Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mimarlar’dan Ateş’e Tam Destek

Bu haberin fotoğrafı yok

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Ünal Ateş, ziyaretlerini Kahramanmaraş Mimarlar Odası’yla sürdürdü.

Kahramanmaraş’ta Cumhuriyet Halk Partisi’nden beklenilmeyen bir çıkışla  kamuoyunu saran ve de projelerlerinden emin bir şekilde dur durak bilmeden seçim çalışmalarını sürdüren İnşaat Mühendisi Ünal Ateş, Mimarlar Odasını ziyaret etti.Beraberinde Onikişubat İlçe Belediye Başkan Adayı Ülkü Eren, Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Adayı Ali Zabun ve il teşkilatından bazı isimlerinde yer aldığı ziyarette adaylar projelerini Başkan Mehmet Erdal Enver ve yönetim kurulu üyeleriyle paylaştı.Ziyarette önemli açıklamalarda bulunan Ateş,”Kahramanmaraş’a ve şehrimin güzel insanlarına hizmet için çıktığımız bu yolda projelerimizi anlatıp desteklerinizi almak için bugün buradayız.”dedi.

KAHRAMANMARAŞ SAHİPSİZ DEĞİLDİR

Ziyarette yeni imar planına deyinen Ateş,”Yeni imar planında ciddi anlamda sıkıntılar var.

Bugün itibariyle hazırlanan bu plan ile ilgili belediyeye 1740 şikayet dilekçesi verilmiş durumda, bu da demektir ki bu planda en az 1740 tane hata var.Birçok vatandaşımızın da yeni hazırlanan bu plandan haberi bile yok.Durum böyle iken herkesin elini taşın altına koyması gerekir.Yapılan yanlışlara dur demesi gerekir.Biz şehrimizin böyle hatalarla geri planda kalmasını istemiyoruz.O yüzden bugün karşınızdayız.Şunu herkesin bilmesini istiyorum ki Kahramanmaraş sahipsiz bir memleket değildir. Bunun böyle olmadığını göstermek adına çıktığımız bu yolda halkımızın teveccühüyle göreve geldiğimiz takdirde, Sütçü İmam’ın Kahramanlık destanı yazdığı bu şehri hak ettiği hizmet standardına ulaştıracağız.”dedi.

HERYERDE PROJELERİMİZ KONUŞULUYOR

Adaylığının açıklanışından bu yana gezilerini sürdürüp, projelerini anlattığını belirten Ateş,”Adaylığımızın açıklanışının üzerinden yaklaşık 50 gün geçti. Bu süreçte her dakikamızı değerlendirmeye, insanlarımıza projelerimizi anlatmaya çalıştık.Seçim süreci sonuna kadar da bu şekilde devam edeceğiz.Davet edildiğimiz ve de ziyaret ettiğimiz  tüm kurum kuruluşlarda hemşerilerimiz projelerimizi benimsedi.Projeler bizden çıkıp tüm şehrin projesi olarak kayıtlara geçti.İnsanlarımız şunu bilmelidir ki  biz şehrimiz için uygun projeler hazırladık. Uçuk kaçık projelerle başkaları yeterince ilgileniyor.Gerçek anlamda şehrimize hizmet etmeyi düşünen bizler, projelerimizle halkımızın karşısına çıktık ve bu yüzden her yerde projelerimiz konuşuluyor.”dedi.

 ADAYLARA DAVETİNİ YİNELEDİ

Projelerine ve de kendisine güvendiğini her fırsatta ifade eden Ateş,”Vatandaşımız bizlerden vaat değil hizmet bekliyor.Bu anlamda projelerimizi hazırladık ve halkımızın takdirine sunduk, sonuna kadar da arkasındayız.Gittiğimiz her yerde yinelediğim bir davetim var. Buradan da dile getirmek istiyorum.Diğer Partilerin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarına sesleniyor ve de hodri meydan diyorum.Tüm adayların ve de basının katılacağı ortak bir toplantı düzenleyelim. Projelerimizi insanlarımızla paylaşalım.Herkes tarafından takdir gören projeleri kimin projesi olduğunu gözetmeksizin şehir yararına hayata geçirelim.Şayet olur da başkan seçilmez isek bile bu projelerden bazılarının hayata geçmesi bizi, en az başkanlığımız kadar mutlu edecektir.”dedi.

YAPAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR SÖZÜ VERMEDİK VERMEYECEĞİZ

Verilen sözlerin arkasında olduğunu sözlerine ekleyen Ateş,”Halkımıza yapamayacağımız hiçbir sözü vermedik, vermeyeceğiz.Verdiğimiz sözleri de yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.Kahramanmaraş hepimizin, bu uğurda herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmesi gerekir.İnsanlarımız bu şehirde hizmet görmek istiyorsa, ve aynı gelmiş aynı gider mantığı ile devam etmek istemiyorsa, oy kullanırken yapılan yanlışları  göz ardı etmemeleri gerekir diye düşünüyorum.”dedi.

Onikişubat İlçe Belediye Başkan Adayı Ülkü Eren ise,”Kahramanmaraş’ın nufüs yoğunluğu bakımından en büyük ilçesi olan Onikişubat ilçesini hak ettiği hizmete kavuşturacağız.Hayal edilen şeffaf bir belediyecilik anlayışını ile ilçemizi en iyi şekilde tanıtacağız.”diye konuştu.

Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Adayı Ali Zabun ise,”Bu memlekete tüm değerleriyle hepimizin,bu anlamda çıktığımız yolda, insanlarımızın ön yargıdan kurtulup, projelere oy vermesini bekliyoruz.”dedi.

Kahramanmaraş Mimarlar Odası Şube Başkanı Mehmet Erdal Enver ise,”Kentimizin eksikleri yönünde yaptığınız tespitlerin altına imzamı atarım. Çalışmalarınızın bir mühendis gözüyle hazırlandığı ortada. Bunun içinde sizi ayrıca tebrik ediyorum.Şayet Kahramanmaraş’lı hizmet bekliyorsa sizleri dinlemelerini tavsiye ediyor, çıktığınız bu kutlu yolda da, başarılar diliyorum.”dedi.

DSCF1042 copy DSCF1043 copy DSCF1047 copy DSCF1049 copy