Maraşta Haber
Maraşta Haber

Romanya 0 – Türkiye 2 Maçın geniş özeti ve goller

Ay-yıldızlı ekibimiz, Brezilya’da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası finallerine katılma yolunda ”Ya tamam ya devam” maçında. STAT: Bükreş Ulusal Arena SAAT: 21.00 HAKEM: Svein Oddvar Moen (Norveç) İLK 11’LER ROMANYA: Tataruşanu, Matel, Chiricheş, Goian, Rat, Torje, Pintilii, Hoban, Maxim, Stancu, Marica TÜRKİYE: Volkan, Gökhan Gönül, Semih, Ömer, Caner, Gökhan Töre, Selçuk, Mehmet Topal, Arda, Burak, Umut MAÇTAN ÖNEMLİ DAKİKALAR Dakika 1: Ay […]

Romanya 0 – Türkiye 2 Maçın geniş özeti ve goller

10 Eylül 2013 - 22:55A+A-

Ay-yıldızlı ekibimiz, Brezilya’da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası finallerine katılma yolunda ”Ya tamam ya devam” maçında.

STAT: Bükreş Ulusal Arena
SAAT: 21.00
HAKEM: Svein Oddvar Moen (Norveç)

İLK 11’LER

ROMANYA: Tataruşanu, Matel, Chiricheş, Goian, Rat, Torje, Pintilii, Hoban, Maxim, Stancu, Marica

TÜRKİYE: Volkan, Gökhan Gönül, Semih, Ömer, Caner, Gökhan Töre, Selçuk, Mehmet Topal, Arda, Burak, Umut

MAÇTAN ÖNEMLİ DAKİKALAR

Dakika 1: Ay yıldızlı ekibimizin santrasıyla maç başladı… Milli Takımımıza başarılar diliyoruz.

Dakika 2: İlk atak Romanya’dan geldi… Marica, savunmamızın arkasına sarktı ve Semih’ten sıyrılmak isterken yerde kaldı. Karar serbest vuruş.Semih sarı kart gördü.

Dakika 3: Kullanılan serbest vuruşta Torje, topu doğrudan kaleye göndermek istedi ama baraja çarpan top kornere gitti.

Dakika 4: Kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına gelen topu savunmamız uzaklaştırdı. Ardından sağ kanattan bir orta daha yapıldı ve kafa vuruşunda top kalecimiz Volkan’da kaldı.

Dakika 6: Romanya atağında Stancu, sol kanattan son çizgiye kadar inip ortasını yapmak istedi ama savunmamıza çarpan top kornere gitti.

Dakika 7: Kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına gelen top uzak direk yakınlarında Caner’in önünde kaldı… Caner ve Volkan arasında çıkan anlaşmazlıktan Marica araya girip vuruşunu yaptı ama Volkan topu kornere gönderdi.

Dakika 8: Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada savunmamız topu uzaklaştırdı.

Dakika 9: Ev sahibi ekip Romanya maç çok hızlı ve baskılı başaladı.

Dakika 10: Milli Takımımız gole çok yaklaştı… Umut’un pasıyla ceza alanı dışında topla buluşan Burak içeri doğru indi kaleciyle karşı karşıya pozisyonda vuruşunu yaptı ancak top kaleci Tataruşanu’da kaldı.

Dakika 11: Umut, rakibinin sert müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

Dakika 12: Paslaşılarak kullanılan serbest vuruştan sonra Milli takımımız hazırlık pasları yaptı ve Caner, ceza alanı dışından sol çaprazdan şutunu çekti ama top kalecinin üstüne gitti.

Dakika 14: Romanya atağında sağ kanattan ceza alanına yapılan yüksek ortada kalecimiz Volkan çıkıp yumruklarıyla topu uzaklaştırdı.

Dakika 16: Romanya atağında sol kanattan ceza alanına yapılan ortada Volkan, rakip forvetle birlikte topa yükseldi ama Rumen oyuncudan seken top ceza alanı dışındaki Tanase’ye geldi… Tanase topu kaleye gönderdi ve Caner son anda çizgi üstünde topun kaleye girmesini engelledi.

Dakika 17: Arda rakip yar alanda pasını sol çaprazdan ceza alanına hareketlenen Umut’a gönderdi ama Umut, rakibinden sıyrılamadı.

Dakika 18: Sağ kanattan Gökhan Gönül, kale sahası içine yerden ortasını gönderdi ama Burak’tan önce kaleci topun sahibi oldu.

Dakika 19: Caner sol kanattan, ceza alanına sert bir orta kesti ve gelen topu Romanya savunması kornere gönderdi.

Dakika 20: Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda Selçuk ceza alanına ortasını yaptı ama kaleci topu yumruklayarak uzaklaştırdı.

Dakika 22: GOOOLLLLLLLLLLL… Burak Yılmaz… Sol kanatta topla buluşan Caner’in ortasına Burak harika bir kafa vuruşu yaptı ve topu ağlara gönderdi.

Dakika 24: Romanya atağında Matel sağ kanattan ceza alanına ortasını gönderdi ama Volkan’ın yumrukladığı topu savunmada Ömer uzaklaştırdı.

Dakika 27: Romanya atağında Marica, sağ kanattan ceza alanına yerden sert bir orta gönderdi ama Stancu’dan önce Ömer, topu uzaklaştıran isim oldu.

Dakika 29: Sol kanattan gelişen Romanya atağında Rat, ceza alanına ortasına yaptı ama kale sahası içinde Volkan çıkıp topu kontrol etti.

Dakika 30: Romanya tehlikeli geldi… Sol kanatta topla buluşan Tanase, ceza alanına girip son çizgiden topu kale sahası içindeki Stancu’ya gönderdi ama Stancu’yla beraber savunmamızda topa hamle yapınca top Milli takımımızda kaldı.

Dakika 31: Milli Takımımızın atağında sağ kanatta topla buluşan Gökhan Gönül, pasını pasını vermek istedi ama kalabalık Romanya savunması topun sahibi oldu.

Dakika 32: Romanya atağında Pintilii ceza alanına girdi ama savunmamızdan sıyrılamadı.

Dakika 33: Ceza alanımıza yakın bir noktada sağ çaprazda topla buluşan Torje’nin şutunda savunmamıza çarpan top kornere gitti.

Dakika 34: Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortayı savunmamız uzaklaştırdı.

Dakika 35: Selçuk, ceza alanımız içindeki ikili mücadelede bir sakatlık geçirdi ve şu anda tedavisi yapılıyor.

Dakika 39: Selçuk İnan orta yuvarlağın hemen önünden sürpriz bir şut çıkardı ancak top kalenin üstünden az farkla auta gitti.

Dakika 40: Milli Takımımız ilk dakikalardaki dağınık görüntüsünden çıkmış durumda.

Dakika 41: Romanya Milli Takımı’nda Rat, Burak’a yaptığı sert faul sonucunda sarı kartla cezlandırıldı.

Dakika 42: Ay yıldızlı ekibimizin atağında Burak Yılmaz, rakip ceza alanına yakın bir noktada rakibinin müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

Dakika 42: Burak, serbest vuruşu sol çaprazdaki Caner’e pas olarak kullandı. Caner’in ceza alanına ortasını savunma kornere gönderdi.

Dakika 43: Selçuk, sol kanattan kullandığı köşe vuruşunda ceza alanına ortasını yaptı ama savunma yakın direkte topu uzaklaştırdı.

Dakika 45: Milli Takımımız kendi yarı alanında pas yapıyor.

Dakika 45: Maçın hakemi Svein Oddvar Moen ilk yarının sonuna 3 dakika ilave ediyor.

Dakika 45+2: Romanya Milli Takımı’nda Hobanuzak bir mesafeden şut denemesi yapıyor ancak top üstten farklı bir şekilde auta gitti.

…Maçın hakemi ilk yarıyı bitiren düdüğü çalıyor ve Ay yıldızlı ekibimiz soyunma odasına 1-0’lık üstünlükle gidiyor…

Dakika 46: Ev sahibi ekip Romanyalı futbolcuların santrasıyla ikinci yarı başladı.

Dakika 46: Romanya, ikinci yarıya oyuncu değişiklikleriyle başladı… Gabriel Torje ve Ciprian Marica oyundan çıkarken Adrian Popa ve Alexandru Maxim oyuna girdi.

Dakika 49: Romanya sağ kanattan etkili geldi… Ceza alanımıza yapılan ortada Stancu’nun kafa vuruşu Volkan’da kaldı.

Dakika 50: Gökhan Töre sağ klanattan ceza alanına ortasını yaptı ancak herkesi aşan top dışarıya gitti.

Dakika 54: Milli Takımımız gole çok yaklaştı… Gökhan Töre harika çalımlarla topu ceza yayı üzerine kadar taşıdı savunma arkasına pasını çıkardı topla buluşan Umut kaleci ile karşı karşıya pozisyonda yüzde yüz gol pozisyonundan yaralanamadı top kalecinin üzerine gitti.

Dakika 57: Romanyalı futbolcular topu ağlarımaza gönderiyor ancak Stancu’nun kafası gol değeri kazanmıyor karar ofsayt.

Dakika 59: Romanya atağında Maxim, ceza alanı sağ çaprazından kaleye şutunu çekti ama savunmamıza çarpan top kornere gitti.

Dakika 60: Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda savunmamız topu karşıladı.

Dakika 61: Gökhan Gönül, sağ kanattan ceza alanına ortasını yapmak istedi ama savunmaya çarpan top kornere gitti.

Dakika 62: Selçuk, kullandığı köşe vuruşunda topu ceza alanına ortaladı ve ceza alanına gelen top kafalardan sektikten sonra karambol yaşandı ve ardından savunma topu uzaklaştırdı.

Dakika 63: Ay yıldızlı ekibimiz çok tehlikeli geldi… Milli takım atağında sol kanatta topla buluşan Burak, pasını Arda’ya verdi… Arda ceza alanı uzak direğine ortasını yaptı… Gerilerden gelen Gökhan Gönül, topu kafasıyla kale sahasındaki Burak’a attı ama Burak topa dokunamadı.

Dakika 65: Volkan Demirel topu oyuna sokmakta geçikince sarı kart gördü.

Dakika 67: Romanya, sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Maxim, ceza alanına ortasını yaptı ve top Romanyalı oyunculardan dışarıya çıktı.

Dakika 68: Romanya Milli Takımı çok tehlikeli geldi… Sağ çaprazda topla buluşan Hoban’ın şutu sol direkte patladı dönen topu savunmamız kornere gönderdi.

Dakika 70: Kullanılan köşe vuruşunda savunmamız topu uzaklaştırdı ve orta alan mücadelesinde rakibine sert faul yapan Arda Turan sarı kart gördü.

Dakika 72: Milli takımımızda Fatih Terim, Burak Yılmaz oyundan alıyor ve yerine Olcay Şahan’ı oyuna dahil ediyor.

Dakika 73: Popa ve Semih arasında gerçekleşen ikili mücadelede Popa, Semih’e faul yaptı.

Dakika 75: Romanya atağında Rat’ın sol kanattan ceza alanına yaptığı ortada Stancu’nun vuruşu dışarıya gitti ama maçın hakemi korner dedi.

Dakika 76: Kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada tam bir karambol yaşadık ve son olarak Semih, topu uzaklaştırdı.

Dakika 78: Romanya’da oyuncu değişikliği… Cristian Tanase oyundan çıkarken Gheorghe Bucur oyuna girdi.

Dakika 79: Bogdan Stancu, iki savunmamızdan sıyrılmasının ardından kaleye sert şutu üstten dışarıya gitti.

Dakika 80: Romanya son dakikalarda baskıyı arttırmış durumda.

Dakika 83: Arda Turan sağ kanattan ceza sahasına inmek isterken set bir faule maruz kalıyor karar serbest vuruş.

Dakika 84: Paslaşılarak kullanılan serbest vuruştan sonra ceza alanına yapılan ortada Caner’in kafa vuruşu kalecide kaldı.

Dakika 84: Ay yıldızlı ekibimizde Gökhan Töre oyundan çıkıyor yerine Mevlüt Erdinç oyuna dahil oluyor.

Dakika 86: Milli Takımımızın kontra atağında Gökhan Gönül, ceza alanına girip son çizgiye indi ve pasını tam Selçuk’a atacağı sırada rakip araya girdi.

Dakika 87: Bu sefer Olcayla etkili geldik… Sol kanattan Olcay, hızla rakip ceza alanına girdi ve son çizgi yakınlarından tam topu çevirecekti ki savunma topu kornere gönderdi.

Dakika 88: Arda, sol kanattan paslaşarak köşe vuruşunu kullandı ama daha sonra savunma baskı yaptı ve top bizden taca gitti.

Dakika 90: Milli Takımımızda Umut Bulut oyundan çıkıyor Ersan gülüm oyuna dahil oluyor.

Dakika 90: Maçın hakemi Svein Oddvar Moen mücadelenin sonuna 5 dakika ilave ediyor

Dakika 90+2: Romanya, yarı alanımızdan serbest vuruş kullandı… Ceza alanına yapılan ortada Goian boş durumda kafa vuruşunu yaptı ama Volkan topun sahibi oldu.

Dakika 90+5: GOOOLLLLLLLLLL… Mevlüt Erdinç… Kontra atağımızda Arda’nın pasında ceza alanında topla buluşan Mevlüt, ceza alanında düzgün açıyı bulduktan sonra sağ çaprazdan plase vuruşunda topu ağlara gönderdi.

…Maçın hakemi son düdüğü çalıyor ve Ay yıldızlı ekibimiz maçı 2-0 kazanıyor…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi? Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi?

Ay-yıldızlı ekibimiz, Brezilya’da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası finallerine katılma yolunda ”Ya tamam ya devam” maçı...

“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Ay-yıldızlı ekibimiz, Brezilya’da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası finallerine katılma yolunda ”Ya tamam ya devam” maçı...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Ay-yıldızlı ekibimiz, Brezilya’da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası finallerine katılma yolunda ”Ya tamam ya devam” maçı...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Ay-yıldızlı ekibimiz, Brezilya’da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası finallerine katılma yolunda ”Ya tamam ya devam” maçı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
“Bu Sevgi Karşılıksız Kalmayacak” “Bu Sevgi Karşılıksız Kal...

Millet İttifakı İYİ Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Abd...

Ali Kınık ve Mümin Sarıkaya Elbistan’ı Salladı Ali Kınık ve Mümin Sarıka...

Cumhur İttifakı AK Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehm...

Kardeş Okullar Nevruzu Birlikte Kutladı Kardeş Okullar Nevruzu Bi...

Kardeş olan iki okul Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesin...

TBB’den Elbistan Belediyesine Sağlık Hibesi TBB’den Elbistan Belediye...

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), Elbistan Belediyesi’ne va...

Ne ilk ne de son serzenişimdir! Ne ilk ne de son serzeniş...

Bin bir zulüm ve haksızlıkla kalplerini tarumar ettiğiniz, h...

Senem Ayşe Anaokulundan “Çanakkale” Sergisi Senem Ayşe Anaokulundan &...

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Senem Ayşe Ana Okulu...

Ülkü Ocakları Başkanı Kayış’ın, Nevruz Bayramı Mesajı Ülkü Ocakları Başkanı Kay...

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Kayış, 21 Mart N...

Sermet Yıldız,Siirt’te ziyaret etmedik yer bırakmadı Sermet Yıldız,Siirt’te zi...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından Siirt’te...

Menekşe Anaokulundan Hatim-i Şerif Programı Menekşe Anaokulundan Hati...

Kahramanmaraş Onikişubat Menekşe Anaokulu 18 Mart Çanakkale ...

“Beka Sorunu Bitinceye Kadar Mücadele Edeceğiz” “Beka Sorunu Bitinceye Ka...

MHP Elbistan İlçe Başkanlığı, geniş kapsamlı bir istişare bu...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ