Maraşta Haber
Maraşta Haber

Rönesans’ın Yeni Vizyonu Avrupa…

Dünyanın En Uzun Tüneli Olan Gotthard Tüneli’nde İmzası Bulunan Rönesans, Avrupa Şirketlerini Satın Almaya Hazırlanıyor. Rönesans Holding Rusya Başkanı Avni Akvardar: “Avrupa ekonomisinin içinde bulunduğu zorluklar nedeniyle, Rönesans’ın büyüme sürecine katkıda bulunacak dış satın almalara yoğunlaştık” “Hedefimiz organik büyümenin yanı sıra yapacağımız dış satın almalarla gelecek 5 yılda dünyada ilk 20 içine girmek” “ Satın […]

Rönesans’ın Yeni Vizyonu Avrupa…

01 Nisan 2014 - 18:52A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Dünyanın En Uzun Tüneli Olan Gotthard Tüneli’nde İmzası Bulunan Rönesans, Avrupa Şirketlerini Satın Almaya Hazırlanıyor.
Rönesans Holding Rusya Başkanı Avni Akvardar:

“Avrupa ekonomisinin içinde bulunduğu zorluklar nedeniyle, Rönesans’ın büyüme sürecine katkıda bulunacak dış satın almalara yoğunlaştık”

“Hedefimiz organik büyümenin yanı sıra yapacağımız dış satın almalarla gelecek 5 yılda dünyada ilk 20 içine girmek”

“ Satın almalar bizi daha da hızlı bir şekilde çok ulusluluk ve çok kültürlülük yolunda yukarılara taşıyacak”

IMG_5791

Dünyanın en uzun tüneli olan Gotthard Tüneli’nde imzası bulunan Rönesans Holding’in yeni vizyonu Avrupalı şirketleri satın alarak, bu kıtada da söz sahibi olmak… Dünyanın en büyük 100 kuruluşu içinde 64’üncü sırada olan Rönesans, bu yıl 40-50 kuruluş arasında yer almayı hedefliyor.

Rönesans Holding Rusya Başkanı Avni Akvardar, Avrupa ekonomisinin içinde bulunduğu zorluklar nedeniyle Rönesans’ın büyüme sürecine katkıda bulunacak dış satın almalara yoğunlaştıklarını belirterek, “Hedefimiz organik büyümenin yanı sıra yapacağımız dış satın almalarla gelecek 5 yılda dünyada  ilk 20 içine girmek. Satın almalar bizi daha da hızlı bir şekilde çok ulusluluk ve çok kültürlülük yolunda yukarılara taşıyacak” dedi.

Türkiye’nin yanı sıra Rusya ve BDT ülkeleri başta olmak üzere yakın coğrafyalarda  önemli altyapı projelerine imza atan ve bu bölgelerde gayrimenkul geliştirme,  inşaat ve enerji  alanındaki yatırımlarıyla adından söz ettiren Rönesans Holding, şimdi de Avrupa’ya açılıyor. Rönesans Holding Rusya Başkanı Avni Akvardar, tamamlandığında 57 kilometrelik uzunluğuyla Avrupa’nın ve aynı zamanda da dünyanın en uzun tüneli olacak Alpler’deki Gotthard Tünel projesinin bu yönde atılan ilk adım olduğunu söyledi.

“Dünyadan yeni teklifler alıyoruz”

Toplam 9.5 milyar Euro’ya mal olacak Gotthard Tünel projesinin gerçekleştiren iki konsorsiyum içinde de Rönesans’ın  yüzde 25’lik bir payla yer aldığını belirten Akvardar, şu bilgileri verdi:

“Gotthard projesi İsviçre başta olmak üzere Avrupa’daki ülkelerin yüzyıllığı aşan bir hayali. Kuzeyi Hollanda, İsviçre üzerinden güneye İtalya’ya Akdeniz’e bağlayacak proje toplam 15.5 Milyar Euro’luk büyük bir proje. Alp Dağlarının altından geçecek Gotthard Projesi bu yatırımın 9.5 milyar Euro’luk kısmını oluşturuyor. Biz projeyi gerçekleştiren iki konsorsiyum içinde de yer alıyoruz. Bu konsorsiyumda bulunan  Avusturya merkezli firmayı geçen yıl satın alarak bu projeye dahil olduk. Şimdi Avrupa’nın kalbinden geçecek bu tarihi projede yer almak suretiyle Avrupa’ya da Rönesans damgasını vuruyoruz. Hem Rusya ve BDT ülkelerinde büyük yatırımlarımız olduğu için, hem de Gotthard Projesi önemli bir prestij getirdiği için büyük ihalelere katılımlar ve satın almalar konusunda yeni teklifler de alıyoruz.”

Avrupa’daki fırsatlara sıkı takip!

“ Avrupa ekonomileri son dönemde zor bir süreçten geçiyor. Zor duruma düşen şirketler söz konusu… Biz de bu fırsatları takip ediyoruz. Rönesans’ın büyüme sürecine katma değer yaratacak projelere yoğunlaştık ve bu konuda seçici davranıyoruz” diye konuşan Akvardar, yeni hedeflerini şöyle anlattı:

“Rönesans 2013 verileriyle müteahhitlik firmaları kategorisinde dünyanın en büyük 100 kuruluşu içinde 64. sırada yer alıyor. Yeni satın almalarla bu yıl ilk 40-50 kuruluş içine girmeyi planlıyoruz. Hedefimiz organik büyümenin yanı sıra yapacağımız dış satın almalarla gelecek 5 yılda ilk 20 içine girmek… Bu alanda Çinli inşaat firmalarıyla aramızda büyük rekabet var. Pasta da artık küçüldüğü için rekabet daha da kızışacak. Belli bir noktadan sonra sadece organik büyümek yeterli değil. Bu nedenle uygun fırsatlar olduğunda yeni satın almalar yapacağız. Almanya’da yakın zamanda açıklayacağımız yeni bir satın almamız oldu. İş yaptığımız sektörleri de genişletiyoruz. Enerji santralleri alanında da yatırımlarımız olacak. Uzun dönemli hedefimiz inşaat sektöründe dünyanın en büyük ilk 5 kuruluşu arasına girmek”

Dünyadaki özel tünel firmalarıyla rekabet edecek!

Rönesans İnşaat,30’dan fazla ülkede faaliyet gösteren Avusturya merkezli ALPINE Group’un İsviçre kolu ‘ALPINE Bau GmbH, Hergiswil’ firmasını,1 Temmuz 2013 tarihinde satın almıştı.  Söz konusu şirket,  İsviçre’de “Renaissance Construction Hergiswil” adıyla faaliyet gösteriyor.  Bu satın alma Rönesans’ın yeni hedefinin ilk ayaklarından birini oluşturuyor. Rönesans Holding, bu sayede dünyadaki çok özel tünel firmalarıyla da rekabet etmeyi amaçlıyor.

Tünel inşaatını Rönesans Holding dışında Alpiq InTec (Güç ve Kablo Sistemleri), Alcatel-Lucent Schweiz/ Thales RSS (Telekomünikasyon ve Güvenlik Sistemleri), Balfour Beatty Rail (Raylı ulaşım sistemleri) firmaları gerçekleştiriyor.

IMG_5789

Dünyanın en uzun tünelinin özellikleri

2016 sonunda tamamlanacak Gotthard Tüneli, İtalya, İsviçre arasında çalışacak hızlı tren projesinin en önemli bölümlerinden birini oluşturuyor. 29 Mart’ta test sürüşü yapılan Tünel, tamamlandığında Avrupa’nın en uzun tüneli ünvanını kazanacak. Alp Dağları’nın altından geçerek, İtalya ve İsviçre arasında çalışacak olan hızlı tren projesinin (New Alpine Transversal by Rail) en önemi bölümlerinden olan Gotthard Yeraltı Tüneli her biri 57 km uzunluğunda 2 tüp geçitten oluşuyor. Tünel inşaatında toplam 700 kişi çalışıyor.

Verilen bilgiye göre, toplam 9.5 Milyar Euro’ya mal olacak dünyanın en uzun demiryolu tüneli, saatte 250 kilometre hıza göre tasarlandı.  İtalya ve İsviçre arasında yük ve yolcu taşınmasına olanak  sağlayacak proje sayesinde trenler, Zürih ve Milano arasını 2 saat 40 dakikada alabilecekler. Gotthard Base Tüneli 2016 sonunda trafiğe açıldığında, Japonya’nın 54 kilometrelik Seikan Tüneli’ni geride bırakacak.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
“BAYRAM DUÂSI” “BAYRAM DUÂSI”

Gâlip Erdem Ağabeyimizin azîz hâtırasına duâlar ve Fâtihalar...

Kahramanmaraş Kamu-Sen İsrail Vahşetini Protesto etti Kahramanmaraş Kamu-Sen İs...

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya YENİPINAR, İsrail vahşet...

Kahramanmaraş’ta İsrail’in Yaptıkları Lanetlendi Kahramanmaraş’ta İs...

Ramazan Ayında, İsrail’in Kudüs ve Filistinlilere yapm...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 36 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 221.G...

İSRAİL’E MEKTUP  İSRAİL’E MEKTUP 

Yüce Allah’a bile toplu isyan ettiniz,  Et verdi helva verdi...

ABT Projesi Öğrenci Buluşmaları Gerçekleşti ABT Projesi Öğrenci Buluş...

Akademik Başarı Takibi Projesi (ABT) Öğrenci Buluşmaları kap...

PIRLS Kapsamında Çevirimiçi Okuma Etkinli Yapıldı PIRLS Kapsamında Çevirimi...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Millî Eğitim Müdü...

ANNELER GÜNÜ  ANNELER GÜNÜ 

Anna jarvis kilisede anne günü kutladı.  Zavallı Müslümanlar...

 ANNELERİMİZ  ANNELERİMİZ

Vatan gibi kutsal, ekmek gibi mübârek, Türkçe gibi nezih, su...

KADİR GECESİNE HAZIR MIYIZ?  KADİR GECESİNE HAZIR MIYI...

Cumartesi gününü Pazar gününe bağlayan gece, Kadir gecesidir...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ