Maraşta Haber
Maraşta Haber

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Dedeoğlu Sorunları Dile Getiriyor

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülke sorunlarını dile getirmeye devam ediyor ! DEDEOĞLU, ÇOCUK İŞÇİLİĞİ ÖNLENMELİ Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, çocuk işçiliğinin dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ülkemizde de sosyal bir problem olmaya devam ettiğini söyledi. Her geçen gün ağırlaşan ekonomik şartlar karşısında ortaya çıkan yoksulluğa bağlı olarak ülkemizde […]

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Dedeoğlu Sorunları Dile Getiriyor

15 Kasım 2013 - 14:48A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülke sorunlarını dile getirmeye devam ediyor !

DEDEOĞLU, ÇOCUK İŞÇİLİĞİ ÖNLENMELİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, çocuk işçiliğinin dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ülkemizde de sosyal bir problem olmaya devam ettiğini söyledi.

Her geçen gün ağırlaşan ekonomik şartlar karşısında ortaya çıkan yoksulluğa bağlı olarak ülkemizde çocuk işçi sayısının arttığını belirten MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülkemizde 6-17 yaş grubunda çalışan çocuk sayısının 893 bine çıktığını vurguladı.

Tarım Sektörü Birinci

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, çocuk işçiliği konusunda önlem alınması gerektiğine işaret ederek, çalışan çocukların yüzde 44.7’sinin tarım, yüzde 24.3’ü sanayi ve yüzde 33.1’inin de hizmet sektöründe çalıştığını ifade etti.

Yoksulluk Artırıyor

Ülkemizde çocukları küçük yaşta çalışma yaşamına iten en temel nedenlerin başında yoksulluk sorununun bulunduğunu da hatırlatan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Türkiye’de yoksulluk oranının yüzde 16’yı bulduğunu açıkladı.

Ülkemizde her 100 kişiden 16’sının yoksul ve muhtaç bir şekilde yaşamını sürdürmeye çalıştığına dikkat çeken MHP Kahramanmaraş Milletvekili mesut Dedeoğlu, yoksul sayısının 11 milyon 670 bin rakamına dayandığını kaydetti.

Hükümet Önlem Almalı

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, çocuk işçiliği konusunda hükümetin daha sıkı önlemler alması gerektiğini bildirerek, ülkemizde ağır ve tehlikeli işlerde çalışan pek çok sayıda çocuk bulunduğuna değindi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, hükümetin tarım sektöründe çalışan 399 bin, sanayi sektöründe çalışan 217 bin ve hizmet sektöründe çalışan 277 çocuk için mutlaka önlem alması gerektiğini sözlerine ekledi.

DEDEOĞLU, TAPU MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kahramanmaraş Tapu Müdürlüğü’nün bina sorununu ve tapu çalışanlarının özlük hakları sorununu dile getirdi.

Köhne Binada Hizmet

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, TBMM’de yapmış olduğu konuşmada, Kahramanmaraş Tapu Müdürlüğü’nün küçük ve köhne bir binada sağlıksız koşullarda hizmet vermeye çalıştığını iddia ederek, “Kahramanmaraş Tapu Sicil Müdürlüğü, üzülerekten ifade ediyorum; çok eski, köhne ve küçücük bir binada çalışmakta. Orada günlük işlerini takip eden Kahramanmaraşlı vatandaşlarımız havasızlık ve kötü bir atmosferin içerisinde işlerini yaptırmak durumunda kalıyorlar. Keza yine çalışanlar da öyle.” dedi.

Kahramanmaraş’ın, Büyükşehir Belediyesi olduğuna işaret eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Kahramanmaraş’a yakışır bir tapu müdürlüklerinin ilçelerimize göre yeniden organize edilmesini arzu ettiklerini vurguladı.

Özlük Hakları

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, tapu müdürlüklerinde çalışan personelin çok önemli bir hizmeti yerine getirdiklerini ifade etti. Tapu müdürlüklerinin personel ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğine de işaret eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, konuşmasını söyle sürdürdü:

“Bununla beraber, orada çalışan personellerimizin, tüm tapu müdürlüklerinde çalışan personellerimizin özlük haklarında ve fazla mesailerinde yeniden bir düzenleme yapılmasını istirham ediyorum.”

Daha Fazla Hizmet

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Kahramanmaraş’ın daha çok hizmete ihtiyacı olduğunu hatırlatarak, yatırımlara hız verilmesini istedi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Dedeoğlu, Kahramanmaraş’ın çok sayıdaki alt yapı hizmetleriyle birlikte eğitim, sağlık ve istihdam konusundaki sorunlarının çözüme kavuşturulması gerektiğini sözlerine ekledi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Belediye Başkanı Mahçiçek, LGS’de ilk 25’e giren öğrenci ve aileleriyle buluştu Belediye Başkanı Mahçiçek, LGS’de ilk 25...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi’nde (LGS) derece ...

Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Gökşen, birlik beraberlik kahvaltasına katıldı Onikişubat İlçe Milli Eği...

ONİKİŞUBAT – Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi...

“Değerli Öğretmenim, Söz Sende” projesi “Değerli Öğretmenim, Söz ...

“Değerli Öğretmenim, Söz Sende” projesi kapsamında Kahramanm...

Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Sergisi Açtı Osmangazi Bilim ve Sanat ...

Kahramanmaraş Onikişubat Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Re...

ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, HIYARI OLSUN ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM D...

DULKADİROĞLU – Sevim Şirikçi MTAL’de ÇEDES projesi kap...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde “Matematik Bilgi Yarışması” Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesi m...

PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI PROJE OKULLARINDAN TYT PR...

ÖSYM tarafından yapılacak 2024 YKS sınavına sayılı günler ka...

Dulkadiroğlu HEM’in, Erasmus+ Projesinin Almanya Hareketliliği Dulkadiroğlu HEM’in, Eras...

Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Erasm...

ENVER GÖKŞEN’İN OKUL MÜDÜRLERİYLE VEDA TOPLANTISI ENVER GÖKŞEN’İN OKU...

7 Mart 2024 Tarihi itibariyle emekli olacak Onikişubat İlçe ...

Kadınların Ürettiği Kıyafetler İhtiyaç Sahibi Öğrencilerle Buluştu Kadınların Ürettiği Kıyaf...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

“Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyununa Kahramanmaraşlılar davet edildi “Cumhuriyet’e...

Bora Severcan’ın yazdığı ve yönettiği, Do. Dr.İbrahim ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ