Maraşta Haber
Maraşta Haber

Siyasette Yeni Dönem

Siyasi partilerde kongre süreci devam ediyor. İlçe kongreleri tamamlandı. Sıra il kongrelerine geldi. Mahalli gazetelerin yazdıkları doğruysa eğer (mutlaka doğrudur) Ak Partide uzlaşma sağlanmış gibi. AKP İl Başkanı Metin Doğan’la yoluna devam edecek.  MHP’li dostlarımız; ‘bizde durum biraz farklı, vatandaşlarımızda son aylarda partimize karşı ciddi bir teveccüh var. Özellikle gençler MHP de politika yapmak için […]

Siyasette Yeni Dönem

14 Ocak 2015 - 12:39A+A-

Siyasi partilerde kongre süreci devam ediyor. İlçe kongreleri tamamlandı. Sıra il kongrelerine geldi. Mahalli gazetelerin yazdıkları doğruysa eğer (mutlaka doğrudur) Ak Partide uzlaşma sağlanmış gibi. AKP İl Başkanı Metin Doğan’la yoluna devam edecek.

 MHP’li dostlarımız; ‘bizde durum biraz farklı, vatandaşlarımızda son aylarda partimize karşı ciddi bir teveccüh var. Özellikle gençler MHP de politika yapmak için çok istekliler. Bu sebeple 25 Ocak 2015 tarihinde yapılacak olan il kongremizde birçok arkadaşımızın il başkanlığına aday olmak istediğini biliyoruz ve bu durumdan son derece mutluyuz’ diyorlar.

Tüm bunlara rağmen İl başkanlığına aday olmayı düşünen ülkücülerin çoğunluğunun diğer ülkücü arkadaşları adına adaylıktan çekilebileceklerini ve kongrede en fazla iki adayın yarışacağı da söylenenler arasında.

Aynı dostlar; ‘MHP adına eski bölünmüşlüğün ve bu bölünmüşlüğün getirdiği kötü günlerin geride kaldığını, bu kongre süreciyle kırgınlıkların, dargınlıkların son bulacağına inandıklarını belirtiyorlar. Genç ve dinamik ülkücülerden oluşan yeni teşkilatların 7/24 saat çalışarak MHP’yi hak ettiği yere getireceklerini, oylarını üçe katlayarak bir olan milletvekili sayısını yeniden üçe çıkartmak için ant içtiklerini’ söylüyorlar. Bir sözü Ülkücüler söylüyorsa mutlaka inanmak gerekirmiş. Neden mi? Çünkü ülkücüler asla yalan söylemezler de ondan.

Teröre Lanet Yürüyüşü

Fransa’da, Charlie Hebdo dergisine saldırı sonrasında, teröristlere karşı büyük bir operasyon başlatıldı. Bütün dünya gibi bizlerde bu operasyonu canlı olarak televizyonlardan seyrettik. Fransa hükümeti canlı yayınla dosta düşmana; ‘tek devlet, tek millet ve tek bayrak’ kavramlarının ne demek olduğu ile ilgili unutulmaz bir ders verdi.

Fransa tek yürek oldu. Bir buçuk milyon insan terörü ve teröristleri lanetlemek için sokaklara yürüdü. Tek bir otobüs yakılmadı, bankalara saldırılmadı, kaldırım taşları sökülmedi. Hiç kimseye gaz sıkılmadı, kimsenin burnu bile kanamadı. Sayın Başbakan bu yürüyüşe bizzat katıldı. İnşallah gördüklerini kendi ülkesinde de uygulatacaktır!

Aşkı Kardelenden Öğrenmek

 İki hafta önceki yazımda şehir merkezine ‘kar yağması’ için dua etmiştim. Azda olsa yağdı. Bir geceliğine de olsa her taraf beyaz bir örtüye büründü. Kar yağdığında gazeteden patronum Bekir Doğan’la Ahır Dağı’nda mangal yapardık, bu kez kısmet olmadı. ‘Rabbim sevdiği kulları için bir kapıyı kapatırsa mutlaka başka bir kapı açarmış’ aynen böyle oldu. Bu kez Sayın Bakanımız Halit Altınköprü ile Gafarlı da karda sucuk yemek nasip oldu.

 Hani büyüklerimiz;  ‘kar senesi var senesidir’ demişler ya vallahi doğru. Mübarek daha toprağa düşmeden etler ve sucuklar midelere düşüyor. Tek sıkıntı Maraş’ımıza az kar yağması. Çok şükür ki Bekir Doğan bu problemi derhal çözeceğini söylüyor. ‘Ben ki, Maraş’taki Gazetecileri bile bir araya getirmişim. Maraş’a daha fazla kar yağdırmak benim için çocuk oyuncağı’ diyor. Eğer doğru söylüyorsa yaşadık.

 Hepsi latife, sizi bilmem ama kar bana ‘kardelen çiçeğini ve onun güneşe olan aşkını hatırlatıyor’ gerisi hepten hikâye. ‘Aşkı Kardelenden Öğrenmek’ başlıklı yazımızı okuyan dostlarımız da bu görüşteler. Bunu ve ‘Kardelen kadar cesaretin yoksa sakın âşık olma’ cümlesine bayıldıklarını yolladıkları iletilerden öğreniyorum.

 

 

 

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Siyasi partilerde kongre süreci devam ediyor. İlçe kongreleri tamamlandı. Sıra il kongrelerine geldi. Mahalli gazetelerin yazdıkları do...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Siyasi partilerde kongre süreci devam ediyor. İlçe kongreleri tamamlandı. Sıra il kongrelerine geldi. Mahalli gazetelerin yazdıkları do...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Siyasi partilerde kongre süreci devam ediyor. İlçe kongreleri tamamlandı. Sıra il kongrelerine geldi. Mahalli gazetelerin yazdıkları do...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

Siyasi partilerde kongre süreci devam ediyor. İlçe kongreleri tamamlandı. Sıra il kongrelerine geldi. Mahalli gazetelerin yazdıkları do...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
MHP Milletvekili Aycan, yerel sorunlara kayıtsız kalmadı MHP Milletvekili Aycan, y...

Aycan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı tarafından yazılı ol...

Toplu Taşıma Otobüslerinde Yeni Fiyat Listesi Toplu Taşıma Otobüslerind...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma ücretle...

Enerji Ve Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi Sertifika Töreni Enerji Ve Ekolojik Temell...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün 4004 ...

GEM’de Öğretmenlerle değerlendirme Toplantısı GEM’de Öğretmenlerle değe...

Kahramanmaraş Geçici Eğitim Merkezinde (GEM) görevli öğretme...

Büyükşehir Sporcuları Başarıdan Başarıya Koşuyor Büyükşehir Sporcuları Baş...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Gençl...

Tatil Planımız Tatil Planımız

Haziran ayının başında; okulların kapanması, yaz tatilinin b...

Şahine Uzanan Eller Kırılsın! Şahine Uzanan Eller Kırıl...

Afşin’de Afşin-Elbistan B Termik Santralinde görev yapan Sal...

Boğularak Can Verdi Boğularak Can Verdi

Kandil Barajında Bir Hayat Yok oldu, Serinlemek İçin Baraja ...

Yaz Spor Okullarına Rekor Kayıt Yaz Spor Okullarına Rekor...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9 Mayı...

Çiçek Kana Bulandı! Çiçek Kana Bulandı!

Elbistan’ bağlı Çiçek Köyünde sürücüsünün direksiyon hakimiy...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ