Maraşta Haber
Maraşta Haber

Onikişubat Belediyesi’nde İşçinin Yüzü İmzalanan Sözleşme ile Güldü

Onikişubat Belediyesi, Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş görüşmelerini tamamlayarak sözleşme imzaladı. Personel maaşlarına birinci yıl için toplam 600 TL’lik net katkı sağlayan sözleşme, Kurban Bayramı öncesinde işçiler tarafından sevinçle karşılandı. Onikişubat Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında sürdürülen toplu görüşmeler tamamlandı. İşçi maaşlarına yüzde 13 zam ve sosyal haklarla birlikte maaşlara toplam 600 TL’lik net artış […]

Onikişubat Belediyesi’nde İşçinin Yüzü İmzalanan Sözleşme ile Güldü

23 Eylül 2014 - 17:07A+A-

Onikişubat Belediyesi, Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş görüşmelerini tamamlayarak sözleşme imzaladı. Personel maaşlarına birinci yıl için toplam 600 TL’lik net katkı sağlayan sözleşme, Kurban Bayramı öncesinde işçiler tarafından sevinçle karşılandı.

Onikişubat Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında sürdürülen toplu görüşmeler tamamlandı. İşçi maaşlarına yüzde 13 zam ve sosyal haklarla birlikte maaşlara toplam 600 TL’lik net artış sağlayan sözleşme bu gün Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle imzalandı.

Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Hizmet-İş Sendikası Başkanı Ömer Çınar, arasında imzalanan sözleşme, işçiler tarafından da memnuniyetle karşılandı. Törende konuşan Sendika Başkanı Çınar, mutlu sonla biten bir toplu görüşme yürüttüklerini söyledi.

Başkan Mahçiçek’e teşekkür eden Çınar, “Gerek maaş zammı gerekse de sosyal haklar açısından çok güzel bir sonuç elde ettik. Başkanımız ikramiyelerimizi ve sosyal haklarımızı büyük bir özveriyle bizlere sağlamıştır. Ben bir kez daha başkanıma, toplu iş sözleşmesinde emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Böyle idarecilerin başımızdan eksik olmamasını temenni ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Başkan Mahçiçek ise personel için günün şartları açısından oldukça iyi bir sözleşme imzalandığını söyledi. Personel ücretlerine her zaman önem verdiğini ifade eden Başkan Mahçiçek, geçmiş başkanlık döneminden de örnek vererek, “

Biz çalışanlarımızı bütün samimiyetimle söylüyorum kardeşimiz olarak görürüz. Onların emeğinin alın terinin karşılanması için elimizden gelen gayreti gösteririz. Geçmiş yıllarda beraber çalıştığımız arkadaşlarımız var. Emin olun ki o günler yokluk günleriydi. Koskoca Kahramanmaraş Belediyesi’nin bütçesi 8 trilyondu. Ama o günkü şartlarda da ayın 15’i geldiğinde bütün arkadaşlarımız maaşlarını aldı. O günden bugüne prensibimiz şaşmadı. Yine aynı prensip üzerinde çalışacağız” diye konuştu.

–         “PERSONELİMİZ İBADET YAPAR GİBİ ÇALIŞACAK”

Personeline tavsiyelerde de bulunan Başkan Mahçiçek, “İbadet yapar gibi çalışmalısınız” ifadelerini kullandı. Mahçiçek, şöyle devam etti:

“Çünkü bu paralar milletin parasıdır. Bu paraların karşılığını vermemiz lazım. Bizim arkadaşlarımız kaytarmaz, işten kaçmaz. Çünkü çocuklarının rızkının helal olması gerektiğini bilir. Bu anlayışla çalışırlar. Bizler de inşallah sizlerle sizin çocuklarınızla daha iyi şartlarda yaşamanız için elimizden gelen gayreti gösterdik. İyi imkanlar verdiğimiz düşüncesindeyim. Maaşlarda ciddi bir artış sağladık. Sosyal haklarda ciddi bir artış sağladık, ikramiyede de ciddi bir artış sağladık. Toplamda 600 TL fark oldu. Bu bugünkü şartlarda oldukça iyi. Önümüzdeki dönemlerde daha iyi şartlarda belediyemizin de kaynakları arttıkça sizlere daha iyi imkanlar sağlayacağız. Benim istirhamım şu, hepimiz birer belediyeci gözüyle kendimizi görelim. Yanlışlık yapan arkadaşlarımızı ikaz edelim. Burası bizim ekmek kapımız diyelim. Hepimiz birbirimizin kontrolörü olsun. Gönüllü olarak hasbi olarak çalışalım.”

–         “ONİKİŞUBAT BELEDİYESİNİN ARKASINDA MİLLETİN DUALARI VAR”

Başkan Mahçiçek, Onikişubat Belediyesi’nin rekorlar kırarak hizmetlerine devam ettiğini söyledi. Bu başarıda milletin dualarının büyük önem taşıdığına dikkat çeken Mahçiçek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Onikişubat Belediyesi bugün rekorlar kırıyor. Tarihinde yapılmamış hizmetleri yapıyor. 81 tane köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerimizin tamamını ihale ettik Allaha şükür. Önsen, Fatmalı yıllardır belediyeydi. Yolu var mıydı Allah aşkına. Toz toprak içinde değil miydi? Ama bu yıl çamura basmayacaklar inşallah. Bu bir rekor. 1 milyon 550 bin metrekare kilit parke ihalesi yapmışız. Bu bir rekor. Buralardan sizlere hep dua geliyor emin olun. Bunun yanında bir Ramazan boyu onbinlerce insanlarımızla buluştuk. 70 bin insanımızla iftar soframızı paylaştık. Onların da duası sizlerin de arkasında. 2 hafta önce de kahvaltı programı başlattık. Benim sizlere söyleyeceğim şey şudur; insanlar gelir gider, esas olan arkamızdan dua ettirmektir. Bu belediye işi zahmetli bir iş. Zor bir iş. Eğer bunun manevi hazzı olmasa çekilmez. Bu bağlamda sizlerin çalışma arkadaşı olmaktan oldukça bahtiyarım. Allah kaza bela vermeden sağlık ve mutluluk içerisinde bu kazançlarımızı ailenizle ve çocuklarınızla harcamayı hepinize nasip etsin. Hepinize de şimdiden hayırlı bayramlar olsun.”

Daha sonra Başkan Mahçiçek, Sendika Başkanı Çınar ve Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Ali Ünsal, Nihan Büyükdereli, Burhanettin Türkkahraman, Mali Hizmetler Müdürü Ahmet Maraşlıgil, Personel Şefi Önder Kurt ve Hizmet-İş Sendikası Denetim Kurulu Üyesi Mustafa Durur, Sendika Sekreteri Vahit Mehgilli tarafından toplu sözleşme imzalandı. Sendika Başkanı Çınar, günün anısına Başkan Mahçiçek’e teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Onikişubat Belediyesi, Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş görüşmelerini tamamlayarak sözleşme imzaladı. Personel maaşlarına birinci yıl i...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Onikişubat Belediyesi, Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş görüşmelerini tamamlayarak sözleşme imzaladı. Personel maaşlarına birinci yıl i...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Onikişubat Belediyesi, Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş görüşmelerini tamamlayarak sözleşme imzaladı. Personel maaşlarına birinci yıl i...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

Onikişubat Belediyesi, Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş görüşmelerini tamamlayarak sözleşme imzaladı. Personel maaşlarına birinci yıl i...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
MHP Milletvekili Aycan, yerel sorunlara kayıtsız kalmadı MHP Milletvekili Aycan, y...

Aycan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı tarafından yazılı ol...

Toplu Taşıma Otobüslerinde Yeni Fiyat Listesi Toplu Taşıma Otobüslerind...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma ücretle...

Enerji Ve Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi Sertifika Töreni Enerji Ve Ekolojik Temell...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün 4004 ...

GEM’de Öğretmenlerle değerlendirme Toplantısı GEM’de Öğretmenlerle değe...

Kahramanmaraş Geçici Eğitim Merkezinde (GEM) görevli öğretme...

Büyükşehir Sporcuları Başarıdan Başarıya Koşuyor Büyükşehir Sporcuları Baş...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Gençl...

Tatil Planımız Tatil Planımız

Haziran ayının başında; okulların kapanması, yaz tatilinin b...

Şahine Uzanan Eller Kırılsın! Şahine Uzanan Eller Kırıl...

Afşin’de Afşin-Elbistan B Termik Santralinde görev yapan Sal...

Boğularak Can Verdi Boğularak Can Verdi

Kandil Barajında Bir Hayat Yok oldu, Serinlemek İçin Baraja ...

Yaz Spor Okullarına Rekor Kayıt Yaz Spor Okullarına Rekor...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9 Mayı...

Çiçek Kana Bulandı! Çiçek Kana Bulandı!

Elbistan’ bağlı Çiçek Köyünde sürücüsünün direksiyon hakimiy...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ