkücülerin oylarının da artacağı bir gerçektir. Meydanda konuştuğum tüm Kahramanmaraşlılar başta MHP İl Başkanı Sayın Mustafa Bastırmacı, Seçim Komisyonu Başkanı Cengiz Çiçeklioğlu ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Akgemci Beylere ve programda emeği geçen herkese Kahramanmaraşlılara bu muhteşem günü yaşattıkları için teşekkür ediyorlar, iletmek boynumuzun borcu.     

 

Muhterem Fethullah Gülen Hoca Efendiden ne istiyorlar

Eskiden herhangi bir konuda bilerek veya bilmeyerek fikir beyan edenler için “ağzı olan konuşuyor” denilirdi. Son günlerde Muhterem Fethullah Gülen Hoca Efendi hakkında da maalesef ağzı olan herkes konuşuyor.  

 

Herkeste ağız var ama her ağzı olanda maalesef beyin yok. Bu tipler her meselede sahneye çıkıp durmadan avazları çıktığı kadar bağırıyorlar. Lakin ne dediklerini inanın kendileri de bilmiyorlar. Beyinden değil de işkembe-i kübradan atıp tuttukları için sonunda yalancı konumuna düşüyorlar. Oluşan haklı tepkileri görünce hemen yan çizip; “ben o kişiyi kastetmedim ki” diyerek utanmadan çark etmeye çalışıyorlar.

 

Son olarak taze siyasetçi bayat bürokratlardan birisi hem de Hoca Efendinin memleketinde Erzurum’da mikrofonu eline alıp başlamış sallamaya. Salladıkça batmış battıkça sallamış.

Sonunda kadirşinas Erzurumluların tepkisi karşısında bildik tavrını tekrar göstermiş ve “ben o kişiyi kast etmedim ki” diyerek çark etme becerisini bir kez daha göstermiş.

 

Hangi devirde yaşarsa yaşasınlar fikir adamları, din bilginleri, âlim kişiler yaşadıkları dönem idarecilerinde gördükleri hataları, kusurları, yanlışlıkları varsa ihmalleri ve ihanetleri korkmadan, gelecek kaygısına kapılmadan Allah’ın rızası adına yüksek sesle haykırırlar. Açın bakın arşivlere yakın dönemdeki âlimlerin dönemin idarecileriyle olan ilişkilerine. Milyonların irşadına sebep olan Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin, İstiklal Marşımızın Şairi, Mütefekkür Cennet Mekân Mehmet Akif Ersoy’un ve yine Cennet Mekân Çile Şairi Üstat Necip Fazıl’ın uğradıkları haksızlıklara.

 

Güneş balçıkla sıvanmazmış. Açın ve bakın bakalım milletin sinesine. Orda Said-i Nursi Hazretlerini mi, Mehmet Akif Ersoy Hazretlerini mi, Necip Fazıl Kısakürek Hazretlerini mi göreceksiniz yoksa İsmet İnönü’yü mü, Celal Bayar’ı mı, Süleyman Demirel’i mi göreceksiniz?

 

Bir müddet sonra günümüz insanının gönlünde de kimin yer ettiği elbette görülecektir. Muhterem Fethullah Gülen Hoca Efendinin mi yoksa günün politikacılarının mı?

Unutmayınız ki Mezhep İmamımız İmam-ı Azam Hazretlerini de dönemin gafilleri taşlayarak öldürmüşlerdi. Ama Müslümanların hayırla yad ettiği kişi elbette İmam-ı Azam Hazretleridir.

 

Bir kıymet-i Harbiyesi yok ama yapılanlar ayıptır, günahtır, bühtandır. Kırk yıldan beri hayatını “Din-i Mübine” hizmet edecek imanlı bir nesil yetiştirmeye adayan Muhterem Fethullah Gülen Hoca Efendiye ve ona gönül vermiş milyonlarca kişiye hakaretler yağdırmak anlaşılabilir bir şey değildir. Hüküm elbette bu ‘Ali Millet’indir.’ Millet neylerse güzel eyleyecektir.   

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
KSÜ’lü öğrencilere EXPO 2023 ve dondurmalı karşılama KSÜ’lü öğrencilere EXPO 2...

Onikişubat Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kahrama...

İl Jandarma Komutanı Yağan’dan Rektör Yasım’a Ziyaret İl Jandarma Komutanı Yağa...

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay To...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – III “GÜL”E ARZ-I HÂL – ...

Şekvâ değildir kastımız “Gül”e; bu elfâza cür’et ve cesâreti...

İl HBÖ Değerlendirme toplantısı Göksun’da yapıldı İl HBÖ Değerlendirme topl...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri ...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – II “GÜL”E ARZ-I HÂL – II...

Ey İnsanlığın Medâr-ı İftihârı!.. İnsan olma haysiyetini Sen...

ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇENT OLDU ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇEN...

Doktorasını tamamlayan Dr. Zuhal Karakoç Dora, Doçent oldu. ...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – I “GÜL”E ARZ-I HÂL – I...

Kâinâtın Solmayan Gülü’nün dünyayı teşrif buyurduğu Rebîülev...

Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın Farkındalık Etkinliği Öncelik Hayatın Öncelik Y...

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Öncelik Hayatın, Ö...

İSLAMDA ŞÜKÜR  İSLAMDA ŞÜKÜR 

Şükür kelimesi iyiliği bilme ve onu ilan etme anlamlarına ge...

BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KESTİ BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KE...

SPORCU VE SEYİRCİ KATILIMIYLA KIRKPINARI ARATMADI Dulkadiroğ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ