Maraşta Haber
Maraşta Haber

Nergiz; Sizi En İyi Ben Anlarım…

NERGİZ; SİZİ EN İYİ BEN ANLARIM… Bu iddialı ve anlam yüklü cümle sayın Av.Neslihan Koca Nergiz’e ait. Nereye gitsem, bu başlıktaki broşürünü gördüm, doğrusunu söylemek gerekirse, beğendim. Kapı kapı dolaşmışlar, bu broşürü insanlara ulaştırmışlar. Doğrusu, MHP’yi bu kadar etkin, bu kadar gayretkeşlik içinde görmedim bugüne kadar. Hem büyükşehirde, hem de ilçelerinde maşallahları var, dur durak […]

Nergiz; Sizi En İyi Ben Anlarım…

08 Mart 2014 - 18:51A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

NERGİZ; SİZİ EN İYİ BEN ANLARIM…

Bu iddialı ve anlam yüklü cümle sayın Av.Neslihan Koca Nergiz’e ait. Nereye gitsem, bu başlıktaki broşürünü gördüm, doğrusunu söylemek gerekirse, beğendim.

Kapı kapı dolaşmışlar, bu broşürü insanlara ulaştırmışlar. Doğrusu, MHP’yi bu kadar etkin, bu kadar gayretkeşlik içinde görmedim bugüne kadar.

Hem büyükşehirde, hem de ilçelerinde maşallahları var, dur durak bilmiyorlar. Tahir Akgemci hocam tuttu. Kiminle konuştuysam, kimi dinlediysem “Tahir hoca…” diyor, başka bir şey demiyorlar. “İnsan odaklı şehir yönetimi” diyor, “Ayrıştırıcı değil, birleştirici olacağız. Ötekileştiren değil, örtüştüren olacağız. güçlüyü değil, haklıyı koruyacağız” diyor, netice itibariyle, “sizler için biz varız” diye nokta koyuyor. Söylenenler sağlam, samimi…

Allah var, kendisinden beklenen performansın üstünde bir tempo ile koşturuyor MHP adayları. Mahalle demiyorlar, belde demiyorlar, köy demiyorlar, sıkılmadık el bırakmayıp, varsa yanlarında çiçek ikram edip, yoksa yüreklerini bırakıp çıkıyorlar gittikleri yerlerden.

Üstelik de çok zarifler, çok nezaket sahibiler.

 

Sayın Tahir Akgemci, partinin oylarını kesin artırmak için yola çıkmışken, her iki ilçe başkanları da büyükşehir belediye başkan adayından geri kalmıyorlar. Sanki yarış içindeler.

Çocuk sahibi anne dediğimiz Neslihan Hanım, gittiği yerde ilgi görüyor, başkan gibi karşılanıyor, herkes sempati ile yaklaşıyor. MHP eğitim ve terbiyesi ile yetişmiş kardeşimiz, geçmiş dönemde de milletvekili aday adayı olmuştu. Kısmet işte… Bu dönem,  o dönem değil. Bir MHP rüzgârı var ki, her yerden esiyor. Bu kez insanlar farklı davranıyorlar. Düne kadar MHP adaylarına yaklaşmaya korkan, çekinen ve yüksek sesle düşünmekten imtina eden insanlar, bu kez MHP adaylarına karşı candan hareket ediyorlar. “Oyumuz bu kez MHP’ye!” derken samimiler…

En önemlisi de dinliyorlar.

Tahir Akgemci anlatıyor, Yusuf Temizkan anlatıyor, Neslihan Koca Nergiz anlatıyor, insanlar pür dikkat.

Ve söyledikleri uçuk kaçık şeyler de olmadığı için, insanların merakı, ilgisi her geçen gün artarken, “Oyumuz bu kez MHP’ye…” diyen insanların da sayısı her geçen tırmanış gösteriyor.

 

Yusuf Temizkan örneğin… Bir insan bu kadar mı seçmenin, partililerin ve kent halkının sevgilisi haline gelir, anlamadım gitti… Hatırlayın,  önceleri MHP başkan adayları bir dükkâna, mağazaya, STK’na gittiği zaman, o yerlerin sahibi, sorumluları kaçacak delik arardı. “Aman bizimkiler görmesin, sonra canımı yakarlar!” endişesi, korkusu içinde insanlar, bu kez MHP adayları ile birlikte olmaktan duydukları mutluluğu,  gururu neredeyse yüksek sesle haykıracaklar.

Sevgili Temizkan’ın şu gülümseyen yüzü her şeye bedel. İnsanın kanı kaynıyor. Yalnız kovboy değil. Arkadaşları, yani düzgün, kariyer sahibi ekibi ile girmedik kapı bırakmazken, en büyük ikramı tatlı bir tebessüm oluyor.

 

Ve bir kez daha Neslihan Koca Nergiz…

Yine o dağıttığı, içerik zengini broşüre geliyorum. Öğrencilere seslenmiş bu kez, “Mevcut adaylar içerisinde en genç aday olmamdan dolayı, sizin sıkıntılarınızı ve isteklerinizi çok iyi biliyorum. Daha rahat ve modern bir öğrenim görmeniz için bu projelerle yola çıktık” demiş ve bu projelerin neler olduğunu paylaşmış.

İşte örneği; Kardeşlerimiz, Dulkadiroğlu ilçesinde ikamet etmek ve üniversite öğrencisi olmak şartıyla, bu hizmetlerden yararlanabilecek.

Dulkadiroğlu ilçesinde ikamet edip, il dışında okuyan kardeşlerimizin dini bayramlarda sevdiklerini görebilmesi için gidiş-dönüş bileti belediyemizden.

Dulkadiroğlu ilçesinde ikamet edip, üniversiteyi kazanan her kardeşimize diz üstü bilgisayar belediyemizden.

Sütçü İmam Üniversitesini kazanan her kardeşimize DİT kart belediyemizden…

 

Ben hem Tahir hocamızı,  hem sevgili Temizkan dostumu, hem de Nergiz bacımı ellerim patlayana kadar alkışlıyorum.

Ancak o kadar olur yani…

Bu meselede son söz; ağaç dalıyla gürlermiş. MHP il teşkilatı, milletvekili, ilçe başkanları da bu başarıda pay sahipleri.  Onların da hakkını yememek lazım.

Mehmet FİSKECİ

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Polis memuru Barış Göl’ü şehit eden cinayet zanlısı öldü Kahramanmaraş’ta Po...

Antalya’da bir cinayetten aranan Kahramanmaraş’ta poli...

Polisimizi Şehit Eden Zanlı Yakalandı Polisimizi Şehit Eden Zan...

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü İnfaz Büro amirliğine bağlı ...

Kahramanmaraş’ta Bir Polisimiz Şehit Oldu Kahramanmaraş’ta Bi...

Kahramanmaraş’ta hareketli saatlerin yaşandığı olayla ilgili...

Kahramanmaraş’ta cinayet zanlısı polislere ateş açtı Kahramanmaraş’ta cinayet ...

Canlı bomba olmadığı ortaya çıktı Kahramanmaraş Milli Egemen...

LGS ve YKS ‘de Değişiklik Söz Konusu mu? LGS ve YKS ‘de Deği...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bir yazılı açıklama...

YARDIMCIOĞLU’NDAN BORSA İSTANBUL AÇIKLAMASI YARDIMCIOĞLU’NDAN BORSA İ...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr....

Özel İdare İş Merkezi Dönüştürülür mü? Özel İdare İş Merkezi Dön...

İşte Kahramanmaraşlı mimardan örnek bir dönüşüm projesi Kahr...

Faturalar Vatandaşı Yakıyor! Faturalar Vatandaşı Yakıy...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, dağıtıcı elektrik dağıtı...

Uyuşturucu Tacirleri Cezaevine Gönderildi Uyuşturucu Tacirleri Ceza...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde,  İlçe Emniyet Müd...

Kış lastiği kullanmama cezası 776 TL Kış lastiği kullanmama ce...

Kış lastiği kullanması zorunlu olduğu halde kullanmayan araç...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ