Maraşta Haber
Maraşta Haber

Muhalefet: Eyvah bu oyunda bizler yine yandık

Kaç zamandır şenî çevreler millet iradesiyle gelen Meclisi güçsüz düşürüp, avantadan Türkiye’yi yönetmek ve 28 Şubat’taki gibi oligarklara, dükalara hizmet edecek koalisyon iktidarı kurmak istiyorlardı.    Ecinniler, iblisler, İsrail oğulları, İngiliz cıfıtları, alkolcüler, Kemalistler, Dhkcp’ciler, Pkk’lılar, Taksim çapulcuları, sahte Antikapitalist İslâmcılar, Amerikancı ve Atatürkçü çakma cemaatler, millet karşıtı işadamları, içeriden ve dışarıdan türlü türlü provokatörler […]

Muhalefet: Eyvah bu oyunda bizler yine yandık

01 Nisan 2014 - 11:32A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kaç zamandır şenî çevreler millet iradesiyle gelen Meclisi güçsüz düşürüp, avantadan Türkiye’yi yönetmek ve 28 Şubat’taki gibi oligarklara, dükalara hizmet edecek koalisyon iktidarı kurmak istiyorlardı.

 

 Ecinniler, iblisler, İsrail oğulları, İngiliz cıfıtları, alkolcüler, Kemalistler, Dhkcp’ciler, Pkk’lılar, Taksim çapulcuları, sahte Antikapitalist İslâmcılar, Amerikancı ve Atatürkçü çakma cemaatler, millet karşıtı işadamları, içeriden ve dışarıdan türlü türlü provokatörler bir olmuşlardı aylardır.

Ey birleşik muhalefet birliği! Aylarca sokakları ateş topuna çevirdiniz, çamur attınız. Bilemediniz Türkiye’nin kim dostu, kim düşmanı? Kustunuz, millet iradesiyle gelen hükümet aleyhinde ne varsa karnınızda fitne fesad…

 

SİZE DİYORUM, ULUSALCILAR, ERGENEKONCU GENERALLER, CHP’LİLER, ATATÜRKÇÜLER, BDP’LİLER!

 

Size diyorum, Ulusalcılar, Ergenekoncu generaller, Chp’liler, Bdp’liler, Atatürkçüler! Hep bir olmuştunuz millet iradesini yıkmak için. Türkiye’yi kaosa sokup, topyekûn muhalefet koalisyonu olarak hile ve şerle iktidar olacaktınız; “Dindar ve imam hatipli siyasetçileri siyasetten tasfiye edecektiniz” Hani?

 

“Atatürkçü Cumhuriyetin temel niteliklerine uyumlu bir siyasî istikrarın oluşmasını sağlamak” üzere topyekûn hazırlanıp hücuma geçmiştiniz. Güya “dini istismar eden hükümetin” kökünü kazıyacaktınız! Yer ile yeksan edecek, toprağa gömecektiniz.

 

Umduğunuz dağlara kar mı yağdı? Hani “Türk milleti bizden yana” diyordunuz. Lojiktik desteğiniz mi yeterince sağlanmadı? Topyekûn muhalefet birliğinizde çözülme mi oldu yoksa? Necip Müslüman Türk milleti sandık iradesiyle meclisteki dindar siyasilerin cephesini tuttu yine.

 

MUHALEFET CEPHESİ MÜSLÜMAN MİLLET SOSYOLOJİSİNİ BİLMİYOR

 

Hâlâ idrak edemediniz Müslüman Türk milletinin sosyolojisini. Bu millet dininden inancından yana olanları sever ve tutar. Hele de câmiye girip namaz kılıyorsa onunla bütünleşir. Bunun neresi din istismarı? Bilakis dinîn yukarıdan aşağıya millet nezdinde hayatlaşmasıdır bunun adı.

 

Yollar, köprüler tâli meseledir. Doksan yıldır devletlü ve siyasetçisinden dinini yaşayan ve hürmet eden bir dil ve tavır bekliyordu bu millet. Dindar siyasetçiler dini istismar etmediklerini, dinin söylem ve gereklerine ihtiyaç duyan milletin inanç ve arzularıyla bütünleştiklerini bir türlü kavrayamadınız. Oryantalistler gibi bakıp nutuklar attınız Müslüman milletin gözüne baka baka.

 

YÜRÜYEN ATA VURMAMALIYDINIZ

 

Yürüyen atın başına vurulmaz. Yürüyen ata vurmamalıydınız, yâni doksan yıldır az çok kendini bulmaya çalışan Türkiye’ye çelme atmamalı ve atanlara destek olmamalıydınız. Bu millet ırmağı geçerken at değiştirmez. Irmağı geçerken at değiştirilmez düsturu asırladır devlet ve millet tecrübemizdir. Koşan ata vurulmayacağını bilen millet iradesine karşı olan yıkıcı bir cephe oluşturdunuz. Veyl, size!  

 

MUHALEFET VE MİLLET

 

Elbette hiçbir siyasî parti ve hükümet bâki değil, bütünüyle bu ülkeyi ve milleti temsil etme kabiliyet ve muhtevası taşımaz. Bir partinin emir kulu olmak da doğru değil. Âmenna! Târihen sabittir ki millet-i beyzâ kendi dilini kullananlara, İslâmî değerlerine sahip çıkanlara muhalefet etmez. Sizin muhalefetiniz beyhude ve lüzumsuz bir faaliyet.

 

Âmâ üstadım Cemil Meriç’in diliyle, “İnsanımızı birbirinden ayıran bütün duvarları yıkmak, muhteşem mâziyi, daha muhteşem bir istikbale bağlayacak köprü olmak ve mukaddeslerin emrinde olmak isteyen” ve doksan yıldır Türkiye’nin yaralı vicdanına merhem olmaya çalışan bir hükümete ancak onun Müslümanca millet ve medeniyet yolundaki nakısalarından dolayı muhalefet edilebilirdi. Yapamadınız ve yapmaya da zihniyetiniz müsait değil. Çünkü hâlâ Atatürkçü Cumhuriyet terminolojisi ve düşüncesiyle konuşuyorsunuz. Kurulu düzeni, statükoyu savunuyorsunuz.

 

Bu sebeptendir ki bu millet sizin, yâni birleşik muhalefet cephesinin muhalefetine perestij etmez ve asla etmeyecektir. Hep marjinal kalmaya mahkûmsunuz. 27 Mayıs 1960, 1971, 12 Eylül 1980, 28 Şubat 1997, 17 Aralık 2013 sonrasını selim akılla muhasebe ederseniz, milletin niçin birleşik muhalefet cephesinin yanında olmadığını anlarsınız.

 

MÜSLÜMAN MİLLET KENDİNİ SIRAT-I MÜSTAKİM ÜZERE GÖRENİN YANINDA OLDU

 

Müslüman Türk milletinin, kendisini sırat-ı müstakim üzere anlamayanlarla ve Türkiye’yi karıştırmak isteyip ülke menfaatlerini zaafa uğratanlarla işi yok. Kendine değer verenlerin yanında olur millet.

 

Bundandır ki ey Ergenekoncu Generaller, Ulusalcılar, Atatürkçüler, Chp’liler, Bdp’liler! Bu millet sizi sevmedi, gönlüne koyamadı. Belki zaman zaman zorbalığınızdan dolayı sizi dinlemiş gibi göründü. Lakin sizi hiç sevmedi ve hiçbir zaman da sevmeyecek.

 

Çünkü siz birleşik muhalefet olarak millete bin yıllık İslâmlaşmış kimliği ve medeniyetiyle değil, Devrimci Cumhuriyetin târif ve argümanlarıyla baktınız.

Bu asil ve hilafet sahibi milleti, laiklik ve muasırlaşma gözlüğünden bakarak Atatürk milliyetçiliğinin tasvir ettiği Eklektik Türk, yâni köküyle irtibatı kesilmiş sekülerleşmiş Türk olarak gördünüz. Câmiye penceresinden bakıp içeriye girmeye cesaret edemeyen Cumhuriyet aydınları gibi davrandınız yüce Türk milletine.

 

EY MAKSADI FENA OLAN BİRLEŞİK MUHALEFET! “ZAFERDEN ÜMİDİN KES GAYRİDEN İMDAD LÂZIMSA”

 

Ey maksadı fena olan birleşik muhalefet! Size Namık Kemal’in mısralarıyla derim ki: “Sana senden gelir bir işte ‘dâd’ (doğruluk, adalet) lâzımsa / Zaferden ümidin kes gayriden imdad lâzımsa.”

 

Ey hükümet üstünden Türkiye’yi güçsüz düşürmeye çalışan birleşik muhalefet! Ziya Paşa’nın mısralarıyla derim ki yediniz işte millet iradesinin sillesini:

“Allah’a sığın şahs-i hâlimin gazabından / Zira yumuşak huylu atın çiftesi pektir / Eyvah bu bâzîçe de bizler yine yandık / Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık” (Eyvah bu oyunda bizler yine yandık, çünkü zarar ortada bu konuda bilmem biz ne kazandık).

 

Millî şairimiz Mehmed Âkif sağ olsaydı, Türkiye’nin varlığına kastedenlere yaltaklık eden siz birleşik muhalefet birliğine şöyle nasihat ederdi: “Saygısızlık elverir bir parça olsun arlanın / Vakti çoktan geldi hem geçmektedir arlanmanın / Davranın haykırmadan nâkus-u (çöküş çanı) izmihlaliniz / Öyle bir buhrana sapmıştır ki zira hâliniz.”

 

Hâsılı kelâm; “Yeter, Söz Milletin!” diyen iradeye karşı muhalefet etmek nâdanlıktır. Çünkü muhalefetiniz millet iradesini ve istikrarı baltalamaktı; bütünüyle ideolojikti. Mertçe muhalefet zemini oluşturamadınız ve inandıramadınız, inandıramayacaksınız. Çünkü millet değerlerine aidiyet bağınız ve siyasî diliniz yerli değil de ondan.

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Mevla’m Neylerse Güzel Eyler Mevla’m Neylerse Güzel Ey...

Görünen o ki güzel ülkemde mutlu insanların sayısı her gün b...

Bu Klip Beğeni Rekoru Kırıyor. Bu Klip Beğeni Rekoru Kır...

Ülkemizde Covid-19’un olumsuzlukları sonucu evine kapanan ok...

Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Ziyaret Etti Yılmaz, Ölçme Değerlendir...

“Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezimiz oluşturduğu...

5, 6 ve 7. sınıflara çevrim içi kazanım değerlendirme sınavı 5, 6 ve 7. sınıflara çevr...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme...

Eğitim Yöneticisi Selahittin Kılınçkıran’da emekli oldu Eğitim Yöneticisi Selahit...

Yılların deneyimli eğitimcisi Selahittin Kılınçkıran özellik...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 35 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 220.G...

8. Sınıflara Yönelik Mayıs Ayı Deneme Soruları 8. Sınıflara Yönelik Mayı...

Millî Eğitim Bakanlığı – Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav...

Sıddık Şirikçi’nin Acı Günü Sıddık Şirikçi’nin ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünde önceki Müdür Yard...

BİR CUMHURİYET OSMANLISI: EROL GÜNGÖR BİR CUMHURİYET OSMANLISI:...

İLMİYLE ÂMİL, ÎMANIYLA KÂMİL YERİ DOLMAYAN BİR BÜYÜK ÂLİM, G...

Milletvekili Habibe Öçal’dan 1 Mayıs Değerlendirmesi Milletvekili Habibe Öçal&...

Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Habibe Öçal,1 Mayıs İşçi...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ