Maraşta Haber
Maraşta Haber

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Dedeoğlu Sorunları Dile Getiriyor

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülke sorunlarını dile getirmeye devam ediyor ! DEDEOĞLU, ÇOCUK İŞÇİLİĞİ ÖNLENMELİ Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, çocuk işçiliğinin dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ülkemizde de sosyal bir problem olmaya devam ettiğini söyledi. Her geçen gün ağırlaşan ekonomik şartlar karşısında ortaya çıkan yoksulluğa bağlı olarak ülkemizde […]

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Dedeoğlu Sorunları Dile Getiriyor

15 Kasım 2013 - 14:48A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülke sorunlarını dile getirmeye devam ediyor !

DEDEOĞLU, ÇOCUK İŞÇİLİĞİ ÖNLENMELİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, çocuk işçiliğinin dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ülkemizde de sosyal bir problem olmaya devam ettiğini söyledi.

Her geçen gün ağırlaşan ekonomik şartlar karşısında ortaya çıkan yoksulluğa bağlı olarak ülkemizde çocuk işçi sayısının arttığını belirten MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülkemizde 6-17 yaş grubunda çalışan çocuk sayısının 893 bine çıktığını vurguladı.

Tarım Sektörü Birinci

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, çocuk işçiliği konusunda önlem alınması gerektiğine işaret ederek, çalışan çocukların yüzde 44.7’sinin tarım, yüzde 24.3’ü sanayi ve yüzde 33.1’inin de hizmet sektöründe çalıştığını ifade etti.

Yoksulluk Artırıyor

Ülkemizde çocukları küçük yaşta çalışma yaşamına iten en temel nedenlerin başında yoksulluk sorununun bulunduğunu da hatırlatan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Türkiye’de yoksulluk oranının yüzde 16’yı bulduğunu açıkladı.

Ülkemizde her 100 kişiden 16’sının yoksul ve muhtaç bir şekilde yaşamını sürdürmeye çalıştığına dikkat çeken MHP Kahramanmaraş Milletvekili mesut Dedeoğlu, yoksul sayısının 11 milyon 670 bin rakamına dayandığını kaydetti.

Hükümet Önlem Almalı

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, çocuk işçiliği konusunda hükümetin daha sıkı önlemler alması gerektiğini bildirerek, ülkemizde ağır ve tehlikeli işlerde çalışan pek çok sayıda çocuk bulunduğuna değindi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, hükümetin tarım sektöründe çalışan 399 bin, sanayi sektöründe çalışan 217 bin ve hizmet sektöründe çalışan 277 çocuk için mutlaka önlem alması gerektiğini sözlerine ekledi.

DEDEOĞLU, TAPU MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kahramanmaraş Tapu Müdürlüğü’nün bina sorununu ve tapu çalışanlarının özlük hakları sorununu dile getirdi.

Köhne Binada Hizmet

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, TBMM’de yapmış olduğu konuşmada, Kahramanmaraş Tapu Müdürlüğü’nün küçük ve köhne bir binada sağlıksız koşullarda hizmet vermeye çalıştığını iddia ederek, “Kahramanmaraş Tapu Sicil Müdürlüğü, üzülerekten ifade ediyorum; çok eski, köhne ve küçücük bir binada çalışmakta. Orada günlük işlerini takip eden Kahramanmaraşlı vatandaşlarımız havasızlık ve kötü bir atmosferin içerisinde işlerini yaptırmak durumunda kalıyorlar. Keza yine çalışanlar da öyle.” dedi.

Kahramanmaraş’ın, Büyükşehir Belediyesi olduğuna işaret eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Kahramanmaraş’a yakışır bir tapu müdürlüklerinin ilçelerimize göre yeniden organize edilmesini arzu ettiklerini vurguladı.

Özlük Hakları

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, tapu müdürlüklerinde çalışan personelin çok önemli bir hizmeti yerine getirdiklerini ifade etti. Tapu müdürlüklerinin personel ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğine de işaret eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, konuşmasını söyle sürdürdü:

“Bununla beraber, orada çalışan personellerimizin, tüm tapu müdürlüklerinde çalışan personellerimizin özlük haklarında ve fazla mesailerinde yeniden bir düzenleme yapılmasını istirham ediyorum.”

Daha Fazla Hizmet

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Kahramanmaraş’ın daha çok hizmete ihtiyacı olduğunu hatırlatarak, yatırımlara hız verilmesini istedi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Dedeoğlu, Kahramanmaraş’ın çok sayıdaki alt yapı hizmetleriyle birlikte eğitim, sağlık ve istihdam konusundaki sorunlarının çözüme kavuşturulması gerektiğini sözlerine ekledi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Aday Öğretmenlerin Semineri Devam Ediyor Aday Öğretmenlerin Semine...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde Sözleşmeli Öğretmen olara...

Karakoç, 35 yıl gençlere hizmet ederek emekli oldu Karakoç, 35 yıl gençlere ...

Kahramanmaraş Gençlik ve Spor il müdürlüğünde Şube Müdürü  o...

DİKKAT ! KAHRAMANMARAŞ’TA SU KESİNTİSİ DİKKAT ! KAHRAMANMARAŞ...

KASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre bug...

DEVA Partisi DEV Kadrosunu Basınla Buluşturdu DEVA Partisi DEV Kadrosun...

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Kahramanmaraş Kurucu İl B...

Öğrencilerin Maskesi İskur Grup’tan Öğrencilerin Maskesi İsku...

Kahramanmaraş’ta 2020-2021 yılı Eğitim ve Öğretim yılı neden...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 3 Biriz Edebiyat Cemalettin...

Yurdumuzun her bölgesinden, yurt dışından Şair ve Ozanların ...

Kahramanmaraş’ta Yeni Mesai Saati Başladı Kahramanmaraş’ta Ye...

Kahramanmaraş İl genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında Coro...

Kahramanmaraş’ta Mesafeli Ders Zili Çalıdı Kahramanmaraş’ta Me...

Ülke genelinde olduğu gibi İlimiz Kahramanmaraş’ta da ...

TRT 2 Televizyonu Afşin İlçesinde, Evliya Çelebi Yolunda TRT 2 Televizyonu Afşin İ...

TRT 2 TELEVİZYONU AFŞİN’DE EVLİYA ÇELEBİNİN İZİNİ SÜRDÜ! Rüy...

KARDEŞLİĞE ÇAĞRI KARDEŞLİĞE ÇAĞRI

Gelin bir olalım, birlik olalım Kavgaya gerek yok bu ülke bi...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ