Maraşta Haber
Maraşta Haber

Mustafa Özsoy : Milletin Efendisi Değil, Hizmetkarı Olacağım!

‘Milletin Efendisi değil, Hizmetkarı olacağım’ sloganı ile yola çıkan ve seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ak Parti Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Özsoy, seçim çalışmaları kapsamında esnaf gezsilerine devam etti. Menderes Mahallesi ve Trabzon Caddesinde ki esnaf ve iş yerlerini ziyaret eden Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Özsoy, esnaf […]

Mustafa Özsoy : Milletin Efendisi Değil, Hizmetkarı Olacağım!

17 Kasım 2013 - 21:57A+A-

‘Milletin Efendisi değil, Hizmetkarı olacağım’ sloganı ile yola çıkan ve seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ak Parti Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Özsoy, seçim çalışmaları kapsamında esnaf gezsilerine devam etti.

Menderes Mahallesi ve Trabzon Caddesinde ki esnaf ve iş yerlerini ziyaret eden Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Özsoy, esnaf ve vatandaşların sıcak ve samimi ilgisiyle karşılaştı. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretlerde Özsoy, esnafların sorun ve sıkıntılarını dinleyerek çözüm önerilerini bir bir not aldı.
Gerçekleştirdiği Esnaf ziyaretlerinin ardından açkılamalarda bulunan Özsoy, Dulkadiroğlu İlçesinin öncelikli ve en ciddi problemleri arasında yer alan işsizlik problemine değindi.
Özsoy, göreve gelmesi halinde, hem Dulkadiroğlu İlçesindeki işsizlik oranının azaltılması hem de esnaf, iş yeri ve fabrikaların yetişmiş nitelikli ve kalifiye personel eksiğinin giderilmesi için Sosyal Belediyecilik adına girişimcilik kursları ve eğitim seminerleri düzenleyeceklerinin altını çizdi.
Sosyal Belediyecilik anlayışı içerisinde işsizliğe yönelik girişimcilik eğitimlerine çok büyük önem vereceğini vurgulayan Özsoy, eğer halkımız teveccüh gösterip bani yerel seçimlerde Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkanı olarak göreve getirirlerse piyasada sertifikalı ve yetişmiş nitelikli kalifiye personel açığını kapatacaklarını ve böylece Dulkadiroğlu İlçesinde büyük derece de işsizliği önleyerek istihdam sağlayacaklarını ifade etti.

 

DSC_0082 copy
GENÇLERİMİZE ÖNEMLİ DERECEDE İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ!
İşsizliğin, Dulkadiroğlu için önemli bir sorun olmaya devam ettiğini ve özellikle gençlerin istihdamı için girişimcilik kurslarına çok büyük önem verdiğini dile getiren Özsoy;’Biz mahalle gezilerimizde esnaf ziyaretlerimizde yoğun bir ilgiyle karşılaşıyoruz. Burada halkımız bizi güler yüzle karşılıyor. Hatta ikramda bile bulunmaya çalışıyor. Onlara teşekkür ediyoruz. Bu işsizlik konusunda Dulkadiroğlu Bölgesi’nde büyük eksiklik var. Belediye bünyesine alacağınız işçide bir çözüm değil. Çünkü Belediyede çalışacak işçi sayısı sınırlı olacaktır. Bu nedenle işsizlerimize iş kapısı bulunması gerekiyor. İş kapısını da girişimcilik konusu ile çözeceğiz.’ Dedi.
İŞSİZLİĞİ ÖNLEMEK ADINA, İNSANLARIMIZA İŞ SAHASI SAĞLAYARAK, ONLARI MESLEK SAHİBİ YAPACAĞIZ!
Özsoy; ‘’Her gittiğim yerde de söylüyorum. Belediye zaten yolu, suyu, altyapıyı yapmak mecburiyetindedir.  Ancak bizim milletimizin, insanlarımızın rahat bir yaşam ortamı bulabilmesi için bir iş kapısı lazım. Evine ekmek getirmesi gerekiyor. Çocuğunun rızkını bulması gerekiyor. Bu da girişimcilik ile olur. Belediye önderliğinde bir girişimcilik kursu açılır. Bu kursa katılanlara belge verilir. Bu belgeyi alan gençlerimizi, bayanlarımızı, erkeklerimizi Belediye olarak da, Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB iş birliği vasıtası ile yapacakları işe göre piyasada istihdam edilmeleri sağlanabilir.  Bu sayede sadece gençlerimiz değil bayanlarımız da kendi işini kuracaklar, çalışacaklar, evlerini geçindirecekler ve çocuğunun çoluğunun rızkını temin etmeye çalışacaklar. Bunları yaparken belediye öncülük yapacak. Belediye öncelik yapmadığı takdirde bunu birilerinin yapması mümkün değil. Biz bu girişimcilik konusuna gerçekten önem vereceğiz. İnsanlarımıza iş sahası bulacağım. O gençlerimizi sokaklardan, kahvehanelerden, internet kafelerden çekeceğiz. Onları meslek sahibi yapmaya çalışacağız.’’ Dedi.
MAKAM BELEDİYECİLİĞİ DEĞİL HALK ODAKLI BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ!
Menderes Mahallesi ve Trabzon Caddesinde ki esnaf ve iş yerlerini ziyaret eden Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Özsoy, buradaki esnaf ve vatandaşların teveccühü ile karşılaşırken birde esnaflar kendisinden özel bir istekte bulundu. Esnaflar Özsoy’a sadece seçimden seçime değil her zaman hatırlayan ve ziyaret eden bir Belediye Başkanı olmasını konusunda isteklerini ilettiler.
Özsoy’da, seçildiği takdirde koltukta oturan değil, halk ile iç içe bir belediyecilik yapısını benimseyeceğini ve belediyenin kapılarının sonuna kadar her kese açık olacağını söyledi.

DSC_0051 copy  DSC_0085 copy

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Fransa, Gerekli İncelemeler İçin Harekete Geçti Fransa, Gerekli İncelemeler İçin Hareket...

‘Milletin Efendisi değil, Hizmetkarı olacağım’ sloganı ile yola çıkan ve seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ak Parti Kahramanm...

Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi? Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi?

‘Milletin Efendisi değil, Hizmetkarı olacağım’ sloganı ile yola çıkan ve seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ak Parti Kahramanm...

“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

‘Milletin Efendisi değil, Hizmetkarı olacağım’ sloganı ile yola çıkan ve seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ak Parti Kahramanm...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

‘Milletin Efendisi değil, Hizmetkarı olacağım’ sloganı ile yola çıkan ve seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ak Parti Kahramanm...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Selahaddin Uğur’un Annesi Dualarla Defnedildi Selahaddin Uğur’un ...

İl Millî Eğitim Müdürlüğünde ARGE ve Aday Öğretmenler Koordi...

Kadın Platformu İftarda Buluştu Kadın Platformu İftarda B...

Kahramanmaraş Kadın Platformu Üyesi Dernek Başkanları ve yön...

Selahaddin Uğur’un Acı Günü Selahaddin Uğur’un ...

İl Millî Eğitim Müdürlüğünde ARGE ve Aday Öğretmenler Koordi...

Ahmet Sarıtürk’ün Acı Günü Ahmet Sarıtürk’ün A...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sarıtür...

Tek Bir Karar Vardı; Hâkimiyeti Milliyeye Dayanan Bir Devlet Kurmak Tek Bir Karar Vardı; Hâki...

Kahramanmaraş Kadın Platformu Başkanı Zeynep Arıkan, 19 Mayı...

Mesleki Teknik Eğitim Andırın’da Tanıtıldı Mesleki Teknik Eğitim And...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mustafa Duran, And...

Aday öğretmenlere gezi düzenlendi Aday öğretmenlere gezi dü...

Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesinde görevli aday öğretm...

TOKİ YILDIZ MTAL İftar Etkinliği Yaptı TOKİ YILDIZ MTAL İftar Et...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu TOKİ  Yılduz Mesleki ve Teknik An...

CANIM MEHMED’İM CANIM MEHMED’İM

Tüm Mehmetçiklere   Süreyya’ya yazsam az gelir adın Meh...

“SU ÜCRETİNE ZAM YAPILDI MI?” “SU ÜCRETİNE ZAM YAPILDI ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ