Maraşta Haber
Maraşta Haber

Mustafa Özsoy : Milletin Efendisi Değil, Hizmetkarı Olacağım!

‘Milletin Efendisi değil, Hizmetkarı olacağım’ sloganı ile yola çıkan ve seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ak Parti Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Özsoy, seçim çalışmaları kapsamında esnaf gezsilerine devam etti. Menderes Mahallesi ve Trabzon Caddesinde ki esnaf ve iş yerlerini ziyaret eden Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Özsoy, esnaf […]

Mustafa Özsoy : Milletin Efendisi Değil, Hizmetkarı Olacağım!

17 Kasım 2013 - 21:57A+A-

‘Milletin Efendisi değil, Hizmetkarı olacağım’ sloganı ile yola çıkan ve seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ak Parti Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Özsoy, seçim çalışmaları kapsamında esnaf gezsilerine devam etti.

Menderes Mahallesi ve Trabzon Caddesinde ki esnaf ve iş yerlerini ziyaret eden Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Özsoy, esnaf ve vatandaşların sıcak ve samimi ilgisiyle karşılaştı. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretlerde Özsoy, esnafların sorun ve sıkıntılarını dinleyerek çözüm önerilerini bir bir not aldı.
Gerçekleştirdiği Esnaf ziyaretlerinin ardından açkılamalarda bulunan Özsoy, Dulkadiroğlu İlçesinin öncelikli ve en ciddi problemleri arasında yer alan işsizlik problemine değindi.
Özsoy, göreve gelmesi halinde, hem Dulkadiroğlu İlçesindeki işsizlik oranının azaltılması hem de esnaf, iş yeri ve fabrikaların yetişmiş nitelikli ve kalifiye personel eksiğinin giderilmesi için Sosyal Belediyecilik adına girişimcilik kursları ve eğitim seminerleri düzenleyeceklerinin altını çizdi.
Sosyal Belediyecilik anlayışı içerisinde işsizliğe yönelik girişimcilik eğitimlerine çok büyük önem vereceğini vurgulayan Özsoy, eğer halkımız teveccüh gösterip bani yerel seçimlerde Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkanı olarak göreve getirirlerse piyasada sertifikalı ve yetişmiş nitelikli kalifiye personel açığını kapatacaklarını ve böylece Dulkadiroğlu İlçesinde büyük derece de işsizliği önleyerek istihdam sağlayacaklarını ifade etti.

 

DSC_0082 copy
GENÇLERİMİZE ÖNEMLİ DERECEDE İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ!
İşsizliğin, Dulkadiroğlu için önemli bir sorun olmaya devam ettiğini ve özellikle gençlerin istihdamı için girişimcilik kurslarına çok büyük önem verdiğini dile getiren Özsoy;’Biz mahalle gezilerimizde esnaf ziyaretlerimizde yoğun bir ilgiyle karşılaşıyoruz. Burada halkımız bizi güler yüzle karşılıyor. Hatta ikramda bile bulunmaya çalışıyor. Onlara teşekkür ediyoruz. Bu işsizlik konusunda Dulkadiroğlu Bölgesi’nde büyük eksiklik var. Belediye bünyesine alacağınız işçide bir çözüm değil. Çünkü Belediyede çalışacak işçi sayısı sınırlı olacaktır. Bu nedenle işsizlerimize iş kapısı bulunması gerekiyor. İş kapısını da girişimcilik konusu ile çözeceğiz.’ Dedi.
İŞSİZLİĞİ ÖNLEMEK ADINA, İNSANLARIMIZA İŞ SAHASI SAĞLAYARAK, ONLARI MESLEK SAHİBİ YAPACAĞIZ!
Özsoy; ‘’Her gittiğim yerde de söylüyorum. Belediye zaten yolu, suyu, altyapıyı yapmak mecburiyetindedir.  Ancak bizim milletimizin, insanlarımızın rahat bir yaşam ortamı bulabilmesi için bir iş kapısı lazım. Evine ekmek getirmesi gerekiyor. Çocuğunun rızkını bulması gerekiyor. Bu da girişimcilik ile olur. Belediye önderliğinde bir girişimcilik kursu açılır. Bu kursa katılanlara belge verilir. Bu belgeyi alan gençlerimizi, bayanlarımızı, erkeklerimizi Belediye olarak da, Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB iş birliği vasıtası ile yapacakları işe göre piyasada istihdam edilmeleri sağlanabilir.  Bu sayede sadece gençlerimiz değil bayanlarımız da kendi işini kuracaklar, çalışacaklar, evlerini geçindirecekler ve çocuğunun çoluğunun rızkını temin etmeye çalışacaklar. Bunları yaparken belediye öncülük yapacak. Belediye öncelik yapmadığı takdirde bunu birilerinin yapması mümkün değil. Biz bu girişimcilik konusuna gerçekten önem vereceğiz. İnsanlarımıza iş sahası bulacağım. O gençlerimizi sokaklardan, kahvehanelerden, internet kafelerden çekeceğiz. Onları meslek sahibi yapmaya çalışacağız.’’ Dedi.
MAKAM BELEDİYECİLİĞİ DEĞİL HALK ODAKLI BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ!
Menderes Mahallesi ve Trabzon Caddesinde ki esnaf ve iş yerlerini ziyaret eden Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Özsoy, buradaki esnaf ve vatandaşların teveccühü ile karşılaşırken birde esnaflar kendisinden özel bir istekte bulundu. Esnaflar Özsoy’a sadece seçimden seçime değil her zaman hatırlayan ve ziyaret eden bir Belediye Başkanı olmasını konusunda isteklerini ilettiler.
Özsoy’da, seçildiği takdirde koltukta oturan değil, halk ile iç içe bir belediyecilik yapısını benimseyeceğini ve belediyenin kapılarının sonuna kadar her kese açık olacağını söyledi.

DSC_0051 copy  DSC_0085 copy

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

‘Milletin Efendisi değil, Hizmetkarı olacağım’ sloganı ile yola çıkan ve seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ak Parti Kahramanm...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

‘Milletin Efendisi değil, Hizmetkarı olacağım’ sloganı ile yola çıkan ve seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ak Parti Kahramanm...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

‘Milletin Efendisi değil, Hizmetkarı olacağım’ sloganı ile yola çıkan ve seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ak Parti Kahramanm...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

‘Milletin Efendisi değil, Hizmetkarı olacağım’ sloganı ile yola çıkan ve seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ak Parti Kahramanm...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Papaz Olmak Papaz Olmak

Arif olanlar başlığa bakar bakmaz neler söyleyip neler yazac...

Beyaz Kartal Yoğun Tempoya Dayanamadı Beyaz Kartal Yoğun Tempoy...

 Türk şiirinin Dedekorkut’u ve Beyaz Kartalı olarak bilinen ...

İklime Hatun Anadolu Kız İHL’de Yazar Okur Buluşması İklime Hatun Anadolu Kız ...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi İklime Hatun Anadolu Kız İma...

Andırın’da İYEP Semineri Verildi Andırın’da İYEP Sem...

Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesinde görev yapan öğretmen ve y...

Öğretmenlere İYEP Tanıtıldı Öğretmenlere İYEP Tanıtıl...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı salon...

“KEŞİF” ZAMANDA YOLCULUK YAPAN 3 GENCİN MACERASINI GÖZLER ÖNÜNE SERECEK “KEŞİF” ZAMAN...

Burak Can, Sude Zulal Güler, İbrahim Yıldız, Yurdaer Okur, P...

BTR Öğretmenler Toplantısı Yapıldı BTR Öğretmenler Toplantıs...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü M. Sait Kırmacı Salo...

Kahramanmaraş Bir Değerini Kaybetti Kahramanmaraş Bir Değerin...

Kahramanmaraş’ın siyasi, sosyal ve kültürel hayatına y...

Türkan Özge Anaokulunda Aşure Etkinliği Türkan Özge Anaokulunda A...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Türkan Özge Anaokulu tarafın...

Afşin’de yaşanan TELLİ SENEM’in hikayesi kitaplaştırıldı! Afşin’de yaşanan TELLİ SE...

Yazar Mehmet GÖREN’in 8. kitabı basım evine verildi. Bir haf...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ