Maraşta Haber
Maraşta Haber

Miraç Ve Bizlere Gönderilen Üç Hediye

25 Mayıs Pazar gününü Pazartesiye bağlayan akşam Miraç mucizesinin yıl dönümüdür. Üç ayların ilki olan Receb ayının en değerli hatırası hiç şüphesiz Miraç mucizesidir. Miraç, Peygamber Efendimize ikram edilen en büyük mucizelerden birisidir. Bu mucize, Receb ayının 27. gecesinde gerçekleşmiştir. Cenab-ı Hak, Miraç’ın sonunda yeryüzüne dönecek olan Peygamber Efendimize ümmetine yani bizlere ulaştırması için üç […]

Miraç Ve Bizlere Gönderilen Üç Hediye

24 Mayıs 2014 - 17:29A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

25 Mayıs Pazar gününü Pazartesiye bağlayan akşam Miraç mucizesinin yıl dönümüdür. Üç ayların ilki olan Receb ayının en değerli hatırası hiç şüphesiz Miraç mucizesidir. Miraç, Peygamber Efendimize ikram edilen en büyük mucizelerden birisidir. Bu mucize, Receb ayının 27. gecesinde gerçekleşmiştir. Cenab-ı Hak, Miraç’ın sonunda yeryüzüne dönecek olan Peygamber Efendimize ümmetine yani bizlere ulaştırması için üç kıymetli hediye/müjde verir.

1. Müjde İman; Muhammed ümmetinden Allah’a ortak koşmadan ölen kimselerin affedileceğinin bildirilmesidir.

2. Müjde Namaz; Allah ile kul’un buluşmasına imkân sağlayan ve belirtilen beş vakitte kuldan kılması istenen ve kulun miracı diye müjdelenen namazdır.

 
3. Müjde Bakara Suresi’nin son iki ayetidir. “Âmenerrasulü” ile başlayan bu iki ayetin hem Kur’an, hem dua, hem salât /rahmet olduğu bizlere bildirilmiştir. Bu ayetlerin okuyanını cennete götüreceği müjdelenmiştir.

Bu müjdeler ve hediyeler karşısında ne kadar şükretsek elbette az kalacaktır. Bu müjdelere layık olma ve yararlanma adına Cenab- ı Hakk’ın emirlerine ve Peygamber Efendimizin sünneti şeriflerine daha sıkı bağlanmamız gerekmektedir.

Ne diyelim ki; Allah bu gecenin hürmetine bizleri kendisine hakiki birer kul, Peygamberine yaraşır birer ümmet eylesin. Bizlere ve evlatlarımıza “dinini” her türlü riyadan uzak, dosdoğru yaşamayı nasip eylesin…

Yaşananların baştan sona mucize olduğu bilinen bu mübarek gece aile fertlerime, hısım ve akrabalarıma, dost ve arkadaşlarıma ve Maraşlı hemşerilerime rahmet ve bereket ihsan eylesin.

Bu yüce din ile tanıştığı ve şereflendiği günden beri yaşam gayesi olarak kendisine “ İslam’a hizmeti” seçmiş ve din düşmanlarını Anadolu’dan öte göndermemiş Yüce ve Şerefli Türk Milletine birlik, beraberlik, rahmet ve bereket ve huzur ihsan eylesin. Ve tüm İslam Âleminin Mübarek Miraç Kandili kendilerine aydınlanma nasip etsin. Yaşadıkları bu karanlık Orta Çağdan kurtulmalarına vesile olsun…

Tarihe sahip çıkmak/geçmişin mirasını geleceğe aktarmak

Dün önceki dönem Belediye Başkanımız olan Sayın Mustafa Poyraz’ı ve “Tarihi Mirasımızı Koruma ve Yaşatma Projesine” katkı sağlayanları, emeği geçenleri bir kez daha hayırla yâd ettim. Neden mi?

Birkaç gün önce okulumuzun 2. Sınıf Öğretmenlerinden Zekiye Aytemiz odama gelerek;            – Müdür Bey; “öğrencilerimle beraber Belediyemizin restore ettirerek Şair ve Yazarlarımıza tahsis ettiği ‘Dedeoğlu Konağına’ bir gezi yapmak istiyorum. İşte gezi planım. Onay verirseniz ve geziye sizde katılırsanız çok sevinirim” dedi.  Zekiye Öğretmenime; “elbette onay veririm ve geziye seve seve katılırım” diyerek teşekkür ettim.

Hemen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kültür Bölümünü aradım. Bir gün sonrasına/22 Mayıs 2014 Cuma günü saat 09.30’a Dedeoğlu Konağını gezebileceğimize dair randevu aldım.

Belirlenen gün ve saatte 2/B Sınıfı Öğretmeni Zekiye Aytemiz, İngilizce Öğretmeni Kübra Onat ve hepsi birbirinden sevimli ve zeki 26 öğrencim ile Konağa giriş yaptık. Konaktaki Belediye çalışanı kardeşlerimiz bizleri güler yüzle karşılayarak konağı baştan sona gezdirdiler. Gereken rehberliği layıkıyla yaptılar. Çıkışta da okul kütüphanemize koymamız için bir kucak dolusu kitap hediye ettiler.

Öğrencilerim Konağın ne olduğunu, büyük ailenin ne anlama geldiğini öğrendiler. Konağın her bir odasına ismi verilen Kahramanmaraşlı şair ve yazarlarımızı tanıdılar ve Onlara dualar ettiler.

Hiç şüphe yok ki yapılan son derece hayırlı bir hizmet. Bu hayırlı hizmetlerinden dolayı bir önceki Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Poyraz’ı bir kez daha hayırla yâd ettik. Bu tür hizmetleri devam ettireceğini her fırsatta beyan eden yeni Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç’a da düşüncelerinden dolayı teşekkür ettik. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Herkese Hayırlı Kandiller diliyorum.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Kadın Girişimciler ‘Kadınlar Matinesi’ Organizasyonunda Buluşacak Kahramanmaraş’ta Kadın Gi...

Kahramanmaraş’ta kadın girişimcilerin organize ettiği ve tak...

Kahramanmaraş’ta Yine Deprem Kahramanmaraş’ta Yi...

Uzun bir süreden beri belli aralıklarla sallanmaya devam ede...

PROMOSYON ANLAŞMASININ İPTALİ İSTENDİ PROMOSYON ANLAŞMASININ İP...

Kahramanmaraş Eğitim Bir Sen 1 nolu şube başkan adayı Adem A...

Fizyoterapist Emre Akben Şifa Dağıtıyor Fizyoterapist Emre Akben ...

Onikişubat  Ilıca Vali Saim Çotur Kaplıcasında hizmete başla...

KSÜ’DE SON DÖRT YIL KSÜ’DE SON DÖRT YIL...

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİNDE SON DÖRT YIL  ...

Bakalım Soruşturmadan Ne Çıkacak Bakalım Soruşturmadan Ne ...

31 Temmuz günü yaklaşık bir milyon beş yüz bin kişinin katıl...

Ekinözü ilçesinde öğretmenlerin e-Twinning Proje Başarısı Ekinözü ilçesinde öğretme...

2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılında Ekinözü İlkadım Anaokulu...

Kahramanmaraş’ta Cinnet Sonucu 5 Ölü Kahramanmaraş’ta Ci...

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçe Önsen Mahallesinde  a...

Onikişubat Kaymakamı Keçeli’nin Acı Günü Onikişubat Kaymakamı Keçe...

Kahramanmaraş Onikişubat Kaymakamı Serkan KEÇELİ muhterem an...

KERBELÂ’YI ANLAMAK VE HÜSEYNÎ DURUŞ KERBELÂ’YI ANLAMAK VE HÜS...

İslâm tarihinin en acı hâdiselerinden birisinin yaşandığı Ke...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ