Maraşta Haber
Maraşta Haber

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Dedeoğlu Sorunları Dile Getiriyor

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülke sorunlarını dile getirmeye devam ediyor ! DEDEOĞLU, ÇOCUK İŞÇİLİĞİ ÖNLENMELİ Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, çocuk işçiliğinin dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ülkemizde de sosyal bir problem olmaya devam ettiğini söyledi. Her geçen gün ağırlaşan ekonomik şartlar karşısında ortaya çıkan yoksulluğa bağlı olarak ülkemizde […]

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Dedeoğlu Sorunları Dile Getiriyor

15 Kasım 2013 - 14:48A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülke sorunlarını dile getirmeye devam ediyor !

DEDEOĞLU, ÇOCUK İŞÇİLİĞİ ÖNLENMELİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, çocuk işçiliğinin dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ülkemizde de sosyal bir problem olmaya devam ettiğini söyledi.

Her geçen gün ağırlaşan ekonomik şartlar karşısında ortaya çıkan yoksulluğa bağlı olarak ülkemizde çocuk işçi sayısının arttığını belirten MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülkemizde 6-17 yaş grubunda çalışan çocuk sayısının 893 bine çıktığını vurguladı.

Tarım Sektörü Birinci

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, çocuk işçiliği konusunda önlem alınması gerektiğine işaret ederek, çalışan çocukların yüzde 44.7’sinin tarım, yüzde 24.3’ü sanayi ve yüzde 33.1’inin de hizmet sektöründe çalıştığını ifade etti.

Yoksulluk Artırıyor

Ülkemizde çocukları küçük yaşta çalışma yaşamına iten en temel nedenlerin başında yoksulluk sorununun bulunduğunu da hatırlatan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Türkiye’de yoksulluk oranının yüzde 16’yı bulduğunu açıkladı.

Ülkemizde her 100 kişiden 16’sının yoksul ve muhtaç bir şekilde yaşamını sürdürmeye çalıştığına dikkat çeken MHP Kahramanmaraş Milletvekili mesut Dedeoğlu, yoksul sayısının 11 milyon 670 bin rakamına dayandığını kaydetti.

Hükümet Önlem Almalı

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, çocuk işçiliği konusunda hükümetin daha sıkı önlemler alması gerektiğini bildirerek, ülkemizde ağır ve tehlikeli işlerde çalışan pek çok sayıda çocuk bulunduğuna değindi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, hükümetin tarım sektöründe çalışan 399 bin, sanayi sektöründe çalışan 217 bin ve hizmet sektöründe çalışan 277 çocuk için mutlaka önlem alması gerektiğini sözlerine ekledi.

DEDEOĞLU, TAPU MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kahramanmaraş Tapu Müdürlüğü’nün bina sorununu ve tapu çalışanlarının özlük hakları sorununu dile getirdi.

Köhne Binada Hizmet

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, TBMM’de yapmış olduğu konuşmada, Kahramanmaraş Tapu Müdürlüğü’nün küçük ve köhne bir binada sağlıksız koşullarda hizmet vermeye çalıştığını iddia ederek, “Kahramanmaraş Tapu Sicil Müdürlüğü, üzülerekten ifade ediyorum; çok eski, köhne ve küçücük bir binada çalışmakta. Orada günlük işlerini takip eden Kahramanmaraşlı vatandaşlarımız havasızlık ve kötü bir atmosferin içerisinde işlerini yaptırmak durumunda kalıyorlar. Keza yine çalışanlar da öyle.” dedi.

Kahramanmaraş’ın, Büyükşehir Belediyesi olduğuna işaret eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Kahramanmaraş’a yakışır bir tapu müdürlüklerinin ilçelerimize göre yeniden organize edilmesini arzu ettiklerini vurguladı.

Özlük Hakları

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, tapu müdürlüklerinde çalışan personelin çok önemli bir hizmeti yerine getirdiklerini ifade etti. Tapu müdürlüklerinin personel ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğine de işaret eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, konuşmasını söyle sürdürdü:

“Bununla beraber, orada çalışan personellerimizin, tüm tapu müdürlüklerinde çalışan personellerimizin özlük haklarında ve fazla mesailerinde yeniden bir düzenleme yapılmasını istirham ediyorum.”

Daha Fazla Hizmet

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Kahramanmaraş’ın daha çok hizmete ihtiyacı olduğunu hatırlatarak, yatırımlara hız verilmesini istedi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Dedeoğlu, Kahramanmaraş’ın çok sayıdaki alt yapı hizmetleriyle birlikte eğitim, sağlık ve istihdam konusundaki sorunlarının çözüme kavuşturulması gerektiğini sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülke sorunlarını dile getirmeye devam ediyor ! DEDEOĞLU, ÇOCUK İŞ...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülke sorunlarını dile getirmeye devam ediyor ! DEDEOĞLU, ÇOCUK İŞ...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülke sorunlarını dile getirmeye devam ediyor ! DEDEOĞLU, ÇOCUK İŞ...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülke sorunlarını dile getirmeye devam ediyor ! DEDEOĞLU, ÇOCUK İŞ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Çocuklar 4007 bilime şenliğinden tam puan aldılar Çocuklar 4007 bilime şenl...

KAHRAMANMARAŞ –  TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel Araştırmala...

Şiirin Beyaz Kartalı “Pervaz urup Hakk’a uçtu” Şiirin Beyaz Kartalı “Per...

Türk şirinin Beyaz Kartalı Bahaettin Karakoç şiirin kanatlar...

Kahramanmaraş’ta Sağanak Yağmura Dikkat! Kahramanmaraş’ta Sa...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afet ve Koordinasyon Mer...

Başakan Çeleğen’den Taziye Mesajı Başakan Çeleğen’den...

BAHAETTİN KARAKOÇ (1930 – 16 Ekim 2018)  Edebiyat düny...

Bahaettin Karakoç Hakkın Rahmetine Kavuştu Bahaettin Karakoç Hakkın ...

Türk şiirinin Beyaz Kartalı, Dedekorkut’u ve “Kelimele...

20 Bin Kur’an-ı Kerim Sudan’a Ulaştı 20 Bin Kur’an-ı Ker...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yürütülen, M...

“Elbistan Köy Haline Getiriliyor” “Elbistan Köy Haline Geti...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç TBMM’de Memleket H...

Papaz Olmak Papaz Olmak

Arif olanlar başlığa bakar bakmaz neler söyleyip neler yazac...

Beyaz Kartal Yoğun Tempoya Dayanamadı Beyaz Kartal Yoğun Tempoy...

 Türk şiirinin Dedekorkut’u ve Beyaz Kartalı olarak bilinen ...

İklime Hatun Anadolu Kız İHL’de Yazar Okur Buluşması İklime Hatun Anadolu Kız ...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi İklime Hatun Anadolu Kız İma...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ