Maraşta Haber
Maraşta Haber

MHP Aday Adayı Kale’den Cesur FM’e Ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Aday Adayı Prof. Dr. İlhami Taner Kale kentin sevilen radyosu cesur fm’i ziyaret ederek yönetici ve çalışanları’yla bir araya geldi. Kale, aday adayı olmasının nedenini şu şekilde açıkladı. Türk Milletinin tüm evlatları gibi ben de ülkemi ve insanlarımı seviyorum. Ülkemin son yıllarda içerisinde bulunduğu sosyal çalkantıları sağlıklı bulmadığım gibi kaygı ile izliyorum. […]

MHP Aday Adayı Kale’den Cesur FM’e Ziyaret

25 Şubat 2015 - 18:22A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Aday Adayı Prof. Dr. İlhami Taner Kale kentin sevilen radyosu cesur fm’i ziyaret ederek yönetici ve çalışanları’yla bir araya geldi.

Kale, aday adayı olmasının nedenini şu şekilde açıkladı. Türk Milletinin tüm evlatları gibi ben de ülkemi ve insanlarımı seviyorum. Ülkemin son yıllarda içerisinde bulunduğu sosyal çalkantıları sağlıklı bulmadığım gibi kaygı ile izliyorum. Yaşadığımız günlerin endişe verici olması, ancak sadece endişelenmenin çözüme katkı sunmayacağını , tavır almak gerektiğini düşündüğümden aday adayı oldum. İleride çoçuklarımın ” siz o günlerde ne yapıyordunuz?” Sorusuna cevap verebilmek için , yaşadığımız sorunların çözümünde tarafımı belirtmek gayesiyle adayım.
Halkın meclisinin kişilerin şahsi arzularının değil halkın sorunlarının çözüldüğü yer olduğuna ve siyasetin de bu amacı gütmesi gerektiğine inandığım için adayım.

Kahramanmaraş’lı hemşerilerimin görüş ve beklentilerini parlementoya taşımak, sorunlarının çözümüne katkı sunmak için adayım. Siyasetin kısır çekişmelerle değil sorun merkezli, çözüm odaklı yapılabileceğine inandığım için adayım.

Prof. Dr. İlhami Taner Kale Kimdir

Prof. Dr. İlhami Taner Kale 1965 yılında Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde doğdu. ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da yaptı. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’ne Altındağ ilçesinden birincilikle girdi.

1983 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi 1989’da mezun olan İlhami Taner Kale aynı yıl yapılan TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı)’nı kazandı. Ankara Numune Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanlık eğitimine başladı. Uzmanlık eğitimini 1994 yılında tamamladı. Hocası tarafından başarılı bulunan Kale başasistan olarak Ankara Numune Hastanesinde çalışmaya devam etti. Bu sürede birçok genel cerrahi uzmanının eğitiminde bulundu.
İlhami Taner Kale 1998 yılında Yardımcı Doçent olarak Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göreve başladı. Kurucu dekandan sonra başlayan 2.öğretim üyesi olan İlhami Taner Kale, fakültesinde dekan yardımcılığı, bölüm başkanlığı, anabilimdalı başkanlığı görevlerini yürüttü.

İlhami Taner Kale 1999’da Doçent oldu. Eski il Sağlık Müdürlüğü Hizmet binasının hastaneye dönüştürülmesinde proje danışmanlığı yaptı ve ilk üniversite hastanemizin kurulmasında önemli katkı sağladı. 2005 yılında Profesör oldu ve aynı yıl Tıp fakültesi dekanlığı için yapılan seçimde en yüksek oyu alarak Tıp Fakültesi dekanlığına atandı.
Dekanlığı sırasında tıp fakültesinde bulunmayan bölümlerin açılmasını sağladı. Romatoloji, endokrinoloji, nefroloji, hematoloji gibi Kahramanmaraş’ta bulunmayan bilimdallarını fakülte bünyesinde kurdu. Ayrıca Kahramanmaraş’ta organ nakli yapılabilmesinin altyapısını oluşturdu. Ekibi ile birlikte Kahramanmaraş’ta ilk böbrek naklini gerçekleştirdi. Prof. Dr. İlhami Taner Kale 2010 yılında yapılan Sütçü İmam Üniversitesi rektörlük seçiminde aday oldu 3.sırada oy aldı ancak atanmadı. Bunun üzerine yürütmekte olduğu dekanlık görevinden istifa ederek ayrıldı. Öğretim üyesi olarak çalışmaya devam eden Prof. Dr. İlhami Taner Kale Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin 2014’de yapılan rektörlük seçiminde bir kez daha aday oldu ve görevdeki rektör kadar oy alarak 2. sırada yer aldı ancak sayın Cumhurbaşkanı 3.sıradaki adayı göreve atadı.

Prof. Dr. İlhami Taner Kale iyi derecede İngilizce bilmektedir ve 400’ü aşkın atıf alan çok sayıda bilimsel makalesi bulunmaktadır. 1998’den beri çok sayıda genel cerrahi uzmanı ve tıp doktoru yetiştirmiştir.

Prof. Dr. İlhami Taner Kale 1998 yılından bu yana Kahramanmaraş’ta yaşamaktadır evli biri erkek, diğeri kız 2 çocuk babasıdır.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi? Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi?

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Aday Adayı Prof. Dr. İlhami Taner Kale kentin sevilen radyosu cesur fm’i ziyaret ederek ...

“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Aday Adayı Prof. Dr. İlhami Taner Kale kentin sevilen radyosu cesur fm’i ziyaret ederek ...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Aday Adayı Prof. Dr. İlhami Taner Kale kentin sevilen radyosu cesur fm’i ziyaret ederek ...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Aday Adayı Prof. Dr. İlhami Taner Kale kentin sevilen radyosu cesur fm’i ziyaret ederek ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Milli Haltercimiz Melike Günal’dan Üç Bronz Madalya Milli Haltercimiz Melike ...

10-13 Aralık 2018 tarihlerinden Mısır Başkenti Kahire’de düz...

Şair Abdurrahim Karakoç, Konserle Anıldı Şair Abdurrahim Karakoç, ...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Güzel Sanatlar F...

Genç Sâda Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma yarışması yapıldı. Genç Sâda Kur´an-ı Kerim´...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından,İmam Hati...

Eğitime “Şefkat Elçileri” Katkısı Eğitime “Şefkat Elç...

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Şefkat Elçileri Topluluğu...

Kahramanmaraş için aşırı yağış uyarısı Kahramanmaraş için aşırı ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkez...

“Bahattin Karakoç Şiir Okuma” Yarışması Sonuçlandı “Bahattin Karakoç Şiir Ok...

Darende’de liseler arası “Bahattin Karakoç Şiir Okuma” Yarış...

Voleybolda İl Birincileri Belli Oldu Voleybolda İl Birincileri...

Kahramanmaraş’ta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 2018-201...

Menekşe Halk Pazarında Yok Yok Menekşe Halk Pazarında Yo...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesindeki Menekşe Anaokulu yaptığ...

Bir Konu Bir Konuk konferansı Bir Konu Bir Konuk konfer...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İlim Yayma Cemiyeti ...

Yüzmede Sporcularımızdan Gümüş Ve Bronz Madalya Yüzmede Sporcularımızdan ...

Türkiye Yüzme Federasyonu 2018 yılı faaliyet programında yer...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ