Maraşta Haber
Maraşta Haber

Prof.Dr. Tahir Akgemci’den Taşeron İşçilere “Sizin İlacınız Benim”

15 Aralık Pazar günü, İsmetpaşa Mahallesi Üniversite Sokağındaki MAR-KAŞİD başkan ve üyelerini kurmayları ile birlikte ziyaret eden MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof.Dr.Tahir Akgemci, üyelere seslendi, “Sizin tüm sıkıntılarınızı, sorunlarınızı, talep ve ihtiyaçlarınızı biliyorum. Çünkü görev yaptığım Selçuk Üniversitesinde, 80 bin kişinin çalıştığı eğitim yuvasında taşeron işçiler de vardı, hepsi de çalışma arkadaşlarımızda. Kaldı ki sizlerin sözleşmelerini dahi ben hazırlamıştım. O […]

Prof.Dr. Tahir Akgemci’den Taşeron İşçilere “Sizin İlacınız Benim”

16 Aralık 2013 - 21:44A+A-

15 Aralık Pazar günü, İsmetpaşa Mahallesi Üniversite Sokağındaki MAR-KAŞİD başkan ve üyelerini kurmayları ile birlikte ziyaret eden MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof.Dr.Tahir Akgemci, üyelere seslendi, “Sizin tüm sıkıntılarınızı, sorunlarınızı, talep ve ihtiyaçlarınızı biliyorum. Çünkü görev yaptığım Selçuk Üniversitesinde, 80 bin kişinin çalıştığı eğitim yuvasında taşeron işçiler de vardı, hepsi de çalışma arkadaşlarımızda. Kaldı ki sizlerin sözleşmelerini dahi ben hazırlamıştım. O bakımdan sizin ilacınız benim” dedi.

Kalabalık bir dava arkadaşı ile birlikte MAR-KAŞİD önünde toplanan kalabalığa konuşan Dernek Başkanı Bayram Akdere, kamu işçileri adına başkan ve arkadaşlarına başarılar diledi,  geldikleri için teşekkür etti.

BASTIRMACI; “SİZLER SİYASETE YÖN VEREN İNSANLARSINIZ”

Kamu İşçileri Derneğine kendilerini misafir ettikleri için teşekkür ederek konuşmasına başlayan MHP İl Başkanı Mustafa Bastırmacı,sivil toplum kuruluşlarının, kamu derneklerinin, sendikaların ve esnaf odalarının siyasete yön veren birimler olduğunu belirterek,“Belediyede çalışıyorsunuz, emek veriyorsunuz.  Ama hizmetinizin,  emeğinizin karşılığını alamıyorsunuz. İster kamuda, ister sosyal yaşamda görev alarak,  sosyal yaşama katma değer sağlıyorsunuz. Kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Bizler MHP olarak her zaman yanınızda olduk, bundan sonra da yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi ve desteklerini istedi.

Konuşmasında AK Parti iktidarını da eleştiren Bastırmacı, kamu çalışanları olarak sıkıntılarını bildiklerini ama çözümlerin de kendilerinde olduğunu belirtmeden geçemedi, kamuoyunun büyük bir değişim istediğinin de altını çizerek, “Emeğinizin karşılığını almak istiyorsanız, işte fırsat ayağınıza geldi, bu fırsatı iyi değerlendirmeniz lazım” diye konuştu.

TEMİZKAN, “SİZLER BİZİM ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZSINIZ”

Arkasından söz olan Onikişubat MHP Belediye Başkan Adayı Yusuf Temizkan ise emekçi işçilere seslendi, “Sizler bizim çalışma arkadaşlarımızsınız. Bu belediyeyi sizlerle birlikte yönetmek için bu göreve talip oldum” dedi, iş huzurunun ve barışının olmadığı yerde başarının da mümkün olamayacağına vurgu yaparak, Yalnız değilsiniz. Biz yanınızdayız. Bir değişim gerekiyor, sizler de bu değişimin birer parçasısınız. Her şeyin başı sevgi, biz belediyeyi sevgi ve adaletle yöneteceğiz. Kenetlenirsek, birbirimizi seversek başarı gelir” diye konuştu, kamu çalışanlarının desteğini beklediğini sözlerine ekledi.

AKGEMCİ; “BU TARİH BİR FIRSAT” DEDİ…

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Tahir Akgemci ise, Dernek Başkanı Bayram Akdere’ye teşekkür etti, kamuda çalışan işçilerin ne kadar zor şartlarda, ne kadar ücretle çalıştıklarını çok iyi bildiğini söyleyerek, “Sizlerin durumunu çok iyi biliyorum ve anlıyorum. Kanunlar çerçevesinde hak ettiğiniz ücret ve çalışma şartları iyileştirilecek. Sizin ilacınız benim. Selçuk Üniversitesinde ne isem o, randevu almadan kapımı çalıp içeri girecek, taleplerinizi, ihtiyaçlarınızı ve sorunlarınızı rahatlıkla ifade edeceksiniz. Bu koltuk, bu makam benim değil. Sorumlarınızı detayına kadar biliyorum. İşin, sorumluluğun niteliğine göre ücret belirlenecek, ücret adaletsizliği giderilecektir, buna emin olun!” diye konuştu.

Belediyede, taşeron işçiler aynı maaşı alıyor. İşin niteliğine bakılmıyor. Haklarınız ödenecek, mağduriyetleriniz önlenecek. Sizlerle birlikte bu şehri layık olduğu yere getirecek,  layık olduğu şekliyle yöneteceğiz. Bakın, bu tarihi bir fırsat, gelin bu fırsatı iyi değerlendirin. MHP ile bir heyecan dalgası esmeye başladı. Bugüne kadar başkalarını kıskanmaktan usandınız, artık biraz da başkaları bizi kıskansın, işte meydan, işte fırsat, işte adayınız Akgemci” diye konuştu, konuşması büyük alkışa sebep oldu.

Başkan Adayı Akgemci ve İl Başkanı Bastırmacı, çalışan işçilerin bazı sorularını cevaplandırdı, son olarak Akdere de MHP’li siyasetçilere başarılara diledi, konuşmaların ardından dernek binasına çıkıldı, misafirlere izzet-i ikram sunulurken, Akgemci, yine çalışanların sorularını cevaplandırmadan geri durmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

15 Aralık Pazar günü, İsmetpaşa Mahallesi Üniversite Sokağındaki MAR-KAŞİD başkan ve üyelerini kurmayları ile birlikte ziyaret eden MHP...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

15 Aralık Pazar günü, İsmetpaşa Mahallesi Üniversite Sokağındaki MAR-KAŞİD başkan ve üyelerini kurmayları ile birlikte ziyaret eden MHP...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

15 Aralık Pazar günü, İsmetpaşa Mahallesi Üniversite Sokağındaki MAR-KAŞİD başkan ve üyelerini kurmayları ile birlikte ziyaret eden MHP...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

15 Aralık Pazar günü, İsmetpaşa Mahallesi Üniversite Sokağındaki MAR-KAŞİD başkan ve üyelerini kurmayları ile birlikte ziyaret eden MHP...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Bahaettin Karakoç Hakkın Rahmetine Kavuştu Bahaettin Karakoç Hakkın ...

Türk şiirinin Beyaz Kartalı, Dedekorkut’u ve “Kelimele...

20 Bin Kur’an-ı Kerim Sudan’a Ulaştı 20 Bin Kur’an-ı Ker...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yürütülen, M...

“Elbistan Köy Haline Getiriliyor” “Elbistan Köy Haline Geti...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç TBMM’de Memleket H...

Papaz Olmak Papaz Olmak

Arif olanlar başlığa bakar bakmaz neler söyleyip neler yazac...

Beyaz Kartal Yoğun Tempoya Dayanamadı Beyaz Kartal Yoğun Tempoy...

 Türk şiirinin Dedekorkut’u ve Beyaz Kartalı olarak bilinen ...

İklime Hatun Anadolu Kız İHL’de Yazar Okur Buluşması İklime Hatun Anadolu Kız ...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi İklime Hatun Anadolu Kız İma...

Andırın’da İYEP Semineri Verildi Andırın’da İYEP Sem...

Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesinde görev yapan öğretmen ve y...

Öğretmenlere İYEP Tanıtıldı Öğretmenlere İYEP Tanıtıl...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı salon...

“KEŞİF” ZAMANDA YOLCULUK YAPAN 3 GENCİN MACERASINI GÖZLER ÖNÜNE SERECEK “KEŞİF” ZAMAN...

Burak Can, Sude Zulal Güler, İbrahim Yıldız, Yurdaer Okur, P...

BTR Öğretmenler Toplantısı Yapıldı BTR Öğretmenler Toplantıs...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü M. Sait Kırmacı Salo...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ